Autor Wątek: Terminal DTG-53  (Przeczytany 13828 razy)

Offline ziomek897

  • "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek."
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Terminal DTG-53
« dnia: Styczeń 29, 2012, 14:57:30 »
Orientuje się ktoś może gdzie mogę zakupić oprogramowanie i kabel do terminala DTG-53, bądź ma może ktoś na sprzedasz.

Offline woytu89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2012, 15:17:01 »
Odezwij się do DIGITEXu, oni mieli swego czasu kabelek po ok. 100pln. Nie wiem jak teraz

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2012, 15:41:07 »
Obecnie jest marna szansa na zakup przewodu osobie postronnej nie będącej licencjonowanym serwisantem Digitexu (zależne od
województwa )

Z kąd kolego jesteś ?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2012, 15:41:50 »
Skontaktuj się BEZPOŚREDNIO z Digitexem. Koszt kabla, wysyłki i oprogramowania to niecałe 100zł. (Pośrednicy potrafią zawołać prawie 200)

Obecnie jest marna szansa na zakup przewodu osobie postronnej nie będącej licencjonowanym serwisantem Digitexu (zależne od
województwa )

Z kąd kolego jesteś ?
Guzik prawda, w okolicach października zamówiliśmy i był kilka dni później, z fakturką na OSP.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline jachusam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2012, 18:22:45 »
Zamawialem dwa tygodnie temu koszt kabelka z oprogramowaniem +przesylka to 171zl i tak jak mowi kolega " sheldon" fakturka jest wystawiana na OSP bez zadnego problemu -_-

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2012, 20:02:49 »
Nie guzik prawda tylko tak jest , digitex blokuje w większości sprzedaż kabla do dtg ponieważ mała manipulacja w przewodzik i sterujemy i zarządzamy całym generatorem co w nie fachowych łapakach prowadzi do uszkodzeń
- Chyba że opracowali kabel na calaku który służy tylko i wyłacznie do dtg .

Offline ziomek897

  • "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek."
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2012, 20:07:06 »
Zamawialem dwa tygodnie temu koszt kabelka z oprogramowaniem +przesylka to 171zl i tak jak mowi kolega " sheldon" fakturka jest wystawiana na OSP bez zadnego problemu -_-

dostaliście kabel na usb ??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 20:12:12 wysłana przez ziomek897 »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2012, 21:21:07 »
Tak, istnieje możliwość zakupu kabla z wmontowanym konwerterem USB<->RS232 :) Tyle, że jest mały myk. Jeśli podłączacie do laptopa, programujcie terminal tylko i wyłącznie wtedy, gdy laptop zasilany jest z baterii, nie poprzez zasilacz. Jeśli trafi się nam gniazdko, w którym kable będą odwrotnie podłączone - kabel może pierdyknąć. Nam pierdyknął. (info od technika z Digitexu, bardzo częsta przypadłość, układ usb<->rs232 jest tak czuły...).
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline woytu89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2012, 22:23:27 »
Toż to zwykła aplikacja na Max232. Przy odrobince chęci nawet i samemu można takie cudo popełnić. A że padł, to oznacza, że pchają tam scalaki niewiadomego pochodzenia.

Offline ziomek897

  • "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek."
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2012, 19:12:37 »
okey juz oprogramowanie mam ;)) jeszcze tylko kabel... jak by ktoś chciał oprogramowanie to pisać to prześle

Offline jachusam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2012, 19:55:19 »
Tak kabelek jest na USB  -_- ogólnie wszystko działa i jest bardzo proste w obsłudze tak naprawdę laik sobie nawet z tym poradzi.Pozdrawiam.

Offline mipik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2014, 08:23:21 »
Witam

Poszukuję programu do DTG-53. Czy mogę liczyć na pomoc ?

Pozdrawiam

Offline j1992

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 06, 2015, 23:02:24 »
witam potrzebuje kabla i oprogramowania do dtg-53 mozecie coś poradzić ?

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2015, 08:19:46 »
witam potrzebuje kabla i oprogramowania do dtg-53 mozecie coś poradzić ?

na dole strony opis http://www.digitex.pl/produkty/zintegrowany-system-alarmowania-i-ochrony-ludnosci-dsp-50/terminal-dtg-53/

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 07, 2015, 08:42:57 »
kupowałem w zeszłym roku i nie było możliwości zamówienia kabla u producenta. Zamawiałem poprzez http://www.multicomplex.pl/. W zestawie jest kabel, płytka i instrukcja. 170 zł z VAT. U producenta na stronie było 120 zł, jednak nie ma możliwości zamówienia go bezpośrednio, więc doszło 30 zł marża i 20 przesyłka.

Offline vonvorman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2016, 12:45:43 »
Witam. Mamy skonfigurowany terminal DTG-53, ale chcielibyśmy dodać kilka osób do listy otrzymującej powiadomienie. W związku z tym chcielibyśmy zakupić kabel i programator aby wykonywać to samodzielnie. I tu pytanie: czy po podłączeniu kablem terminala z laptopem będę musiał podać kod dostępu do tego terminala żeby pobrać ustawienia terminala na lapka i zapisać sobie kopię na kompie? Wtedy miałbym plik z poprawnymi ustawieniami na wypadek gdybym coś pozmieniał nie tak jak trzeba. Instalator który konfigurował terminal nie podał nam tego kodu i ciężko się z nim dogadać dlatego chcielibyśmy kupić oprogramowanie i kabel którym zmienialibyśmy ustawienia w terminalach jednostek naszej Gminy.  Z góry dzięki 

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 17, 2016, 13:03:30 »
Z tego co kojarzę, możecie zmieniać ustawienia bez kodu. W tym - pobrać aktualne.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 17, 2016, 14:48:17 »
Witam. Mamy skonfigurowany terminal DTG-53, ale chcielibyśmy dodać kilka osób do listy otrzymującej powiadomienie. W związku z tym chcielibyśmy zakupić kabel i programator aby wykonywać to samodzielnie. I tu pytanie: czy po podłączeniu kablem terminala z laptopem będę musiał podać kod dostępu do tego terminala żeby pobrać ustawienia terminala na lapka i zapisać sobie kopię na kompie? Wtedy miałbym plik z poprawnymi ustawieniami na wypadek gdybym coś pozmieniał nie tak jak trzeba. Instalator który konfigurował terminal nie podał nam tego kodu i ciężko się z nim dogadać dlatego chcielibyśmy kupić oprogramowanie i kabel którym zmienialibyśmy ustawienia w terminalach jednostek naszej Gminy.  Z góry dzięki
Nie potrzebujecie kodu. Śmiało, działajcie. :)
Przy pierwszym podłączeniu zgrajcie sobie tylko aktualną konfigurację, zapiszcie.
W razie potrzeby będzie do czego zajrzeć, ewentualnie będzie co przywrócić.

Offline vonvorman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 17, 2016, 15:26:42 »
Dzięki   -_-

Offline vonvorman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 19, 2016, 22:00:46 »
Mam jeszcze pytanie: gdzie znajduje się karta sim w terminalu i jak ją wyjąć (bo musimy odczytać smsa od operatora z hasłem do rejestracji konta internetowego) Chyba że istnieje możliwość zdalnego odczytania wiadomości przychodzących na terminal za pomocą jakiegoś kodu?

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 20, 2016, 22:02:56 »
Cytuj
Mam jeszcze pytanie: gdzie znajduje się karta sim w terminalu i jak ją wyjąć

Karta znajduje się pod srebrną płytką a wyciągana jest intuicyjnie ;)
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline vonvorman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 24, 2016, 17:47:55 »
Dzięki za podpowiedzi. Nry zaktualizowane, karta zarejestrowana. Jest git. Gdyby to było możliwe postawiłbym Wam browara ;) Jeszcze raz dzięki.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 17, 2017, 18:12:08 »
Próbowalem odczytac konfiguracje z terminala, w tym celu łączyłem sie po kolei z kazdym z portów com, za kazdym razem pisali "brak połączenia z programatorem" ale przy porcie com4 program sie zawieszal. Wie ktos jak to rozgryc?

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 17, 2017, 23:08:01 »
Łączyłeś się za pomocą oryginalnego kabla?
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Terminal DTG-53
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 18, 2017, 01:33:02 »
Tak. Nie wiem czy wpływ na to może mieć oprogramowanie, bo mam Win 8, a kolega na Win 7 łączył się bez problemów.