Autor Wątek: Trzynastka  (Przeczytany 80125 razy)

Offline pepe piotr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Trzynastka
« dnia: Styczeń 20, 2012, 16:17:50 »
Witam, moje pytanie brzmi:
Jestem na stażu, czy należy mi się "trzynastka"? W mojej komendzie nie wypłacają stażystom. Jak jest u was? Przyjąłem się do służby 1.08 2010. W zeszłym roku nie dostałem. Dzięki

Ustawa o PSP, art. 95

młodzi, to powinni po roku stażu zdać test kwalifikacyjny ze znajomości ustawy o PSP, może to poprawiłoby jakość służby... pozdr, robn
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2012, 16:56:59 wysłana przez robn »

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2012, 16:42:56 »
W tym roku dostaniesz. :straz:
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline ResQME

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2012, 16:47:58 »
Tak w tym roku Ci się należy "pełna" 13stka... w tamtym roku nie dostałeś, gdyż trzeba min. przepracować 6miesiecy aby została naliczona z "miesiąca".
Pytanie ile mundurówki się dostanie na stażu :))bo mnie też to ciekawi:)
Pozdro

O mundurówce na stażu już było - opcja szukaj - nie mieszać wątków!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2012, 16:58:12 wysłana przez robn »

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2012, 20:59:22 »
Witam, moje pytanie brzmi:
Jestem na stażu, czy należy mi się "trzynastka"? W mojej komendzie nie wypłacają stażystom. Jak jest u was? Przyjąłem się do służby 1.08 2010. W zeszłym roku nie dostałem. Dzięki

Ustawa o PSP, art. 95

młodzi, to powinni po roku stażu zdać test kwalifikacyjny ze znajomości ustawy o PSP, może to poprawiłoby jakość służby... pozdr, robn
@ robn  :poklon: w pierwszej kolejności , to młodzi niech się uczą linie rozwijać....... "trzynastka " "węży" 110 się należy na początku służby  :rofl:  :rofl:

                                                                        Pozdrawiam z emki  :straz: sly

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2012, 11:53:46 »
Przywileje w budżetówce za 3,5 miliarda złotych. Trzynastki są za drogie?
Ruszyły wypłaty tzw. trzynastek. Tylko w Urzędzie Miejskim w Białymstoku wypłata tych premii pochłonie ponad 3 mln zł. Tymczasem w ocenie specjalistów od zarządzania, przywilej ten powinna zastąpić premia motywacyjna.
– „Trzynastki" to pozostałość minionego systemu – mówi Anatoliusz Kopczuk, wykładowca z Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku. – Jest to rozwiązanie nieefektywne, bo wszelkiego rodzaju dodatki do pensji powinny wynikać z jakości pracy. Tymczasem w budżetówce „trzynastka" to raczej coś, co się należy, niż motywacja do wysiłku.

Prawo do trzynastej pensji ma w Polsce około miliona osób. Według danych GUS, średnio dostaną oni po 3,5 tysiąca złotych, co oznacza, że budżet wyda na trzynastki około 3,5 mld złotych.

Pensja, która nie motywuje

Trzynastą pensję dostają między innymi pracownicy urzędów miast, gmin oraz wojewódzkich i marszałkowskich. Należy się ona także nauczycielom oraz pozostałym pracownikom oświaty. „Trzynastki" dostają także przedstawiciele służb mundurowych, np. policjanci czy celnicy. Tego przywileju są natomiast pozbawieni wysocy urzędnicy państwowi. Z tego powodu „prezentu" nie otrzyma wojewoda podlaski. Natomiast już pod koniec stycznia otrzymają ją jego podwładni.
– Wynagrodzenie roczne (trzynastka – przyp.) ustala się w wysokości 8,5 proc. sumy wynagrodzenia za pracę otrzymanego przez pracownika w ciągu roku kalendarzowego – informuje Joanna Gaweł, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego. – Otrzyma je 469 pracowników urzędu wojewódzkiego.
Średnio wynosi ono ponad 3,2 tys. zł brutto. Pod koniec stycznia „trzynastkę" dostanie także 582 pracowników urzędu marszałkowskiego. Tam średnie wynagrodzenie wyniesie ok. 3 tys. zł brutto.
„Trzynastki" wypłacono już natomiast w Urzędzie Miejskim w Białymstoku. Otrzymało je 1038 urzędników. Pracownicy najniższego szczebla, czyli referenci otrzymali tam po prawie 2,1 tys. zł brutto. Z kolei inspektorzy po prawie 3,6 tys. zł. brutto. Najwyższą „trzynastkę" otrzymali dyrektorzy departamentów – ponad 5,6 tys. zł brutto.

W ocenie ekonomistów, ten przywilej stanowi miły dodatek, ale nie ma większego sensu.
– Gdy „trzynastka" wypłacana jest z mocy ustawy, pracodawca nie ma w ręku instrumentu finansowego, którym mógłby motywować pracowników do lepszej pracy – tłumaczy Zbigniew Sulewski z Centrum A. Smitha. – Ideałem jest opracowanie takiego systemu, w którym jest jasno określone, co rozumiemy przez dobrą pracę i przedstawienie wykazu obowiązków. Pracownik powinien wiedzieć, co ma zrobić, by dostać premię. Jasny system ograniczyłby z kolei uznaniowość.
W obecnej jednak sytuacji, na „trzynastkę" mogą liczyć przede wszystkim pracownicy sfery budżetowej.
– Firmy, które muszą wypracować zyski, na przywileje dla pracowników musiałyby zarobić – wskazuje Zbigniew Sulewski. – Urzędy nie muszą.

I tak mało zarabiamy

Argumentów „za" nie brakuje także obrońcom rocznego wynagrodzenia.
– Po 20 latach pracy w szkolnej administracji dostaję na rękę ponad tysiąc złotych i nie mam szans na podwyżkę – mówi pani Ludmiła, prosząc o zachowanie anonimowości. – Na „trzynastkę" czekam, jak na zbawienie, bo dzięki niej mogę przynajmniej załatać dziury w domowym budżecie.
Za dodatkową pensją opowiadają się także związki zawodowe nauczycieli.
– Jestem za tym, by dodatków do nauczycielskiej pensji było jak najmniej, za to wynagrodzenie zasadnicze powinno być porządne – mówi Krystyna Wasiluk-Richter z oświatowej „Solidarności" w Białymstoku. – Dopóki jednak mamy system motywacyjny taki, jaki mamy, „trzynastki" powinny pozostać. Z naszych wieloletnich doświadczeń wynika bowiem, że dodatek motywacyjny nie zawsze dostaje nauczyciel najlepszy. Często jest to na przykład ten, którego lubi dyrektor. Na pewno na dodatek nie może liczyć ten, który owszem, dużo pracuje, ale mówi co myśli.
Wskazuje też, że pula pieniędzy na dodatki motywacyjne jest zbyt mała.
– Podział przez dyrektorów jest często dokonywany uznaniowo, a nie na podstawie rzeczywistych zasług nauczyciela – twierdzi Krystyna Wasiluk-Richter.
http://www.regiopraca.pl/portal/rynek-pracy/zarobki-w-regionach/przywileje-w-budzetowce-za-35-miliarda-zlotych-trzynastki-sa-za-drog

Offline ResQME

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2012, 18:15:12 »
mazowieckie już na koncie;)

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2012, 20:27:28 »
od lutego 2012 wzrastają narzuty na wynagrodzenia... o kilka procent... dlatego większość podmiotów budżetowych śpieszy się z wypłatą 13 pensji, aby zdążyć jeszcze przed końcem stycznia... służb mundurowych to chyba nie dotyczy...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2012, 20:29:14 »
Pytałem kadrowej, nas to nie dotyczy tylko pracowników cywilnych i im wypłacają.

Offline bogdanus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2012, 18:28:28 »
Jeżeli ktoś wie gdzie płacili trzynastkę w mazowieckim to proszę o bliższa lokalizację.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2012, 19:27:21 »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline cichy13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2012, 20:05:11 »
KM Warszawa płaciła dziś.

ono85

  • Gość
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2012, 19:32:41 »
w łódzkim też jeszcze nie ma :wall:

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 02, 2012, 21:16:24 »
ono - powoli... mi w finansach obiecali do końca lutego, czyli pewnie koło 25 "wejdzie" na ROR

Offline jeremiasz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 02, 2012, 21:43:04 »
Przypuszczam że to już ostatni rok.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 02, 2012, 23:38:12 »
Prorok się znalazł...   :/

Offline tomek1981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 03, 2012, 11:22:55 »
Właśnie "PROROK ZA DYCHĘ" żeby twoje słowo w krówskie g....no się obróciło.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 03, 2012, 12:55:42 »
Doszły mnie słuchy(od zainteresowanego ) ze w niektórych komendach Policji (nie będę pisał jakich) zaproponowano ,ze zamiast nagród pieniężnych (nie mowa o 13) prowadzi się formę wynagradzania po przez udzielenia im dodatkowego urlopu wypoczynkowego płatnego .A więc koleś zamiast dostać nagrodę wysokości 500zł dostał by 5 dni urlopu  .Co myślicie w naszych szeregach by się to przyjęło ? Zamiast 13 ,dał by 30 dni urlopu to każdy by sobie zarobił na nagrodę  ...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 03, 2012, 13:57:33 »
5 zabrali a 30 dadzą? - śmięm wątpić :)
Nie zaśmiecajmy forum naszymi fantazjami :P

Offline fireman78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2012, 09:36:47 »
u nas 29 stycznia była bo jakieś wyższe podatki by były jak by nie zapłacili do końca stycznia

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 24, 2012, 20:18:16 »
13 Weszła na konto w dniu dzisiejszym :D

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 24, 2012, 20:37:31 »
13 Weszła na konto w dniu dzisiejszym :D
Szczęściarz z Ciebie . u nas stary powiedział że nie ma pieniędzy.Będziemy chyba czekali do ostatniego dnia tak jak i na nadgodziny.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 24, 2012, 21:07:35 »
U mnie też już się pojawiła na koncie
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

ono85

  • Gość
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 27, 2012, 12:14:03 »
kamafas już w 24wpłynęła na konto w  :straz:łódzkim

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 25, 2013, 15:38:10 »

iktorn

  • Gość
Odp: Trzynastka
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 04, 2013, 21:55:49 »
Czy ktoś wie kiedy będą płacić trzynastki?