Autor Wątek: Jakie auto wybrać??  (Przeczytany 36062 razy)

Offline newaudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 25, 2013, 21:01:39 »
@ospdlugoleka Ile daliście za auto??
Jestem po jeździe Iveco i powiem że bardzo miło mnie zaskoczył. Silnik bardzo elastyczny, ładnie sie zbiera. Zabudowa wykonana starannie ale coś jeszcze od siebie można dodać żeby poprawić. Przyznaje z tyłu troche mało miejsca ale da sie rade wysiedzieć. Jak na tak wysokie auto to wcale nie buja na zakrętach. Mercedes atego ma przestronniejszą  kabinę ale to dobijanie na dziurach chyba by mnie wykończyło. Oby tylko kasa była.
Alarm na wóz, na wóz, na wóz...

ospdlugoleka

  • Gość
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 26, 2013, 08:53:57 »
Naszego auto Renulit300xd odebralismy w styczniu 2012roku.Cena byla z 2011,kosztował 565tys.
Teraz z tego co sie orientuje ponad 600 tyś.Jesli chodzi o konfort jazdy to super .Kabina nie dobija jest przestronna bardzo duzo miejsca.W pełni wypas .Skrzynia 6 cio biegowa śilnik 300koni .warty polecenia

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 26, 2013, 15:33:25 »
@newaudi, na jakim etapie jesteście teraz? Pisaliście już jakiś projekt SIWZ, czy póki co tylko robicie rozpoznanie?
Btw. Czerwienne ma dostać to Iveco, na stronie gminy jest ogłoszenie o wyborze oferty. O ile nie będzie jakiegoś protestu, oczywiście. Jego cena to praktycznie równe 600 tysięcy, więc skoro macie więcej, byłby to bonus na jakiś dodatkowy sprzęt.

A nie kontaktowaliście się z chłopakami z Tylmanowej? Oni przecież w zeszłym roku dostali Atego od Szczęśniaka, z tego co wiem to brali udział w procesie tworzenia zabudowy. Może mogliby Wam coś podpowiedzieć ;)
Plus ratio quam vis

Offline newaudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 28, 2013, 12:35:56 »
@GP_Rbk_Chka Na razie to czekamy na potwierdzenie czy kasa będzie. Żeby nam nie zrobili takiego psikusa jak w tamtym roku. Zależy nam na tym Iveco bo na niego można dać beczkę 3.5 tyś. litrów wody. Czerwienne albo zrezygnowało z jakiegoś sprzętu bo nam mówili że beczka 3.5 tyś. jest za 620 tyś.zł. Już sam nie wiem co o tym myśleć. Co do zabudowy Szczęśniaka to widzieliśmy ją na Mercedesie w Kościelisku.
Alarm na wóz, na wóz, na wóz...

Offline newaudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 22, 2013, 21:41:51 »
Witam. Coś próbujemy ruszyć do przodu z tym autem i zaczynamy pisać SIWZ, tak się zastanawiam jak to napisać żeby sygnalizacja świetlna i dźwiękowa była FSC lub równorzędna. Jak pomyśle że mają nam założyć Ges-a albo innego chińczyka to już mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Tu do was prośba czy ma ktoś z was taką specyfikacje żeby były tam zawarte te sygnały??  Albo ktoś pomoże mi to sensownie napisać?? Z góry dziękuje za pomoc.
Alarm na wóz, na wóz, na wóz...

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 22, 2013, 22:04:32 »
Witam. Coś próbujemy ruszyć do przodu z tym autem i zaczynamy pisać SIWZ, tak się zastanawiam jak to napisać żeby sygnalizacja świetlna i dźwiękowa była FSC lub równorzędna. Jak pomyśle że mają nam założyć Ges-a albo innego chińczyka to już mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Tu do was prośba czy ma ktoś z was taką specyfikacje żeby były tam zawarte te sygnały??  Albo ktoś pomoże mi to sensownie napisać?? Z góry dziękuje za pomoc.

Mogę wam pomóc... pisz na pw

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

paweł.s

  • Gość
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 25, 2013, 15:50:24 »
Witam. Prosiłbym o wasze opinie o firmie Moto-Tuck i Bocar bo zamierzamy zakupic nowe Atego w tym roku i interesuja nas tylko te dwie firmy. Wiadomo ze kazda firma ma swoje plusy i minusy dlatego chcemy poznac opinie innych.

Offline miki123456

  • Bogu na chwałę ludzio na pożytek
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 26, 2013, 20:54:57 »
M mamy Mana uterenowionego z 2010 zrobiony  u Stolarczyka w Kielcach.Jest niezawodny a z Bokarem dajcie sobie spokój
Gdy obowiązek wezwie mnie

Offline lukijrg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 26, 2013, 21:24:23 »
Nie zgodzę się z kolegą,podwozie Mana jest dobre,ale nie zabudowa stolarczyka,bocar i moto truck robią dobre auta i dbają o klienta.

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 26, 2013, 21:33:26 »
M mamy Mana uterenowionego z 2010 zrobiony  u Stolarczyka w Kielcach.Jest niezawodny a z Bokarem dajcie sobie spokój
Kolego, o czym piszesz? O podwoziu czy zabudowie? Bo są to dwie różne rzeczy. Z opinii które słyszałem od użytkowników, zabudowa Bocarowska sprawuje się nieźle, za to problematyczny jest sam Mercedes. Zarówno w kwestii silnika, zawieszenia, jak i blacharki. Natomiast pojazdy firmy S. mają ponoć zabudowę kiepskiej jakości- brak ergonomii (wspominany dość często), ale też kołyszące się półki sprzętowe, odpadające mocowania. Natomiast kierowcy generalnie chwalą MAN-y. A jeśli chodzi o Atego od MT, rozmawiałem z właścicielami takiego GBA. Ale było to na etapie kilku wyjazdów, o konkretach nie było mowy.
Plus ratio quam vis

Offline firefighter12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 26, 2013, 22:33:41 »
Witam, a miał ktoś do czynienia z zabudową firmy Z.P.U Strażak Sam ?

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 28, 2013, 08:19:56 »

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 31, 2016, 16:12:31 »
Witam Panie i Panów chciałbym prosić o poradę w sprawie zakupu używanego samochodu. Mamy do dyspozycji 80tys. Myśleliśmy o zakupie lekkiego mercedesa d711 co o nim myślicie, może za taka kwotę można kupić inny lekki pojazd?

Offline lebork87

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
  • pdf
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 31, 2016, 18:35:46 »
Do czego ma służyć samochód?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 31, 2016, 22:35:13 »
lekkiego mercedesa d711
Nie jest to zbyt precyzyjne określenie. Można jedynie domniemywać że chodzi o serię T2 produkowaną w latach 1986-96 (modele 667, 668, 669, 670) - w zasadzie taka większa "kaczka".

Ale nikt się raczej nie będzie sztywno trzymał ani mocy silnika, ani DMC, a z tej serii, poprzedniej i następnej też można znaleźć wóz, kwestia ceny.

Do czego ma służyć samochód?
Otóż to.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 01, 2016, 12:27:31 »
Otóż przede wszystkim będzie jeździł do wypadków drogowych, kolizji, pożarów traw, przywroconych drzew.

Offline lebork87

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
  • pdf
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 01, 2016, 16:48:37 »
To będzie pierwszo wyjazdowy, jedyny czy jak? Podaj więcej info

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 01, 2016, 22:05:06 »
Posiadamy już żuka przelozylibysmy z niego sprzęt i ten zakupiony by był do wyjazdów

Offline lebork87

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
  • pdf
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 02, 2016, 08:23:27 »
A garaż duży, mały jak dla żuka?

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 02, 2016, 09:22:34 »
Żuk bez problemu mieści się w garażu. Posiadamy 2 boksy garażowe o wysokości 2,7m z możliwością powiększenia do 3m. Szerokość 3m długość 10m. Przesłałem zdjęcia samochodu jakiego myśleliśmy kupić powiedzcie czy to dobry wybór?

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline lebork87

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
  • pdf
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 02, 2016, 10:14:07 »
Wygląda całkiem nieźle, a parametry jego?

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 02, 2016, 12:36:36 »
1500 litrow zbiornik z woda wydajność autopompy 800l min w kabinie mieści 7 osób.
 Co sądzie o tym aucie?

Offline lebork87

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
  • pdf
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 02, 2016, 14:48:57 »
Jeśli jest sprawny i wam odpowiada to tylko brać, 1500 l to nie mało, trochę sprzętu pomieści. To już zależy od was jak go doposażycie. Jedno jest pewne jest lepszy jak żuk ;)

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 16, 2019, 15:14:05 »
Firma Ładziński Produkcja Specjalistycznych Pojazdów  Lpsp - samochód IVECO DAILY 70C18.


Ktoś się orientuje ile coś takiego kosztuje?
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2019, 20:26:50 wysłana przez klepi »