Autor Wątek: Jakie auto wybrać??  (Przeczytany 36015 razy)

Offline newaudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 17, 2012, 22:07:17 »
Witam. Powiem tyle że kupno używanego podwozia i zrobienie zabudowy nie wchodzi w grę. Mówiliśmy o tym bo jednostka z sąsiedniej gminy tak robi i nieźle to cenowo wychodzi ale wtedy nie dostaniemy 100 tyś. dofinansowania z KSRG. Oni tylko dokładają do nowych samochodów. Co do tych pieniędzy co podałem to składają się na nie: 150 tyś. środki własne, 150 tyś. dofinansowanie ze ZOSP, 100 tyś. dofinansowanie KSRG, 200 tyś. dofinansowanie gminy( chociaż obiecali że jak coś jeszcze znajdą to dołożą)
@kaziu109 A jak dali wam ten zbiornik większy to nie zmieniła się wielkość(pojemność) skrytek?? Przecież musieli z czegoś zabrać na dodatkową pojemność zbiornika i większą autopompę.
Alarm na wóz, na wóz, na wóz...

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 17, 2012, 22:45:37 »
Kolego jak rozbierzesz zabudowy w GBA zobaczysz, że koło zbiornika jest miejsca jeszcze na niemal 2 taki sam zbiornik. 2,5 tys litrów to zbiornik o wymiarach 2,5 x 1 x 1 metr. To zmierz teraz samochód i zobaczysz ile musi być miejsca w środku.

Offline newaudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 17, 2012, 22:52:33 »
No o tym nie pomyślałem w ten sposób. Dzięki za wyjaśnienie.
Alarm na wóz, na wóz, na wóz...

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 18, 2012, 01:27:39 »
ja dodam jeszcze, ze dawno nie zaglądałem na strony producentów tak szczegółowo, zauważyłem rzecz która mnie osobiście bardzo cieszy..w ofercie dwóch producentów pojawiły się GBA oraz GCBA na 8 osób..dla OSP z jednym autem moim zdaniem perfekt :straz: Sam mam teraz 1 GBA używane na 8 osób i to byl dla mnie przy wyborze główny warunek wyboru...to też jest kwestia do zastanowienia dla wielu OSP

Offline holmatro1986

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 18, 2012, 08:05:17 »
Nasza jednostka zakupiła w 2011 roku MB Atego GBA z firmy Moto-Truck. Z czego co pamiętam cena podwozia bez wyposażenia wyniosła ok 570 tys. Za dodatkowe 70 tys. wyposażyliśmy go. Zakupiliśmy do niego wszystko razem z ssaniami lodowymi, ciuchami do pracy w wodzie, ubrania, hełmy itd. Specjalnie dla nas firma moto-truck schowała nasady tloczne pod podest, zakupila belkę i sygnalizację federala, zamontowali 3 trąby itd. Nasza furę  OSP Susz zobaczyć  można tu: http://czerwonesamochody.com/details.php?image_id=23875&mode=search  . Podany jest też tam sprzęt jaki do niego zakupiliśmy. Samochód własnie przyszedl z tym wyposażeniem. Polecam te firmę. Naprawdę fajna fura.

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 18, 2012, 09:41:14 »
Zawsze pozostaje opcja zakupienia zwykłego podwozia pod GCBA z pojedynczą kabiną na 2-3 osoby, a w zabudowie zrobienie przedziału dla załogi np. http://www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=22461&mode=search
http://otomoto.pl/iveco-eurocargo-140e24-4x4-3000-wody-T2815118.html

bodaj że bonex robi tego typu cudo dla jednej OSP z mojej okolicy

Offline newaudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 18, 2012, 12:04:12 »
@holmatro1986 Gratuluję super fury. Te sygnały od federala to coś pięknego. Sam jestem zwolennikiem żeby dołożyć do takich sygnałów. Tu chodzi o nasze bezpieczeństwo na drodze. U nas w jednostce też przydał by się taki z 8 osobowa kabiną. Nie raz parę osób przybiegnie i braknie dla nich miejsca. 
Alarm na wóz, na wóz, na wóz...

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 18, 2012, 13:59:04 »
Jakie auto NOWE :P hehe i za rozsadna cene moim zdaniem to i tak ci u gory zdecyduja wiec ... marzenia sa dobre
 :zamknij:
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 18, 2012, 14:28:13 »
No jak strażacy oleją to tak się stanie i potem dostaną regał z gołymi pólkami na kółkach z beczką i pompą, szczególnie pan S się lubuje w takich przetargach.

Trzeba cisnąć i walczyć o swoje - wtedy jest duża szansa, że kupi się pojazd przystosowany do potrzeb jednostki.

Ludzie w urzędach z reguły nie znają się na potrzebach straży ale są bardzo otwarci na to co im się podsyła (wręcz proszą o pomoc i się cieszą o ile oczywiście jest to zgodne z przepisami i zdrowym rozsądkiem) - u mnie uwzględnili wszystko co zapisaliśmy zarówno przy przetargu organizowanym z gminy jak i drugim z dotacja ZOSP.

Także strażacy uczcie się, czytajcie rozporządzenia, rozmawiajcie z producentami i urzędnikami a będziecie się cieszyć z przystosowanych dla Was autek.

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 18, 2012, 21:00:46 »
w jaki sposób powiekszyli zbiornik ?? podnieśli go o 20cm. do góry, dach a zarazem podest roboczy zabudowy jest górą zbiornika ale tak jak pisałem wcześniej jest to kompozyt {jak przewiercisz dziure w podeście roboczym to pokaże ci sie woda[ my tak zrobiliśmy] 
prawie wszyscy nazekacie na pana "s" a tak konkretnie kto miał z nim doczynienia podczas przetargu ??
zanim odebraliśmy auto byliśmy tam 3 razy {fakt 500km.w jedna strone]ale dostaliśmy to co chcieliśmy za każdym razem rozmawialiśmy z panem "s"fakt troszke marudny ale zawsze doradzil pomógł i dał co trzeba {a nawet wiecej}.

Offline newaudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 18, 2012, 22:58:51 »
Wracam właśnie od komendanta mojej jednostki. Przedstawiłem mu wnioski jaki się od was dowiedziałem. Mówił że jeszcze się tak bardzo nie rozglądał ale dobrze że ja już zaczynam. Co do jednego to jesteśmy zgodni. Musi być sygnalizacja świetlna i dźwiękowa marki Federal Signal Vama  :tuba:. Na swoim bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać.
Teraz organizujemy imprezę opłatkową to trochę przygotowań jest ale później trzeba się ostro wziąć za sprawy związane z autem.
Dziękuje za obecne zaangażowanie i naświetlenie pewnych spraw i mam nadzieje że będziecie dalej dzielić się swoją wiedzą.  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 23:06:20 wysłana przez newaudi »
Alarm na wóz, na wóz, na wóz...

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 18, 2012, 23:20:50 »
w jaki sposób powiekszyli zbiornik ?? podnieśli go o 20cm. do góry, dach a zarazem podest roboczy zabudowy jest górą zbiornika ale tak jak pisałem wcześniej jest to kompozyt {jak przewiercisz dziure w podeście roboczym to pokaże ci sie woda[ my tak zrobiliśmy] 
prawie wszyscy nazekacie na pana "s" a tak konkretnie kto miał z nim doczynienia podczas przetargu ??
zanim odebraliśmy auto byliśmy tam 3 razy {fakt 500km.w jedna strone]ale dostaliśmy to co chcieliśmy za każdym razem rozmawialiśmy z panem "s"fakt troszke marudny ale zawsze doradzil pomógł i dał co trzeba {a nawet wiecej}.
U mnie też jest auto od Pana S. Złego słowa na kontakt z nim nie mogę powiedzieć. Również byliśmy 3 razy przed odbiorem samochodu. Dwóch ode mnie z jednostki pojechało dzień przed odbiorem dokładnie poustawiać półki, zaczepy itp. Ważny jest również odpowiednio napisany przetarg, żeby się później nie zdziwić.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline newaudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 20, 2012, 20:25:00 »
Witam wszystkich. Wczoraj w mojej wiosce wybuchł pożar dachu budynku mieszkalnego. Spalił się doszczętnie. Nie było mnie na akcji ale z opowieści kolegów wynika że paliło się i to zdrowo.  Niestety na naszym samochodzie brakło wody a sąsiednie jednostki dopiero wyjeżdżały ze swoich remiz. Wieczorem jak rozmawiałem z komendantem doszliśmy do wniosku że na nowym samochodzie musi być większy zbiornik  :krzyk: Teraz będziemy mieć żywy przykład jeśli ktoś zacznie dyskusje że dużego zbiornika nam nie trzeba. Ale tak to już chyba jest że musi się coś złego wydarzyć żeby niektórych przekonać. :wall:
Alarm na wóz, na wóz, na wóz...

Offline newaudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 14, 2012, 11:08:37 »
Witam witam. Wczoraj komendant przekazał mi wspaniałą  informację że zaczęły się realne działania w sprawie zakupu nowego samochodu.  :rofl: Jako pierwsza z ofertą zgłosiła się firma BOCAR  http://www.bocar.com.pl/indexCar.php?id_car=116

Przeglądając ofertę  nasunęły mi się pewne pytania na które mam nadzieje dacie mi odpowiedz:
1. Zacytuje z przesłanej oferty "Oznakowanie pojazdu uprzywilejowanego (Lampa Zespolona "Straż"-LED i lampa LED z tyłu) z nagłośnieniem 200W" . Jak napisać w SIWZ żeby była to belka i lampa  Federal oraz jaki model polecacie?
2. "Generator sygnałów-BOS". Co to jest?? Jakiej to firmy i jak się sprawuje?? Jaki model Federala polecacie??

Dzisiaj mamy zebranie zarządu gminnego tak że  nowe pytania i wątpliwości będą.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i zrozumienie. Pozdrawiam
Alarm na wóz, na wóz, na wóz...

Offline rondelSTWO

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 14, 2012, 13:43:50 »
Cytuj
1. Zacytuje z przesłanej oferty "Oznakowanie pojazdu uprzywilejowanego (Lampa Zespolona "Straż"-LED i lampa LED z tyłu) z nagłośnieniem 200W" . Jak napisać w SIWZ żeby była to belka i lampa  Federal oraz jaki model polecacie?
2. "Generator sygnałów-BOS". Co to jest?? Jakiej to firmy i jak się sprawuje?? Jaki model Federala polecacie??


Ad.1  To pewnie taka belka wykonana w technologii LED z wbudowanym głośnikiem i galeryjką STRAŻ + LED-owy kogut z tyłu http://www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=27075

Ad.2 Generator sygnałów- BOS to nic innego jak BoCar - owski wynalazek dużo lepszy niż GAM czy GES, gdzieś na YT jest nagranie.

Odnośnie Federala to zapewne każdy poleci Ci PA-300.

Zastanawia mnie tylko jeden fakt. Skoro zgłosił się już BoCar to przetarg został już ogłoszony a SIWZ napisane.

Pozdrawiam

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 14, 2012, 14:06:36 »
Chyba o taki modulator chodzi..dla mnie rewelacja, podobna do Zury.

http://www.youtube.com/watch?v=l2zrVeLOZME
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2012, 14:45:00 wysłana przez Marcin1986 »

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 14, 2012, 14:39:00 »
Robi robotę  ^_^

Offline newaudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 14, 2012, 15:42:06 »
Nawet dość to słychać. Teraz nie wiem czy dalej upierać się przy nagłośnieniu Federal czy zostawić jak jest z tym modulatorem??

Dzisiaj mieliśmy spotkanie odnośnie kupna samochodu. Wyszła taka sprawa ze brakuje nam od 50 do 70 tys. zł na zakup samochodu ciężkiego. Niektórzy mówią żeby zamiast ciężkiego kupić średni i po sprawie, ale komendant i paru innych druhów uważamy ze warto dozbierać i kupić coś większego.

Teraz was pytanie : Gdzie jeszcze szukac pieniędzy?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2012, 22:09:04 wysłana przez newaudi »
Alarm na wóz, na wóz, na wóz...

Offline Ochotnik1985

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 22, 2012, 02:35:30 »
Witam wszystkich:)
My w 2010 roku kupiliśmy Mercedesa Atego 1629 GCBA 5/32 z wyposażeniem za 728 tysięcy pln. Na wyposażeniu między innym :
2 radia motorola gp 360 , 2 latarki vulkan z ładowarkami , 4 AODO nadciśnieniowe , r1 z deska , szyny kramera , niagara, piła do stali i betonu i oczywiście cała armatura wodna . Wydaje mi się że nie drogo ? Firma BOCAR .

Offline newaudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 30, 2012, 21:48:46 »
Ogólnie temat do zamknięcia. Auta nie będzie. Dziękuje wszystkim za porady.
Alarm na wóz, na wóz, na wóz...

Offline urban

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
    • http://
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 31, 2012, 01:04:56 »
a co sie stało ze auta niet? brakowało 50 tys i co ?

Offline newaudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 04, 2013, 19:06:59 »
Tak to bywa jak się nie ma "pleców". Moja jednostka starała się o pozyskanie nowego samochodu przez 5 lat. Na walnym zebraniu w 2012 zapewniano nas że jesteśmy pierwsi w kolejce i dla nas są przeznaczone środki. Jak pokazało życie były to ładne bajeczki. KSRG nie dało dofinansowania i reszta się posypała. Później dowiedzieliśmy się że kasa dla nas przeznaczona (nawet o wielę więcej) poszła do innej jednostki.
Alarm na wóz, na wóz, na wóz...

Offline shpaco

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 04, 2013, 19:35:42 »
polskie realia, my od 5 lat staramy się o budowe remizy, w tym czasie gmina wykupiła jedynie teren pod budowę i co roku gadają że powstanie w przyszłym roku... :) co do waszej sprawy to radze wam tylko jedno, nie ustępujcie, ponówcie wniosek o kase z ksrg

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 11, 2013, 22:29:21 »
Koledzy wiecie może czy firma Stolarczyk robi nadal karosacje Stara 1466?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Jakie auto wybrać??
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 14, 2013, 10:36:40 »
Prawdopodobnie już nie, z tego co wiem, Man przestał produkować Stara w 2006 roku więc nie ma już nowego podwozia pod zabudowę.