Autor Wątek: Dofinansowania na budowę nowej remizy strażackiej- SKĄD POZYSKAĆ KASĘ  (Przeczytany 8253 razy)

Offline ziomek897

  • "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek."
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Witam

Chciałbym się dowiedzieć skąd można i w jakim stopniu uzyskać dofinansowania na nową remizę strażacką w woj. pomorskim. Wiem oczywiście, że można je uzyskać z komendy wojewódzkiej oraz z unii ale niestety nie mogę znaleźć w jakiej wielkości są te dofinansowania. O to także jak by ktoś wiedział proszę o info.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Dofinansowania na budowę nowej remizy strażackiej- SKĄD POZYSKAĆ KASĘ
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2011, 20:23:40 »
Nie wiem co ma KW PSP do waszej remizy, bo moim zdaniem to nic, i to jest ślepy zaułek...

Co do programów unijnych to z tego co mi wiadomo to nie ma takiej bezpośredniej możliwości, chyba że w remizie będą jakieś świetlice wiejskie i takie tam pierdoły. Co do stopnia finansowania to zależy on od programu w ramach którego wniosek zostanie złożony, ale przeważnie dotacja wynosi pomiędzy 50 a 85% wartości inwestycji.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline staroman 25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Dofinansowania na budowę nowej remizy strażackiej- SKĄD POZYSKAĆ KASĘ
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2011, 01:04:57 »
Dobrze kolega Radhezz mówi. Jezeli sie uwzgledni ze w budynku strazy będzie np zarządzanie kryzysowe itp to jest większa szansa na dostanie kasy. Akurat u mnie remize rozbudowują  na gminne centrum ratownictwa.

Offline firefighter935

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • OSP Lotyń
Odp: Dofinansowania na budowę nowej remizy strażackiej- SKĄD POZYSKAĆ KASĘ
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2011, 19:05:06 »
Witam. My też zastanawiamy skąd wsiąść kasę na rozbudowę remizy, posiadamy jednen boks garażowy na jedno auto a drugie stoi na podwórku :gwiazdki:. Na górze w remizie znajduje się świetlica wiejska gdzie dzieci z "trudnych rodzin" przychodzą regularnie na zajęcia. Na gminę nie ma co liczyć bo jest zadłużona. Szukaliśmy sami jakiś projektów unijnych ale nic nie znaleśliśmy. A i jesteśmy z woj. wlkp. jak ktoś by miał jakiś pomysł to byśmy byli wdzięczni.   

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Dofinansowania na budowę nowej remizy strażackiej- SKĄD POZYSKAĆ KASĘ
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2011, 20:19:02 »
No to i ja się wypowiem.
- Związek ZOSP RP - czyli kto ma wyżej układ ten dostanie,
- WFOŚiGW - na całość nie dadzą ale na termomodernizacje i ogrzewanie -zawsze coś,
- prawdopodobnie w woj. mazowieckim marszałek ogłaszał konkurs na dotacje na budowe remiz,
- czyli zawsze do sejmiku/marszałka można uderzyć,
- Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - od czasu do czasu maja kase na magazyny powodziowe,
- program LEADER + / z niego moja OSP korzysta/
- program odnowy wsi - ale o remizie nie mozna wspominać, trzeba to jakoś omijać
- firmy i sponsorzy
- a gdy budynek zabytkowy to jeszcze wiecej możliwości...

Problemem nie jest kasa na budowę a bardziej na projekt bo na to nikt nie da a każdy wymaga jako załącznik do wniosku :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2011, 20:26:55 wysłana przez max[] »

Offline firefighter935

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • OSP Lotyń
Odp: Dofinansowania na budowę nowej remizy strażackiej- SKĄD POZYSKAĆ KASĘ
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2011, 13:35:16 »
Dzięki max. Będziemy kombinować od nowego roku może się uda. Projekt mamy gotowy ale nie wiem czy jest ważny bo był robiony 3-4 lata temu, pewnie trzeba będzie zrobić aktualizacje ale to sobie już poradzimy.

Offline PrezeskaK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Dofinansowania na budowę nowej remizy strażackiej- SKĄD POZYSKAĆ KASĘ
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2017, 14:32:37 »
Witam druhów...jestem nowa i zwracam się do Kolegów ew. koleżanek z prośba jak w temacie, chcemy rozbudować naszą remizę mamy projekt tylko nie mamy funduszy...może się ktoś podzieli skąd mieliście środki na taka inwestycje??
dziękuję za każdą odpowiedz.

Offline cuekawydruh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Dofinansowania na budowę nowej remizy strażackiej- SKĄD POZYSKAĆ KASĘ
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2017, 13:22:34 »
Niestety w naszym kraju jest to temat trudny. My mamy remize w opłakanym stanie,  czekamy nie zrealizowanie wielu remontów obiecanych przez nasz UG ale to się ciągnie wuele lat. Jak pod kolejną prośbę o remont podłączyłem zdj.stanu faktycznego, to w odpowiedzi  uzyskalismy pismo że od dnia 1.09.2017 zabrania nam sie uzywac np . wieży weżowej.
w ubieglym i tym roku moglismy uzyskac dwa dofinansowania do remontu, lecz co po dofinansowaniu jak brak srodkow własnych czy też gminy.

Trzeba samemu walczyć.  Życze z całego serca wytrwałości.  Pozdrawiam