Autor Wątek: Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków - książka  (Przeczytany 79759 razy)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków - książka
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 24, 2014, 21:29:28 »
Od jakiegoś czasu wątek zamarł, więc wrzucam coś dla rozruszania:
Ćwiczenia RIT - ratowanie strażaków podczas pożarów wewnętrznych
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152421651451747.1073741838.222427781746&type=1

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków - książka
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 24, 2014, 21:39:17 »
 Miejsce wykonania: Tajny Ośrodek Treningowy Osp Łomianki dobre  :rofl:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków - książka
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 24, 2014, 22:01:04 »
Podziwiam i gratuluje inicjatywy  :tuba:

Nalezą się wyrazy szacunku dla Rafał i Waldka

Offline romcio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków - książka
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 13, 2015, 08:50:52 »
Koledzy, jak to jest z tymi kominiarkami, pod maskę czy na maskę, bo już chyba się pogubiłem :wall:   http://pulawy.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/pulawskie-azoty-uruchomily-centrum-edukacji-ratowniczej,3311631,artgal,14627313,t,id,tm,zid.html

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków - książka
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 13, 2015, 11:51:29 »
Kilka lat temu na forum jeden kolega opisał kiedyś, że próbował na testerze masek
i wyszło, że nie da się uszczelnić prawidłowo maski jak jest na kominiarkę założona.

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków - książka
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 13, 2015, 11:52:02 »
Cześć
Kominiarka na maskę.
Po pierwsze nie da się zrobić testu szczelności maski zakładając na kominiarkę. Po drugie kominiarka chroni gumowe części maski choć pokazane zdjęcie to przypadek nie do zrobienia ze standardowymi kominiarkami :)
Powtórze -  maska na twarz a dopiero wtedy kominiarka z reguły przygotowana wcześniej na karku i nałożona na maskę później hełm na końcu rękawice.
Pozdrawiam
Robert

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków - książka
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 13, 2015, 12:43:29 »
W teorii wszystko się zgadza ale tylko w teorii.
Ja nie mam możliwości założyć najpierw maski potem kominiarki  i co w tedy ?

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków - książka
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 13, 2015, 13:19:53 »
Wtedy nie wykonasz kontroli szczelności maski przed użyciem o ile mówimy o standardowych maskach nadciśnieniowych z nagłowiem.
Świat się nie skończy, nawet straż nie upadnie, ale użyjesz sprzęt ODO nie zgodnie z wytycznymi producenta tego sprzętu, co stanie się gdyby w takiej sytuacji doszło do wypadku, trudno powiedzieć. Do oceny w takiej sytuacji wezwany będzie rzeczoznawca ds sprzętu ochrony dróg oddechowych z reguły związany z którymś z producentów więc moim zdaniem stwierdzi nie właściwe użycie.
Warto jednak zauważyć, że kontrola przed użyciem jest to kolejna kontrola pierwszą wykonuje serwisant sprzętu ODO w jednostce.
 Każdy użytkownik powinien ją wykonać dla swego bezpieczeństwa, ludzie to tylko ludzie ktoś mógł się pomylić i nie umieścić w gnieździe zaworu płytki zaworu wydechowego lub zamontować ją źle.
Jak wygląda sprawa przy maskach montowanych do hełmu nie wiem nie miałem do czynienia.
A jaka jest przyczyna nie posiadania możliwości założenia kominiarki na maskę?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków - książka
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 14, 2015, 15:40:00 »
Sylwek, tak, ja robiłem test na głowie i wyszło mi że nie da się maski uszczelnić. Po emisji pewnego serialu w naszej TV na pewno problem zakładania masek na kominiarkę wzrośnie i to znacznie, bo tam aktorzy nie chcieli psuć sobie paskami od maski fryzury i temu pewnie tak zakładali  :rofl: a młodzi oglądają i będą naśladować.
MIKO mógłbyś rozwinąć problem z zakładaniem najpierw maski potem kominiarki? Szczerze mówiąc mnie ten problem mało dotyczy, bo używam maski mocowanej do hełmu.

Offline Feuer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków - książka
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 20, 2016, 15:03:29 »
Kilka lat temu na forum jeden kolega opisał kiedyś, że próbował na testerze masek
i wyszło, że nie da się uszczelnić prawidłowo maski jak jest na kominiarkę założona.
Potwierdzam, świeżo przetestowane, filmik poglądowy wkrótce ;)
"Głowa" nie jest w stanie zakończyć testu wynikiem pozytywnym, ze względu na niemożność uszczelnienia maski nałożonej na kominiarkę.
Sprawa oczywista, ale wciąż nie brakuje adeptów sztuki pożarniczej próbujących "wywrócić hełm na lewą stronę" :gwiazdki:

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków - książka
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 24, 2018, 20:11:47 »
Proponuję reaktywację wątku. Artykuł na temat sygnalizatorów bezruchu ale także taktyki działań z punktu widzenia bezpieczeństwa strażaków.

https://wspolczesnystrazak.blogspot.com/2018/02/zastanawiacie-siezapewne-czym-to-tym.html