Autor Wątek: Karty drogowe i pracy sprzętu.  (Przeczytany 4134 razy)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Karty drogowe i pracy sprzętu.
« dnia: Grudzień 18, 2011, 18:29:06 »
Witam,
mam pytanie czy OSP może mieć swoje karty pracy sprzętu silnikowego czy muszą one być wydawane przez właściwy Urząd Miejski ?
Czy jeśli się ma swój własny program do prowadzenia ewidencji paliwowej czy mogę jako Naczelnik wydawać kierowcom i operatorom te karty i sam potem obliczać paliwo i na podstawie moich kart rozliczać się z UG? Jak to jest u Was?
Jeśli są jakieś uregulowania prawne to proszę mi pomóc.
Pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Karty drogowe i pracy sprzętu.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2011, 19:52:20 »
Zależy kto jest właścicielem sprzętu - karty pracy wystawia właściciel sprzętu. Odrębną sprawą jest uzgodnienie z UM rozliczenia finansowego.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

marcel_1977

  • Gość
Odp: Karty drogowe i pracy sprzętu.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2011, 20:24:59 »
Na przykład u mnie posiadamy karty wydane kiedyś tam przez UG i po małym lifcie z ich pomocą rozliczamy się w UG. Nic nie stoi na przeszkodzie też, by posługiwać się wzorem kart drogowych jakie obowiązują w PSP z rozporządzenia KG PSP. Wszystko jest dziś dostępne przez sieć.

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Karty drogowe i pracy sprzętu.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2011, 21:35:52 »
Ja po konsultacji z inspektorem ds. współpracy ze stowarzyszeniami (u nas odpowiedzialny za gospodarkę paliwową) zmieniłem karty paliwowe na takie które będą bardziej odpowiednie, bo poprzednie  były nieczytelne i trochę archaiczne, teraz z biegiem czasu zauważam, że trzeba je jeszcze bardziej zmienić;]
So Others May Live

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Karty drogowe i pracy sprzętu.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2011, 21:52:58 »
ta z rozporządzenia to chyba ten wzór http://www.kppspblonie.pl/karta_sprzetu.pdf
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

marcel_1977

  • Gość
Odp: Karty drogowe i pracy sprzętu.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2011, 22:10:08 »
... tyle tylko, że powyższa karta posiada jeszcze załączniki do pełnego rozliczenia się z paliwa.
W PSP nie jest to takie proste jak w OSP. U mnie w OSP z paliwa do sprzętu silnikowego rozliczamy się w okresie 6 miesięcy, a z pojazdów co 3 miesiące. W PSP pełne rozliczenie każdego miesiąca.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Karty drogowe i pracy sprzętu.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2011, 06:32:12 »
Zależy kto jest właścicielem sprzętu - karty pracy wystawia właściciel sprzętu. Odrębną sprawą jest uzgodnienie z UM rozliczenia finansowego.

właścicielem sprzętu jest OSP ale paliwo jak wiadomo gminy.