Autor Wątek: skąd mundury dla MDP?  (Przeczytany 16767 razy)

Offline sou4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
skąd mundury dla MDP?
« dnia: Grudzień 05, 2011, 15:19:50 »
witam.

ma ktoś może jakieś mądre, tanie drogi zakupienia kompletów mundurów dla młodzieżówki?
osobiście wolałbym uniknąć tych klasycznych (czarne bojówki+czerwona koszula), bo drogo wychodzą, a najpiękniejsze też nie są.

macie jakieś dobre firmy, które możecie polecić?
może jakieś pomysły?
osobiście myślałem o szukaniu czegoś w agencji mienia wojskowego albo skompletowaniu czegoś w stylu - spodnie bojówki + bluza i wszystko ładnie ohaftować.

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: skąd mundury dla MDP?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2011, 15:26:51 »

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: skąd mundury dla MDP?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2011, 21:10:21 »
mat poż Rzgów

Offline sou4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: skąd mundury dla MDP?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2011, 21:41:23 »
panowie, pisałem, że chciałbym uniknąć klasycznego czerwono-czarnego munduru mdp.

szukam jakiejś alternatywnej drogi dorwania mundurów, albo jakiejś naprawdę taniej firmy.
komplet nie może być droższy niż 150 zł, bo drużyna ma 15 członków, a nasz budżet na mundury niewiele przekracza 2000zł.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 21:54:29 wysłana przez max[] »

Offline Firefighter Ireland

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Fire Brigade Poland
Odp: skąd mundury dla MDP?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2011, 23:25:23 »
Ja moim chłopakom planuje kupić takie mundurki : http://www.systemplus.sklep.pl/ubranie-koszarowotreningowe-dla-mdp-p-1527.html?cPath=327_221 Zmieścisz się w 150 zł a i na jakąś czapkę zostanie :)  Niech młodzi też poczują się strażakami a nie dresiarzami. Dzięki odblaskom będą też lepiej widoczni :) W system plus jak dobrze pogadasz to może coś jeszcze z ceny urwiesz :rolleyes:
Pozdrawiam

Offline sou4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: skąd mundury dla MDP?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2011, 15:29:07 »
i właśnie o takie propozycje mi chodziło. dzięki, chłopaki.

Druga propozycja, wydaje mi się szczególnie interesująca.
Zaraz będę dzwonił do tej firmy, żeby wysłali mi więcej zdjęć. ;p

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś idee w podobnym stylu - dawać! ;d 

Offline Dawid998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • PSP
Odp: skąd mundury dla MDP?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2011, 11:36:12 »
A macie jakiś pomysł na dofinansowanie tych mundurków? Wiadomo że budżet OSP mały... a potrzeby wielkie, znacie może jakieś źródła finansowania MDP?

Offline Firefighter Ireland

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Fire Brigade Poland
Odp: skąd mundury dla MDP?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2011, 18:53:23 »
Podstawą są firmy i lokalni przedsiębiorcy. Weź kilku młodych i przejdź się do sąsiednich firm. Zapukaj także do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Więcej info znajdziesz tutaj: http://www.mdpeta.pl.tl/Poradnik-Opiekuna-MDP-_-Artyku%26%23322%3By-w--g-Stra%26%23380%3Baku-g--Linki.htm oraz tutaj http://www.remiza.com.pl/artykuly/pokaz/20-MDP_Pieniadze_na_dzialanie_MDP.html

Offline Julie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: skąd mundury dla MDP?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2011, 21:41:41 »
Ja proponuję uderzyć przy okazji do lokalnego duchowieństwa, często zdarza się, że i oni dorzucają parę groszy. No i nie zapominajmy też zapytać władz lokalnych. Z tym, że tu proponuję zgłosić się po dofinansowanie na początku roku, bo wtedy są jakieś szanse na przeznaczenie pewniej sumy z budżetu gminy.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: skąd mundury dla MDP?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 31, 2011, 08:43:42 »
Już o tym mówiłem ale jeszcze raz powiem, jedną z metod pozyskania funduszy jest gminna komisja do rozwiązywania problemów alkoholowych...

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: skąd mundury dla MDP?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2012, 11:19:22 »
A jakbyś dzieciakom uszył mundur na wzór:

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: skąd mundury dla MDP?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2012, 13:03:46 »
moim zdaniem, po to na górze ktoś wymyślał regulaminy umundurowania, żeby go stosować a nie każdy wuj na swój strój.
Skoro jest pewien wzór to powinno sie go stosować.

Wyobrażasz sobie, że którejś OSP nie podoba się obecny mundur OSP (np kolor)?
"Nam się ten kolor nie podoba i my sobie kupimy... załóżmy zielony czy brązowy. A później wyglądają jak wojsko a nie straż.

A na zawodach MDP przy większej ilości drużyn zamiast jednakowo to wygląda to jak spęd kreatorów mody...

To tylko moje zdanie :)

A brzydkie one nie są...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2012, 13:08:54 wysłana przez kamaras »

piotr111111111111

  • Gość
Odp: skąd mundury dla MDP?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2012, 21:02:35 »
Mundury MDP dobrze się prezentują ale są mało przydatne a te koszarówki dla MDP to super sprawa sam zainwestowałem w nie mat-poż ma takie po 140zł brutto. Jak policzymy ile kosztuje koszula ,spodnie ,czapka,pas a na dodatek zarząd wymyślił sobie teraz kurtki jeszcze gdzie słyszałem że jedna kosztuje 300-400 zł. To jest się nad czym zastanawiać.

Offline sslawek77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: skąd mundury dla MDP?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2012, 11:55:30 »
my sie tez zastanawiamy nad powołaniem MDP ze by w zawodach sobie uczestniczyła, i myslelismy nad zakupem takich komplecików

http://allegro.pl/dunskie-dresy-h2o-montreal-suit-128cm-kanarkowe-i2000148334.html

miał chyba w 4 rozmiarach wiec dla 10 osób mozna sie zmiescic w kwocie 400-500 zł

wiec mysle ze na zawody, czy zbiórki wystarczajacy zestaw na poczatek, schludnie i jednakowo + ewentualnie czapeczka ze znaczkiem MDP.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2012, 12:00:33 wysłana przez sslawek77 »

Offline zgrydzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
    • www.osphutastara.pl
Odp: skąd mundury dla MDP?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2012, 16:48:38 »
http://www.zosprpwus.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=

Myślę że to było by dobre, co do tego logo na czapce już się pytałem, po prostu stare zdjęcie mają.
Jesteśmy po to by pomagać, a byś czuł się bezpiecznie...

Offline DOMINOS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: skąd mundury dla MDP?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2012, 21:52:42 »
http://www.zosprpwus.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=

Myślę że to było by dobre, co do tego logo na czapce już się pytałem, po prostu stare zdjęcie mają.
Opcja raczej Prezentacyjna wyjściowa ale zarąbista aczkolwiek na zawody czy zajęcia sportowe nie są odpowiednie bo troche szkoda w koszuli na zawody jechać i w błocie się "taplać"