Autor Wątek: Czy służba nadterminowa w mon liczy się do emerytury  (Przeczytany 6678 razy)

Offline daniel998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Czy służba nadterminowa w mon liczy się do emerytury
« dnia: Listopad 03, 2011, 23:01:04 »
Pracowałem w wojsku jako nadterminowy 5 lat miałem pół roku przerwy i przyjołem się do PSP mam obecnie 10 lat służby w PSP czy lata wojska doliczają mi sie do lat służby??

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czy służba nadterminowa w mon liczy się do emerytury
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2011, 08:34:01 »
1. nie pracowałeś, a odbywałeś zasadniczą nadterminową słuzbę wojskową;
2. okres ten liczy się do wszystkiego (staż, jubileusz)
3. obecnie ZER dolicza ten okres, nawet jeżeli nie masz 15 lat służby w PSP (można mieć 5 lat wojska, 5 lat Policji, 5 lat PSP i prawa emerytalne się nabywa)
4. lata służby w wojsku liczą się oczywiście po 2,6%, trochę komplikacji może być z latami pracy przed wojskiem, ale to zależy od przerwy pomiędzy wojskiem a PSP - w szczególy nie mam ochoty się wgłębiać;

ale generalnie masz już 15 lat wysługi emerytalnej i moim zdaniem powinieneś odchodzic jako przyjęty po raz pierwszy przed 1999 rokiem, ale zastrzegam, że mogę się mylić, a przynajmniej ocena ZER może być odmienna; najlepiej zadzwonić do nich;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline daco333

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Czy służba nadterminowa w mon liczy się do emerytury
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2016, 10:55:20 »
Witam, wczoraj dostałem odpowiedź w podobnym temacie zer i ich opinia jest taka ze zalicza się ale i przytaczając jakiś artykuł ze wymagane jest 15 w psp czy w policji a dopiero po 15 w tej służbie dolicza ci całe wojsko, u mnie akurat 6 lat

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Czy służba nadterminowa w mon liczy się do emerytury
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2016, 11:43:09 »
Witam, wczoraj dostałem odpowiedź w podobnym temacie zer i ich opinia jest taka ze zalicza się ale i przytaczając jakiś artykuł ze wymagane jest 15 w psp czy w policji a dopiero po 15 w tej służbie dolicza ci całe wojsko, u mnie akurat 6 lat
Trochę dziwne tłumaczenie służba to służba nie ważne w jakiej formacji mundurowej . Dla mnie to dyskryminacja daco333 jeśli masz odpowiedz na piśmie od ZER to wstaw . Oczywiście bez danych osobowych .
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czy służba nadterminowa w mon liczy się do emerytury
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2016, 12:18:03 »
Witam, wczoraj dostałem odpowiedź w podobnym temacie zer i ich opinia jest taka ze zalicza się ale i przytaczając jakiś artykuł ze wymagane jest 15 w psp czy w policji a dopiero po 15 w tej służbie dolicza ci całe wojsko, u mnie akurat 6 lat

http://www.zer.msw.gov.pl/download/95/10850/obliczanieempol.pdf

Jeśli masz to na piśmie, to jest to bardzo niespójne :) temat już kilka lat temu był rozstrzygnięty, teraz znów próbują kombinować?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Czy służba nadterminowa w mon liczy się do emerytury
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2016, 12:44:53 »
O ile dobrze pamiętam to co mówi nasz prawnik (Solidarności) na MOZie warszawskim to jest tak jak mówi kolega lang - zer zalicza lata wojska jako lata służby. Jakiś problem jest z kwestią lat cywilnych w takich sprawach - ale o to jeśli chcesz musisz już pytać bezpośrednio przez związek. 

Offline daco333

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Czy służba nadterminowa w mon liczy się do emerytury
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2017, 10:15:02 »
PROSZE

[załącznik usunięty przez administratora]

siwiak

  • Gość
Odp: Czy służba nadterminowa w mon liczy się do emerytury
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2017, 13:12:58 »
witam
A ja mam taką sprawę przed pracą w PSP odbyłem zastępczą służbę wojskową 2,5 roku później miałem miesięczną przerwę i zacząłem służbę w PSP. Czy lata zastępczej służby będą mi się liczyć   do emerytury? Jak tak to od kiedy od kiedy?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 15:28:40 wysłana przez siwiak »

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Czy służba nadterminowa w mon liczy się do emerytury
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2017, 13:52:32 »
Witam, wczoraj dostałem odpowiedź w podobnym temacie zer i ich opinia jest taka ze zalicza się ale i przytaczając jakiś artykuł ze wymagane jest 15 w psp czy w policji a dopiero po 15 w tej służbie dolicza ci całe wojsko, u mnie akurat 6 lat

A jak się ma do tego zapewnienie KG , że służba  wojskowa ( nadterminowa ), wliczana jest jako równorzędna ze służbą w PSP ?
http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/pytania_i_odpowiedzi_komendanta_glownego_psp
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)