Autor Wątek: przejście na emeryturę  (Przeczytany 3025 razy)

Offline 998daro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
przejście na emeryturę
« dnia: Listopad 02, 2011, 14:19:17 »
Mam nietypowe pytanie . Jestem obecnie na zwolnieniu lekarskim długotrwałym od połowy lipca 2011 r w listopadzie około 22 mam mieć operację kolana (w związku z wypadkiem na służbie ), Dostałem propozycję nie do odrzucenia przejścia na emeryturę, nie wiem czy po przejściu na emeryturę będę mijał szanse na dodatkowy procent za uszczerbek na zdrowiu ( nadmieniam że lekarz nie dopuści mnie po operacji da służby zbyt powarzne uszkodzenie kolana ) mniemam pojęcia o przysługujących mi prawach .

strazak1982

  • Gość
Odp: przejście na emeryturę
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2011, 21:52:25 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 16:36:16 wysłana przez strazak1982 »

Offline pszczola

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: przejście na emeryturę
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2011, 12:46:19 »
Jeśli musisz odejść na emeryturę, zrób to jak radzi kolega tj. z paragrafu 101. U mnie komendant odszedł właśnie z tego paragrafu (wcześniej oszczędzał na wszystkim i wszystkich, każdy strażak był dla niego potencjalnym naciągaczem i oszustem.  Problemy robił z wypłacaniem wszystkiego, od delegacji zaczynając, a na nagrodach kończąc, każde świadczenie było niesłusznym przywilejem , zwłaszcza procenty te od lekarza i przyznawanie innym pełnych dodatków w ostatnim miesiącu przed emeryturą). Odchodząc skrupułów już nie miał, straż przez rok po odejściu płaciła mu jeszcze 100% poborów z budżetu komendy (na czym oczywiście on sam zyskał, choć budżet komendy "czesał" do granic możliwości). Teraz ma się zupełnie dobrze "śmieje nam się w oczy", zdrowie jakoś cudownie wróciło, pracuje jak wół na dwóch etatach -  tylko że od czasu odejścia na emeryturę w straży go nie widziałem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 13:08:58 wysłana przez pszczola »

straz98

  • Gość
Odp: przejście na emeryturę
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2011, 14:23:24 »
Krytyka powinna być logiczna, jestem ciekawy który z kolegów jeśli odchodziłby na emeryturę i mógł odejść z par.101 to by z niego zrezygnował? Więc po co akurat za to krytykować, to nie jest żadne naciąganie tylko normalne prawo strażaka.

strazak1982

  • Gość
Odp: przejście na emeryturę
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2011, 15:08:36 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 16:35:13 wysłana przez strazak1982 »