Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań  (Przeczytany 45787 razy)

rolnikZwyboru

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 16, 2013, 14:01:00 »
Nie chcę zakładać nowego wątku.
Mam pytanie. W regulaminie organizacyjnym stanowsiko dowódcy JRG i zastępcy dowódcy JRG są stanowiskami oficerskimi. Na jakiej zasadzie mianuje się na nie aspirantów ?

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 17, 2013, 21:02:06 »
z tego co pamiętam z przepisu kwalifikacyjnego z-cą d-cy JRG można mianować aspiranta do końca 2013r., lecz nie ma takiego dopuszczenia dla aspiranta na stanowisko d-cy JRG może nim zostać tylko oficer... W poprzednim rozporządzeniu była taka możliwość dla aspiranta z 10-letnim stażem lecz niestety znieśli ją... więc jeśli na swojej "drodze służbowej" spotykasz "aspiryny" na tym stanowisku to byli mianowani przed wejściem obowiązującego rozporządzenia

FILEMON

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 19, 2013, 11:51:27 »
Nie, nie i jeszcze raz NIE ! Bynajmniej nie w tej formie. Podstawą do możliwości mianowania jest stanowisko. Jeżeli jest to stanowisko (w/g regulaminu) aspiranckie to nie ma przeszkód, ale, jeżeli jest to stanowisko (w/g regulaminu) oficerskie to absolutnie nie ma takiej opcji. W ogóle w tym przypadku można rozpatrywać tylko stanowisko z-ca d-cy jednostki, bo tylko to może być jeszcze stanowisko aspiranckie, ale rzadko się to jeszcze zdarza i mianowani są NIEPRAWNIE aspiranci na stanowisko oficerskie (w/g regulaminu). W sumie to przy obecnych problemach PSP ten jest niczym wielkim  :gwiazdki:

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 10, 2013, 12:15:23 »
Witam
Czy ma ktoś pewne informacje na temat przedłużenia obowiązywania załącznika nr 6? Pytam ponieważ  słyszę różne wersje
Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 10, 2013, 12:23:17 »
Witam
Czy ma ktoś pewne informacje na temat przedłużenia obowiązywania załącznika nr 6? Pytam ponieważ  słyszę różne wersje
Pozdrawiam
Nie wiem czy wiesz ale rozporządznie musi zostac zmienione co najmniej rozporzadzeniem a wiec skoro nie ma projektu to.... dospiewaj sobie reszte :) Jak narazie nic nie słychac tylko ploty, które wskazują że nie zoostanie przedłuzony.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 10, 2013, 13:08:39 »
Tez wszystkim tłumacze ze nie tak łatwo zmienić rozporządzenie.  Dziwi jedynie fakt ze ludzie na stanowiskach dowódcy jrg zastępcy i w kadrach rozpowiadaja takie głupoty.  Dzięki

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 10, 2013, 13:36:42 »
Wiesz najgorsze jest to że przez elementarny brak wiedzy niektórzy ludzie spowodują że wielu ludzi już nie otrzyma juz nigdy starszego operatora czy dowódcy zastępu oraz wielu wyższych grup uposażenia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 11, 2013, 11:43:46 »
Zgadzam się tylko nie jestem do końca pewny czy to jest brak wiedzy czy celowe działanie,  nie damy Ci w tym roku stanowiska bo przedluzaja  a później nie damy bo niestety nie przedłużyli...

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 16, 2013, 11:22:20 »
Witam.
Czy ktos slyszał o odsunieciu w czasie przepisu kwalifikacyjnego? Moża ktoś ze związkowców coś wiie na ten temat.

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 16, 2013, 15:38:27 »
Żadne prace związane z przesunięciem terminu nowego przepisu kwalifikacyjnego nie są prowadzone więc 1 styczeń 2014 jest aktualny.
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 16, 2013, 22:33:41 »
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 08:02:25 wysłana przez robn »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 18, 2013, 21:27:39 »
jak u was wygląda sytuacja podobno są komendy w których brrakuje oficerów
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2013, 23:37:02 wysłana przez robn »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 19, 2013, 10:33:35 »
Krążą słuchy, że ma być to przesunięte do lipca. Ale to tylko "słuchy"  :gwiazdki:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

ono85

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 19, 2013, 11:49:47 »
Chętnie oddamy paru na zmianie 31 osobowej a 17 w służbie jest 6 ofierów ale nie da się tak zrobić że by był zastęp ofecerski :gwiazdki:

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 19, 2013, 14:04:48 »
jak u was wygląda sytuacja podobno są komendy w których brrakuje oficerów

Podaj adresy, bo u mnie przy pięciu oficerach na zmianie ciężko o etat oficerski teraz.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 19, 2013, 14:05:54 »
Słuchy i do mnie dotarły, ale słuchy docierają do mnie już od lipca tego roku bodajże.  Na kwicie nic nie ma  :kwit:

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 19, 2013, 15:14:30 »
Nie ma żadnego przesunięcia obowiązuje do końca tego roku i KONIEC

Offline BAJBUS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 08, 2018, 16:35:41 »
Witam. Awansowani zgodnie z przepisem kwalifikacyjnym z 20 marca 2009r. w sprawie stanowisk służbowych i załącznikiem nr 6, obowiązującym do 31 grudnia 2013r. Wystąp! Czy odbyliście już rozmowy ze swoimi 01 na temat owych awansów i zajmowanych przez was stanowisk? Doszły mnie słuchy, że na ustne polecenie Komendanta Głównego, Komendanci M/P PSP mają z wami odbyć rozmowy. Skutkiem tych rozmów ma być zmotywowanie Was, do ustąpienia z zajmowanych przez Was stanowisk. Takie rozmowy odbyły się już w Komendach woj. lubuskie.  To jest coś czego nie mogę zrozumieć. Kim trzeba być aby wpaść na taki pomysł i kim trzeba być aby ten pomysł Komendanta Głównego przedstawić/zastosować w stosunku do swoich podwładnych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 08, 2018, 16:43:02 »
Witam. Awansowani zgodnie z przepisem kwalifikacyjnym z 20 marca 2009r. w sprawie stanowisk służbowych i załącznikiem nr 6, obowiązującym do 31 grudnia 2013r. Wystąp! Czy odbyliście już rozmowy ze swoimi 01 na temat owych awansów i zajmowanych przez was stanowisk? Doszły mnie słuchy, że na ustne polecenie Komendanta Głównego, Komendanci M/P PSP mają z wami odbyć rozmowy. Skutkiem tych rozmów ma być zmotywowanie Was, do ustąpienia z zajmowanych przez Was stanowisk. Takie rozmowy odbyły się już w Komendach woj. lubuskie.  To jest coś czego nie mogę zrozumieć. Kim trzeba być aby wpaść na taki pomysł i kim trzeba być aby ten pomysł Komendanta Głównego przedstawić/zastosować w stosunku do swoich podwładnych.
Kolejna plotka!
W woj. lubuskim jest najmniej oficerów w kraju a takie polecenie rozwaliło by już całkiem nieciekawą sytuacje... W jakiej komendzie odbyła się ta rozmowa? Bedzie jak z 12h zadzownie i zapytam. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przepis kwalifikacyjny-kilka pytań
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 08, 2018, 18:38:56 »
Witam. Awansowani zgodnie z przepisem kwalifikacyjnym z 20 marca 2009r. w sprawie stanowisk służbowych i załącznikiem nr 6, obowiązującym do 31 grudnia 2013r. Wystąp! Czy odbyliście już rozmowy ze swoimi 01 na temat owych awansów i zajmowanych przez was stanowisk? Doszły mnie słuchy, że na ustne polecenie Komendanta Głównego, Komendanci M/P PSP mają z wami odbyć rozmowy. Skutkiem tych rozmów ma być zmotywowanie Was, do ustąpienia z zajmowanych przez Was stanowisk. Takie rozmowy odbyły się już w Komendach woj. lubuskie.  To jest coś czego nie mogę zrozumieć. Kim trzeba być aby wpaść na taki pomysł i kim trzeba być aby ten pomysł Komendanta Głównego przedstawić/zastosować w stosunku do swoich podwładnych.

Możesz doprecyzować?
Czy chodzi o tych, np. podoficerów, którzy dostali stanowiska obecnie "aspiranckie"?