Autor Wątek: Przeniesienie do innej JRG  (Przeczytany 41244 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przeniesienie do innej JRG
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 21, 2015, 09:05:07 »
Piszesz raport i dostajesz kartke z miejscami na 4 pieczątki: 2 to pieczecie KM(z dwóch województw), a 2 to pieczęcie KW ja najpierw zebrałem wszystkie i poszło to do KG droga słuzbową i było miło łatwo i długo :P:P
Pytanie do kolegi Eginox:
Jak długo trwało rozpatrywanie raportu - rozumiem, że zostawiłeś go ostatniemu KW który podpisywał?
Ryczałt za przeniesienie Ci przyznali "z urzędu" czy musiałeś coś pisać?
Zostawiłem w Komedzie Miejskiej w której służyłem i poszło drogą służbową :) ponad 5 miesiące ale  termin był określony w raporcie :P (dowiedziałem sie na 5 dni przed przeniesieniem ze raport został rozpatrzony pozytywnie)
Nie dostałem żadnego ryczałtu i nawet się nie ubiegałem bo miałem wtedy 3 lata służby i miałem inne podejście do służby niż teraz :P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline jasiek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
    • http://brak
Odp: Przeniesienie do innej JRG
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 20, 2015, 15:49:14 »
Pytanie

Chcąc się przenieś do innej komendy Powiatowej w tym samym województwie muszę napisać raport oraz druk o przeniesienie ?
Czy wystarczą dwa raporty jeden do obecnego komendanta z droga sluzbowa ? Drugi raport o prosbe zatrudnienia do przyszlego komendanta. ?

pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przeniesienie do innej JRG
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 20, 2015, 18:21:46 »
Rozmawiałeś z oboma Komendantami? I wyrazili zgodę?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mati_mtz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przeniesienie do innej JRG
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 27, 2015, 14:44:01 »
Witam! Właśnie jestem w trakcie przenosin do innej komendy w tym samym powiecie. Po rozmowie z 01 w której teraz pracuje i po rozmowie 01 komendy do której chce sie przenieść (obaj wyrazili zgode na przenosiny) mam napisać raport do komendanta wojewódzkiego - z zachowaniem drogi słuzbowej. Postanowiłem zrobić to tak ze napisałem raport do komendanta wojewódzkiego z uzasadnieniem dlaczego chce sie przenieść a na drugiej kartce a4 chce dołaczyć wniosek o przeniesienie - ten który juz widnieje tutaj na forum na którym oboje komendanci powiatowi mają sie podpisać i zopiniować.
Co sądzicie o takim rozwiązniu? Czy ma sens  złączenie dwóch tych pism razem czy jakos inaczej to zrobić?
Pozdrawiam

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Przeniesienie do innej JRG
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 28, 2015, 23:58:18 »
Jesteś dogadany z dwoma 01, piszesz jeden raport. Nie ma sensu dublować jakiś wniosków albo innych raportów niż jeden oficjalny. Po co? Szkoda drzew...
EGO = 1 / wiedza

Offline marcinn998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Przeniesienie do innej JRG
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 06, 2015, 12:35:36 »
Witam. Planuje przenieść się do KM w innym województwie. W obecnej chwili nie mają miejsc ale kadrowiec powiedział mi żebym złożył raport i co jakiś czas się przypominał. Czy wystarczy standardowy wniosek przechodzacy przez KG o przeniesienie złożony bezpośrednio w KM do której chce się przenieść?
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2015, 23:48:58 wysłana przez marcinn998 »

Offline Grzes1939@tlen.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przeniesienie do innej JRG
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 22, 2017, 20:44:44 »
Witam. Myślę o tym zeby przeniesc się do innej KP w obrębie województwa. Mam zacząć od rozmowy z przyszłym komendantem czy od razu składać papiery?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przeniesienie do innej JRG
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 22, 2017, 21:00:34 »
Witam. Myślę o tym zeby przeniesc się do innej KP w obrębie województwa. Mam zacząć od rozmowy z przyszłym komendantem czy od razu składać papiery?
A obecny to co? Nie musi wiedzieć... Od miejsca obecnego pełnienia służby powinieneś zacząć.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Grzes1939@tlen.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przeniesienie do innej JRG
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 22, 2017, 21:05:18 »
Narazie brak komendanta. Mamy 3 po. I sam nie wiem za bardzo co robić z tym fantem.  Sprawa z komendantem chyba wyjaśni się niedługo ale nic nie wiadomo

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przeniesienie do innej JRG
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 22, 2017, 21:11:40 »
Narazie brak komendanta. Mamy 3 po. I sam nie wiem za bardzo co robić z tym fantem.  Sprawa z komendantem chyba wyjaśni się niedługo ale nic nie wiadomo
Raport idzie drogą służbową więc i tak trafi najpierw do twojego 01.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Zasiłek na zagospodarowanie
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 10, 2018, 00:31:56 »
Mam pytanie odnośnie zasiłku na zagospodarowanie. Czy strażakowi przenoszącemu się z innego województwa lub innej komendy przysługuje ponownie zasiłek na zagospodarowanie.

1. Strażakowi, w związku z mianowaniem na stałe, przysługuje zasiłek na zagospodarowanie w wysokości jednomiesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym, należnymi w dniu mianowania.
2. Zasiłek, o którym mowa w ust. 1, nie przysługuje przy ponownym nawiązaniu stosunku służbowego, chyba że dotychczas nie był wypłacony.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przeniesienie do innej JRG
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 10, 2018, 08:18:37 »
Nie zasiłek na zagospodarowanie, a ryczałt z tytułu przeniesienia, zwrot kosztów przeprowadzki, dieta dla strażaka i członków rodziny jak również urlop okolicznościowy. O takie bonusy można się ubiegać. Reguluje to stosowne rozporządzenie. Poza tym przeniesienie nie wiąże się z ponownym nawiązaniem stosunku służby.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie