Autor Wątek: Częstotliwośc pogotowia ratunkowego  (Przeczytany 13026 razy)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Częstotliwośc pogotowia ratunkowego
« dnia: Wrzesień 10, 2011, 15:37:37 »
witam mam pytanie na jakiej częstotliwości radiowej pracuje pogotowie ratunkowe jakie parametry?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2011, 17:32:08 wysłana przez bulon »
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline maciejz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Pogotowie ratunkowe
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2011, 17:29:49 »
W necie znalazłem to: http://radioscannerpolska.pl/strony/sluzby/zdrowie.html
miłego słuchania;)
OSP Kraków osiedle Zbydniowice:http://osp.krakow.pl/user_news.php?user_id=30

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Częstotliwośc pogotowia ratunkowego
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2011, 20:27:35 »
a nie wiesz czy to są dobre częstotliwości czy coś nie uległo zmianie?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Częstotliwośc pogotowia ratunkowego
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2011, 20:40:31 »
No to sobie ją ustaw i nasłuchuj - SPRAWDŹ!
Ogarnij się, człowieku, czas najwyższy już.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Częstotliwośc pogotowia ratunkowego
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2011, 21:09:05 »
Jezu dobra tylko pytam czy nie uległo zmianie nawet się zapytać nie wolno po od razu coś nie tak :gwiazdki:
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Częstotliwośc pogotowia ratunkowego
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2011, 21:51:00 »
Jezu dobra tylko pytam czy nie uległo zmianie nawet się zapytać nie wolno po od razu coś nie tak :gwiazdki:
Nie wiemy czy uległo zmianie. Po prostu.

To stara tabela, część danych jest już nieaktualna np. w związku z całkowitą reorganizacją łączności radiowej w moim województwie w tym lub tamtym roku (ale bardziej tamtym - jakoś na późną zimę / wczesną wiosnę to było)... Przydatna w tym momencie może okazać się umiejętność obsługi skanera, wykraczająca poza wklepanie częstotliwości do listy nasłuchowej.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline maciejz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Częstotliwośc pogotowia ratunkowego
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2011, 23:10:03 »
Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale u mnie nie ma sensu zbytnio słuchać pogotowia, bo i tak wszystkie informacje lecą "pocztą elektroniczną do drukarki" a na radiu tylko dyspozytor wywołuje dany zespół. Chyba, że coś się zmieniło.
OSP Kraków osiedle Zbydniowice:http://osp.krakow.pl/user_news.php?user_id=30

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Częstotliwośc pogotowia ratunkowego
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2011, 23:47:19 »
też nie wiem jak to wygląda u mnie;/ nie znam właśnie prawidłowej częstotliwości;/ chyba że trzeba było by się pytać o to w najbliższym pogotowiu  chociaż niektórzy potrafią się wypowiedzieć prawidłowo na ten temat!!!
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Częstotliwośc pogotowia ratunkowego
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 11, 2011, 00:05:17 »
Wątpię, czy ktoś z załóg karetki odpowie Ci na to pytanie, najczęściej na ich radiostacjach oznaczone mają dany kanał jako "szpital" bądź "cpr" i tyle to ich obchodzi. Nasłuchuj - znajdziesz odpowiedni dla Twojego powiatu.

Jezu dobra tylko pytam czy nie uległo zmianie nawet się zapytać nie wolno po od razu coś nie tak :gwiazdki:
Przestań mylić "po" i "bo" (to nie te same słowa, a literka P i B jednak są od siebie oddzielone kilkoma centymetrami na klawiaturze), zacznij myśleć w swoich postach, wtedy ludzie nie będą się Ciebie czepiać i może zaczną traktować Twoje pytania poważnie.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Częstotliwośc pogotowia ratunkowego
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 11, 2011, 00:07:17 »
chyba że trzeba było by się pytać o to w najbliższym pogotowiu  chociaż niektórzy potrafią się wypowiedzieć prawidłowo na ten temat!!!
Nie licz na to że obsługa ZRM będzie wiedzieć coś na temat częstotliwości na których operują... Ty jako strażak po szkoleniu podstawowym wiedziałbyś coś o łączności w tej materii, poza numerem (który nie jest związany technicznie z częstotliwością) kanałów - KP, KRG? Ale próbować możesz... Ja tylko wiem że jakbyś do łącznościowców z PSP przyszedł z taki pytaniem to byś dostał... kopa w zad ^_^

Poszukaj na forach nasłuchowców - ale uprzedzam, że dostęp do baz danych częstotliwości jest mocno ograniczony... Ja na jednym forum na starym koncie które przepadło miałem dostęp do bazy, tyle że z niej nie korzystałem, bo nie mam skanera :P

Kurde, @Sheldon mnie ubiegł częściowo  :P
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline paramedmir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Częstotliwośc pogotowia ratunkowego
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 11, 2011, 09:42:01 »
potrzebne Ci dane znajdziesz w Planach działania systemu
Panstwowe Ratownictwo Medyczne dla poszczególnych województw dostępne na stronach np urzędów wojewódzkich

Offline buencke

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Częstotliwośc pogotowia ratunkowego
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 11, 2011, 17:35:42 »
wejdź na stronę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - LPR jest dysponentem sieci radiowej systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. Na stronie masz wszystkie informacje, których potrzebujesz...
"To nie z powodu trudności brak nam odwagi.
To trudności pojawiają się, gdy nam jej brak."