Autor Wątek: związki kontra rząd  (Przeczytany 11643 razy)

poinformowany

  • Gość
związki kontra rząd
« dnia: Lipiec 18, 2011, 10:48:54 »
Chciałbym poruszyć temat sposobu zapewnienia nam STRAŻAKOM przyszłości.

Problemy:
1. Kwota rekompensaty za nadgodziny 13,76 brutto...
2. Brak wyrównań do inflacji przez ostatnie lata.
3. Podwyższenie wieku emerytalnego.
4. Plan podwyżek na najbliższe lata.

Moim zadaniem podniesienie wieku emerytalnego do ponad 20 lat służy ma na celu jawne pozbawienie młodszych z nas emerytury - do 2020(2025)roku większość JRG kat.5 przekształcone zostanie w posterunki...
Podwyżka na lata 2013-2016 to tylko gadanina i jeśli będzie to i tak nie zwróci nam tego co straciliśmy od 2009 roku...
Rekompensata za nadgodziny to śmiech - uderza szczególnie w strażaków o stanowiskach - od Dow. zastępu wzwyż... stawka godzinowa jest po prostu śmieszna...

Chciałbym aby możliwie największa liczba forumowiczów wyraziła opinię czy dotychczasowy sposób rozmów z rządem jest poprawny - moim zdaniem zbyt miękki.
Rząd odwleka poważne deklaracje a ponadto w okresie długoterminowym ma co do nas poważniejsze zamiary - ograniczenie ilości JRG.

To ostatni moment na pokazanie powagi sytuacji i jednocześnie naszej siły.
Jeśli do wyborów nic nie załatwimy to nawet jeśli wygra PiS i tak nas ukrócą bo temat zacznie PO więc będą usprawiedliwieni.
Na dzień dzisiejszy pisanie pism NIC NIE DAJE.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2011, 11:55:32 wysłana przez Butel »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: związki kontra rząd
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2011, 20:42:31 »
Gościu - jeżeli jak piszesz "dotychczasowe rozmowy z rządem są zbyt miękkie to co proponujesz ?
W jaki sposób mamy pokazać "naszą siłę" ?
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline adamjrg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: związki kontra rząd
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2011, 10:04:31 »
Cytuj
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia."

Sorka.. Umieściłem ten temat bez zalogowania
Teraz odpowiadam:

Moim zdaniem nasze związki/ federacja ma niezbyt jasno określony punkt widzenia tej naszej sprawy...

Nie chcę pokazywać pięści, ale związki powinny twardo stać na dotychczasowych warunkach lub zbliżonych...

Cytuj
"po 25 latach służby 55% emerytury"
- to stanowisko federacji...
Boni doda, że od roku 99 i będzie pozamiatane.

Mi nawet chodzi o to, że stanowisko rządu nie jest jasne - MY tutaj powinniśmy żądać uchwalenia nowej ustawy przed wyborami, bo jeśli będzie to po wyborach to wiemy czym się to skończy - nasze listy od premiera będą już nieaktualne... :kwit:

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: związki kontra rząd
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2011, 14:36:56 »
Rozpoczynając jakiekolwiek negocjacje trzeba od razu zakładać margines od - do > idąc z twardym stanowiskiem to nie są negocjacje tylko żądania.
A jak chcemy czegoś żądać to jasno musimy określić jeżeli nie to ... właśnie co? W tym cały pies pogrzebany, bo "naszą siłę" to już dawno utraciliśmy.
Formacja jest skłócona, jedne drugiego sprzedałby za ... . Nikt nie chce się wychylać bo po co, itd.itp.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline adamjrg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: związki kontra rząd
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2011, 21:29:30 »
... co Wy na to?
Dziś w gazecie prawnej pisali, że rząd chce objąć nowymi zasadami wszystkich strażaków - starych też...

Nasza "federacja" się popisała...

Okazuje się, że wiek 55 lat nie przeszkadza nikomu prócz strażaków... bo oni bimbają do emerytury...

Naliczanie z ostatnich 6 miesięcy tez nikomu nie przeszkadza.

Zostaliśmy sami... ja bym wystąpił z federacji i starał się o wywalczenie odrębnych zasad dla strażaków chociaż odnośnie wieku emerytalnego...

Rząd doskonale liczy się z tym, że jeśli wprowadzą zmiany dla wszystkich to do końca roku odejdzie min. 15% strażaków... ale doskonale też wiedzą, że na mniejszą emeryturę niż normalnie i i tak dopną swego, bo ostatecznie mniej wydadzą na emerytury... A nowe odejścia zaczną się dopiero za kilka lat więc będą te kilka lat mieli z nami spokój... i co wtedy??? w tym czasie będzie likwidacja jednostek i robienie z nich posterunków...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: związki kontra rząd
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2011, 21:36:33 »
Za bardzo wierzysz prasie i "sile" strażaków.
Zacznij chodzić twardo po ziemi.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

strazak1982

  • Gość
Odp: związki kontra rząd
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2011, 00:08:53 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 16:10:13 wysłana przez strazak1982 »

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: związki kontra rząd
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2011, 22:44:06 »
Tak se myślę Koledzy - to co pisałem w innych postach, że większość "problemów" nie jest naszą bolączką a - NASZYCH KOMENDANTÓW. Popatrzcie jak w Policji jest brak ludzi to zmniejszają ich ilość na ulicach, a u Nas? -> są stany minimalne i każdy Komendant staje na głowie by je utrzymać i nie dostać po głowie.


Może nam nie potrzebne są strajki, ale pokazanie "paranoi" panujących w PSP.

Może wreszcie trzeba odmówić usług czyszczenia elewacji , cięcia drzew, wieszania banerów ( czytaj zachodniopomorskie).

Odmawiać podpisania "jakiś" zobowiązań ( czytaj Kielce).

Pisać o brakach i potrzebach sprzętowych oraz osobowych.


W języku potocznym nazywa się to STRAJK WŁOSKI -> inni dzięki temu sposobowi wywalczyli bardzo dużo -> może i my tak powinniśmy, w końcu robimy wszystko zgodnie z prawem

A co najciekawsze -> to zależy tylko od Nas podziałowców -> dowódców  zmian i JRG, bo tu są największe zaniedbania i braki -> NO I W KOŃCU NAS JEST NAJWIĘCEJ.

homohomini

  • Gość
Odp: związki kontra rząd
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2011, 23:51:47 »
Chciałbym poruszyć temat sposobu zapewnienia nam STRAŻAKOM przyszłości.

Problemy:
1. Kwota rekompensaty za nadgodziny 13,76 brutto...
2. Brak wyrównań do inflacji przez ostatnie lata.
3. Podwyższenie wieku emerytalnego.
4. Plan podwyżek na najbliższe lata.

Moim zadaniem podniesienie wieku emerytalnego do ponad 20 lat służy ma na celu jawne pozbawienie młodszych z nas emerytury - do 2020(2025)roku większość JRG kat.5 przekształcone zostanie w posterunki...
Podwyżka na lata 2013-2016 to tylko gadanina i jeśli będzie to i tak nie zwróci nam tego co straciliśmy od 2009 roku...
Rekompensata za nadgodziny to śmiech - uderza szczególnie w strażaków o stanowiskach - od Dow. zastępu wzwyż... stawka godzinowa jest po prostu śmieszna...

Chciałbym aby możliwie największa liczba forumowiczów wyraziła opinię czy dotychczasowy sposób rozmów z rządem jest poprawny - moim zdaniem zbyt miękki.
Rząd odwleka poważne deklaracje a ponadto w okresie długoterminowym ma co do nas poważniejsze zamiary - ograniczenie ilości JRG.

To ostatni moment na pokazanie powagi sytuacji i jednocześnie naszej siły.
Jeśli do wyborów nic nie załatwimy to nawet jeśli wygra PiS i tak nas ukrócą bo temat zacznie PO więc będą usprawiedliwieni.
Na dzień dzisiejszy pisanie pism NIC NIE DAJE.

Sory ale skąd masz  takie wiadomości odnośnie likwidacji PSP kat 5(tak w ogóle to które jednostki do takowych się zaliczają ) nie siej kolego nie potwierdzonych informacji bo nikomu to nie służy


Offline adamjrg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: związki kontra rząd
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2011, 09:12:33 »
sorka... nie wszystkie JRG kat. V.

Chodzi o to, że w najbliższych latach będzie reforma administracyjna:
- zmniejszenie ilości województw i powiatów - powiększenie ich
- za tym pójdą likwidacje Komend i niektórych JRG, tworzenie z nich posterunków.

Kategoria V - poniżej 50tys. mieszkańców powiatu.

Chodzi mi o to, że jeśli rząd dopnie swego to istnieje realne zagrożenie, że niektórzy nie dotrwają w PSP do emerytury na którą trzeba będzie pracować 25 lat (wtedy 55%)

Ja pracuję 7 lat w PSP - wiemy, co się dzieje w POLSCE a co może być w roku 2028? - myślę, że zmierzamy do Straży Pożarnej organizowanej podobnie jak jest teraz w Niemczech, czyli większość jednostek bardzo dobrze wyposażona ale oparta na ochotnikach...

Problem jest teraz, bo zmiany są niekorzystne przede wszystkim dla młodszych strażaków

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: związki kontra rząd
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2011, 17:20:23 »
Dzisiaj po 16-tej w Polsat News wystąpił KG PSP. Mówił o sprzęcie i OSP i jacy to jesteśmy zwarci i gotowi( mam na myśli wszystkich strażaków). Mamy pieniądze na sprzęt z unii ,państwo dopłaca do OSP ( w tym temacie się rozgadał - idą wybory i trzeba poprzeć tuzów z OSP) a o strażakach zarobkach zamiast powiedzieć na początku ,że za taką ofiarność, zaangażowanie dobrą służbę należały by się podwyżki ( od dwóch lat nie ma i zapewne w 2013 też nie będzie) to nawet nie wspomniał, choć redaktor wymieniła ten temat. Większość wypowiedzi była  o OSP. Darzę tę formację z dużym  szacunkiem bo współpracuję z nimi wiele lat i nigdy się na Nich nie zawiodłem, ale my strażacy PSP mamy też żołądki i rodziny  musimy wykarmić, a nasz komendant o wszystkim opowiada lecz w tym temacie ma gardłościśk. Inne formacje mają więcej odważnych dowódców . Poz. Pytek

strazak1982

  • Gość
Odp: związki kontra rząd
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 22, 2011, 22:01:37 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 16:11:06 wysłana przez strazak1982 »

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: związki kontra rząd
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 23, 2011, 23:48:26 »
Widzisz - nie chcę nikogo namawiać do strajku- nazwę "strajk włoski" użyłem troszkę w przenośni.
Poczytaj sobie posty w innych tematach - co dzieje się w Kielcach, co działo się w Augustowie i na pomorzu.
Patrząc na to wszystko trudno jest uwierzyć w sprawiedliwość i porządek prawny i etyczny w straży i ogólnie w Polsce.
To co piszą chłopaki, że Komendant chwali OSP a zapomina o PSP, to że dzień strażaka jest dla VIPÓw a nie dla strażaków.

Moje marzenia w straży to byśmy byli szanowani jako strażacy ale nie za wycinanie drzew i wieszanie banerów, ale za to że jesteśmy strażakami - godnie zarabiamy i jesteśmy dumni my i nasze rodziny z tego prestiżowego zawodu.

Ze smutkiem muszę jednak stwierdzić, że im dłużej pracuję tym me marzenia odchodzą w zapomnienie. Nie załamuję się bo w straży nie jestem dla bycia, ale by pomagać ludziom i robić to co do mnie należy.

Masz rację - nikt nie nadstawi swego "karku" dla idei -> sam kiedyś powiedziałem jak wyobrażam straż przy dowódcy i co widzę w niej złego. Niektórzy pamiętają to do dziś. Ale cieszę się bo widząc co sie dzieje wiem, że miałem rację.

Mam bardzo głupie wrażenie, że jesteśmy "napuszczani" na siebie strażacy na strażaków a rząd tylko z tego korzysta, bo u Nas nie ma jedności. Może czasami warto uderzyć się w pierś i pomyśleć by robić coś razem a nie walczyć przeciwko sobie.



Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: związki kontra rząd
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 24, 2011, 08:52:43 »
... Mam bardzo głupie wrażenie, że jesteśmy "napuszczani" na siebie strażacy na strażaków a rząd tylko z tego korzysta, bo u Nas nie ma jedności. ...
I w tym jest pies pogrzebany.
Jak nie ma jedności to i najlepsze pomysły ze "strajkiem włoskim" włącznie wezmą w łeb.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: związki kontra rząd
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 24, 2011, 10:29:01 »
o jakiej Wy jedności mówicie....?!
na pytanie skierowane do  jednego związkowca (z litości nie wymieniam nazwy) odnośnie niedawnej manifestacji w warszawie: a Wy byliście na manifestacji? na co pada odpowiedź: No co ty, to solidarnościowcy organizowali nas to wiesz... ,

i to jedno zdanie mówi wszystko o naszym strażackim piekiełku w którym każdy myśli tylko o sobie. Przykre ale prawdziwe. Panom Związkowcom ja już dziękuję.