Autor Wątek: Nowy Prezes Gminny  (Przeczytany 1048 razy)

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Nowy Prezes Gminny
« dnia: Lipiec 04, 2011, 18:14:22 »
Witam! :straz:
Koledzy na koniec czerwca zostałem Prezesem Oddziału Gminnego ZOSP (mając 25 lat) i poza kilkoma pomysłami na poprawę wizerunku strażaka ochotnika w naszej gminie (nie jest źle ani tak dobrze żeby nie mogło być lepiej), na polepszenie funkcjonowania Zarządu Gminnego oraz, co mam nadzieję na polepszenie zarządzania w OSP jestem też świadomy jakie obowiązki nowe dochodzą oraz odpowiedzialność. Trzeba się przestawić i to szybko z myślenia "co do mnie najlepsze" na "co do nas najlepsze"
Chciałem prosić o kilka rad i ciekawych inicjatyw.

Na 17 lipca chcę zorganizować zbiórkę krwi przy mojej OSP, ale już jako Zarząd Gminny i mam nadzieję, że odzew ze strony strażaków z gminy i nie tylko będzie spory.
W wrześniu lub październiku z Klubem Sportowym i mam nadzieję przy pomocy UG zorganizować turniej w piłkę halową dla MDP i turniej siatkówki dla drużyn OSP.
W dalszej perspektywie chciałbym popracować nad pokazaniem mechanizmów dzięki którym każda OSP będzie mogła stworzyć coś na zasadzie strategi rozwoju, którą chciałbym przełożyć na strategię rozwoju OSP na terenie Gminy - mam nadzieję, ze uda się dostać na to dofinansowanie w ramach EFS działanie 9.5 lub 7.3.
Stworzenie leksykonu Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy... - pomoc z Lokalnej Grupy Działania
i inne inicjatywy wychodzące poza zwykłe przykazania tego co trzeba zrobić.

Jednostki już mi dały wyraźny sygnał, że mam je traktować równo (3 są w KSRG, 11 poza).
Czeka mnie sporo pracy i mam nadzieję, że uda mi się przekonać ludzi do tych pomysłów.
Jak wy je oceniacie??
A może podyskutujmy co ciekawego może robić Zarząd gminny.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Nowy Prezes Gminny
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2011, 20:58:33 »
Młody, pełen energii... Życzę Ci z całego serca, abyś swoje pomysły z powodzeniem wdrażał, ale w praktyce Ci powiem, ze możesz mieć chwile zwątpienia... W naszej gminie stały się słynne maratony rowerowe (raz do roku duża impreza). Na początku obstawy - ok! Ale z czasem pojawiły się problemy z niektórymi OSP, ponieważ nie bardzo chciało im się stać na tych obstawach. Potem zbiórka krwi - a dlaczego ja?  :szalony:
Ciężko Ci będzie spiąć to w sprawnie działający organ. Z pomocą może przyjść Wójt, z którym powinieneś mieć jak najlepsze kontakty. Ustalcie ze zakupy wyposażenia będziecie robić po uwzględnieniu zaangażowania Waszych OSP. 11 jednostek? 11 różnych interesów (niekoniecznie wspólnych! )

Offline GosiekOSP

  • Kiedy idę przez ciemną dolinę zła się nie ulęknę, bo... jestem największym łobuzem w tej dolinie :)
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nowy Prezes Gminny
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2011, 21:31:03 »
Wiesz czego chcesz, a to najważniejsze. Pomysły jak najbardziej świetne. Dzięki Twojej inicjatywie ludzie inaczej spojrzą na strażaków zwłaszcza, że opinia o Ochotnikach niestety bywa różna. Turniej dla MDP i OSP - dzięki temu zdobędziesz rzesze Młodych, a o nich w dzisiejszych czasach jest bardzo trudno. Nic tylko trzymam mocno kciuki i wierzę, że Ci się uda zrealizować wszystko to, co zamierzyłeś.
Pamiętaj Człowieku. Pod tym brudnym, czasem potarganym Mundurem kryje się Osoba, która o każdej porze dnia i nocy biegnie z pomocą do tych, którzy są w potrzebie.