Autor Wątek: Kobiety W Osp  (Przeczytany 90879 razy)

Offline Czaperek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
    • http://
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 19, 2005, 18:30:24 »
Oczywiście zgadzam sie aby kobiety wstąpiły w szeregi Straży Pożarnej. U mnie w jednostce także sa druhny kobiety tylko troszecze malutko ale normalnie mamy drużyne kobiecą MDP dobre i to !!! :)  

Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 20, 2005, 16:53:52 »
właśnie ostatnio prowadziłem zajęcia na kursie szerogowców OSP i była jedna kobieta która twardo sie szkoli bo chce jeżdzić do akcji ciekawe kiedy ją pierwszy raz zobacze przy działaniach a tak w ogóle to popieram jeżeli panie dają sobie rady to czemu nie

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 20, 2005, 17:31:09 »
W mojej OSP nie ma kobiet ale na terenie powiatu kłodzkiego są i to w jednostkach KSRG. Wyjeżdżają do działań i mają odpowiednie przeszkolenie. Kobiety są bardziej zdyscyplinowane i ambitne jeśli chodzi o szkolenie. W ostatnim kursie medycznym bylo 6 kobiet i wszystkie zdały bez poprawek

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 25, 2006, 14:54:37 »
W mojej OSP sa kobiety (byle dzialaczki MDP) jest ich 8 lub 9. Niestety zadko jezdza do akcji (wszystkie mają szkolenia a 5 nawet dow. sekc.) bo mają juz wlasne rodziny, prace, ale gdy jest jakas impreza to zawsze pomogą! :D Szkoda tylko ze coraz to zadziej widuje je w jednostce a jest na co sie popatrzec! :D  :D  

Offline Firewoman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 25, 2006, 20:59:52 »
:P W OSP Ćmińsk ma problemu z rywalizacją, ponieważ rozwiązaliśmy ten problem stwarzajac sekcje pożarnicze. Mamy trzy samochody pożarnicze, więc są trzy sekcje gdzie każda z nich opiekuje się przydzielonym pojazdem. Zmiana służby odbywa się w systemie tygodniowym. Pierwszeństwo wyjazdu ma ta sekcja która odbywa służbę w danym tygodniu. Co do kobiet w straży to jestem ratowniczką i normalnie uczestniczę we wszystkich akcjach ratowniczo- gaśniczych w szczególności w zdarzeniach drogowych. W ubiegłym roku miałam najwięcaj wyjazdów do akcji ratowniczo- gaśniczych, wszyscy się już do tego przyzwyczaili. Pozdrowienia dla wszystkich!!!  :D  

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 26, 2006, 15:56:42 »
Jak to jest - mogą dziewczyny po ukończeniu 18tu lat, przejściu kursów i badań - jeździć do zdarzeń?? Bo powyżej był przytoczony zapis o zakazie  przewożenia żeńskich drużyn... Ale drużyna to chyba cały skład, nieprawdaż?? Proszę o odpowiedź, bo mam teraz mętlik w głowie... :unsure:  Chciałbym usłyszeć odpowiedź - tak, czy nie?? -

 A u nas są dziewczęta w MDP i muszę przyznać, że są ambitniejsze od chłopaków  :D

pozdro.  
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline Firewoman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 30, 2006, 20:48:04 »
Jeśli dziewczyna przejdzie odpowiednie kursy nie ma żadnego problemu żeby nie mogła wyjeżdżać do akcji, oczywiście musi być jeszcze zaakceptowana przez załogę. Przyznam że koledzy na początku byli sceptycznie nastawieni do moich wyjazdów do akcji, ale szybko się to zmieniło . Tworzymy drużynę gdzie jeden za drugim stoi murem i o to tu w szczególności chodzi. Zdarza sie że dowodzę akcją i nigdy nie zdarzyło mi się by ktoś nie wykonał mojego polecenia. Dziewczyn przybywa coraz więcej do jednostek OSP ale dla większości okazuje się to chwilową zabawą lub jest to dla nich za duże poświęcenie, nieliczne tylko wytrwają w swoich założeniach. Pozdrówka dla tych co wytrwały :rolleyes:  

Offline Bartuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
    • http://www.psp.rozan.net
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 30, 2006, 20:59:17 »
U nas w gminie jest jednostka OSP niestety nie nasza, w której jest Drużyna Kobiet. Są to nawet niezłe suczki ale mniejsza o to :P  Do akcji jeżdża normalnie tylko nie chcą sie przebierać w ubrania specjalne, jeżdżą zatem do akcji w koszarówkach. Normalnie to przy pożarze czy wypadku każy z chłopców chce je wyręczyć, bo przecież czego nie robi się dla kobiet a czego one nie robią męszczyznom :P  Ta kobieca drużyna zajeła I miejsce w powiatowych zawodach sportów pożarniczych w Makowie Mazowieckim. Lubie je poprostu. B)  

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 31, 2006, 11:07:32 »
Dziękuję za odpowiedź. Jak narazie są to dziewczęta z MDP, ale jedna ma już 17 lat, a kolejne 15. Wiedzę mają niemałą, więc nie powinny mieć problemu z pozaliczniem kursów. Trudniejsza sprawa będzie z akceptacją chłopów, bo z nimi to ogólnie jest ciężko się dogadać :angry:

 Pozdro dla wszystkich dziewcząt i kobiet w naszym gronie :D  
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline Firewoman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 31, 2006, 19:16:58 »
:blink: U mnie w OSP nie ma takiej możliwości by wyjechać do akcji w ubraniu koszarowym, gdyż nie jest to zgodne z przepisami, zresztą komendant by nam chyba głowy pourywał.  :P Skoro jest to ubranie koszarowe więc używamy go tylko w koszarach, a do akcji każdy strażak wyjeżdża w ubraniu specjalistycznym pożarniczym. Jeśli zdarzyłby się jakiś wypadek, to dowódca nieźle za to oberwie. Pisze to bo coś mi się robi gdy do pożaru czy wypadku przyjeżdżają strażacy ubrani w cywilne ubrania i mają narzuconą na siebie tylko kamizelkę od ubrania koszarowego, albo jak nam się zdarzyło do pożaru łąk przyjechali strażacy w krótkich spodenkach i klapeczkach <_<

dziekujemy,  pozdrawiamy też płeć przeciwną :D  

Offline julija

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 01, 2006, 13:38:22 »
Bartuś z tymi suczkami to przeginasz :angry:
Ja z koleżanką mamy zamiar w tym roku robić szkolenia jeśli chodzi o akceptacje to jest ok
koledzy strażacy nie protestują
problemy dopiero się zaczną jak będziemy mieli wszystkie niezbędne papiery i będziemy jeździś na akcje  :D

KOBIETY GÓRĄ!!! :P  

Offline Firewoman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 03, 2006, 18:45:13 »
Julija tak trzymajcie!!!!. Oby wasze plany sie zrealizowały tak jak to planujecie. Ja zaczęłam moją przygodę w OSP mając 11 lat więc już się trochę wdrążyłam w ten temat. Zaraz po skończeniu 18 lat zrobiłam wymagane kursy i teraz idzie już czwarty rok jak realizuję się zawodowo. :D Czasem jest ciężko, zwłaszcza przy wypadkach, ale wiem że zawsze mogę liczyć na chłopaków i oni wiedzą że mogą na mnie liczyć. Najważniejsze jest wsparcie i zaufanie. :rolleyes:

Trzymajcie się dziewczyny :)  

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 03, 2006, 18:55:30 »
Bardzo miłe jest to, że mamy w naszych szeregach kobiety, które czynnie uczestniczą w akcjach ratowniczo - gaśniczych z wyśmienitym skutkiem! Kobiety na Akcji? Tak, jak najbardziej! Najlepsza opcja to taka, że kobiety powinny być ratownikami medycznymi w jednostkach.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

alek

  • Gość
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 06, 2006, 14:44:59 »
NIkt niestety nie odniósł się do zapisu prawnego bhp odnośnie przewożenia członków drużyn kobiecych "na sygnałach". Takowy zapis istnieje, u nas poblokowano na jego podsatwie udzial w dzialaniach kobiet po kurscach, takze z rat.medycznego, a wg szkoda.Spytajcie przelozonych w OSP, w KP/M PSP czy jest to zgodne i na jakiej podstawie?

Offline julija

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 06, 2006, 15:47:58 »
Jeśli chodzi o kursy to ratownika medysznego już zrobiłyśmy. A pozostałe to już sukcesywnie.  :D
Alek o zapisie wiemy ale nie zamieżamy jeździś całą drużyną,tylko  tak ustaliłyśmy że 1 dziewczyna może jechać na akcje-oczywiście która będzie pierwsza- jako ratownik medyczny. Najważniejsze że koledzy druhowie na taką opcję wyrazili zgodę. Na zebraniu w naszym zarządzie pojawiła się też jedna pani i to ona obiecała że dokładnie się dowie jak to ma się do przepisów żeby mieć podstawę prawną.
Pozdrowionka dla Firewoman :P  

alek

  • Gość
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 06, 2006, 16:42:58 »
specjalnie wytłuscilem członków - tzn 1,2,3 itp. kobieta,-y.Jezeli jest mozliwosc (prawna) udzialu kobiet w dzialaniach nie mozna ograniczac tez skladu zastepu, np 1kobieta/6 strazakow lacznie jest dobrze, 3/6 juz nie, a 6/6 niedopuszczalne.Problem ten dotyczy kobiet w osp, bo odnosnie psp takich zapisow nie ma.stad mozna mniemac, ze zapis o czlonkach druzyn kobiecych osp to niedopatrzenie i blad w druku:)
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2006, 16:46:44 wysłana przez alek »

Offline Firewoman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 07, 2006, 09:17:37 »
Słuchajcie, co do składu ekipy jadącej do akcji to z własnego doświadczenia wiem, że dziewczyny same sobie by nie poradziły. Akcje z roku na rok się zmieniają i są coraz trudniejsze. Wymagają nie tylko wiedzy i doświadczenia ale i siły fizycznej. Wiem po sobie, bo nie raz koledzy mi pomagali. Nie wsytdzę się poprosić ich o pomoc, bo również im pomagam jeśli tylko mogę. Szczrze mówiąc ja jako dowódca miałabym pewne obawy, żeby zabrać do akcji załogę dziewczyn. No wyjątkiem byłyby te które są takimi zapaleńcami jak ja!!  :D  

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 08, 2006, 08:28:11 »
Według mnie robota strażaka nie należy do tańców solowych!!! A nie zawsze w rocie masz za pomocnika Pudziana i nie zawsze potrzebujesz pomocy osiłka. W tym tkwi cały szkopuł że pomocnikiem i nie żadko już przodownikiem może być kobieta, tworząc rotę z facetem mogą zrobić tyle samo co dwych facetów. Poza tym toważystwo kobiet powoduje, że nie jesteśmy takimi zwierzakami co oczywiście pozytywnie wpływa na całokształt. Jeżeli jakaś kobieta nie boi się, że przy akcji od żaru odpryśnie jej lakier z paznokci a chce być strażakiem to serdecznie zapraszam. Pozdrawiam
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline Ilona Majka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
    • http://
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 13, 2006, 22:55:38 »
w naszej jednostce jest obecnie 13 kobiet( w najbliższym czasie liczba wzrośnie). Wprawdzie nie jeźdzą  one jeszcze do akcji, ponieważ nasza OSP jest dość liczna i tylko osoby mieszkajace  najbliżej remizy, które przybywaja w kilka sekund po włączeniu sie selektywnego wywołania jeżdżą do akcji. Osoby dalej mieszkajace raczej nie mają szans.Może w przyszłości to sie zmieni i kobiety też będą jeźdździć. Za to kobiety reprezentują OSP w zawodach, uczestniczą w większości uroczystości, podczas tej kadenci 2 zostały wybrane na delegatów na zjazd gminny. Od roku zostały zakupione dla nich 4 mundury. Myśle że naprawde godnie reprezentujemy naszą OSP :)  

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 14, 2006, 19:13:55 »
I tak trzymać kobitki!!! Gdyby u mnie w jednostce była taka frekwencja płci pięknej był bym szczęśliwy. Pozdrówka dla wszystkich ochotniczek!!!
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline Firefighter998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 15, 2006, 11:56:40 »
Ja jestem czynnym członkiem OSP od 3 lat. Biorę udział w akcjach ratowniczo gaśniczych i JESTEM KOBIETĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!! mam 19 lat. Straż jest dla mnie wszystkim.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 15, 2006, 14:39:11 »
A kto powiedzial ze kobiety nie moga nalezec do strazy? Popieram panie, ktore zajmuja sie dzialalnoscia pozarnicza i uwazam ze kobiety w OSP to skarb! :D  

Offline Firefighter998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 24, 2006, 12:21:49 »
 :huh: Czy jest wśród Was jajaś studentka Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie?????????????????? :huh: :huh: :huh: :huh: :huh: :huh:

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 24, 2006, 11:10:21 »
Kompletny mundur oczywiście  -_- !!
Spódniczka mogłaby działać nader rozpraszająco  ^_^ a co do kobiet w straży to oki nie ma sprawy
 (na równych zasadach a po pewnym czasie na równi z męszczyznami ).

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 25, 2006, 16:50:13 »
Temat był już wszechstronnie wałkowany na forum. Ale odpowiedź brzmi  - tak. Nie ma w żadnych przepisach żadnych różnic dotyczących płci. Oczywiście jest kwestia badań, wieku, ubezpieczeń, kursu itd. Ale nie ma kwestii płci.  

wlasnie odbywam kurs dowodcow sekcji.wlasnie dzisiaj mialem zajecia z kapitanem PSP JRG i wyraznie powiedzial ze nie WOLNO nam zabierac do akcji kobiecych druzyn pozarniczych i druzyn mlodziezowych.no wiec kto ma racje?chyba nikt nie jest w stanie rozstrzygnac kto ma racje.bo chyba doswiadczony kapitan po SG PSP wie co mowi?i chyba nie mowi tego ze wzgledu na uprzedzenia do kobiet.napewno nie robi tego z takich powodow.ale jak on mnie tak uczy to ja go poslucham
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..