Autor Wątek: Kobiety W Osp  (Przeczytany 90918 razy)

Offline julija

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Kobiety W Osp
« dnia: Październik 23, 2005, 23:44:43 »
Cześć strażacy
Jestem ciekawa jak wygląda sytuacja kobiet w osp?
Czy jest realne aby kobieta mogła wstąpić do osp?
 

Offline Fajerek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2005, 23:58:48 »
Dlaczego nie, kobiety w osp też są potrzebne. W moich wędrówkach po Polsce widziałem kobiety w osp.  

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2005, 01:16:55 »
oczywiście dobry pomysł
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline julija

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2005, 09:34:34 »
:rolleyes:
miło że ktoś odpisał
ale kobieta w straży ma takie same prawa jak facet ?
tzn. jeździ na akcje i bierze udziały w szkoleniach ?

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2005, 09:54:13 »
Temat był już wszechstronnie wałkowany na forum. Ale odpowiedź brzmi  - tak. Nie ma w żadnych przepisach żadnych różnic dotyczących płci. Oczywiście jest kwestia badań, wieku, ubezpieczeń, kursu itd. Ale nie ma kwestii płci.  

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2005, 17:05:53 »
Zależy jeszcze w jakim osp, bo bywa tak, że kobiety tylko sprzątają, biorą udział w zawodach, wspomagają i na tym się kończy. W moim rejonie nie widziałem jeszcze Kobiet na akcjach, a sporo takowych akcji przeżyłem. Także nie pytaj się nas, a spytaj się naczelnika, komendanta miejscowej OSP, napewno odpowie na nurtujące Ciebie pytania.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline julija

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2005, 21:42:46 »
forum znalazłam całkiem niedawno więc skąd mam wiedzieć co kiedyś pialiście
a tak w ogóle to chyba po to jest żeby zadawać pytania i wymieniać się opiniami na różne tematy związane z osp
dzięki PORTA no to zrobię tak jak piszesz prosto do komendanta dzięki  ;)  

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2005, 19:08:50 »
u nas w osp są jak na razie młode dziewczyny i tylko uczestniczą w zawodach, ale w naszej gminie jest jednostka w której jest dziewczyna, która jeździ do akcji, na szkolenia, jest na równi z chłopakami. i moim zdaniem tak powinno być, skoro chcą i przechodzą szkolenia to czemu by nie........
pozdro for julija

Offline pasadr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 05, 2005, 00:02:24 »
U mnie dziewczyny startują tylko w zawodach, ale dotychczas żadna nie chciała nic więcej. Osobiście nigdy nie widziałem kobiety na akcji.
 

what doesn't kill me, makes me stronger (anyway OSP does)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 05, 2005, 10:16:15 »
Cóż Kobiety na akcji? Czemu nie ... Zależy jaka to kobieta będzie, bo większość lubi Tylko i wyłącznie narzekać, prawda? Co o tym chłopaki myślicie? :lol:  
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

alek

  • Gość
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2005, 11:17:25 »
mam pytako, a co z zapisem w rozporządzeniu o bhp itd. rozdz. 2 , 80.3 zabrania sie alrmowego przewożenia pojazdami pożarniczymi osób postronnych oraz ... i kobiecych drużyn pozarniczych, jak ma się to do udziału kobiet z osp w akcjach?

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 07, 2005, 11:23:58 »
Tak rozumiem statut, że MDP i KDP tworzy się do celów niebojowych tj. reprezentacyjnych, do zawodów itp.  Ale kobieta jako pojedyncza osoba to zupełnie co innego. Ma takie same prawa jak mężczyźni.  Bo czemu nie ?.  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 07, 2005, 18:25:19 »
Dlaczego nie? ;) Skoro są już! Nawet oficjalnie w PSP. Kwestia tylko zapewnienia im  w PSP,OSP odpowiednich "warunków" koszty stosunkowo raczej niewielkie, a korzyść z tego może i duża? ;)
Więc dlaczego również nie w OSP - tym bardziej! Odpowiednie przygotowanie teoretyczne + plus pewna praktyka pod okiemn starch "wyjadaczy"? Czemu by nie? Trochę kultury osobistej wprowadzających i dalej juz tylko nauka.... nieraz chyba nawzajem. ;)
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 07, 2005, 19:09:31 »
Ja mam jedna kobiete w OSP ale pożytku z niej żadnego (akurat taki przypadek), ale naprawde chetnie przyjął bym nastepne i to na równych prawach z męszczyznami. Niestety nie ma takich, które mialy by akurat cheć zostać strazakiem. A szkoda.
Mialem nadzieje, że z młodzieżowej drużyny coś wyrośnie, żeńskiej oczywiście. Ale PANNY podorastały i im przeszło a nie wiem dlaczego?
Pozdrawiam wszystkie KOBIETY zainteresowane rzemiosłem strażackim. Jestem ZA.  

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 07, 2005, 21:33:11 »
Dorzucę troche do wypowiedzi Ajaxa o kulturze.  W zeszłym roku po gaszeniu nieużytków zabralismy do Suchania dwie sklepowe (oczywiście trochę naciągnęliśmy regulaminy).  Przez całą drogę (kilkanaście kilometrów) nie usłyszałem ani jednego przekleństwa. A więc to rzeczywiście działa.    

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 07, 2005, 22:55:55 »
Cytuj
mam pytako, a co z zapisem w rozporządzeniu o bhp itd. rozdz. 2 , 80.3 zabrania sie alrmowego przewożenia pojazdami pożarniczymi osób postronnych oraz ... i kobiecych drużyn pozarniczych, jak ma się to do udziału kobiet z osp w akcjach?
No właśnie też dziwie się czemu padają opinie, że można i nie ma w regulaminei stwierdzenia, że nie ma podziału na płci.. słabo szukacie chyba!? Pierwszy jego punkt tak jak pisze Alek o tym mówi..  

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 08, 2005, 11:35:01 »
myślę ze niejedna kobieta mogła by nas zaskoczyć przy akcji (myslę o pozytywach) np. wypadki słyszałem ze w PSP w polsce są jakieś kobiety na podziale bojowym więc dlaczego nie w OSP
Szanowne panie witamy i zapraszamy
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 08, 2005, 22:15:12 »
Julijo oczywiście choć do nas. Zawsze będziesz miała takie same prawa, a nawet będziesz cieszyć się szczególnymi względami.

Strażacy są dżentelmenami będą przepuszczać cię przodem także w akcjach. :D
 
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline julija

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 28, 2005, 23:41:16 »
dzięki za pozdrowienia
już rozmawiałam z komendantem i kto wie
może od stycznia czyli od zebrania będę w osp
koledzy strażacy narazie nie są przeciwni i to mnie cieszy
pozdrowionka dla wszystkich

mam jeszcze jedno pytanie jak tam u was stoi sprawa z mundurem dla kobiet
bo w "mojej" jednosce zdania są podzielone
kilka osób uważa że tylko koszula i spódniczka ewentualnie sweter a reszta koleżeństwa jest za kompletnym mundurem  

dzięki za odpowiedzi
 ;)  

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 29, 2005, 07:35:56 »
ja u siebie w OSP mam tylko 4 kobiety :(
a jak się pieniądze znajdą na mundury to mysle ze powinny mieć bo jak wszyscy to wszyscy a nie wyszczególniać
pozdrawiam
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline lubik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 29, 2005, 22:00:38 »
pozdrowionka w jednej z naszych jednostek w gminie jest druzyna kobieca bierze udzial w zawodach zajmuje sie logistyka:) i jezdzi na akcje pewnie ze nie cala ale w zastepie jest przewaznie jedna lub dwie powodzenia  

Offline Wlad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
    • http://
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 05, 2005, 19:53:04 »
Witam!
U nas w OSP Otwock Wielki mamy 8 dziewczyn po 18-tym roku życia.
Z zapałem wstepowały do strazy, po roku zostało tylko 5 w tym dwie wolały brać udział w uroczystościach strażackich .. chetnie pomagaja, trzy się zacieły i koniecznie ich trzeba brać do akcji nie mogę powiedzieć że są leniwe, przeszkolone
, każda ma aktualne badania lekarskie , i co mam robić mamy jeden samochód średni a 15-tu chce jechać do akcji, chłopaki głosno wyrażają swoje niezadowolenie, ze i tak nie wszystkie chłopaki moga jeżdzić a tu jeszcze dziewczyn brakowało.
Znależli kompromis i podzielili się na zmiany ..do obiadu i po obiedzie.
W ten sposób rośnie rywalizacja i wszyscy się starają z jak najlepszej strony się pokazać. Ogólnie jest wesoło.
Pozdrawiam
Wlad
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2005, 19:54:24 wysłana przez Wlad »

Offline strażakL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 12, 2005, 12:32:52 »
oj widzę że masz mnustwo chętnych ludzi, tylko nie rozumię dlaczego czepiają się kobiet? Skoro dziewoje wykazują ochotę i zapał to niech jeżdżą, a i jeszcze jedno......... o której macie obiad? :D  

Offline Wlad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
    • http://
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 18, 2005, 17:25:05 »
Cytuj
mam jeszcze jedno pytanie jak tam u was stoi sprawa z mundurem dla kobiet
bo w "mojej" jednosce zdania są podzielone
kilka osób uważa że tylko koszula i spódniczka ewentualnie sweter a reszta koleżeństwa jest za kompletnym mundurem 

dzięki za odpowiedzi
 ;)
Witam!
Myśle że kwestia mundurów galowych dla kobiet to kwestia kasy OSP lub Gminy, jesli kasa jest to trzeba ubrać "rodzynki" tak jak wszystkich.
Pozdrawiam.

Offline osp.grabowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://ospgrabowiec.wirtualnie.pl/
Kobiety W Osp
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 18, 2005, 19:19:46 »
Wmojej jednostce nie ma kobiet ale w przyszłym roku rozwazamy wystawienie druzyny kobiecej w zawodach  .Kobiety w strazy ok  :)