Autor Wątek: Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK  (Przeczytany 2207 razy)

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
« dnia: Kwiecień 04, 2011, 19:29:19 »
Witajcie,

Dowiedziałam się, że jestem w 5 osobowej reprezentacji szkoły na Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK.  :huh:

Był ktoś kiedyś na takiej "imprezie"? Jak to mniej więcej wygląda? -_-

19 kwietnia na to jedziemy. :rolleyes:
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2011, 19:38:22 »
nie na ogólnopolskie tylko na powiatowe ewentualnie wojewódzkie.. ja w tamtym roku doszedłem do wojewódzkich ale niestety nie udało się dalej... kilka scenek do przerobienia + wiedza ogólna na temat PCK. Scenek jest ogrom więc wszystkiego można się spodziewać

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2011, 19:39:25 »
Zapewne jedziecie na pierwszy etap eliminacji-gminne/miejskie coś w ten deseń. Głównie chodzi o to, że macie do przejścia kilka stacji, na każdej stacji jakieś zdarzenie medyczne. W zeszłym roku u mnie: 1 stacja-upadek z dachu, pod wpływem alkoholu, dwie osoby próbowały przeszkodzić w udzieleniu pomocy, 2 stacja-porażenie prądem 360V, do tego druga osoba pod wpływem była agresywna w stosunku do ratowników, kolejna stacja-podejrzenie zawału u starszej kobiety, wnuczka w panice utrudnia działania ratowników, babcia traci przytomność i RKO, następna stacja to atak padaczki, część osób przeszkadza, ostatnia stacja-test ogólny z wiedzy rat-med plus wiedza o pck. Wyznaczcie jedną osobę do dzwonienia, jedną osobę do gapiów i agresywnych ludzi (jak się ktoś bardzo rzuca to polecam takiego osobnika uziemić). Z częścią osób postronnych jest tak, że przeszkadzają, a niektórych można zaangażować do działań. U mnie grupa jedzie 27 kwietnia.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2011, 19:47:02 »
No wiadomo, że najpierw powiaty. :P Chciałam napisać pełna nazwę turnieju.

W regulaminie jest napisane, że grupa korzysta z własnego sprzętu opatrunkowego... :kwit: jeśli tak jest na prawdę, to my chyba pojedziemy z plasterkiem w kieszeni i to pewnie po terminie, bo apteczki będzie szkoda. :gwiazdki:
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline dorota

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2011, 19:20:48 »
No proszę, znowu będę rywalizować z PatiMDP -_- Ja też jestem ciekawa co tam będzie -_- Na razie ostro ćwiczymy z grupą pierwszą pomoc.

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2011, 20:06:07 »
Jesteśmy z bardzo małego województwa.  ^_^

Ja się dzisiaj dowiedziałam, że będziemy mieć zajęcia z ratownikiem medycznym. -_- Także nie będzie źle. :rolleyes:
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2011, 20:58:54 »
ja jak pojechałem na zawody w zeszłym roku to apteczke kupowaliśmy za swoje pieniądze... 80-90 zł a inne grupy to nawet miały indywidualne plecaki ze sprzetem dla KAZDEGO ratownika więc było ciężko. Jak nie ma dobrego wyposażenia to jednak jest cieżko wygrać i wg mnie to minimum 2 apteczki powinny być licząc 2 poszkodowanych na apteczke i zaopatrzcie się w 2 szt. folii życia na apteczke bo 1 to mało będzie