Autor Wątek: Podwyżki - 2012 ?  (Przeczytany 433304 razy)

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #275 dnia: Grudzień 13, 2011, 12:49:34 »
Moze KG wiedziala... a moze nie..
W dobie "kryzysu" u nas na dole, gdzie nie placi sie za nadgodziny wypracowane przed II polowa 2010 roku,moze tak naprawde nikomu z tych na gorze nie chcialo sie walczyc o te 300 zl, bo jezeli jest sie wysoko postawionym oficerem to te 300 zl nie sa warte narazania sie. Dla mnie te 300 zl to bardzo wiele, bo sami Panowie wiemy ile stazysta zarabia w PSP..
Nie martw się, po stażu niewiele będziesz miał więcej.No chyba, że masz dobrego wójka. -_-

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #276 dnia: Grudzień 13, 2011, 12:54:34 »
Moze KG wiedziala... a moze nie..
W dobie "kryzysu" u nas na dole, gdzie nie placi sie za nadgodziny wypracowane przed II polowa 2010 roku,moze tak naprawde nikomu z tych na gorze nie chcialo sie walczyc o te 300 zl, bo jezeli jest sie wysoko postawionym oficerem to te 300 zl nie sa warte narazania sie. Dla mnie te 300 zl to bardzo wiele, bo sami Panowie wiemy ile stazysta zarabia w PSP..
Nie martw się, po stażu niewiele będziesz miał więcej.No chyba, że masz dobrego wójka. -_-
niestety kolego nie trafiles,bez zadnej protekcji sie dostalem. jak widzisz bez wujka da sie pracowac w PSP :) moze i nie bedzie tego wiecej,ale majac w perspektywie zalozenie rodziny,male dziecko, to kazde 100zl sie liczy. Poza tym,moze Ciebie to nie martwi ale mnie tak, ciagle ceny ida do gory. Ropa,zywnosc etc... Rowniez kazda zlotowka sie przyda do domowego budzetu..
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #277 dnia: Grudzień 13, 2011, 13:49:06 »
Szanowni koledzy i koleżanki, mysle że teraz powinny wykazać się związki zawodowe

wiceszef policyjnych związków Andrzej Szary, który w samych związkach uchodzi za jastrzębia

Cytuj
Ale rząd znalazł się pod presją innych służb, którym podwyżki nie obiecano. – Pominięcie strażaków, strażników granicznych i przedstawicieli innych formacji jest próbą podzielenia naszego środowiska. Walczymy o podwyżki dla wszystkich – komentuje Szary.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1433:rzd-i-zwizki-zawodowe-bliskie-kompromisu&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #278 dnia: Grudzień 13, 2011, 14:02:19 »
uważnie przeczytałem ostatnie wpisy i tak się wku...,. że ziemniaki mi w kopcu zgniły. Panowie nie będę pisał konkretnie kto jak myśli i głupoty wypisuje (mozna z ostatnich wpisów wyłapać takich delikwentów). Powiem tak- w czerwcu zero będzie urlopu możliwości otrzymania, stany podwyższone a my możemy naszym przełożonym na kant hu.. naskoczyć, bedziemy zapier.... czy nam sie to podoba czy nie - oj przepraszam bedziecie, bo ja juz mam dość i w lutym opuszczam to bagienko. Przysłowie mówi nie licz na kogoś licz na siebie i biorę to sobie do serca.
I jeszcze jedna przepowiednia- nie zdziwię się jak po Euro wystąpi Tusku i z rozłożonymi rękami powie" Panowie żołnierze i Policjanci, niestety dopadł nas kryzys i podwyżek obiecanych nie będzie (może jakieś nagrody dla tych co na Euro służyli' przy okazji wpier.... rozp. zmiany w sposobie naliczania np. z ostatnich 12 miesięcy i udupieni będą wszyscy. Kto wtedy odejdzie. Tusku powie kto chce proszę odchodzić na emkę, ale z czym Panie Premierze z czym
Pozdrawiam tych którzy dalej na coś liczą ^_^

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #279 dnia: Grudzień 13, 2011, 15:16:32 »
Jeżeli nie wykorzystamy czasu jaki pozostał do Euro 2012 na to aby wywalczyć podwyżki to do 2015 nie zobaczymy ani grosza............... :wall:

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #280 dnia: Grudzień 13, 2011, 15:18:33 »
"MSW o podwyżkach dla funkcjonariuszy
12 grudnia br. minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki, zapowiedział, iż resort przeanalizuje budżety Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej na 2012 r. pod kątem ewentualnych podwyżek dla pozostałych funkcjonariuszy służb podległych MSW.

- Razem z moimi wiceministrami, a szczególnie wiceministrem Stanisławem Rakoczym dokonamy analizy budżetów Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej na 2012 r. i spróbujemy poszukać możliwości ewentualnej podwyżki dla pozostałych funkcjonariuszy. Efekty tej analizy przedstawię w połowie stycznia przyszłego roku podczas spotkania, na które już dziś zaprosiłem przedstawicieli związków. Mamy trochę czasu do połowy roku, kiedy to policjanci otrzymają podwyżki. Dlatego mam nadzieję, iż wspólnie uda nam się wypracować rozwiązanie bez zwiększania deficytu budżetowego - powiedział minister Jacek Cichocki po dzisiejszym spotkaniu dotyczącym nowego modelu emerytalnego służb mundurowych.

Jednocześnie minister Jacek Cichocki podkreślił, iż budżet na 2012 r. jest budżetem bardzo trudnym i musi być oszczędny.

Wcześniej zostały zapowiedziane podwyżki dla policjantów i żołnierzy od 1 lipca 2012 r." - http://www.msw.gov.pl/portal/pl/2/9533/MSW_o_podwyzkach_dla_funkcjonariuszy.html

A jednak Premier miał na myśli samą Policję bez pozostałych służb. Kolejny raz jesteśmy bici w 4 litery. Może czas najwyższy się przyzwyczaić. Policja ma swojego u boku ministra i krzywdy nie da im zrobić. A reszta jakoś będzie hulać.

HXTRA

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #281 dnia: Grudzień 13, 2011, 17:39:31 »
No cóż z policją zawsze się liczono,a nas obdarzono zaufaniem.Zaufaniem się nie najesz.Zaczyna się od drobnych poróżnień,a skończy np. całkiem innym naliczaniem emerytur.Maja powstać dwa ministerstwa Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ministerstwo Administracji.Może chcą nas wrzucić pod samorządy,które mają przejść pod M.Administracji i sprawa załatwiona niby mundurówka,ale z dwóch różnych Ministerstw,a stąd to już krok do uZUSowienia. Nasze braki kadrowe chętnie zapchają ochotnikami z których Pawlak jest dumny i ma ich zawsze w gotowości.A w Policji już dawno zrezygnowano z ORMO

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #282 dnia: Grudzień 13, 2011, 20:22:33 »
No to się porobiło już na maxa. Co do zastąpienia nas ochotnikami, to nie mam nic do chłopaków bo robią co mogą z takim sprzętem jaki mają i kasą jaką dostają, ale patrząc tylko na przykładzie mojego powiatu to będzie dla nas katastrofa. Dla PSP, dla wizerunku i tak trudno i długo budowanego zaufania. Przeciętny Kowalski nie odróżnia bowiem zawodowca od ochotnika i widząc strażaka który gasi płonący budynek podając prąd wody prosto w zamknięte okno, lub przelewając nad budynkiem wodę wyrobi sobie określone zdanie o naszej formacji. I podobnie może być jeśli PSP się wycofa to Pawlak rzuci swoje OSP i pojadą pod kamery stare "jelonki" względnie nowe wozy ze słabo wyszkolonymi ochotnikami.

Co do podwyżek tylko dla policji i wojska, no to proszę panów (i pań)... Robi nam się państwo quasi-totalitarne gdzie opłacane (ochłapami w tym przypadku) są służby siłowe, aby było komu tłumić ewentualne niepokoje społeczne. A na takie się wkrótce zanosi niestety. Bo niejeden (nie tylko strażak) jest już na granicy wytrzymałości psychicznej i np. finansowej. Żywność w górę, paliwo w górę, kredyt, prąd, gaz, słowem wszystko... A pan poseł ma 3 tys. grantu na paliwo bez konieczności przedstawiania nawet paragonu ze stacji.

 Ile tak jeszcze pociągniemy drodzy Państwo? I Tusku dobrze o tym wie i daje tym, których będzie potrzebował mieć po swojej stronie w razie draki. A na taką może się zanosić już wkrótce, bo wydaje mi się że niektóre grupy społeczne/zawodowe w tym, jak sądzę i my, przy okazji Euro2012 będą chciały ugrać swoje buntując się trochę lub strasząc rząd niepokojami i strajkami. A Tusk jak ognia boi się tego żeby kamery z całego świata nie wysłały w świat nagrania np. opon palonych na ulicach przez górników, strażaków czy innych niezadowolonych.

Zakłóciłoby to obraz nas jako tych co z kryzysem radzą sobie dobrze, a o czym Tusk próbuje wciąż przekonać Europę w której już dawno się nie liczymy i liczyć się nie będziemy. Ale prężymy muskuły, względnie robimy się na bóstwo jak panna na wydaniu licząc że nas weźmie pod swoje skrzydła duecik sponsorów Sarko-Merke i zrobią nam dobrze a PO będzie żyła wiecznie....

A konkluzja? Jaka kontuzja... :szalony: No ale na poważnie to trochę zdołowałem tym czarnowidztwem, ale też i widzę delikatny pozytyw, bo wydaje mi się że rząd trochę zmięknie ostatecznie i coś też i nam się skapnie. No bo zgodnie z zasadami chińskiej lingwistyki słowo kryzys składa się z 2 członów: zagrożenie i szansa...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2011, 20:44:12 wysłana przez trb »

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #283 dnia: Grudzień 13, 2011, 20:36:39 »
 a ja się chciałem zapytać czy długo jeszcze mamy czekać. Strony związkowe milczą i to wszystkie. Na co oni jeszcze q..rwa czekają flagi powinny wisieć już od wczoraj...   :gwiazdki:

Offline fireman11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #284 dnia: Grudzień 13, 2011, 20:56:15 »
kolega  "trb" ma 100 % rację, popieram wszystko co napisaleś. Nie widzę innego wyjscia jak protest a później ewentualnie jakies palenie opon, dalej zobaczymy... Tusk  nad nami sie nie lituje, tylko stwarza pozory że wszystko jest OK, Panowie nie dajmy się oszukać tym darmozjadom z rządu i walczmy o swoje

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #285 dnia: Grudzień 13, 2011, 21:04:20 »
Ja też jestem za mała zadymka by się przydała na temat podwyżek

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #286 dnia: Grudzień 13, 2011, 23:16:46 »
Co do zastąpienia nas ochotnikami, to nie mam nic do chłopaków bo robią co mogą z takim sprzętem jaki mają i kasą jaką dostają, ale patrząc tylko na przykładzie mojego powiatu to będzie dla nas katastrofa.

Kolego trochę przesadziłeś.
OSP ma więcej kasy z budżetu państwa niż PSP. Przeczytaj sobie ustawę budżetową to zobaczysz. Nie liczę już kasy z innych źródeł jak firmy ubezpieczeniowe i inne. Generał Waldek wie co robi. A my jak zwykle zostajemy z niczym. Jakoś ZZ w policji potrafią wszystko wyegzekwować. A u nas mamy 3 i nic. Może jakby koledzy z naszych zajęli się sprawami ważnymi a nie przepychaniem się który ZZ jest lepszy i walką o stołki to tez mielibyśmy coś więcej, a tak pozostaje pisać kwity z miejscem wolnym na wstawienie daty i cierpliwie czekać.

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #287 dnia: Grudzień 14, 2011, 09:44:56 »
Co do zastąpienia nas ochotnikami, to nie mam nic do chłopaków bo robią co mogą z takim sprzętem jaki mają i kasą jaką dostają, ale patrząc tylko na przykładzie mojego powiatu to będzie dla nas katastrofa.

Kolego trochę przesadziłeś.
OSP ma więcej kasy z budżetu państwa niż PSP. Przeczytaj sobie ustawę budżetową to zobaczysz. Nie liczę już kasy z innych źródeł jak firmy ubezpieczeniowe i inne. Generał Waldek wie co robi. A my jak zwykle zostajemy z niczym. Jakoś ZZ w policji potrafią wszystko wyegzekwować. A u nas mamy 3 i nic. Może jakby koledzy z naszych zajęli się sprawami ważnymi a nie przepychaniem się który ZZ jest lepszy i walką o stołki to tez mielibyśmy coś więcej, a tak pozostaje pisać kwity z miejscem wolnym na wstawienie daty i cierpliwie czekać.

Zapewniam Cię że nie przesadziłem. Może tam gdzie Ty służysz kolego firek998 ochotnicy są dobrze doposażeni i profesjonalnie wyszkoleni, ale u mnie nie do końca. Znam "z bliska" sprawy OSP, mój kolega jest komendantem gminnym OSP i widzę to wszystko na co dzień. Gminy wcale nie są takie chętne w rozdawaniu pieniędzy jakby to wynikało z ustaw. A sponsorzy też nie do końca tacy hojni są jak myślisz.
Jednakże z roku na rok jednostki OSP dostają coraz więcej kasy, są lepiej "uzbrojone" i widać że na szkolenie też trochę idzie pieniążków. Jeżeli jednak 50 ochotników jedzie zaliczyć "komorę" i przechodzi ją 5-6 osób, z czego około połowy odpada już po badaniach ciśnienia i bieżni, to o czym my mówimy?
Podkreślam, że nic nie mam do ochotników, bo chłopaki mają przeważnie normalną pracę i to co robią to uzupełnienie ich "aktywności" życiowej, jednakże nie zgodzę się że skoro OSP dostaje więcej kasy to robią lepszą robotę.
Jeśli musimy "podeprzeć" się w działaniach KSRG na przykład to w ciągu dnia roboczego w godzinach 7-15 nie ma na co liczyć. A o pozostałych "ospach" zapomnij. Jak przychodzi jednak do obchodów, świąt, koncertów, zawodów sportowych i parad to nagle okazuje się że w każdej wiosce jest po 40-50 ochotników chętnych do wyjazdu. i stąd zapewne rodzi się wrażenie, że tam gdzie "spija się śmietankę" tam jest OSP. Bo kamery uchwycą ochotników na takich zdarzeniach, a tam nas (czyli PSP) zwykle nie ma bo mamy w tym czasie np. pożar czy wypadek.

Jak zwykle konkludując, nie chodziło mi do końca o ich kasę, ale głównie o wyszkolenie, bo tam jest ogromne pole do popisu jeśli chodzi o OSP. A jeśli kiedyś komukolwiek wpadłby do głowy pomysł żeby polikwidować jednostki 5 kat. lub zastąpić nas w tych obszarach ochotnikami to może się czasami mocno zdziwić.

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #288 dnia: Grudzień 14, 2011, 10:03:53 »
Moze KG wiedziala... a moze nie..
W dobie "kryzysu" u nas na dole, gdzie nie placi sie za nadgodziny wypracowane przed II polowa 2010 roku,moze tak naprawde nikomu z tych na gorze nie chcialo sie walczyc o te 300 zl, bo jezeli jest sie wysoko postawionym oficerem to te 300 zl nie sa warte narazania sie. Dla mnie te 300 zl to bardzo wiele, bo sami Panowie wiemy ile stazysta zarabia w PSP..
Nie martw się, po stażu niewiele będziesz miał więcej.No chyba, że masz dobrego wójka. -_-
niestety kolego nie trafiles,bez zadnej protekcji sie dostalem. jak widzisz bez wujka da sie pracowac w PSP :) moze i nie bedzie tego wiecej,ale majac w perspektywie zalozenie rodziny,male dziecko, to kazde 100zl sie liczy. Poza tym,moze Ciebie to nie martwi ale mnie tak, ciagle ceny ida do gory. Ropa,zywnosc etc... Rowniez kazda zlotowka sie przyda do domowego budzetu..

Tu nie chodzi o to ,że o coś Cię osądzam, że masz jakieś plecy.Sam to znam z własnej autopsji,że jak niemasz żadnego protegowania to niestety kariery nie zrobisz, a przy tym na jakieś poważne wynagrodzenie nie licz.Zawsze znajda się "lepsi" od Ciebie.Popracujesz troche dłużej ,zobaczysz o czym ja mówie. :wall:

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #289 dnia: Grudzień 14, 2011, 10:49:59 »
Moze KG wiedziala... a moze nie..
W dobie "kryzysu" u nas na dole, gdzie nie placi sie za nadgodziny wypracowane przed II polowa 2010 roku,moze tak naprawde nikomu z tych na gorze nie chcialo sie walczyc o te 300 zl, bo jezeli jest sie wysoko postawionym oficerem to te 300 zl nie sa warte narazania sie. Dla mnie te 300 zl to bardzo wiele, bo sami Panowie wiemy ile stazysta zarabia w PSP..
Nie martw się, po stażu niewiele będziesz miał więcej.No chyba, że masz dobrego wójka. -_-
niestety kolego nie trafiles,bez zadnej protekcji sie dostalem. jak widzisz bez wujka da sie pracowac w PSP :) moze i nie bedzie tego wiecej,ale majac w perspektywie zalozenie rodziny,male dziecko, to kazde 100zl sie liczy. Poza tym,moze Ciebie to nie martwi ale mnie tak, ciagle ceny ida do gory. Ropa,zywnosc etc... Rowniez kazda zlotowka sie przyda do domowego budzetu..

Tu nie chodzi o to ,że o coś Cię osądzam, że masz jakieś plecy.Sam to znam z własnej autopsji,że jak niemasz żadnego protegowania to niestety kariery nie zrobisz, a przy tym na jakieś poważne wynagrodzenie nie licz.Zawsze znajda się "lepsi" od Ciebie.Popracujesz troche dłużej ,zobaczysz o czym ja mówie. :wall:
A mi nie chodzi tutaj o przepychanie sie z Toba kolego, tylko  o to, ze dla mnie (moze dla Ciebie tez) takie 300 zl podwyzki ulzyloby Twojemu budzetowi przynajmniej jesli chodzi o podstawowe sprawy takie jak zywnosc czy oplaty za prad,wode itd. To czy sa "protegowani" czy ich nie ma nie podlega zadnej dyskusji. Byli, sa i beda.Niech robia kariery,daj im Boze.Bylebysmy nie musieli za ich bledy pozniej sami placic. Ja nie mam zamiaru robic kariery,kocham to co robie,ale tez oczekuje tego co mi sie ewentualnie nalezy. A jesli nadal beda nas tak w d..e kopac to trzeba bedzie chyba porzucic te nielatwa milosc do PSP.. Bo za zaufanie spoleczenstwa rodziny nie wykarmie, ani za slupki sondazowe...
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline minimax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #290 dnia: Grudzień 14, 2011, 11:00:34 »
Podwyżki podwyżki. Biurowi mówią, że podział dostał podwyższkę ... w formie wypłaty za przepracowane nadgodziny. Tylko dlaczego stawka godzinowa jest taka .. 11 zeta, że lepiej coś swojego otworzyć czy w domu posiedzieć.
Zapłata za nadgodziny nadaje się do sądu. Przecież to jawne podnoszenie stanów osobowych a nie zatrudnianych nowych strażaków. I jakie z tego korzyści...
Nieważne d-ca zmiany czy stażysta tyle samo. W końcu d-ca zmiany ma te same obowiązki i kwalifikacje ...
Inną sprawą jest wpisywanie nadgodzin w akta. I tu wychodzi pytanie, czy lepiej w aktach czy na koncie. Każdy potrzebuje kasy, tylko niech będzie uczciwa i stosowna do wykonywanych czynności. A przelicznikiem mogłbybyć przelicznik godzinowy swojej wypłaty + % za wykonywanie czynności nadgodzinowych.

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #291 dnia: Grudzień 14, 2011, 11:07:03 »
Podwyżki podwyżki. Biurowi mówią, że podział dostał podwyższkę ... w formie wypłaty za przepracowane nadgodziny. Tylko dlaczego stawka godzinowa jest taka .. 11 zeta, że lepiej coś swojego otworzyć czy w domu posiedzieć.
Zapłata za nadgodziny nadaje się do sądu. Przecież to jawne podnoszenie stanów osobowych a nie zatrudnianych nowych strażaków. I jakie z tego korzyści...
Nieważne d-ca zmiany czy stażysta tyle samo. W końcu d-ca zmiany ma te same obowiązki i kwalifikacje ...
Inną sprawą jest wpisywanie nadgodzin w akta. I tu wychodzi pytanie, czy lepiej w aktach czy na koncie. Każdy potrzebuje kasy, tylko niech będzie uczciwa i stosowna do wykonywanych czynności. A przelicznikiem mogłbybyć przelicznik godzinowy swojej wypłaty + % za wykonywanie czynności nadgodzinowych.
sprawa juz byla naglasniana wszedzie i jak widac nic sie nie dalo z ta stawka zrobic. a szkoda. ale patrzac na to z perspektywy takiej, ze juz nas oszukali pod wzgledem tej stawki,to niech przynajmniej wyplaca reszte nadgodzin "zamrozonych" czy jak to teraz nazywaja. Niech bedzie nawet po 11 zl, jak ja mam prawie 400 nadgodzin zamrozonych to pieniazki nie najgorsze.. Najgorsze jest to ze byc moze nigdy ich nie zobacze..
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline minimax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #292 dnia: Grudzień 14, 2011, 11:12:52 »
tylko że 400 godzin to jest 2,5 miesiąca pracy. a 2,5 miesiąca to może być 5 do 8 tyś a nie jak ze stawki 4,4 tyś...

Offline brajan5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #293 dnia: Grudzień 14, 2011, 11:17:07 »
Będzie strajk włoski w Straży Granicznej


S
Cytuj
traż Graniczna ogłasza strajk włoski - dowiedział się reporter RMF FM. Przesądzone są również protesty związków Straży Pożarnej i Służby Więziennej, trwa ustalanie formy i terminu. To reakcja na spotkanie z rządem, który poinformował, że nie ma pieniędzy na podwyżki poza policją i wojskiem.

Decyzja o tym, kiedy rozpocznie się strajk, ma zapaść do końca tygodnia. Natomiast najbardziej prawdopodobnym terminem przeprowadzenia tego protestu jest okres świąteczno-noworoczny. Jak usłyszał reporter RMF FM, strajk obejmie głównie lotniska, ale także drogowe przejścia graniczne. Na razie nie wiadomo jaka będzie skala akcji. Związkowcy przekonują jednak, że pogranicznicy w terenie są wyjątkowo oburzeni brakiem podwyżek i - jak to ujął rozmówca Krzysztofa Zasady - tylko czekają na sygnał z centrali.

Jeśli chodzi o pozostałe służby, strażacy przed podjęciem decyzji o formie protestu, chcą się jeszcze spotkać z szefem MSW. Służba Więzienna właśnie decyduje, w jaki sposób będzie protestować. W grę wchodzi między innymi manifestacja w Warszawie, ale także strajk włoski. Z kolei szef policyjnych związków zapowiedział, że jego organizacja poprze wszystkie te protesty, a policjanci się w nie włączą.

Oburzenie funkcjonariuszy wywołała zapowiedź Donadla Tuska, który w exposé mówił o podwyżkach tylko na policjantów. "Rząd dzieli nas na lepszych i gorszych" - mówili reporterowi RMF FM strażacy.

źródło: rmf fm
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2011, 12:34:02 wysłana przez Butel »

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #294 dnia: Grudzień 14, 2011, 11:25:45 »
tylko że 400 godzin to jest 2,5 miesiąca pracy. a 2,5 miesiąca to może być 5 do 8 tyś a nie jak ze stawki 4,4 tyś...
No tak,ale ja osobiscie wolalbym te 4,4 tys zl niz 400 "zamrozonych nadgodzin za ktore nie dostanie kompletnie nic
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline mikeme

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #295 dnia: Grudzień 14, 2011, 11:59:41 »
Kogut co ty opowiadasz! my jesteśmy potrzebni żeby obstawiać mecze.Jak był mecz we wrocku z włochami to na opolszczyźnie wezwali kompanie gaśniczą  która stacjonowała w brzegu.Tak terz będzie na euro 2012.
Chciałbym żebyś miał racje. Popatrz co się dzieje z np obstawami rajdów, coraz więcej ochotników je zabezpiecza, wykluczając państwówkę (pomijając fakt, że nam się nie chce), a jakby nie patrząc to też impreza masowa. Na pewno nie zrezygnują z naszych usług, ale będziemy traktowani marginalnie ponieważ jesteśmy formacją pod tym względem do zastąpienia nie mającego żadnego asa w rękawie. A władze ochotników zachowują się jak "ormo" pożarnicze włażące w d..pę władzy "jak PSP postawi rogi to my jesteśmy do usług"




Kolego nie do końca się z tobą zgodzę. Nie jest to takie proste, i wierz mi, iż dużo wody musi upłynąć, aby nas zastąpić choć w pewnym zakresie druhami. Aczkolwiek dla władzy bilansując koszty jest to "złoty środek". Choć co fakt to fakt, czekają już do podpisania projekty min. o otworzeniu ratownictwa wodnego (nurkowania) czy też innych naszych obszarów podległych MSW na druhów. Ale jest to na dziś nie do wykonania. Nie mniej jednak władza ma "asa" w rękawie, i to całkiem dobrego, innego...tylko o tym nie wie.

Offline Common

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #296 dnia: Grudzień 14, 2011, 12:11:47 »
Minimax jest takie piękne przysłowie: ,, Lepszy wróbel w garści niż gołą na dachu." Sam również uważam, że lepiej jakby zapłacili niż mają być zamrożone. Jeśli uważasz inaczej zawsze możesz sobie odkładać nadgodziny na góreczkę i poczekać aż stawkasię zwiększy lub wykorzystać w przyszłości!

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #297 dnia: Grudzień 14, 2011, 12:20:02 »
Minimax jest takie piękne przysłowie: ,, Lepszy wróbel w garści niż gołą na dachu." Sam również uważam, że lepiej jakby zapłacili niż mają być zamrożone. Jeśli uważasz inaczej zawsze możesz sobie odkładać nadgodziny na góreczkę i poczekać aż stawkasię zwiększy lub wykorzystać w przyszłości!
Dokladnie! Stawki nam nie zwieksza, tak samo z podwyzka...raczej mozemy o tym zapomniec. Wole te 11 zeta za 400 nadgodzin, niz 400 nadgodzin "ku chwale ojczyzny"!
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #298 dnia: Grudzień 14, 2011, 12:41:56 »
Właśnie kilka minut temu Minister Finansów P. Rostowski powiedział, że podwyżki w przyszłym roku będą tylko dla policji i wojska
Nadzieja padła nie bedzie kolejny rok podwyżek!
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2012 ?
« Odpowiedź #299 dnia: Grudzień 14, 2011, 15:07:44 »
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2011, 16:15:11 wysłana przez SIUSIEK »