Autor Wątek: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1  (Przeczytany 8258 razy)

Offline miras00230

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« dnia: Marzec 20, 2011, 22:53:55 »
Mam pytanie! Może ktoś się orientuje, czy można ubiegać się o wstąpienie do zawodowej straży pożarnej chorując na cukrzyce typu 1. Słyszałem, że nie ale wolałbym wiedzieć to od pewniejszego źródła. jak uważacie?

Offline Cyrek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Ochotnicza Straż Pożarna SZCZECIN
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2011, 12:31:11 »
Ubiegać się można zawsze, ale nie sądzę, żeby lekarz w MSWiA dopuścił cię do służby.
Mariusz Cyrulewski
www.osp.szczecin.pl

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2011, 13:12:01 »
Nie przejdziesz badan na 100%.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline miras00230

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2011, 13:18:50 »
straszna szkoda bo to było moje marzenie... od zawsze w osp i ojciec strazak dziadkowie... popsuło mi to całe plany żciowe... zostaje tylko osp.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2011, 15:11:21 »
Spróbuj nabór na cywilnych pracowników PSP
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline miras00230

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2011, 19:19:21 »
a mam szanse z choroba pracowac w PSP jako pracownik biurowy/cywilny??

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2011, 18:55:29 »
Prawda jest taka, że to są po prostu chore przepisy i polska rzeczywistość.

Dlaczego osoba pokrzywdzona przez los, nie może spełniać marzeń? Ja rozumiem, że na podział bojowy byś się nie dostał, ale cukrzyca wcale nie powinna przekreślać pracy np. na powiatowym stanowisku kierowania.

Chore przepisy i tyle.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2011, 20:01:51 »
Cytuj
Prawda jest taka, że to są po prostu chore przepisy i polska rzeczywistość.
co jest chore, że chore osoby nie mogą pełnić służby? Wiesz co to cukrzyca chociaż? Cukrzyca typu 1 (łac. diabetes mellitus typi 1, ang. Insulin Dependent Diabetes Mellitus, IDDM), nazywana też cukrzycą insulinozależną jest jedną z etiopatogenetycznych postaci cukrzycy. U jej podłoża leży przewlekły, autoimmunologiczny proces chorobowy prowadzący do powolnego zniszczenia, produkujących insulinę, komórek β wysp trzustkowych i w następstwie tego do utraty zdolności jej wydzielania.
Jak wyobrażasz sobie Służbę takiej osoby? Praca w straży to nie spełnianie marzeń to przede wszystkim słuzba. Wyobrażasz sobie akcję podczas której strażak mów: sorki, przerwa muszę wziąć zastrzyk. Tak samo stanowisko to nie miejsce gdzie moga pracować osoby chore. Tam czasami jest ciężej niż na podziale.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2011, 20:49:29 »
dla mnie absurdem jest to że Bjoergen jest astmatyczką i zażywa "leki" i wogóle to że uprawia taki sport wyczynowy jakimi są biegi narciarskie...

Offline miras00230

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2011, 23:49:25 »
""Prawda jest taka, że to są po prostu chore przepisy i polska rzeczywistość. co jest chore, że chore osoby nie mogą pełnić służby? Wiesz co to cukrzyca chociaż? Cukrzyca typu 1 "".  Wydaje mi się  madmax29, że tą odpowiedzią z podręcznika od medycyny na temat cukrzycy trochę zdramatyzowałeś tę chorobę. Mam tą cukrzycę, i jestem pewny, że podczas akcji ratowniczo/gasnieczej nie musiałbym brać insuliny ponieważ nie wiem czy wiesz ale w przy cukrzycy typu 1 insulinę bierze się tylko gdy coś się je, a wątpię żebym podczas akcji musiał spożywać jakiś posiłek. I powiem Ci, że można sobie poradzić z choroba taką i wysiłkiem bez problemu ponieważ ja np. gram w piłkę nożną w drużynie na Uniwersytecie, trenuje intensywnie kickboxing i prowadzę aktywny tryb życia i cukier mi nie "podskoczy". A i aktywnie uczestniczę w OSP i też choroba mi w tym nie przeszkadza. A i mówiąc, że to moje marzenia nie miałem na myśli tego, że od dziecka chciałem gasić ogień wodą, ale o to, iż kocham pomagać ludziom czerpie z tego ogromna przyjemność nie oczekując niczego w zamian.       Petro to nie post o Pani Kowalczyk i jej konkurentkach.



Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2011, 07:57:21 »
Cytuj
a wątpię żebym podczas akcji musiał spożywać jakiś posiłek.
Zdziwiłbyś się... Dajmy na to walkę z klęską żywiołową jaką jest np. powódź czy duży pożar lasu. Bez jedzenia nie dasz rady.

Offline miras00230

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2011, 09:22:36 »
Tak ale jeśli w takich sytuacjach jak np klęska żywiołowa spożywa się posiłki to raczej w czasie przerw lub zmian zastępów, a nie podczas brodzenia w wodzie czy wyciagania ludzi z pod gruzu.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2011, 09:36:52 »
Może i masz rację, a może i jej nie masz. Jednak twoje lamentowanie na forum nic nie pomoże. Przekonaj komisję że jesteś zdolny. Nie ludzi na tym Forum... Są różne pierdoły, za które ludzie dostają N i nic już nie poradzisz. Jeden powie że ze wzrokiem -6 też może być strażakiem... Przecież założy soczewki. Proteza nogi w sumie też by nie przeszkadzała, przecież nie przeszkadza ona sportowcom, uprawiającym biegi...

Offline miras00230

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2011, 09:46:36 »
Nie lamentuje, po prostu zadałem pytanie no i z waszych odpowiedzi już wiem, że nic z tego, a delikatna dyskusja na taki temat to nie jest lamentowanie tylko wymiana poglądów.!!

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 23, 2011, 11:38:27 »
Ok w porządku. Jednak nie opierał bym się w 100% na tym co przeczytasz na Forum. Najskuteczniejszą drogą aby to sprawdzić to kontakt z komisją MSWiA najlepiej tą w której będziesz miał badania.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 23, 2011, 13:05:01 »
Może i masz rację, a może i jej nie masz. Jednak twoje lamentowanie na forum nic nie pomoże. Przekonaj komisję że jesteś zdolny. Nie ludzi na tym Forum... Są różne pierdoły, za które ludzie dostają N i nic już nie poradzisz. Jeden powie że ze wzrokiem -6 też może być strażakiem... Przecież założy soczewki. Proteza nogi w sumie też by nie przeszkadzała, przecież nie przeszkadza ona sportowcom, uprawiającym biegi...

Byś się zdziwił z tą protezą: http://www.rfuonline.co.uk/main/shaun_parker.htm
W tym przypadku nie chodziło o ubieganie się o przyjęcie do straży, a o kontynuowanie pracy jako strażak po wypadku, ale zawsze...

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline miras00230

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 23, 2011, 14:37:34 »
I pewnie się zdziwił jak zna angielski i przeczytał! Służba służbą ale jeśli ktoś coś kocha to będzie starał się to wykonywać jak najlepiej!

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 23, 2011, 14:49:34 »
Tak. Zdziwiłem się. Tym że podajecie jako przykład strażaka z Wielkiej Brytanii. Z tego co wiem to żyjemy w Polsce, kraju, w którym jedyna wspólna rzecz z krajami rozwiniętymi to ceny. Tak więc radzę zejść na ziemię.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 23, 2011, 16:28:52 »
Jasne, jasne... ja nie mówię, że tak może być w Polsce i zdaję sobie sprawę z tego, że tak nie będzie, ale podaję przykład, że nawet strażak może nie mieć nogi a być strażakiem - choć to dziwnie brzmi.

Z drugiej strony, czemu ktoś np. bez nogi nie mógłby być dyspozytorem? I wiem, że to nie w tym kraju, ale to jeszcze nie znaczy, że sprawa jest generalnie nierealna. To tylko czasami utarte schematy sprawiają, że czegoś się nie da zrobić i przyjmujemy to za święte prawo natury, a w rzeczywistości tak nie jest.

Co do cukrzycy, to wydaje mi się @miras00230, że niestety tego nie przeskoczysz. Ale zapewniam Cię, że to nie koniec świata. Jesteś w OSP? To i tak masz możliwość realizacji jako strażak, bez względu czy będziesz w PSP czy nie. A z drugiej strony zawsze pozostanie to Twoją pasją... w PSP też może zostać, ale to się już wtedy robi praca, a praca nie zawsze jest tym samym co hobby...

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline miras00230

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Straż Zawodowa a cukrzyca typu 1
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 23, 2011, 18:02:16 »
Już chyba doszło to do mnie, że cukrzycy w sprawie bycia zawodowym strażakiem nie przeskoczę. Dziękuje za miłe słowa jedyne co mi pozostaje spróbować się spełnić w OSP, a nie porywać się z motyką na słońce.