Autor Wątek: Alarm w OSP  (Przeczytany 24110 razy)

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Alarm w OSP
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 21, 2011, 16:04:06 »
W OSP do której należę maksymalny czas dojazdu to 7 minut. Jeżeli osoba się w tym czasie nie wyrobi, nie pojedzie. Nie raz już byłem świadkiem, kiedy do konkretnego pożaru przyjeżdżał zastęp 2 osobowy, a do pompowania piwnicy uzbierały się dwa pełne zastępy. Takie są realia w OSP, to ilu ludzi wyjedzie i w jakim czasie zależy od wielu czynników.
Podsumowując, dobrym rozwiązaniem jest system w niemczech, gdzie strażacy montują tabliczki na dachu samochodów. Odbywa się to bez zbędnej dyskoteki a kierowcy innych pojazdów wiedzą o co chodzi. I mogą ułatwić przejazd.

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Alarm w OSP
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 21, 2011, 17:38:31 »
tylko ze tam były ogromne naklady na kampanie i uswiadamianie ludzi od lat...a teraz sa tego efekty..u nas mysle ze to nie realny..sa smsy, sa pagery wiec idzie jakos wszytsko rozwiazac..a co do dojazdu.. niech zostanie jak jest...umiesz liczyc licz na siebie i uwazaj na to co robisz...przede wszytskim bezpieczenstwo własne

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Alarm w OSP
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 07, 2018, 12:09:06 »
Odświeżam temat  :fiuu:

Mam pytanie odnośnie dojazdu do osp podczas Alarmu.
Czy gdy jadę do strażnicy na alarm to mogę przekroczyć prędkość?(Jadąc samochodem)
I czy jeśli Policja będzie chciał mnie zatrzymać do kontroli,a ja związku z Alarmem się nie zatrzymam to czy grozi mi jakaś większa kara?

Zmiana zasad odbierania prawa jazdy kierowcom.

http://wrc.net.pl/zmiana-zasad-odbierania-prawa-jazdy-kierowcom

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Alarm w OSP
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 07, 2018, 12:40:17 »
Odświeżam temat  :fiuu:

Mam pytanie odnośnie dojazdu do osp podczas Alarmu.
Czy gdy jadę do strażnicy na alarm to mogę przekroczyć prędkość?(Jadąc samochodem)
I czy jeśli Policja będzie chciał mnie zatrzymać do kontroli,a ja związku z Alarmem się nie zatrzymam to czy grozi mi jakaś większa kara?

Zmiana zasad odbierania prawa jazdy kierowcom.

http://wrc.net.pl/zmiana-zasad-odbierania-prawa-jazdy-kierowcom
Można się cieszyć, można się oburzać... ja mam mieszane uczucia, bo jest to usprawiedliwienie łamania prawa gdy sami stwarzamy dodatkowe niebezpieczeństwo... To już serio lepiej pozwolić na uprzywilejowanie OSP w jakimś stopniu, żeby byli ludzie widoczni i słyszalni na drodze jak już mają z głowy ograniczenia prędkości  :gwiazdki:

W sumie temat zrobił się w pewnym stopniu pokrewny do uprzywilejowania pojazdu prywatnego... :milcz:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Lukasz91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • OSP 18" Cel: -> PSP 22"
Odp: Alarm w OSP
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 09, 2018, 12:16:54 »
U mnie  to tak wygląda  8 osób mieszka w pobliży remizy  max 200-400m 
jeżeli bym  jeździł powiedzmy  max 50-60  to bym spokojnie ubrał się,  tak jeżdżę przepisów i dojeżdżam kiedy już są gotowi do wyjazdu jak nie zdążę to wiadomo nie jadę ale
widząc mnie czekają  ale upomnienie :tuba:[delikatnie mówiąc] czemu tak długo szybciej szybciej już jedziemy 
[W 2 minuty od alarmu jestem na miejscu] 
i tak przeważnie w samochodzie  ubieram się, a czasami po dotarciu na miejsce [ zapiąć kurtkę  hełm ubrać  rękawice]

a dlaczego 50-60  jest u nas postawiony znak 40  bez sensu  prosta droga łagodny zakręt, brak szkoły czy coś tego typu  [ mało brakuje takich miejsc w polsce ] ( akurat ten odcinek to ulubione miejsce niebieskich )  żadnego niebezpieczeństwa nie ma bo po drugiej stronie drogi nie ma nic  tylko pola
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2018, 09:36:05 wysłana przez Lukasz91 »
"Pierwszą powinnością strażaka jest ratować życie. Kiedy tego nie robi, pierwszą powinnością strażaka jest szkolić się!" ~Szymon Kokot-Góra

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi i może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę" ~Benjamin Franklin

Offline Lider1989

  • "Dzień wczorajszy, był łatwym dniem..."
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Alarm w OSP
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 11, 2018, 10:49:36 »
No tak w momencie ratowania ludzkiego zdrowia czy życia. Poruszyłem ten temat z Naczelnikiem KW Policji wydziału ruchu drogowego. Mówi, że Policjant i tak pewnie nie podejmie interwencji jak zobaczy, że jedziemy na alarm (nawet nas goniąc pod remizę) ale przepisy są nie dopracowane bo i tacy się mogą trafić (nadgorliwi Policjanci), którzy nie będą sobie nic z tego robić tylko wymierzą nam karę bo my jadąc nie wiemy do czego jedziemy! Jeżeli okażę się, że łamiemy przepisy, a wzywają nas do palącej się trawy w przydrożnym rowie, możemy mieć kłopot bo dobro poświęcane (łamanie przepisów) nie przewyższa dobra ratowanego....