Autor Wątek: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012  (Przeczytany 58695 razy)

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 19, 2012, 19:52:05 »
Piotrze zanim nazwiesz kogoś leserrem to 2 razy się zastanów. Leserem nie jestem i juz wyjaśniam bo Tobie myślenie jest obce- za to że mnie nie będzie na 2 służbach to dany strażak będzie miał okazję przyjść na nadliczbówkę (u mnie w komendzie płacone) i to jest rzeczywista podwyżka dla kolegów natomiast dla mnie wirtualna bo za obecne 3200 będę w pracy 5 razy zamiast 7.

Ja pracuję w straży 10 lat i pamiętam, że pracowaliśmy po 9 służb i nikt nie miał nic przeciwko temu. Jeśli nie pamiętasz tych czasów to szkoda ....

strazak1982

  • Gość
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 31, 2012, 18:21:23 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:15:04 wysłana przez strazak1982 »

Offline obserwator4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 12, 2012, 23:38:39 »
Również krew mnie zalewa z tymi etatami strażaków - kadry, księgowi, sekretarki. Cały czas mowa o oszczędnościach a tu komendanci przyjmują swoich pupilków na etaty mundurowe. Oczywiście komend płaci za kurs podstawowy, umundurowanie, które i tak od parady tylko założy. No i cały cykl szkolenia pierwsi przed podziałem. I tak jak piszesz nikt tym się nie zajmuje ZZ milczą KG to już w ogóle. Tam to można siedzieć i do 60 lat. Chcą robić zmiany to już najwyższy czas i ta kwestie uregulować ustalić rozporządzeniem jakie etaty są cywilne a jakie mundurowe. Bo w tej chwili jest bałagan. Podoba się komendantowi panienka w mundurze to już sekretarka jest przyjęta na etat f-sza. A dodatek też większy niż w podziale bo jakby inaczej. Jestem w ZZ tą kwestie poruszyłem na ZW ale też za bardzo to nikogo nie zainteresowało.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 15, 2012, 21:58:55 »
Cytuj
Posiedzenie Prezydium Zarządu Krajowego ZZS Florian
W dniu 15 lutego 2012 roku w Komendzie Głównej PSP w Warszawie odbyło się spotkanie Prezydium Zarządu Krajowego ZZS ,,Florian” z Komendantem Głównym PSP gen. brygadierem Wiesławem Leśniakiewiczem.

W trakcie dyskusji omówiono tematy dotyczące:
Planowanych w 2012 roku podwyżek uposażeń dla funkcjonariuszy PSP.
Projektowanych zmian w ustawie emerytalnej.
Obowiązujących zasad emerytalnych dla funkcjonariuszy przyjętych do służby po 1 stycznia1999 roku.
Kwestii nadgodzin powstałych i nierozliczonych w okresie od 01.07.2005 roku do 30.06.2010 roku.
Rekompensaty za ponadnormatywny czas służby.
Urealnienia budżetów na wydatki rzeczowe w Komendach Powiatowych Miejskich PSP.
Systemu kształcenia i szkolenia w PSP.

Ponadto Prezydium Zarządu Krajowego zwróciło uwagę na kwestię związaną z potrzebą analizy obecnych grup zaszeregowania ze szczególnym uwzględnieniem dyżurnych operacyjnych stanowisk kierowania.

http://zzsflorian.pl/pokaz_artykul/?id_article=432&id_page_element=428

Dzięki za wyczerpującą informację po spotkaniu z KG.  :kwit:
Jakie ustalenia zapadły na tym spotkaniu?  :cooo:


Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 15, 2012, 22:20:11 »
Teraz związki przypomniały sobie o dyżurnych a jak bodajże (przy ostatnich podwyżkach) trzy lata temu strona służbowa chciała podnieść grupy dyżurnym to związki były przeciw !!!!!
Lepiej póżno ziż wcale
Pozdrawiam

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 15, 2012, 22:22:33 »
Teraz związki przypomniały sobie o dyżurnych a jak bodajże (przy ostatnich podwyżkach) trzy lata temu strona służbowa chciała podnieść grupy dyżurnym to związki były przeciw !!!!!
Lepiej póżno ziż wcale
Pozdrawiam
Mógł byś podac jakies szczegóły??
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 15, 2012, 22:27:32 »
Teraz związki przypomniały sobie o dyżurnych a jak bodajże (przy ostatnich podwyżkach) trzy lata temu strona służbowa chciała podnieść grupy dyżurnym to związki były przeciw !!!!!
Lepiej póżno ziż wcale
Pozdrawiam
Mógł byś podac jakies szczegóły??

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,10514.0.html

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 15, 2012, 22:30:21 »
Strona służbowa chciała nam podnieść grupy bodajże na 9 lub nawet 10(w KM/KP) ale wtedy związki(we Florianie był inny przewodniczący) były przeciwne bo dostalibyśmy za duże podwyżki. Tyle wiem, może ktoś inny wie więcej to niech podzieli się informacjami
Pozdrawiam

Offline dante

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 17, 2012, 13:05:02 »
Włodarze związków proponuję oficjalne pismo do ministra MSW czy premiera ze zapowiedzią protestów w czasie EURO 2012 nie ma już nic do stracenia

strazak1982

  • Gość
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 21, 2012, 11:49:51 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:30:07 wysłana przez strazak1982 »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 29, 2012, 13:10:17 »
Panowie zauważcie jak w ostatnim czasie na tym forum zamilkli Ci, którzy w swoich postach tak wychwalali sprawność prowadzenia działań ZZ. Ktoś miał inne zdanie zaraz był dołowany, krytykowany a zdarzyły się przypadki że nie przychylne komentarze wycinano. Co się stało że zamilkli? Ja mam powoli dosyć pisania tego samego. Na zbity pysk wywalić obecne władze ZZ i decydentów W PSP. Dalej jak czubka swojego nosa nie widzą.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 29, 2012, 13:40:35 »
Panowie zauważcie jak w ostatnim czasie na tym forum zamilkli Ci, którzy w swoich postach tak wychwalali sprawność prowadzenia działań ZZ. Ktoś miał inne zdanie zaraz był dołowany, krytykowany a zdarzyły się przypadki że nie przychylne komentarze wycinano. Co się stało że zamilkli? Ja mam powoli dosyć pisania tego samego. Na zbity pysk wywalić obecne władze ZZ i decydentów W PSP. Dalej jak czubka swojego nosa nie widzą.

A co ci da wywalenie ich? Nic. W PSP mamy 3 ZZ, które oprócz walki pomiędzy sobą walczą o swoje. Oni nie dbają o PSP tylko o swoje, układy i układziki. Ręka rękę myje. PSP istnieje 20 lat i przez cały okres funkcjonowania bita jest po d...ie. Wszystkie rządy dymały i dymać nas będą bo jeśli w formacji nie ma zgody to wiadomo że zawsze łatwiej o konflikt. ZZ walczą między sobą, strażacy walczą między sobą - walka pomiędzy PB a 8h, kto jest lepszy i dlaczego. Jak nie ma jedności to łatwo jest taka formację wyprowadzić w pole, co niniejszym się czyni.
I jak tak dalej pójdzie wrzucenie nas pod samorządy i w powszechny system emerytalny do 67 roku życia przyjdzie wcześniej niż nam się wydaje. Robią z nami co chcą.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 29, 2012, 14:59:30 »
Niechciałbym sie z Toba zgadzać, ale niestety muszę...3 związki, to PARANOJA a najgorsze jest to, że raczej nie ma szans na zmniejszeni ich ilości... do tego jadka podział - biuro a rządzacym w to graj niestety.
Wszystko potenguje jeszcze fakt, że stanowiska komendantów są polityczne poczawszy na powiecie a na KG skończywszy. Jak się któryś wychyli to wiadomo - do odstarzłu! Ale gdyby tak wszyscy 01 sę przeciwstawili razem, to sobie niewyobrażam nagłej fali "strazłów"...ale ale ale... pomarzyć dobra rzecz... :gwiazdki:

Offline ssttrraażżaakk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 29, 2012, 15:31:53 »
jak czyta się co niektóre posty to wydaje się że same "wykształciuchy" tu piszą  :P wszystkiemu winne związki  :wall: no to je zlikwidować , wypisywać się gromadnie i po bólu :rolleyes: ja jestem byłem i będę w ZZ i nie mam zamiaru opluwać chłopaków którzy naprawdę się starają , jak ZZ zaproponują wyjazd na Warszawkę ciekawe ilu z was przemądrzalców pojedzie   

pozdrawiam

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 29, 2012, 17:39:09 »
jak czyta się co niektóre posty to wydaje się że same "wykształciuchy" tu piszą  :P wszystkiemu winne związki  :wall: no to je zlikwidować , wypisywać się gromadnie i po bólu :rolleyes: ja jestem byłem i będę w ZZ i nie mam zamiaru opluwać chłopaków którzy naprawdę się starają , jak ZZ zaproponują wyjazd na Warszawkę ciekawe ilu z was przemądrzalców pojedzie   

pozdrawiam
Tu Ciebie kolego poprę bo jak wyszła pikieta to w mojej jednostce na 25 członków związku pojechało 7.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 01, 2012, 20:19:23 »
Informacyjnie

Cytuj
W dniu 29 lutego 2012 roku odbyło się posiedzenie Prezydium Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność". W czasie spotkania omówiono najistotniejsze sprawy bieżące.
1. Omówiono stan prac parlamentarnych nad projektem budżetu na rok 2012 r.
2. Prezydium podjęło decyzję o zwołaniu w dniach 15- 16 marca 2012 r. posiedzenia Rady Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”, na którym zostanie omówiona kwestia podwyżek w latach 2012 i 2013, a także decyzje co do dalszych działań.
3. Do czasu podjęcia innych decyzji prowadzona Akcja Protestacyjna jest kontynuowana na dotychczasowych zasadach,
4. Ponadto przedstawiciele Prezydium odbyli spotkanie z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej, na którym poruszono aktualne problemy służby.
5. Ponadto przedstawiciele Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” wzięli udział w spotkaniu związków zawodowych z Ministrem Spraw Wewnętrznych Panem Jackiem Cichockim, które było poświęcone kwestii podwyżek dla pracowników cywilnych i członków korpusu Służby Cywilnej. Spotkanie z Panem Ministrem dotyczące problemów w służbach mundurowych planowane jest na dzień 8 marca 2012 r.
6. Kol Damian Kochoń przedstawił informacje na temat spotkania związków zawodowych strażaków „Czwórki Wyszehradzkiej”, które odbyło się w dniach 21-24 lutego 2012 w miejscowości Kehidakustány (Węgry). W czasie spotkania podpisano umowę o współpracy strażackich związków zawodowych. .

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=510

strazak1982

  • Gość
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 02, 2012, 10:21:32 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:56:59 wysłana przez strazak1982 »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 03, 2012, 10:25:17 »
"6. Kol Damian Kochoń przedstawił informacje na temat spotkania związków zawodowych strażaków „Czwórki Wyszehradzkiej”, które odbyło się w dniach 21-24 lutego 2012 w miejscowości Kehidakustány (Węgry). W czasie spotkania podpisano umowę o współpracy strażackich związków zawodowych. "- i o to władzy ZZ chodzi!!!! Można zaśpiewać.... Tak się bawią, tak się bawią, przedstawiciele ZZ PSP.... bo dla mnie to tylko wyjazd ......