Autor Wątek: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012  (Przeczytany 58698 razy)

Offline PlanetaX

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Forum SG
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 14, 2011, 14:35:46 »
Witam kolegów z PSP:)

Wbrew pozorom u nas wcale nie jest tak różowo z tzw. "związkami", np. mnie ostatnio wywalono z ZZ za prowadzenie działaności związkowej do tego zlikwidowano nasze forum "przyzwiązkowe" ze względu na szkodliwe treści tam zawarte ..czyli ogólnie jest wesoło :gwiazdki:

To chyba pierwsza pozytywna akcja naszych związków na przekroju lat. Jakby coś zapraszam kolegów z PSP na nasze forum gdzie staramy się rozpropagować wszelkie akcje protestacyjne mające na celu polepszenie naszej sytuacji socjalno bytowej bo to co nam zaserwował Pan Premier za pośrednictwem Ministra MSW woła o pomstę do nieba.

http://forumsg.pl

Sądzę, że wspólnymi siłami możemy więcej:)

Pozdrawia Straż Graniczna:)

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 14, 2011, 15:22:31 »
Panowie z ZZ ostatnia szansa aby pokazać że na coś jeszcze jesteście potrzebni , mimo mojego sceptycznego podejścia do ZZ ,uważam że tylko pod egidą ZZ można coś wywalczyć .Dosyć układu z Komenda Główną ,która strażaków traktuje jako zło konieczne bo bez nich ten nic nie rąbiący twór byłby zupełnie zbędny Jeżeli teraz nie zadziałacie skutecznie to po Nowym Roku pewnie niewielu z nas pozostanie w ZZ.Czekanie na decyzje Cichockiego to aprobata na brak podwyżek nie łudźmy się to puste słowa i obietnice .Teraz albo nigdy razem z pozostałymi służbami możemy coś wywalczyć potem  to już nikt nie powie że ten albo tamten ZZ chciał ale brak współpracy przeszkodził w jedności. Towarzyszu "O" obudź się
i inni bonzowie z ZZ.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 14, 2011, 16:16:27 »
Cytuj
W okresie świąteczno-noworocznym trzy służby szykują strajk. Jak dowiedziało się radio RMF FM strajk włoski ogłosiła straż graniczna. Protesty zapowiedzieli też strażacy i pracownicy służby więziennej.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/straz-graniczna-pozarna-i-sluzba-wiezienna-zapowie,1,4966627,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2011, 16:30:40 wysłana przez Butel »

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 14, 2011, 16:27:04 »
to co związki zawodowe nie mają nic wspólnego z podwyżkami? Chyba je między innymi po to powołano... Niby wolne forum a kasujecie niewygodne posty...



« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2011, 16:59:29 wysłana przez Butel »
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 14, 2011, 17:00:02 »
Mają bardzo dużo. Moją słodką tajemnicą jest powód usunięcia ;) ot i logiczne wytłumaczenie tej sytuacji.

Od siebie dodam, że również z niecierpliwością czekam na zdecydowane, przemyślane działania ZZ.

Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

HXTRA

  • Gość
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 14, 2011, 18:13:32 »
Jak chodzi o nasze zarobki,podwyżki to związki mają dużo do powiedzenia.Tyle tylko że nie nasze bo zawsze w takich sytuacjach to ZZ Policji były taką siłą napędową,a nasi przedstawiciele podwieszali się pod to co oni wywalczyli. W rządzie też to zauważyli i stwierdzili damy tym co się upominają,walczą a tym co siedzą cicho bo się boją to guzik.Wcześniej napisałem co o tym myślę, ale to forum jest jak cała straż nie pokazujemy pewnych niewygodnych wypowiedzi   

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 14, 2011, 18:44:13 »
 :mellow: jak do tej pory po nasze stronie cisza. Strachy na lachy w RMF FM a strony wciąż nie wydały oficjalnego komunikatu. Panowie   :tuba: POBUDKA pieniędzy dla nas nie będzie. Przykre że pogranicznicy pokazują że mają jaja, a my nie....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2011, 19:09:20 wysłana przez sebekosp »

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 14, 2011, 18:56:00 »
ja jutro wywieszam flage , nie czekam na tzw.; związki :straz:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 14, 2011, 19:14:31 »
 :tuba: to ja też chciałem napomknąć kiedy zaczynamy się upominać o swoje na serio a nie tylko na tym forum

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 14, 2011, 19:23:45 »
Moder rzadko się wypowiadam ale jeżeli podwyżki 2012 to nie sprawa ZZ to wskaż siłę która skutecznie i zgodnie z prawem zawalczy wspólnie z nami o godne życie w latach kryzysu i dodam na przekór o nasze godne emerytury ,które np. w Małopolsce KW zablokował motyw dla szaraczków. To są wspólne mianowniki : podwyżki ,emerytury i pochodne to nasz chleb i naszych rodzin, temat działalność ZZ to temat  poboczny a nasze pobory to powinien być priorytet dla ZZ. Chyba że się mylę ,działalność ZZ to firma z głównie  z usługą dla podmiotów indywidualnych" kariera". Teraz Kasuj.!!!!@!   
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline BOBO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 14, 2011, 20:06:19 »
Niby tacy odważni jesteśmy itp. a o swoje nie umiemy walczyć ??????????????? SW SG już mówią o strajku a my CO czekamy na spotkanie z ministrem PO CO ??????????????? A wiem żeby nam powiedział jak mamy protestować pewnie ............
a ósmego dnia BÓG stworzył strażaka

Offline nevada998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 14, 2011, 20:56:08 »
Nasze związki to partacze chowający się za plecami kolegów z Policji.To policyjni związkowcy liczą się w rozmowach z rządem co też rząd zauważył i im zaoferował podwyżkę.Strażakom nic nie dadzą bo wiedzą że nikt się za nami nie wstawi,ani ZZ,ani nasi generałowie,a jak coś się wydarzy to strażaki i tak zrobią co do nich należy.U nas wszyscy wszystkiego i każdy każdego się boi.O wojsku nie wspominam bo to inna piaskownica.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 14, 2011, 21:49:29 »
Cytuj
KOMUNIKAT
Dnia 21 grudnia 2011 roku o godzinie 12.00 odbędzie się  spotkanie przedstawicieli NSZZ FSG oraz związków zawodowych działających w Służbie Celnej. Tematem spotkania będzie m.in. wypracowanie wspólnej formy akcji protestacyjnej związanej z brakiem środków finansowych w projekcie budżetu na 2012 r. na podwyżki dla służb.
http://www.nszzfsg.org/komunikaty/1015-komunikat
Nasze zaprzyjaźnione służby dopiero organizują spotkanie. Lecz to nie wszystko, podjęto decyzję o pilnym przeprowadzeniu ankiety wśród funkcjonariuszy SG w sprawie podjęcia działań protestacyjnych oraz jego form.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2011, 22:00:30 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

realista

  • Gość
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:42:14 »
Uważam że rząd chce podzielić federacje związków zawodowych wojsko i policja to duże grupy ludzi. Straż pożarna to 'garstka ludzi". Myśle że czas protestować, albo zbojkotować euro 2012 jest najlepsza okazja można urlopy na żądanie albo zachorować. A że straszą że pójdziemy pod samorządy to nie ma co patrzeć pewnie to i tak nie uniknione. Tylko ciekawy jestem jak polityk będzie potrzebował pomocy straży np. w sylwestra a tu całe OSP na imprezie i przyjadą do pożaru następnego dnia. TO WTEDY ZATĘSKNIĄ ZA PSP.

d-ca zmiany

  • Gość
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 15, 2011, 15:10:36 »
Panowie prawda jest taka, że zarówno ZZ jak i KG PSP nie dba o los szarych strażaków, trzymają się dwoma rękami stołków, nic nie robiąc dla strażaków,  a naszym rodzinom bieda w oczy zagląda. Już widzę formę protestu: Wywieszone flagi haha, trzeba podjąć radykalne kroki, DAĆ RZĄDOWI TYDZIEŃ NA ZNALEZIENIE KASY albo przestajemy wyjeżdżać do akcji.

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 15, 2011, 20:15:15 »
Panowie prawda jest taka, że zarówno ZZ jak i KG PSP nie dba o los szarych strażaków, trzymają się dwoma rękami stołków, nic nie robiąc dla strażaków,  a naszym rodzinom bieda w oczy zagląda. Już widzę formę protestu: Wywieszone flagi haha, trzeba podjąć radykalne kroki, DAĆ RZĄDOWI TYDZIEŃ NA ZNALEZIENIE KASY albo przestajemy wyjeżdżać do akcji.

Z tym wyjeżdżaniem do akcji to dałeś popis ;-) - wiesz, że tego zrobić nie możemy ;-(, ale są inne możliwości i zgodne z prawem i to my strażacy z podziału powinniśmy je pokazać, bo cały czas jesteśmy nabijani w butelkę i robieni w konia. Jest Nas w PSP najwięcej a najmniej możemy.
W tygodniu będzie spotkanie FLORIANA i zobaczymy to tam powiedzą. Pisałem tu wiele razy co o tym myślę i cały czas podtrzymuję swe zdanie.





Offline lupus78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77

Oficer i do tego strażak

  • Gość
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 16, 2011, 20:45:28 »
 Szanowni koledzy wybaczcie za to co napiszę, ale może trzeba się nad tym wszystkim bardziej zastanowić. Czasem wypisuje się tutaj i na ogólnych forach różne rzeczy, po których włos na głowie się jeży. Czytam, zastanawiam się i dochodzę do wniosku, że jako formacja jesteśmy niestety strasznie podzieleni. "Podział wiesza psy na biurowych, biurowi na podział,  wszyscy na związki" i tak w kółko. Organizacji związkowych też jest kilka, a jak to zauważył ktoś z przedmówców jako straż pożarna jesteśmy zaledwie "garstką" w skali służb mundurowych. Z tego co widać związki nie starają się działać spójnie choć z pewnością walczą z tymi samymi problemami. Dzisiaj ZZ Florian zapowiada protest, ZZ Solidarność chce rozmawiać z Panem Ministrem SW. O co w tym wszystkim chodzi? Skoro jesteśmy jedną formacją i to mimo wszystko sądzę, że zgraną, to dlaczego nie realizujemy pewnych przedsięwzięć jednocześnie? Związki w Policji są jedną organizacją i z posiadanej przeze mnie wiedzy uważam, że ich skuteczność jest o wiele większa.  Przestańmy sami się dzielić i różnić miedzy sobą. Zmianowi czy ośmiogodzinni, co za różnica - jesteśmy strażakami – ratownikami i jak zachodzi potrzeba to wszyscy idziemy "w ogień". Dlatego działajmy wspólnie a nie punktujmy się sami. Na forum pojawiają się pomysły utworzenia kolejnych związków zawodowych. Pytam - po co?  Kolejna grupa, która będzie działać niezależnie? Z rozgoryczeniem stwierdzam, że jest to przykre i nie wzmacnia naszej służby. Jestem oficerem na stanowisku kierowniczym, zarazem przełożonym pewnej grupy ludzi, wśród których są Panowie Przewodniczący ZZ i wychodzę z założenia, że jak z jednymi i drugimi potrafimy się dogadać to owocem tego jest dobra i normalna służba dla wszystkich. Chciałbym, aby to przeniosło się na grunt ogółu i aby ta właśnie służba, służba która jest, dobrze o tym wiecie, wysoko oceniana przez społeczeństwo była jednolita a nie podzielona. Pozdrawiam wszystkich i życzę, aby zapowiadane akcje protestacyjne realizowane były przez wszystkich oraz, aby trwały jak najkrócej a efekt ich był zadowalający dla każdego. Pozdrawiam

strażPB

  • Gość
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 17, 2011, 11:15:20 »
WITAM KOLEGÓW popieram kolegę oficera, musimy się jednoczyć, nie dzielić. ZZS florian rozpoczął słuszną walkę, szkoda, że reszta nie poszła w ZZS floriana ślady, znając tempo SOLIDARNOŚCI TO GDZIEŚ W POLOWIE STYCZNIA SIĘ ZBIORĄ, a teraz pewnie ważniejsze są dla nich spotkania opłatkowe.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 17, 2011, 12:06:18 »
Cytuj
ZZS florian rozpoczął słuszną walkę, szkoda, że reszta nie poszła w ZZS floriana ślady

Widać ,że na bieżąco nie śledzisz informacji.
Cytuj
..Przeciwstawiając się i nie zgadzając się na takie traktowanie wszystkich funkcjonariuszy, Zarząd Główny NSZZ Pracowników Pożarnictwa ogłasza z dniem 14 grudnia 2011 roku gotowość do podjęcia akcji protestacyjnej..

oraz:

Cytuj
STANOWISKO
Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność”
w sprawie braku środków na wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy i pracowników Państwowej Straży Pożarnej
...otwiera drogę do wszczęcia sporu zbiorowego z Rządem oraz do rozpoczęcia Akcji Protestacyjnej...

Cytuj
Zwołuje się pilne posiedzenie Prezydium Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność” na którym ustalone zostaną formy i terminy rozpoczęcia wspólnej z innymi związkami zawodowymi służb mundurowych Akcji Protestacyjnej;
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Oficer i do tego strażak

  • Gość
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:29:02 »
Dziękuję moderatorowi za wrzucenie mojego wątku. Pozdrawiam


Proszę jednak o zarejestrowanie się, ułatwi to nam pracę.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2011, 21:05:04 wysłana przez Butel »

Offline silur

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 21, 2011, 11:21:28 »
Od 1 stycznia Związku Zawodowy żegnaj,przynajmniej taką skromną symboliczną podwyżkę sobie zrobię :P

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 21, 2011, 11:36:13 »
 NSZZ "Solidarność" związek przystępuje do protestu. Info telefoniczne uzyskałem czekam na papier  :tuba:  :komp:

jest info  :komp:
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=495

Do dzieła rodacy!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2011, 12:22:42 wysłana przez strazaczek76 »

Offline fireman11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 22, 2011, 09:23:22 »
Ja też sobie zrobię podwyżke od 1 stycznia, wypisując sie ze związków, bo widze że nie ma jedności we szystkich związkach w ramach jednego słusznego celu, tylko każdy działa sobie na własną reke.
A jeżeli bedzie protest w Warszawie lub gdziekolwiek to jak najbardziej pojade, nawet na własną rękę.