Autor Wątek: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012  (Przeczytany 58694 razy)

Offline strażak1000

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« dnia: Luty 02, 2011, 15:50:17 »
Witam.
 Przejdę  do sedna  sprawy. w jakiej sytuacji jest gospodarka kraju wszyscy wiedzą, w tv, gazetach, wypowiedziach Tuska i innych słychać jak jest dobrze, że będziemy drugą Irlandią ( chyba będziemy bo tam jest bardzo źle ), mydli się nam oczy  drobnymi aferami, ciągnie się smoleńsk itp, jakby nic ważnego w kraju się nie działo i wszystkim żyło się pięknie.

 Ja osobiście mam mieszane uczucia, oraz mam żal do związków PSP o ich działalność i tępo prac. Chodzi mi głównie o temat nadgodzin w PSP, braku podwyżek itp spraw. Uważam, że jest kwestią czasu kiedy zabiorą nam dodatki ( już szef solidarności o tym mówił ). Gdzie są nasze związki ?????  w mojej jednostce od kliku lat tylko wywieszają nowe pisma o nadgodzinach ( coś tu ruszyło w końcu, wrócę do tego poniżej ), o  spotkaniach ze związkowcami innych służb - pytam się co to dało do tej pory ?  Gdzie podwyżki, gdzie jakieś dobre informację ? Kryzys w kraju. ale dlaczego naszym kosztem ? Za baranów którzy doprowadzili, doprowadzają ten kraj do upadku reszta ma cierpieć ?

 Teraz wrócę do sprawy nadgodzin - udało się coś załatwić, ale Panowie, zapłacą nam raz a dobrze , a potem już  tyle nadgdozin nie będzie, zabrali nam troszkę urlopu ( wcześniej go się wykorzysta ) i suma summarum znowu będziemy w plecy. Ile razy się spotkałem z sytuacją, że kiedy było duzo nadgodzin to obniżono stany- ludzi na wolne i po kłopocie, że by za jakiś czas zwiększyć stan.

Kolejna sprawa to cywile w PSP - krew mnie zalewa - kadrowa strażak, księgowa strażak, itp itd - ludzie z jakiej racji ???? Czemu związki siedzą cicho i z tym nic nie robią ??? Gdzie jesteście PANOWIE ????
 Ile pieniędzy idzie na tych pracowników - dodatek w maju ( wiemy o co chodzi ) itp , itd - za co ?????   Krew człowieka zalewa.

  Bez obrazy, ale mam wrażenie że związkowcy starej daty nie za bardzo się garną do pracy by było lepiej, i nie jest to tylko moje zdanie. Pewnie powiecie, to działaj, skoro jesteś taki mądry - HHAHAHAA - jak skoro oni nikogo nie słuchają i  wszystko wiedzą lepiej, a jak coś się zapytać to wielka obraza - bo przecież my działamy- TAK DZIAŁACIE - kilka lat Wam było potrzeba by  załatwić  sprawę nadgodzin,  podwyżki prac przegraliście  na jakiś czas. Nie jest to powód do dumy.  Po rozmowach z wieloma kolegami, którzy mają podobne zdanie wstyd za takich przedstawicieli.

 
 



Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2011, 16:33:39 »
...  Po rozmowach z wieloma kolegami, którzy mają podobne zdanie wstyd za takich przedstawicieli.
A kto wybrał tych przedstawicieli?
W sporej części swoich uwag masz rację.
Gdybyś znał wszystkie fakty pewne rzeczy oceniałbyś jeszcze ostrzej.
Lecz zamiast się wstydzić należy wymienić przedstawicieli na innych zdając sobie sprawę również z tego że nie wszystko związki zawodowe mogą wymusić na pracodawcy / rządzących / ustawodawcy.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2011, 13:04:33 »
strażaku w 100% masz rację a co do postu Piotra to nie w pełni się zgadzam. Uwierz mi, że trudno jest zmienić przedstawiciela w Komendzie a co dopiero na górze. Zobacz kolego od paru lat Ci sami przewodniczący a bałagan jak był tak jest. Kto wybiera Pana Osmyckiego- emeryta od paru lat. czy ten Pan chce coś zrobić dla strażaków? W moim odczuciu nic poza własnym......i tu proszę sobie dodać. Nie przekonuje mnie i tyle. Wiem, że w innych komendach jest inaczej przykład Augustowa ale w Polsce jest to ułamek całej PSP.
Chcesz zmienić przewodniczącego w swojej KP to musisz liczyć się z konsekwencjami z każdej strony. Zobacz zresztą jak masz taką możliwość KTO SZEFUJE ZZ W JEDNOSTKACH. Nikły procent to osoby z podziału reszta to d-ca, z-cad-cy JRG lub ktoś z biura.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2011, 16:11:18 »
... co do postu Piotra to nie w pełni się zgadzam. Uwierz mi, że trudno jest zmienić przedstawiciela w Komendzie a co dopiero na górze... od paru lat Ci sami przewodniczący ...
Jeżeli przewodniczący / zarząd organizacji związkowej w KP jest do bani, to nie powinno być problemu ze zmianą, chyba że większość członków ocenia ich pozytywnie lub są wazeliniarzami.  :wall:
W normalnej jednostce zgodnie ze statutem w ciągu max. 1 miesiąca walne zebranie i po ptokach .  :stop:
Na samej górze też trafiają się zmiany np. Przewodniczący ZK ZZS Florian.
Wszystko jest możliwe, tylko trzeba działać a nie narzekać i kulić ogon pod siebie.  :o
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2011, 17:39:29 »
Piotrze uwierz mi w mojej KP jest właśnie tak jak piszesz. Przewodniczący się tak okopał i taki ma talent przekonania innych, że jest to wręcz niemożliwe. Pozatym jest d-cą JRG i znając jego podejście do ludzi to stwierdzono, że lepiej nie ruszać g... bo będzie gorzej śmierdziało

Offline wąski

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2011, 12:25:22 »
Augustów chyba dodało nam wiary, że możemy coś zrobić- ale zobaczcie jak tam było wszyscy zapisali się do związków i wszyscy mówili jednym głosem (99%).
A jak jest w naszych jednostkach? Krzyczymy głośno i nic nie robimy !!! Jak się chce coś zdziałać to zawsze nikt nie ma czasu i a może nie może poczekamy !!! A potem każdy krzyczy że nic się nie robi.
Nie chodzi też o to by wykorzystywać wszystkie możliwości ale by było normalnie, każdy chyba z nas rozumie że jest ciężko i każdy musi coś z siebie dać i coś poswięcić, ale krew człowieka zalewa jak widzi jak my się staramy a inny to olewają i wykorzystuję przeciw nam.
Też zgadzam się z opinią,  że związki powinny być dla wszystkich ale że podziału jest więcej - tak wychodzi z arytmetyki to przewodniczący powinien być z podziału !!!. Każdy walczy o swoje a kto ma więcej ten może więcej. Wiem że nasz przewodniczący wojewódzki to gość z "jajem" jak trzeba nadstawia własną głowę - ale chyba o to chodzi. Czasami jesteśmy owijani w koło palca i wciska się nam kit, bo jesteśmy "ciemna masa", ale czasy się zmieniają i kiedyś wyjdzie szydło z worka tak jak w Augustowie.   

Kolega był na zjeździe krajowym i tak jak piszecie- kto wygrał!!! A czemu wygrał??? - bo na zebrania jeżdżą przedstawiciele z komend czyli ........ Wiem, że "stara gwardia" ma układy i niektóre rzeczy załatwia się inaczej ale jak tak będziemy ciągnęli to do czego dojdziemy???

Tak jak kolega napisał nadchodzi "młode" pokolenie i chyba czas na zmiany!!! Może zmienimy sposób wybierania przewodniczących itp. Czy musi to być walne zgromadzenie??? może wszyscy mają prawo do głosu.  Wielu z Nas ma pokończone prawo i zna te wszystkie kruczki prawne a to teraz najważniejsze. Ma też głowę na karku i rozumie całą sytuację większości strażaków. 

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2011, 08:43:28 »
Panie officer.
Proponowałbym nie atakować imiennie osób jesli nie wie się nic w sprawie, o której się mówi.
Co do tego o co RO zabiega a o co nie to na stronie S można poczytać, ale:
ostatnia manifestacja - organizatorem był RO,
o wyższe nadgodziny (100%) zabiegał w Sejmie tylko RO (jest tu na formum stenogram z posiedzenia komisji).
kwestia L4 itd.
Na marginesie z tego co wiem z Augustowa, to działały tam w sprawie zarówno Florian jak i S.
Więc może najpierw sprawdź fakty a póżniej mów.
PS
A tak na marginesie czy w jakimś zwiazku są szanowni koledzy
officer i wąski


Offline wąski

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2011, 21:33:36 »
Tak jestem w związkach.

Nie chcę się wypowiadać za coś czego sam nie słyszałem lub nie widziałem. Popatrzcie czytając nawet to forum- ludzie chcą zakładać nowe związki po co?
Macie rację że to my wybieramy władzę i możemy mieć tylko do siebie pretensje za taki wybór. Nasz przewodniczący jest człowiekiem z podziału i jak trzeba nadstawia własną głowę.
Jeśli ktoś pisze że nie odpowiada wam przewodniczący - zróbcie zebranie i go zmienicie a nie tak jak pisze kolega wysyłacie jakieś oskarżenia. Rola przewodniczącego nie jest taka lekka jak się niektórym wydaje - trzeba nadstawiać tyłek za wszystkich i czasami to co złe spada na niego. Druga rzecz jest pewnie taka, że czasami są obawy głosowania na kogoś innego no bo ...., ale głosowanie może lub powinno być tajne. ale to już powinno się w każdej jednostce robić wg większości.

To WY decydujecie kto będzie waszym przewodniczącym!!! Też jestem takiego zdania że nie ma co krzyczeć za plecami tylko wziąć się do roboty lub wspierać przewodniczącego> poruszać trudne tematy> wspierać go w decyzjach> dodawać świeżych pomysłów.

Więc do dzieła
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2011, 21:41:57 wysłana przez wąski »

Offline Gupol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2011, 15:23:29 »
Może ktos ma pismo Komendanta Głównego w sprawie wyzerowania godzin nadliczbowych. Proszę o przesłanie skanu na adres : motomania@op.pl
Piszę o tym duży artykuł prasowy, ale potrzebuję kwit.
Dzięki za pomoc :)
Gupol

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2011, 15:43:13 »
Piszesz artykuł>jesteś dziennikarzem>nie powinieś mieć problemów u źródła:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

poinformowany

  • Gość
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 18, 2011, 11:11:34 »
Zgadzam się w 100% w tym temacie!

Powinno się ustalić dla każdego zarządu terenowego wyszczególnienie wniosków w tej sprawie i zwołanie jakiegoś ogólnopolskiego zjazdu i przedstawienie wniosków.

W ogóle powinien być jeden a silny związek zawodowy nie związany formalnie z innymi związkami jak np. Solidarnością.
Osobiście jestem w terenowym zarządzie Floriana w mojej jednostce ale jeśli powstałby taki związek wszyscy by się przyłączyli - tego jestem pewien.

I OGÓLNIE WSZYSTKIE DZIAŁANIA ZWIĄZEK - RZĄD/KG powinny być prowadzone twardo a nie tak jak do tej pory - prawda jest taka, że ostatnie lata zostały po prostu przespane  i  z tego powodu będziemy teraz cierpieć - od postawy Związków zależy ile zdołają naprawić z tego co popsuły.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2011, 11:57:15 wysłana przez Butel »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 18, 2011, 20:37:55 »
Gościu
Co zrobiłeś jako funkcyjny ZT Florka w tym temacie?
Czy stawialiście sprawę na zarządzie wojewódzkim i za pośrednictwem Przewodniczącego ZW na Zarządzie Krajowym?
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline adamjrg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2011, 10:17:33 »
Jako funkcyjny ZT Florka nie zlatuję się na pogaduchy na wyższym szczeblu a tam...
szczerze nawet nie wiem zbytnio czy ktoś kiedyś wnosił podobne uwagi

Wiem tylko, że związek zawodowy w PSP powinien być JEDEN i nie podlegający żadnemu ogólnemu.

Nie powinno być w nim wojny o stołki i wszyscy powinni mówić JASNO czego oczekują. :straz:

Dodam, że jeśli nowa ustawa liczyć się będzie dla strażaków zatrudnionych po 99' związki się rozpadną. :krzyk:

Może się mylę - większość przewodniczących ZT jest przyjętych przed 99'.....
.... a młodsi nie mają się co wychylać...

TYLE

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2011, 14:02:35 »
Gdyby nie było takich co mimo wszystko się wychylili, to nie byłoby Florka, który powstał w założeniu jako łączący dwa wcześniej działające w PSP związki zawodowe. Niestety wyszło inaczej i działają trzy związki > nie sądzę by komuś udało się doprowadzić do jednego związku.
Wojna o stołki zależy w zdecydowanej większości od tego, kogo wybieramy na funkcyjnych.
Przewodniczący ZT jest członkiem ZW i winien tam reprezentować swoich członków i wymagać od przewodniczącego ZW dalszej reprezentacji na szczeblu krajowym. Jeżeli wybieracie ludzi którzy "zlatują się na pogaduch" to ma tego owoce.
Podstawowa sprawa kto jest dla kogo - przewodniczący i zarządy dla członków związku czy członkowie dla przewodniczących.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline adamjrg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 20, 2011, 21:30:56 »
Nie byłoby walki o stołki, jeśli nastąpiłaby zmiana pokoleniowa na tych stołkach...
Z resztą i tak już jest za późno...

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 21, 2011, 22:45:41 »
Dlaczego kolego myślisz, że jest za późno?
Tylko jest brak chętnych do podjęcia tego tematu.

Offline fireman11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 13, 2011, 13:31:33 »
Szanowni koledzy i koleżanki, mysle że teraz powinny wykazać się związki zawodowe. Przecież od tego są żeby nas bronić a jak do tej pory to mają nas głęboko w d...Zaczynam żałować że należe do jednego z nich. Chyba pora się wypisać bo to strata pieniedzy które co miesiąc płacimy (w skali calego kraju troche się uzbiera). Jak wynika z poprzednich wypowiedzi i artykułu, broni nas związkowiec z Policji, wiec pytam co robią nasze związki ?
Olali nas totalnie...Zgadzam się z wypowiedziami kolegi, że 300 zł to dla większosci z nas bardzo dużo, szczeglnie dla zwykłego szeregowego czy podoficera.

chg

  • Gość
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 14, 2011, 11:37:04 »
 :tuba:
To że rząd i Tusk ma nas w d...poważaniu, pokazał podczas ostatniej dużej powodzi. Pochwały, zdjęcia ze strażakami, górnolotne słowa... a parę miechów później  wydymali nas na nadgodzinach za półrocze w którym ta powódź była - związki milczą, bo po co się narażać :krzyk: Teraz dyma się nas na podwyżkach(w sumie to od 4 lat ) związki też milczą :krzyk: Ja moi drodzy koledzy dzisiaj wypisuję się z "S" z tego co wiem to nie sam, w końcu to zawsze jakaś podwyżka :wall:  Co do przyszłorocznego Euro, to razem z chłopakami nie zamierzamy sobie głowy zawracać wstrzymaniem urlopów czy jak dzisiaj słyszałem 24 na 24 podczas imprezy. Czuję że dopada mnie depresja i czas będzie zadbać o zdrowie psychiczne  - żeby nie zwariować...  No bo jak żyć panie premierze :pyt:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 14, 2011, 12:35:48 »
Będzie strajk włoski w Straży Granicznej


S
Cytuj
traż Graniczna ogłasza strajk włoski - dowiedział się reporter RMF FM. Przesądzone są również protesty związków Straży Pożarnej i Służby Więziennej, trwa ustalanie formy i terminu. To reakcja na spotkanie z rządem, który poinformował, że nie ma pieniędzy na podwyżki poza policją i wojskiem.

Decyzja o tym, kiedy rozpocznie się strajk, ma zapaść do końca tygodnia. Natomiast najbardziej prawdopodobnym terminem przeprowadzenia tego protestu jest okres świąteczno-noworoczny. Jak usłyszał reporter RMF FM, strajk obejmie głównie lotniska, ale także drogowe przejścia graniczne. Na razie nie wiadomo jaka będzie skala akcji. Związkowcy przekonują jednak, że pogranicznicy w terenie są wyjątkowo oburzeni brakiem podwyżek i - jak to ujął rozmówca Krzysztofa Zasady - tylko czekają na sygnał z centrali.

Jeśli chodzi o pozostałe służby, strażacy przed podjęciem decyzji o formie protestu, chcą się jeszcze spotkać z szefem MSW. Służba Więzienna właśnie decyduje, w jaki sposób będzie protestować. W grę wchodzi między innymi manifestacja w Warszawie, ale także strajk włoski. Z kolei szef policyjnych związków zapowiedział, że jego organizacja poprze wszystkie te protesty, a policjanci się w nie włączą.

Oburzenie funkcjonariuszy wywołała zapowiedź Donadla Tuska, który w exposé mówił o podwyżkach tylko na policjantów. "Rząd dzieli nas na lepszych i gorszych" - mówili reporterowi RMF FM strażacy.

źródło: rmf fm


Z informacji jakie posiadam ZZS Florian jutro podejie także decyzję o akcji protestacyjnej....w końcu coś się rusza.

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 14, 2011, 12:39:15 »
Czyzby wkoncu jakies decyzje ze strony zwiazkow? mhmm, warto poczekac i sledzic ich strony
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 14, 2011, 12:47:30 »
Czyli co? Strajk? Jakos na stronach ZZ cisza. Tylko sprawozdania ze spotkania 12.12.2011 a tak poza tym cisza..
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:12:01 »
jak ZZ zostawią tą "akcję" bez odzewu to się wypisuję od początku roku ... bez sensu - po co nam związki które wcale nie dbają o nasze interesy ?
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:29:39 »
Jakos sobie nie przypominam,żeby kiedykolwiek ZZ dbały o to by cos zmieniało się na lepsze.Dostali ciepłe posadki ,to po co się narażać.Im jest dobrze.Ja jak szybko się zapisałem do związków,tak szybko się wypisałem jak zobaczyłem jak to działa ,szczególne te strażackie.

TomekZZ

  • Gość
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:38:30 »
panowie zamiast pisać te bzdety że ZZ nic nie robia to trzeba pokazać co samemu się w tym celu uczyniło !  teraz wszyscy krzyczą a jak jest wyjazd na manifestecję to 90% nie może !
albo wstąpić w szeregi ZZ i zacząć działać

TomekZZ

  • Gość
Odp: Zdecydowane działania ZZ - podwyżki 2012
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 14, 2011, 14:21:31 »
panowie zamiast pisać te bzdety że ZZ nic nie robia to trzeba pokazać co samemu się w tym celu uczyniło !  teraz wszyscy krzyczą a jak jest wyjazd na manifestecję to 90% nie może !
albo wstąpić w szeregi ZZ i zacząć działać