Autor Wątek: Sorty W Pensji  (Przeczytany 12749 razy)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Sorty W Pensji
« dnia: Sierpień 09, 2003, 23:13:22 »
Najprawdopodobniej już od stycznia 2004 ekwiwalent za sorty mundurowe zostanie wliczony w pensje. Dotyczy to nie tylko PSP ,ale również Straży Granicznej i Policji.
   Przed wliczeniem ekwiwalent  ma być (tak chcą wszystkie związki w resorcie MSWiA) podwyższony o 19% które trzeba będzie zapłacić jako podatek oraz o 22% podatku VAT , który to zgodnie z norma europejską będzie obowiązywał w resorcie.
Planuje się, że jeśli strzażak będzie chciał zamówić jakiś element umundurowania to będzie mu to odbijane z pensji.
  Plusem tego przedsięwzięcia może być to, że uposażenie emerytalne będzie obliczane wraz z tym dodatkiem.
  Inną dobrą stroną jest też fakt ,że zawsze istniała hierarchia w wypłacaniu tego uposażenia i jak zwykle w pierwszej kolejności dostaje KG później KW a na końcu strażacy z KM i KP  [_[ a teraz będzie równo co miesiąc. Niestety pojawiły się już głosy ,że to nie będzie dobre bo każdy woli taki jeden "zastrzyk finansowy" niż takie kapanie co miesiąc... :D
Świetne...no nie?... To tak jakby nie można sobie odkładać na koncie po 140 zł. a w czerwcu czy w maju sobie wypłacić całośc. Ale niestety nikt jeszcze nie dogodził wszystkim .Zawsze znajdzie się jakiś element , któremu coś nie będzie pasowało nawet jeśli będzie to dla niego z korzyścią. Niestety bolączką naszej służby jest też to że część ludzi jest niestety ....powiedzmy...."dość konserwatywna".
   Również trwają kombinacje ze strony rządowej nad dodatkiem mieszkaniowym. Będzie on zlikwidowany a na jego miejsce wskoczy kredyt. Moim zdaniem (wiem że się narażę) to jest ok. Są ludzie którzy kombinują mając domy biorą co miesiąc kasę. Teraz się okaże kto naprawdę potrzebuje tych pieniędzy. Kolejnym krokiem ma być ekwiwalent  za dojazd. Jego też ma nie być..... Już widzę bunt dojeżdzających.....
Ale czasem tak wychodzi że w dużych miastach koszt dojazdu powiedzmy dwoma autobusami MPK jest wyższy niż dojeżdzającego z poza miasta powiedzmy Busem. Ale ten miejscowy nie dostaje za to nic.
   Na koniec chcę zaznaczyć ,że jeżeli ktos jest przeciw tym zmianom to niech sobie odpowie najpierw na pytanie jak głosował w poprzednich wyborach. Jeśli chciał zrobic  na złość prawicy i ma w dupie związki spod znaku "S" i wybrał SLD to niech teraz nie pyszczy że tak się dzieje. A może uwierzył ,że Straż jest apolityczna????? :lol:   A jeśli ktoś chciał pracować 24/48 to niech sobie odpowie czy w referendum nie poparł czasem wejścia do UE. Jeśli tak to chyba wiedział że w Unii nikt nie pracuje 240 godzin miesięcznie, więc teraz niech nie napier _ _ _a  na związki na KG tylko na siebie. Do prawa Unii trzeba się dostosować, a tam takich przywilei nie ma, no niestety.
   To jest tak jak z "karą śmierci". 90% społeczeństwa chce kary śmierci ale 50% głosuje w wyborach  na partie, które są za jej zniesieniem a 60% głosuje za przystąpieniem do UE gdzie kary śmierci już dawno nie ma  :lol: Ale najlepiej narzekać na wszystko i wszystkich tylko nie na siebie......
Pozdrowienia ......
 

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2003, 22:41:58 »
Geddeon Twoja wypowiedz jest wypowiedzia zwiazkowca pierweszej wody!!! zdenerwolalem sie jak to czytalem!!!!!
Cytuj
Niestety pojawiły się już głosy ,że to nie będzie dobre bo każdy woli taki jeden "zastrzyk finansowy" niż takie kapanie co miesiąc... 
Świetne...no nie?... To tak jakby nie można sobie odkładać na koncie po 140 zł. a w czerwcu czy w maju sobie wypłacić całośc. Ale niestety nikt jeszcze nie dogodził wszystkim .Zawsze znajdzie się jakiś element , któremu coś nie będzie pasowało nawet jeśli będzie to dla niego z korzyścią. Niestety bolączką naszej służby jest też to że część ludzi jest niestety ....powiedzmy...."dość konserwatywna".
Jest pewne ze bedzie to podwyzszone o 19% podatku? i o 22% VAT? jest? pewnie nie wiec podnosza sie glosy sprzeciwu. rzad nie robi tego aby nam polepyszyc tylko po to aby zaoszczedzic! wiec takie gadanie jest do d....
Cytuj
Zawsze znajdzie się jakiś element , któremu coś nie będzie pasowało nawet jeśli będzie to dla niego z korzyścią. Niestety bolączką naszej służby jest też to że część ludzi jest niestety ....powiedzmy...."dość konserwatywna".
To wpienuilo mnie na maksa. Ludzie sa glupi i nie wiedza czego chca za to zwiazki wiedza najlepiej czego trzeba strazakom!!
Cytuj
Inną dobrą stroną jest też fakt ,że zawsze istniała hierarchia w wypłacaniu tego uposażenia i jak zwykle w pierwszej kolejności dostaje KG później KW a na końcu strażacy z KM i KP  a teraz będzie równo co miesiąc
gowno prawda, niepotrzebne sianie wrogosci.
Cytuj
Kolejnym krokiem ma być ekwiwalent za dojazd. Jego też ma nie być..
Informuje Pana Kolege ze nie czegos takiego. Koledze sie pomylilo, jesli nie posiadasz mieszkania w miescowosci w ktorej pracujesz lub pobliskiej -tp nalezy Ci sie ekwiawalent za brak lokalu. mimo ze masz mieszkanie ale nnie w miescowosci pobliskiej!! moglo sie pomylic. aha wydawalo mi sie ze wladze zwiazku powinny oriwentowac sie w swiadczeniach.

Cytuj
Na koniec chcę zaznaczyć ,że jeżeli ktos jest przeciw tym zmianom to niech sobie odpowie najpierw na pytanie jak głosował w poprzednich wyborach. Jeśli chciał zrobic na złość prawicy i ma w dupie związki spod znaku "S" i wybrał SLD to niech teraz nie pyszczy że tak się dzieje. A może uwierzył ,że Straż jest apolityczna?????  A jeśli ktoś chciał pracować 24/48 to niech sobie odpowie czy w referendum nie poparł czasem wejścia do UE. Jeśli tak to chyba wiedział że w Unii nikt nie pracuje 240 godzin miesięcznie, więc teraz niech nie napier _ _ _a na związki na KG tylko na siebie. Do prawa Unii trzeba się dostosować, a tam takich przywilei nie ma, no niestety.
To jest tak jak z "karą śmierci". 90% społeczeństwa chce kary śmierci ale 50% głosuje w wyborach na partie, które są za jej zniesieniem a 60% głosuje za przystąpieniem do UE gdzie kary śmierci już dawno nie ma  Ale najlepiej narzekać na wszystko i wszystkich tylko nie na siebie......


otorz informuje kolege kolegow ze "na zachodzie" tez pracuja 24/48 i jakos nikt im tego nie zabrania.
zawsze bede mial pretensje do zwiazkow ze zajmuje sie tym czym nie powinni. spawe ze zmiana systemu pracy zaczeli zwiazkawcy mimo ze nie znam strazaka nie zwiazkowaca ktory by chcial zmiany systemu.
no ale zwiazki wiedza lepiej co chca strazacy.
wybory- jest teraz demokracja kolego wiec kazdy glosowal jak uwazal. wiec prosze nas tu nie uswiadamiac i nie straszyc!!!!
co do politycznosci - wiadomo nikt nie jest doskonaly. ale miedzy bajki wlozyc apolitycznosc zwiazkow zawodowych.
czy kolega wie ze "na zachodzie" jest tylko jeden zwiazek zawodowy strazakow i kazdy ma obowiazek w nim uczestniczyc? ale on ma formułe na ksztalt "cechu zawodowego" a nie partii politycznej.
Pozdrowienia
 
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2003, 03:18:12 »
"Uderz w stół a nozyce się odezwą".... :rolleyes:
Cytuj
Geddeon Twoja wypowiedz jest wypowiedzia zwiazkowca pierweszej wody!!! zdenerwolalem sie jak to czytalem!!!!!
Skąd ta niemnawiść do związków?????? Czyżbym miał do czynienia ze stroną służbową?????? Domyślam się że tak. Kolego gorex oświadczm , że po mimo że jestem faktycznie związkowcem mam poglądy raczej konserwatywno-liberalne (wiem że to się ze sobą gryzie bo z założenia wszystkie związki zawodowe są socjalistyczne- niestety) i myślę że moja poprzednia wypowiedź mogłaby zdenerwować głównie związkowców "pierwszej wody.
Wróćmy jednak do Twoich zarzutów i do tego co Cię wkurza.....
Sorty mundurowe mają byc wliczone w pensje a to że mają być podwyższone o 19 i 22% to właśnie jest rola znienawidzonych przez Ciebie związków zawodowych.
Przecież chodzi o to żebyśmy na tym nie stracili. A bunt o ,którym napisałem nie dotyczył wątpliwości jak Ty (i reszta strony służbowej) sugerujesz ,tylko pierdół ,że lepszy jest jednorazowy zastrzyk finansowy co niestety ,ale musisz mi przyznać jest totalną bzdurą. A to ,ze część naszej załogi jest zbyt zatwardziała w tym co jest kwitujesz:
Cytuj
To wpienuilo mnie na maksa. Ludzie sa glupi i nie wiedza czego chca za to zwiazki wiedza najlepiej czego trzeba strazakom!!
Wygląda na to że związkowcy to kosmici.... :lol:
Więc przypominam koledze że zwiazki zawodowe tworza właśnie strażacy!!!
Wiem że jest to strasznie niewygodne i trudne do przyjęcia , ale tak jest!!! Jezeli masz kolego złe doświadczenia ze związkowcami na swoim terenie to znaczy że należy zapisać się do tego związku i obalic poprzez wybory obecnego przewodniczącego i zacząć działać racionalnie i nie dać się układom panującym w KM czy KP. Samo narzekanie nie wystarczy. Łatwo jest krytykować i szkalować , gorzej gdy samemu trzeba coś zrobić. Wtedy lepiej jest ponap.....ać na forum i siedzieć cicho, bo "jeszcze się narażę swojemu zwierzchnikowi i co wtedy będzie". Ja wiem że tak jest bezpieczniej. A skoro związki są tak całkiem do dupy to rozumiem ,że kolega był przeciwny akcji protestacyjnej i gdy parę lat temu włąśnie związki ( nie tylko "S" ale i "Florian")wywalczyły prawie 300zł. podwyżki ,a MSWiA i  rząd planował 70zł. wzrostu to kolega poszedl do swojego przełożonego i poprosił o tylko 70 zł. bo nie nawidzi związków i nie chce żeby ci "kosmici" dawali mu więcej. Tak??? No przecież to sprawa honoru. Wątpie. Kolega chapnął i to chyba więcej a teraz śmiało dalej kontynuuje swoją niechęć do zwiazków.
Być może kolega mógł dostać jeszcze więcej ale te złe związki przy uzgodnieniach (takie jest prawo związkowe i porozumienie podpisane przez KG) upierały się przy innych zasadach podziału i stąd ta nienawiść.....
Gdy związki coś wywalczą to biorą wszyscy. Bez względu czy jest związkowcem czy nie. Ale wg. Ciebie zwiazki nie zajmują się tym czym powinny. Być może jest tak u Ciebie u mnie napewno nie.
W innym wypadku PSP znaczyłoby Prywatna Straż Pożarna Komendanata i jego układziaży  d...l...zów.
A tak na marginesie to powiedz co ty zrobiłeś żeby w Twojej komendzie było lepiej?????
Jak inaczej , legalnie, strażacy mają walczyć o "swoje" niż poprzez związki zawodowe do których władz sami wybierają przedstawicieli?? Hasło "Floriana " brzmi : W jedności siła i myślę ze jest ono naprawdę na miejscu.
Zastanawiam się dlaczego związki tak Ci nie pasują...hmmm....(mam nadzieję że się mylę w domysłach)
Dalej.....
Zawsze równoważnik za sorty był wcześniej wypłacany w KG później w KW a na końcu w KM i KP.
A wszyscy jesteśmy strażakami i to podobno równymi. To dlaczego te różnice w wypłacaniu sięgały nie raz prawie 3 miesięcy???
Może nie mam racji???  A kolega pisze:
Cytuj
gowno prawda, niepotrzebne sianie wrogosci.
 To jak nazwać to co szanowny kolega wypisuje o "przeciwnych" strażakom związkach zawodowych???? To nie jest sianie wrogości??? Najlepiej żeby nikt się nie odzywał i a w straży rządziły klany układów , no nie??? Może koledze to by było na rękę.
Następnie....
Dziwne, ale równoważnik za dojazd do służby jeszcze niedawno dostało paru ludzi(to z mojego "podwórka"). Być może faktycznie się coś zmieniło. Jak widzi kolega nie orientuję się tak doskonale i dziękuję za sprostowanie typu:
Cytuj
mimo ze masz mieszkanie ale nnie w miescowosci pobliskiej!! moglo sie pomylic. aha wydawalo mi sie ze wladze zwiazku powinny oriwentowac sie w swiadczeniach.
Jak widzisz nie jestem we władzach związku i nie bardzo się orientuję. Przepraszam. :(
Z kolei.....
Cytuj
otorz informuje kolege kolegow ze "na zachodzie" tez pracuja 24/48 i jakos nikt im tego nie zabrania.
proszę o podanie w jakim to państwie zakichanej UE strażak pracuje 240 godzin w miesiącu i ma nie normowany czas pracy???? wiem że pracują 24/48 ale maja coś na wzór 2 lub 3 wolnych służb.
Cytuj
zawsze bede mial pretensje do zwiazkow ze zajmuje sie tym czym nie powinni. spawe ze zmiana systemu pracy zaczeli zwiazkawcy mimo ze nie znam strazaka nie zwiazkowaca ktory by chcial zmiany systemu.
no ale zwiazki wiedza lepiej co chca strazacy
Skąd takie informacje??? Czyżby kolega ulegał kreciej robocie strony służbowej????
Ja znam mnóstwo takich strażaków nie (znienawidzonych przez Ciebie) związkowców co chcieliby zarabiać więcej za nadpracowane godziny. Ja powiem Ci szczerze, że też bym nie chciał zmiany systemu. Ale dlaczego Policja i SG ma zarabiac więcej pracując 170 godzin a my mamy pracować 240 za mniejsze pieniądze?
Tylko mnie nie strasz że znikną łóżka z sal... :lol:
Niech więc płacą za te 70 godzin. Ale sam wiesz że to jest bardzo nie wygodne.....ale jeszcze bardziej jest nie realne zatrudnienie 4000 ludzi żeby zmienić system pracy. A co do stanowiska strony związkowej , to były tylko uzgodnienia a nie żądania zmiany systemu pracy (co i tak nastąpić kiedys musi). Specyfika naszej służby nie pozwala na system 8-mio godzinny , chyba zdajesz sobie z tego sprawę. I nasi zwierzchnicy też. Więc chodzi o to żeby ustalić jak najdogodniejszy system pracy. Ale Ty widzę wolisz siać zamęt
Cytuj
gowno prawda, niepotrzebne sianie wrogosci.
niż przeanalizować to co usłyszysz. Naprawdę nie zawsze to co mówi strona służbowa jest zgodne w 100% z prawdą. Ale ich ziarno niezgody pada na podatny grunt. I o to im chodzi żeby było zamieszanie....., kłótnie i nie chęć do związków. Brak kontroli jest najlepszy.
A co do wyborów:
Cytuj
wybory- jest teraz demokracja kolego wiec kazdy glosowal jak uwazal. wiec prosze nas tu nie uswiadamiac i nie straszyc!!!!
więc uważasz że można dawać dupy i równocześnie krzyczeć  że jest się gwałconym??????Więc kolego przeanalizuj sobie za jakich rządów w straży były podwyżki??? Wszelkie porozumienia płacowe o dorównaniu do pensji funkcjonariuszy Policji były spisywane za rządów SLD-PSL a podwyżki dostawaliśmy za czarno-czerwonej AWS.  To są fakty a nie moje sympatie( broń boże nigdy nie identyfikowałem się z AWS) czerwoni nam nigdy nic nie dali...i nie dadzą.
Kończąc....
Cytuj
co do politycznosci - wiadomo nikt nie jest doskonaly. ale miedzy bajki wlozyc apolitycznosc zwiazkow zawodowych.
czy kolega wie ze "na zachodzie" jest tylko jeden zwiazek zawodowy strazakow i kazdy ma obowiazek w nim uczestniczyc? ale on ma formułe na ksztalt "cechu zawodowego" a nie partii politycznej.
Wiem, i tu się z Tobą zgadzam...... Jestem za tym żeby w Polsce też był jeden silny i powszechny wśród strażaków związek zawodowy. I żeby jego nazwa nie była podobna do"Solidarności " splamionej  "poronionymi porodami" nieudacznych i głupich polityków. Ani do nazwy związku "Florian" , która niby to symbolizuje świętego patrona a jego założyciele  są raczej lewaccy a członkowie to głównie kadra dowódcza.
Ale póki co, mamy to co mamy.... :( a i tak Ci gwarantuje że jeśliby nie było obowiązkowe członkowstwo to mnóstwo ludzi żałowałoby 10 czy 15 zł. Takie mamy realia.... A sianie wrogości nikomu nie pomoze, a skłóconymi pracownikami lepiej się rządzi.... Najlepiej wszystkich poróżnić, skłócić, i wtedy będzie łatwiej trzymać ich za ryj.
PS. Przepraszam, jeżeli Cię (lub wogóle kogoś innego) obraziłem w swych wypowiedziach. Ale też czytając Twój post troszkę się wk... powiedzmy ..zdenerwowałem. Poprostu mamy różne poglądy na te tematy, ale gdyby było inaczej to te forum nie miałoby sensu. :)
Pozdrowienia.







 

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2003, 21:23:26 »
nie masz do czynienie ze strona sluzbow
Cytuj
Kolego gorex oświadczm , że po mimo że jestem faktycznie związkowcem mam poglądy raczej konserwatywno-liberalne (wiem że to się ze sobą gryzie bo z założenia wszystkie związki zawodowe są socjalistyczne- niestety) i myślę że moja poprzednia wypowiedź mogłaby zdenerwować głównie związkowców "pierwszej wody
ta a polowa SS byl pacyfistami  :D nie kpij kolego, jesli nie odpowiadaja ci cele zwiazku to sie wypisz (to juz nie komuna) albo jak mi radzisz obal wladze w zwiazku.
Cytuj
Przecież chodzi o to żebyśmy na tym nie stracili. A bunt o ,którym napisałem nie dotyczył wątpliwości jak Ty (i reszta strony służbowej) sugerujesz ,tylko pierdół ,że lepszy jest jednorazowy zastrzyk finansowy co niestety ,ale musisz mi przyznać jest totalną bzdurą.
oczywiscie jest to szczegol techniczny nie warto nad nim dyskutowac pod warunkiem ze jest tak jak napisales tzn. sorty +podatek +vat
Cytuj
Wygląda na to że związkowcy to kosmici.... 
Więc przypominam koledze że zwiazki zawodowe tworza właśnie strażacy!!!
tak to prawda ale nie odwrotnie i jak mi sie wydaje to zwiazki sa w mniejszosci.
Cytuj
A skoro związki są tak całkiem do dupy to rozumiem ,że kolega był przeciwny akcji protestacyjnej i gdy parę lat temu włąśnie związki ( nie tylko "S" ale i "Florian")wywalczyły prawie 300zł. podwyżki ,a MSWiA i rząd planował 70zł. wzrostu to kolega poszedl do swojego przełożonego i poprosił o tylko 70 zł. bo nie nawidzi związków i nie chce żeby ci "kosmici" dawali mu więcej. Tak??? No przecież to sprawa honoru. Wątpie. Kolega chapnął i to chyba więcej a teraz śmiało dalej kontynuuje swoją niechęć do zwiazków.
Być może kolega mógł dostać jeszcze więcej ale te złe związki przy uzgodnieniach (takie jest prawo związkowe i porozumienie podpisane przez KG) upierały się przy innych zasadach podziału i stąd ta nienawiść.....
Gdy związki coś wywalczą to biorą wszyscy. Bez względu czy jest związkowcem czy nie. Ale wg. Ciebie zwiazki nie zajmują się tym czym powinny. Być może jest tak u Ciebie u mnie napewno nie.
podsumowujac oczywiscie chapnolem, bo nie jestem idiota.
rzeczywiscie mam uprzedzenia, bo:
1. zwiazki sa polityczne
2. bo bronia pijakow i nierobow
3. bo najbardziej atywni sa przy regulacjach finansowych
4. nie zajmuja sie tym czym powinny
Cytuj
Zawsze równoważnik za sorty był wcześniej wypłacany w KG później w KW a na końcu w KM i KP.
A wszyscy jesteśmy strażakami i to podobno równymi. To dlaczego te różnice w wypłacaniu sięgały nie raz prawie 3 miesięcy???
Może nie mam racji???
jeszcze raz powtarzam ze nie masz racji i nie jest to regula. przypominam ze KW, Km czy Kp maja osobne budrzety i od komendata zalezy kiedy wyplaca sort!!! koniec kropka!
Cytuj
Dziwne, ale równoważnik za dojazd do służby jeszcze niedawno dostało paru ludzi(to z mojego "podwórka"). Być może faktycznie się coś zmieniło.
jeszcze raz powtarzam ze nie ma czegos takiego. i to zdaje sie conajmniej od ladnych paru lat. nie pamietam daty.
akapit o strazy granicznej, policji
oczywiscie chcialbym zarabiac wiecej, ale nie psujmy tego co mamy a mysle ze mamy dobry system pracy.
 aha :D staram sie miec wlasne zdanie i nie ulegac presji stronmy sluzbowej (po to minm zagladam na ta strone aby miec wlasne zdanie)
aha bez polityki po co maczac sie w blocie
Cytuj
Wiem, i tu się z Tobą zgadzam...... Jestem za tym żeby w Polsce też był jeden silny i powszechny wśród strażaków związek zawodowy. I żeby jego nazwa nie była podobna do"Solidarności " splamionej "poronionymi porodami" nieudacznych i głupich polityków. Ani do nazwy związku "Florian" , która niby to symbolizuje świętego patrona a jego założyciele są raczej lewaccy a członkowie to głównie kadra dowódcza.
no i powloli dochodzimy do porozumienia
chcialbym powiedziec czym moim zdaniem powinny zajac sie zwiazki:
1. poprawa warunkow sluzby strazakow: tj. warunki socialne
cieplo w zimie po akcji, woda latem
2. warunki bhp podczas dzialan, takie pytania:
dlaczego uzywamy fenzy skoro UE uzywa dragera lub auera?
dlaczego uzywamy helmow kaliski co to boja sie wody i ciepla zamiast galetow???
dlaczego na helmy galety w calej EU jest czasokres uzytkowania do zniszczenia a u nas 5 lat?
co z pasami bojowymi? albo uzywamy wszyscy albo odpuszczamy wszyscy aha i dlaczego nie zmienic ich na  uprzaz biodrowa?
DLACZEGO UZYWAMY BAWELNY ZAMIAST NOMEXU????????
od kiedy dowodcy powinni miec inne ubrania do akcji niz strazacy? (dowodczo sztabowe???)
dlaczego nosimy skutery skoro caly swiat haixy?
3. dlaczego kupujemy samochody ktoere sa do d...
4. dalczego szkolimy tylu oficerow
5. dlaczego ksiegowa, kadrowa, pani co wydaje gacie, sa strazkami?
6. dlaczego komenda placi szkole za szkolenie strazkow?
7.no i pare innych ktore powinny wyjasnic zwiazki
aha i bez urazy ale zwiazki troche na mnie dzialaja :D


 
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2003, 01:39:26 »
Witam  
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2003, 01:58:31 wysłana przez Geddeon »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2003, 01:56:57 »
Witam ponownie.
Cytuj
a polowa SS byl pacyfistami  nie kpij kolego, jesli nie odpowiadaja ci cele zwiazku to sie wypisz (to juz nie komuna) albo jak mi radzisz obal wladze w zwiazku.
Nie widziałem jeszcze związków zawodowych o charakterze kapitalistycznym. Ale nie zagłębiajmy się w szczegóły... Nie kpię, a obalanie było   już dawno ( na moim terenie)
Cytuj
tak to prawda ale nie odwrotnie i jak mi sie wydaje to zwiazki sa w mniejszosci.
Nie znaczy to chyba ,że mniejszość nie ma racji.... To nie jest argument. Jeśli trwała akcja protestacyjna prowadzona przez związki to znaczyło że Ci co w związku nie są nie zgadzali się z postulatami??? Byli przeciwni podwyżkom, itp? Kto by zrobił cokolwiek jeśli nie przez związki??
Czy taki " nie związkowiec" miałby szanse krytykować stronę służbową???
Ja osobiście jeszcze z czymś takim się nie spotkałem..... Zresztą nie zrobiłby "sztycha" a już by był prześladowany i zastraszany.
Niestety to jest jedyna (jak narazie) legalna droga dyskusji ze stroną służbową.
Jeśli idzie do komendanta Komisja Zakładowa to Komendant się z nią (wiem że niechętnie) liczyć.
Gdyby poszła grupa strażaków z rażących  problemem wszystkich kolegów to komendant  mógłby ich "spławić" albo poprostu olać. Nie twierdze że Komisji nie oleje, ale musi się liczyć z różnymi konsekwencjami.
Nie mówię (znaczy piszę) o ostatniej akcji protestacyjnej bo moim zdaniem był to straszny niewypał. Nie można wierzyć obecnemu rządowi na słowo.....a zresztą tak jak już pisałem wcześniej "czerwoni" jeszcze nic nam nie dali oprócz obietnic.
Co do podwyżek :
Cytuj
podsumowujac oczywiscie chapnolem, bo nie jestem idiota.
a jednak.... mimo tak dużej niechęci do związków?? ;)  bez urazy ale to mi przypomina relacje zięć-teściowa.
teściowa jest "be" ale "cacy" na chwile gdy mi coś załatwi. Dobra, dajmy temu spokój.
Cytuj
mam uprzedzenia, bo:
1. zwiazki sa polityczne
2. bo bronia pijakow i nierobow
3. bo najbardziej atywni sa przy regulacjach finansowych
4. nie zajmuja sie tym czym powinny
ad.1 niestety są..... i chodźby nie chciały w tej chwili to bedą. "S" wyprodukowała mnóstwo polityków którzy zapomnieli o statucie związkowym i nazwa "S" dołączyła do nazwy koalicji AWS. więc trudno zaprzeczyć że nie są polityczne.
ad.2 Ja osobiście jeszcze nie spotkałem sie żeby związek bronił kogoś za alkohol(oczywiście w moim woj.) ale pewnie zdarzają się takie przypadki. Nie możliwe jest bronić kogos za picie w pracy, no bo jakich argumentów można użyć??? Że co?? Pomylił butelki, bo chciał się napić octu?? Nie wyobrażam sobie takiej obrony. A za olewanie obowiązków służbowych (o to Ci chodzi chyba z tymi "nierobami") , no cóż... różne są przypadki. Chyba żeby dyskutować na ten temat trzeba przedstawić jakiś konkretny przykład.
ad.3 No chyba o to chodzi..... Jak pieniądze dzielą nasi zwierzchnicy to chyba najlepiej wiedzą wszyscy strażacy. Akcje protestacyjne są im nie na rękę , ale wywalczoną kasę chętnie by podzielili wg. własnych potrzeb. Najwięcej oczywiście nalezy sie naczelnikom różnych komórek bo to oni narażają się najwięcej, i maja ogromne ilości ludzkich zasobów pod bezpośrednim zarządem :) czasem nawet 3 osoby:)
Zauważyłeś ile w komendach w ciągu ostatnich lat pojawiło się wysokopłatnych stanowisk???
Jak myślisz ,dlaczego??
Uwazasz ze związki nie powinny brać udziału przy rozdzieleniu środków finansowych które nie jednokrotnie zostały wywalczone przez załogi w akcjach protestacyjnych?  Wiesz jak to by się odbywało?? Strażak najnizszego szczebla dostałby resztki ze stołu. Nie wiem , może u Ciebie związki działaja przy podziale na szkode załogi najniższego szczebla. U mnie jest normalnie.
Poza tym związki uzgadniaja sposób rozdziału środków finansowych a nie dzielą. Komendant i przełożeni niższej rangi zawsze dostają pulę na wyróżnienie najbardziej aktywnych i wybijających się podwładnych.
Nie chcę się już zagłębiac na temat tych "aktywnych i wybijających się" bo to zupełnie inna sprawa, ale może też warta omówienia ,ale innym razem.
ad.4 ....o tym ponizej...
Cytuj
chcialbym powiedziec czym moim zdaniem powinny zajac sie zwiazki:
1. poprawa warunkow sluzby strazakow: tj. warunki socialne
cieplo w zimie po akcji, woda latem
Zgadzam się! latem trzeba pisać listy i protokoły że została wydana woda. Potwierdzenia że komuś się zachciało pic....nonsens, ale tak jest. Na wodę wartą parę groszy musi byc lista....
Póżniej stawiasz kilka pytań, ale wyrażę tylko swoja prywatna opinię na ich temat, nie jako związkowiec ,lecz jako powiedzmy "obserwator";). nie chcę reprezentować zdania związku bo nie mam takich uprawnień, więc wolę mówic tylko za siebie,  a moje mogą bardzo różnić :
Cytuj
warunki bhp podczas dzialan, takie pytania:
dlaczego uzywamy fenzy skoro UE uzywa dragera lub auera?
Powodów jest wiele, ale ja uważam że ktoś wziął "w łapę" żeby fenzy był używany....
Cytuj
dlaczego uzywamy helmow kaliski co to boja sie wody i ciepla zamiast galetow???
Bo jakiś pan"X" uważa że należy chronić polski przemysł (choć gorszej jakości)i póki co udaje mu się to.
To jest tak jak podniesienie cła na używane samochody z zagranicy żeby chronić "polskie fabryki" Włochów i skosnookich.  :lol: Efekt: w tych fabrykach, które praktycznie nie płacą do Skarbu państwa dużych podatków(ulgi,zwolnienia) uratowano 100 miejsc pracy, a na bezrobocie poszło 6000 osób zajmujących sie sprowadzaniem aut z zachodu i płacących niezłe sumy do budżetu.
Cytuj
dlaczego na helmy galety w calej EU jest czasokres uzytkowania do zniszczenia a u nas 5 lat?
Widocznie komuś bardzo zalezy na tym zeby oszczędzać wyposażenie osobiste, a jeśli się nie zniszczy przez 5 lat??? Polityka naszych zwierzchników jest czasem bardzo ciekawa. [_[
Cytuj
co z pasami bojowymi? albo uzywamy wszyscy albo odpuszczamy wszyscy aha i dlaczego nie zmienic ich na uprzaz biodrowa?
DLACZEGO UZYWAMY BAWELNY ZAMIAST NOMEXU????????
od kiedy dowodcy powinni miec inne ubrania do akcji niz strazacy? (dowodczo sztabowe???)
dlaczego nosimy skutery skoro caly swiat haixy?
u mnie w JRG pasów już sie nie nosi...bo po założeniu na Moratex wyglądaliśmy jak w spódniczkach, a uprząż jest pewnie za droga żeby każdy mógł dostać.
haixy już ponoc wchodza więc za kilka lat dotrą wszędzie.....
Cytuj
3. dlaczego kupujemy samochody ktoere sa do d...
4. dalczego szkolimy tylu oficerow
5. dlaczego ksiegowa, kadrowa, pani co wydaje gacie, sa strazkami?
6. dlaczego komenda placi szkole za szkolenie strazkow?
7.no i pare innych ktore powinny wyjasnic zwiazki
pkt.3  - znów ktoś wziął w łapę,  pkt.4 - bo takie są mozliwości i nie wolno nikomu zabraniać nauki( tak mówią w KG) pkt-5 to jest temat może i przyczyn jest wiele.....do dupy ustawa i Prywatny Folwark zwany PSP
pkt.7-
Jak sam mówisz związki są w mniejszości a więc może ta "większość" spróbuje coś zmienić, jakoś zareagować.....
Gdyby w PSP był jeden silny związek (a nie 3 czy już nawet 4) i tak jak w Policji należałoby do niego 70% załogi to możnaby coś zdziałać efektywnie. Niestety z mniejszością nie bardzo chce się strona służbowa liczyć a w tej większości jest trochę układziaży i ludzi podatnych na podżeganie przeciw związkom więc nie szybko coś z tego będzie.
Wracając do pkt.5 - jesli teraz chciałbyś zmian i przekwalifikowań pani księgowej i tych innych na etaty cywilne to odrazu strona służbowa  zacznie głośno móić że to przez związki!!!! związki sa złe!!! A jak myślisz jakby to było odebrane????
Sam pisałeś :
Cytuj
gowno prawda, niepotrzebne sianie wrogosci.
A zapytaj nawet dzieciaka z przedszkola ;"Kto to jest strażak??" Odpowie Ci że to ten co gasi pożary,ratuje ludzi..... nigdy nie powie że strażak wydaje gacie, prowadzi rachunkowość, czy księgowość....
Dziecko rozumie ,ale spróbuj wytłumaczyć to właśnie im.
 Ja też jestem za zaprzestaniem produkcji oficerów na taką skalę..ale jak związki wystąpią w tej sprawie to strona służbowa szybko wyciągie wszystkich oficerów ze związków mówiąc im że zwiazki działają na waszą niekorzyść!!! Ale mamy w szeregach mnóstwo oficerów którzy nigdy nie zbrukali się przy żadnej akcji, a pożary to widzieli w TV.   Cały  system jest do dupy...... ale spróbuj to zmienić będąc w tej "mniejszosci". Zawsze ktoś będzie niezadowolony, a strona służbowa pięknie wykorzysta to przeciw związkom.
Związek zawodowy powinien bronić interesów wszystkich pracowników(statut), a więc teoretycznie tez tej księgowej i pani od gaci.
Niewiem czy zdajesz sobie sprawę co strona służbowa może wymyśleć żeby upi....lić zbyt ciekawskich i nie wygodnych działaczy....
Żeby władze związku mogły skutecznie działać muszą czuć za sobą lojalnych członków. Nikt nie będzie ryzykował nie czując się pewnie. A jak się można czuć pewnie gdy w związkach w straży jest ok25% czyli
 3-ech/4-ech jest nie zaangażowanych i ma to gdzieś. "Jak związki coś wywalczą to ja też dostanę a jak im dowalą to się będę śmiał, bo ja nie mam z tym nic wspólnego".
Klimat jak widzisz rzeczywiście idealny żeby działać.......
Pozdrawiam.

PS. Widzę że tak w sumie to tylko my dyskutujemy na ten temat.... czyżby inni nie mieli zdania??
      A może za ostro wymieniamy poglądy??? [_[






 














 

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2003, 12:02:25 »
Cytuj
czyżby inni nie mieli zdania??
Mają, mają, tylko żeby to przeczytać to trzeba ze 3 podejścia zrobić. Za dużo problemów na raz. Głowa boli i szczerze mówiąc pogubiłem się w tych "quotach" Trudno cokolwiek napisać na temat - wyszedłby eleborat, którego na pewno nikt by nie przeczytał (podobnie pewnie jak powyższych postów - dlatego nie ma odzewu). Raczej popieram Gorexa - związki w obecnej formie są do d.. . Szczerze mówiąc po ostatniej akcji protestacyjnej zupełnie się ośmieszyły. Myślę, że im wyżej ktoś zajdzie w związkowej drabince tym bardziej staje się "stroną służbową". Geddeon zgłoś post do moderatora niech temat zmieni na: ZWIAZKI - ZA I PRZECIW czy cóś takiego bo tutaj ta dyskusja jest trochę OT. (patrz temat: sorty w pensji)
A tak wogóle to po co związki - nie ma jak to dobry szef  :rolleyes:
- (...) ten grzech polega na tym, że wierzyliśmy, iż zrobimy więcej, lepiej, w lepszym stylu i mamy lepszych ludzi. W każdym z tych czterech elementów trochę fantazjowaliśmy (...).
(KRZYSZTOF JANIK o grzechach obecnej ekipy rządzącej)
Rządzenie zwyczajnie degeneruje.
(KRZYSZTOF JANIK, szef MSWiA)

A jeśli się ktoś chce bawić w związki to ok jeśli to lubi. Ale nie wolno nikogo do tego zmuszać, bo to wolny kraj... Tak słyszałem...
Pozdrawiam. Może jak przeczytam jeszcze raz uważnie cały temat to napiszę więcej
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2003, 12:30:45 wysłana przez Zubek73 »

olaf

  • Gość
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2003, 11:32:24 »
Ja nie jestem zwiazkowcem.  Zapisal bym sie  natychmiast gdyby byl tylko jeden związek (bez koneksji politycznych - czysty, strazacki). Podejrzewam ze tak samo mysli wielu. Jednak dwa najsilniejsze zwiazki nie chca sie zjednoczyc. I teraz pytanie czy zwiazek to strazacy czy zwiazek to kilku panow na czele zwiazku. Szef "Floriana" byl kiedys dzialaczem   w "Solidarniosci" ale go wywalili czy podobno "sam odszedl", wiec sobie zalozyl "Floriana". Przeciez teraz nie zjednoczy sie z "S". Szef "Solidarnosci" jest "jesli juz nie awansowal" zastepca dowodcy czy komendanta [szpicel "strony sluzbowej"(zalecialo Orwellem)]. I to sa ludzie, ktorym zalezy na silnym zwiazku zawodowym strazakow ???. Maja to w d...         Ch.... tam ze straza wazne zeby byc szefem. Za takie zwiazki dziekuje. Czekam na jeden. Obym doczekal.
pozdrawiam
 

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2003, 11:17:13 »
Ok. OLAF. Też poczekam na jednen związek, może będzie walczył o to co jest naprawdę ważne.

Michel

  • Gość
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2003, 09:51:04 »
Wszyscy czekają...ciekawe kto ten związek założy???? Wszyscy tylko dużo mówią
a jakby przyszło co do czego to i tak schowaliby się, bo po co się wychylać??
Z samego gadania jeszcze nic nie wyszło.....
Dlaczego skoro jest aż tylu niezrzeszonych w żadnym związku (bo są polityczne)
nie założyli jeszcze takiego "czystego, niepokalanego polityczną skazą" prawdziwego związku???
Czyżby tak bardzo się bali narazić przełożonym????
Cytuj
Też poczekam na jednen związek, może będzie walczył o to co jest naprawdę ważne.
Cytuj
Ja nie jestem zwiazkowcem. Zapisal bym sie natychmiast gdyby byl tylko jeden związek (bez koneksji politycznych - czysty, strazacki). Podejrzewam ze tak samo mysli wielu.
na co czekacie ???? Aż Kom. Gł. wyda rozporządzenie żeby taki związek założyć???
Najlepiej ponarzekać i czekać aż ktoś inny to zrobi ,no nie?? A potem wieszać na nim psy jak coś nie wyjdzie.....
Podobno wszyscy by się zapisali.... :lol:  :lol:  :lol:
Juz to widzę..... ciekawe czy zapisaliby się też Ci którzy dali niezłe łapówy żeby nosić strażacki mundur oraz przydupasy i szybcy karierowicze..... [_[ ??
Tylko mi nie mówcie że takich nie ma......a karierowicze (błyskawiczni), są tacy dobrzy??? :angry: chyba tak.....w układach  :lol:
czekajcie i narzekajcie napewno z tego coś wyjdzie, a tym czasem gnojcie tych co chcą coś zdziałać....no tak, ale oni działają przeciwko strażakom...hmmm... zapomniałem o tym  ;)  

Guest

  • Gość
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2003, 00:38:24 »
Cytuj
Szef "Solidarnosci" jest "jesli juz nie awansowal" zastepca dowodcy czy komendanta [szpicel "strony sluzbowej"(zalecialo Orwellem)].

Olaf jeżeli coś piszesz to najpierw sprawdź czy to jest prawda. Napisać można wszystko jednak twoja wiarygodność będzie większa gdy to będzie prawda.

Za takie zwiazki dziekuje. Czekam na jeden. Obym doczekal.

Masz rację czekaj a napewno się doczekasz. Narzekać każdy potrafi jednak zrobić już trudniej.  :o  :o  :o
 

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 18, 2003, 00:10:00 »
pax Panowie pax jesteśmy tu chyba po to aby nieść pomoc między chrześcijany :) nie dość macie nerwów w pracy??

"Informuję, że minister spraw wewnętrznych i administracji przekazał informację  o zabezpieczeniu w budżecie KG PSP w roku 2004 kwoty od 13,5 mln do 16.5 mln. na  podniesienie mundurówki ( tj. do ok. 2000 na „rękę). Jednocześnie w roku 2004 nie wprowadzany będzie dodatek mundurowy, lecz pozostanie jednorazowy ekwiwalent  (na starych zasadach)"  z doniesień prasowych :) może prawda ale...;)

Chciałbym poruszyć problem płac od 1 października znika (jak p.Kwśniewski podpisze ustawę, a raczej nie słyszałem głosu sprzeciwu) strażak ubruttowiony i tu jest oszczędność rządu :) jak ktoś jest w temacie to okazuje się że przy przeliczeniu odbruttowieniu pensji o "odpowiedni wskaźnik" strażak traci nieduże ale jednak pieniądze około 15 do 9 zł różnie. Jeżeli tak ma wyglądać sprawiedliwość społeczna i państwo prawa w którym mogę być pewny jutra to ja się wypisuję z tego państwa.

Pytanie czy jak w ustawach i rozporządzeniach w których nie ma zapisu w tytule PSP są przemycane "kwiatki" dotyczące nas strażaków to centrale związkowe uważają, że nie należy zajrzeć do takiego projektu aktu? Zmiany opisywane wynikają z nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym, popytajcie swoich finansistek. jak już zmiany są wprowadzone wtedy bunt.

Odniosę się jeszcze do sprawy zatrudnienia poruszanej przez kolegów i owszem związki poruszyły temat czasu pracy strażaka, ale nie w aspekcie jego zmiany ale w aspekcie płatności za ponadnormatywny czas pracy jak i o zwroty wolnych dni za przepracowany czas i wszystko byłoby ok gdyby tylko jakiś generał i minister pomyslał o tym, że wystarczy planowaną (w jednym z projektów) czwartą zmianę dołączyć do obeznych stanów osobowych i utworzy się duża szansa na pracę 176 godzinną i nie zmieni się system służb a i godzinki sie zgodzą ale na to nie ma pieniędzy. Ale na 4 zmianę chcą znaleźć ;(
Pozdro  

Guest

  • Gość
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 18, 2003, 10:19:27 »
nie wiem czy slyszeliscie ale od nowego roku ma wejsc 40 godzinny tydzien pracy, dla systemu codziennego i zmianowego.  system ma chodzic bez zwiekszania zatrudnienia prawdopodobnie na zasadzie dyzurów domowych.
gratulacje Panowie Zwiazkowcy bedzie lepiej  :angry:  

Offline byniu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 18, 2003, 20:56:50 »
W zasadzie Panowie macie rację wszystko jest winą związkowców a największą, że Panowie Komendanci wszystkich szcebli nie mogą znieść że zgodnie z ustawą pewne rzeczy musza uzgadniać z ogniomistrzami.
Niestety tzk juz jest w straży,że albo ludzie, którzy mają wyższe stopnie nie wchodzą w struktury zwiazku bo uważają, że nie awansują, albo dostają propozycją nie do odrzucenia, albo na plecach związku awansują a potem sią wypisują. Generalnie związki są w miejszości, przejżyjcie struturę przeważnie podział bojowy, to Oni mają najgorzej .Ich akcje protestacyjne przynosza efekty w postaci podwyżek, może trzeba na nie czekać latami ale podziekujcie ludziom, którzy czas wolny poswięcili na uczestnictwo we wszystkich negocjacjach, które jakieś efekty przyniosły. Jak bieda to nawet Komendanci potrafią podpowiedzieć, że przydałaby sie akcja protestacyjna bo pada budżet województw, jak mrówcza praca związkowa to niech ogniomistrze jeżdżą może coś ,,barany" załatwią. Wytłumaczcie mi jak to jest, że jak związkowiec przyjeżdża z negocjacji płacowych to najpierw obstępują go niezwiązkowcy, przeważnia biurowcy żadni wiadomości kiedy dostaną podwyżki. Zastanówcie się koledzy nie związkowcy, że wyjazdy na spotkania w naszych sprawach kosztują i ponoszą je tylko najmniej zarabiający bo przewżnie tacy są w związkach. Jak można zwracać uwagę, że związki coś tam przeoczyły, pokożcie koledzy ,że są tematy, które należy poruszyć. Zastanówcie się też i zmieńcie swoje mniemanie o możliwościach związku, którego kompetencją oparte są na ustawach i nikt nie pozwala sobie na ich przekroczenie ze strony służbowej pomimo tego poruszane są tematy przekraczające uprawnienia związków. Nie wiem dlaczego związki angażują się w działania zmierzające do zwiększenia budżetu PSP, w zasadzie powinniśmy wymagać,że ma być i już, tylko jest mały problem już dawno mądrzy ludzie powiedzieli, że związki mogą żądać ale tylko w ramach możliwości pracodawcy.Jak żądać kiedy w budżecie nie ma, jak żądać kiedy pielęgniarki głodują, jak żądać gdy Śląsk staje, na Pomorzu bezrobocie 40%. Spróbójcie Panowie wytłumaczyć Ministrowi Finansów, że jesteśmy jedyną wybraną grupą i tylko nam się należy. jak nie urazić ludzi z innych branż bo nasze związki działają w strukturach OPZZ , SOLIDARNOŚCI.
Też jestem za tym żeby był jeden związek, jestem za tym, żeby było nas więcej, żeby wstępowali młodzi ludzie, którzy nie wstąpią bo w zasadzie dostali się do Straży po układach, albo wręcz nie wiem dlaczego ale mówią ,że zapiszą się po okresie stażowym. Nie wiem kto im mówi ,że możę mieć wpływ na ich przyjęcie na stałe przynależność związkowa.
W końcu pamiętajmy o jednym, że małe piekiełka z, którymi mamy do czynienia u siebie mają się nijak do tego co jest zasadnicze dla nas, do zmian ustaw( tylko ze związkami należe je konsultować) jeżeli nie będzie związków kto ograniczy radosną twórczość KG, widzieliście projekty Ustaw o PSP, 20- LAT 40%, zmiana odpraw na dzisiaj nic się nie zmienia mało tego młodzież będzie jeżeli zechce miala nasze prawa emerytalne, z ręką na sercu koledzy którzy twierdzicie ,że związki są ,,be" powiedzcie kto przeciwstawiał się tym zminą kto odbył dziesiątki rozmów z posłami i senatorami kto przekonał Poselski Klub Strażaków żeby powalc\zył nie tylko o możliwość sprzedaży alkocholu przez OSP ale i o nas.
Przepraszam za odrobinę demagogii ( jeżeli użyłem jakichś słów obraźliwych to tylko dlatego, że ich nie zrozumiałem do końca).

zwązkowiec

  • Gość
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 18, 2003, 22:31:20 »
Trafiłeś Brachu w sedno! ściskam prawicę z szacunkiem.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 18, 2003, 23:46:40 »
BYNIU jesteś cool i nie będę nic więcej dodawał. Poważny post.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 19, 2003, 10:51:48 »
Nic dodać nic ująć. Tyle że nie każdy to zrozumie. jak już wspominałem najlepiej napier....ać na związki a jak wywalczą pieniądze to brać. A ci co czekają na ten jeden związek i dlatego się nie zapisują będą czekać wieki a jeśli powstanie to pewnie się nie zapiszą bo trzeba będzie płacić składki :lol:
Cytuj
nie wiem czy slyszeliscie ale od nowego roku ma wejsc 40 godzinny tydzien pracy, dla systemu codziennego i zmianowego. system ma chodzic bez zwiekszania zatrudnienia prawdopodobnie na zasadzie dyzurów domowych.
gratulacje Panowie Zwiazkowcy bedzie lepiej
Podaj źródło tych informacji..... jeśli wogóle takie masz... Ja w swojej karierze słyszałem już co najmniej 5 razy że od nowego roku zmienia się system na 8 godzinny. Poza tym kto ma te dyżury domowe pełnić?? ten kto mieszka 30 km od miejsca służby???
jeśli jesteś łaskaw to podaj źródło tych informacji.
Bo stwierdzenie "słyszeliście" i "prawdopodobnie" brzmi trochę dziwnie....
PS. Nie może wejść 40 godzinny tydzień pracy dla pracowników dziennych bo takowy już istnieje... ;)
5 dni X 8 godzin = 40 godzin.
A tak jeszcze na marginesie to 40 godzinny w rozliczeniu trzymiesięcznym.
Więc jeszcze raz proszę żebyś podał źródło tych informacji ....Panie Niezwiązkowcu.

Mark1

  • Gość
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 20, 2003, 01:09:28 »
Geddeon kolega co do przepisu ma rację. Jest propozycja dyżurów jednak to jak piszesz tylko kolejna propozycja. Nożna przeczytać poprawki Floriana do ustawy  www.zzsflorian.org.pl/aktualno/biul/pis_zk.htm z załącznikami. Jeżeli chodzi o czas pracy to nie zmieniłby się do 2008 w podziale , natomiast od 2004 w stanowiskach kierowania.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 20, 2003, 09:30:04 »
ja wiem że to tylko propozycja ale ten kolega odrazu dziękuje panom związkowcom.....
Nie wie o co chodzi, coś usłyszał,resztę dodał....ale już osądził.......

Guest

  • Gość
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 21, 2003, 18:14:00 »
Cytuj

Dlaczego skoro jest aż tylu niezrzeszonych w żadnym związku (bo są polityczne)
nie założyli jeszcze takiego "czystego, niepokalanego polityczną skazą" prawdziwego związku???

 
Dobra ja zakladam czwarty zwiazek, kto zaklada piaty a kto szosty ???
Gdyby wszyscy zakladali swoje zwiazki to dopiero byloby super !!!!
Haslo na dzis - " 15 zwiazkow na 15 rocznice PSP"
Mysliwych to u nas nie brakuje a kolega to chyba z KG.
pozdrawiam.

Offline byniu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 21, 2003, 22:50:42 »
Panowie nie wiem czy zauważyliście ale wszelkie informacje przedstawiane u was czt też na forum są na zasadzie słyszałem że.
Nikt dokładnie nie czyta nawet projektów rozporządzeń przygotowanych przez KG, KP przedstawiają je tak jak im wygodnie. Generalnie mówienie o czasie pracy strażaków w kontekście ,że związkowcy chcą zmienić system pracy jest bzdurą. Pokażcie chociaż jeden projekt związków , ktróry by mówił o zmianie systemu pracy, wszędzie mówi się o za dużej ilości godzin systemu zmiamowego. Koledzy przyznajcie mi rację, że głównym argumentem zatrudnionych w systemie zmianowym jest 240 godzin i w związku z tym żądanie większych podwyżek. Kiedy chce sie doprowadzić do ich zminiejszenia podnosi się larum, okazuje się, że nikt nie chce mniej pracować. Generalnie propozycją związków było płacenie za nadgodziny, co przy stanie finansów państwa jest niemożliwe, ewentualnie zminiejszenie ilości godzin do obowiązujących np. w Kodeksie Pracy, który dopuszcza np. pracę 24/72 dla służb ratowniczych spoza PSP np. resortowe Straże Pożarne. Zastanówcie się dlaczego przekazują wam przełożeni to trochę inaczej, straszą zabraniem łóżek, systemem hamburskim.Może jest bezpośrednie działanie na niekorzyść z.z. Zmiana ilości godzin pracy daje bezposrednie podwyżki podziałowi bojowemu, który będzie brał te same pieniadze za miniejsza ilość godzin. Koledzy gardłując na ten temat inaczej przyznajemy rację tym, którzy twierdzą, ze przynajmniej w części KP strażacy nie chcą żadnych zmian ze wzglądu na małą ilość wyjazdów, ponieważ część służby traktują jako wypoczynek przed dodatkową pracą. Kwestia nadgodzin - pewnie że każdy by chcial brać szcelam 1700 zł za 164 godziny i dodatkowo 400 zł okolo 70 godzin, tylko wytłumaczcie mi kto by chciał pracować w tzw. biurze. Z założenia do biura powinni iść ludzie , którzy liznęli ognia wyksztalcili się ile mamy przykładów, że d-cy zmian ,,awansowali " do biura, czy ten awans ma się kończyć zminiejszeniem im poborów. Musimy się liczyć, że jeżeli powiedzieliśmy ,,a" w sprawie czasu pracy tzn. epatowaliśmy na zewnątrz, że bierzemy pensję za 240 godzin pracy to musimy powiedzieć ,, b" kiedy chcą nam ten system zmienić a sprawą nas samych i tutaj chciał czy nie zwiazków zawodowych , które będą opiniować rozporzadzenie o czasie pracy Strażaków żebysmy mieli ten system jak najlepszy.
Koledzy, którzy czytają i wypowiadają się na tych łamach czy nie macie wrażenia, że to forum istnieje dla grupy ludzi , których interesuje przyszłośc PSP a inni mają to w głębokim poszanowaniu. Zauważyłem niestety taki marazm wśród rzeszy strażackiej, że nadobrą sprawe jest im wszystko jedn ajak będzie tak będzie najważniejsze, że pierwszego wpływa.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 22, 2003, 08:39:08 »
Cytuj
QUOTE (Michel @ 28.08.2003 - 09:51)

Dlaczego skoro jest aż tylu niezrzeszonych w żadnym związku (bo są polityczne)
nie założyli jeszcze takiego "czystego, niepokalanego polityczną skazą" prawdziwego związku???

 

Cytuj
Dobra ja zakladam czwarty zwiazek, kto zaklada piaty a kto szosty ???
Gdyby wszyscy zakladali swoje zwiazki to dopiero byloby super !!!!
Haslo na dzis - " 15 zwiazkow na 15 rocznice PSP"
Mysliwych to u nas nie brakuje a kolega to chyba z KG.

Myślisz że on to miał na myśli?????
Nie czytasz dokładnie wszystkich postów tylko wybiórczo i od środka....
A może źle zrozumiałem to co chciałeś powiedzieć..... :(  
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2003, 09:54:31 wysłana przez Geddeon »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 22, 2003, 09:51:01 »
Witam.
  Ja tez nigdy nie słyszałem żeby związki zawodowe walczyły o zmianę systemu pracy. ale najwidoczniej są tacy krórzy to słyszeli. Ale tylko dlatego że nic innego nie chcą słuchać.
Dla nich istnieje tylko jedna prawda. Prawda która jest głoszona przez przełożonych.
A co do tego że ktos pisze "słyszałem że" to nie uważam że to coś złego. Po to jest to forum żeby dowiedział się że inni też "słyszeli" lub mają potwierdzone informacje.
Gorzej gdy taki gość po tym jak "coś usłyszy", daje już wyrok i oczywiście znajduje głównych winowajców czyli tradycyjnie związki zawodowe.
  Ja ,jak już wcześniej wspominałem, w swojej karierze usłyszałem pewnego dnia (był to czwartek) że od poniedziałku przechodzimy na system 4 zmianowy 8-mio godzinny.  :lol:
Totalna bzdura, wypuszczona tylko po to ,żeby zamieszać ludziom w głowach i zniechęcić do związków.
Ale wyobraźcie sobie że kilku w to uwierzyło i  i podniosło wielkie larum!!!!!
Siła i potęga plotki są wielkie. Zwłaszcza że to ziarenko niezgody pada na podatny grunt.
  2 lata temu były niezłe podwyżki w PSP. Nikt głośno nie mówił że to dzieki akcji protestacyjnej i ludziom którzy brali w niej udział (zarówno zrzeszonych jak i nie zrzeszonych w związkach).
Ostatnie lata nie przyniosły większych podwyżek - wina : to przez związki!!!!!
Należy chyba rozumiec że zwiazki zawodowe w ostatnim okresie walczyły o zaprzestanie wzrostu wynagrodzeń. :blink:
W każdym bądz razie jak coś jest nie tak, to wina związków.
Pozdrawiam wszystkich, którzy bezgranicznie "łykają " wszystkie brednie wypuszczane przez panów którym związki nie są na rękę.
PS. jakby w tym roku zima była znowu ostra to przyczyn należy szukać w działalności związków zawodowych. ;)

 

Gość_joker

  • Gość
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 01, 2003, 21:46:36 »
Aż mi się żygać chce jak to czytam. O czym wy wogóle rozmawiacie. Związki graja tak jak im góra każe. Należałem do związku "S" przez 4 lata. I przez te 4 lata nic sie nie zmieniło. Poza tym że co niektórzy związkowcy załatwili sobie mieszkania służbowe itp. A wogóle to za duzo trochę związków w PSP. Policja ma jeden i ma większe mundurówki w PSP są 2 a może i 3 i co mamy gówno. Podarte koszarówki, popękane hełmy, brak rękawic. O marnych pieniądzach za narażanie własnego życia nie wspomnę. Gdzie są związki w takim razie. Siedzą cicho i boją się odezwać. Krytykują tych co nie chcą się zapisać. I zachwalają czego to oni nie dokonali za swoich rządów. Gówno dokonali. Zupełne nic. Włączenie mundórówki do pensji oznacza pożegnanie się z podwyżką. Bo przecież dostaniemy większe pieniądze co miesiiąc podniesione o mundurówke. Gadać się wogóle nie chce. A co do prawa Unijnego to też nie jest tak jak kolego mówi że trzeba sie do niego dostosować. Choćby banalny przykład Euro. Nie wszyskie Państwa zaakceptowały tę walutę i jakoś do Unii dołączyli. A wogóle to jeśli strażak będzie zarabiał tyle ile zarabia strażak w Unii to zapewniam że wszyscy z chęcią zaakceptują te przepisy i prawo Unijne. Z jakiej racji Komendant Główny, jego zastępcy, Komendanci Wojewódzcy, Powiatowi itp. maja taką samą stawkę mundurową jeśli oczywiście nie wyższą ja strażak, który 24  godziny zapierdala na chleb, wraca z akcji brudny, przepocony, mokry i nie ma sie w co przebrac bo ma jeden "nomex", jedna koszrówkę, dziurawe buty. A Komendanci od wielu lat te same mundurki. Jedno wielkie nieporozumienie. Tym i wieloma istotnymi sprawami powinny zająć się związki. A nie siedzieć cichutko jak mysz pod miotła. A szkoda moich nerwów i palcy na dalsze pisanie bo pewnie na stronie zabrakło by miejsca.
Pozdrawiam

Offline Vahanara

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Sorty W Pensji
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 02, 2003, 12:44:25 »

tak sobie was poczytałem.
Wiem, że jestem trochę spóźniony, ale temat jest tak zajmujący, że mnie wytrzymam i cos naskrobię.

1. niestety prawdą jest, że związki robią się aktywne tylko przy regulacjach płac, naborze do szkół, nagrodach. to nie podlega dyskusji.
2. interesuje ich tylko (kierownictwo związku), przejście na etat związkowy, pomieszczenie, telefon, inne przywileje i nic więcej.
3. wszelkie akcje protestacyjne organizowane są zawsze gdy jest już zamykany lub zamknięty projekt budżetu i nic już nie można zrobić (czy ktoś zauważył tę prawidlowość). wtedy związkowcy wychodzą z flagami syrenami i zaczynają sie gorzkie żale.
4. Góra związkowa nie liczy się wcale z tym czego chcą doły. Po prostu wiedzą lepiej.  :D

można by tak wyliczać bez końca i powielać to co napisaliście.

w cywilizowanych krajach związki zawodowe są poza zakładem pracy i utrzymują się ze składek. i to jest zdrowy system.
niestety u nas związki stały się drugą władzą, szarymi eminencjami, którą obchodzi tyko robienie małej polityki.
parę latek już służę i dostałem propozycje z kilku związków, ale przez te lata tak naprawdę nie widziałem żadnego namacalnego efektu działania któregokolwiek z nich. więc po co mam do nich należeć.
przecież one nawet nie mogą się między sobą dogadać. a przecież cele mają wspólne.  ;)
od razu napiszę, że nie jestem stroną służbową. tak na zapas.
pozd.
NIL ADMIRANDUM