Autor Wątek: Wskaźniki Operacyjne  (Przeczytany 3681 razy)

Offline rogal1971

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Wskaźniki Operacyjne
« dnia: Grudzień 11, 2010, 14:26:47 »
 Witam. Może ktoś z kolegów wie co to jest. Mam to opisać. Proszę o jakieś dane.
 Pozdrawiam.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wskaźniki Operacyjne
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2010, 16:10:55 »
W jakim kontekście? Analizy ekonomicznej, zarządzania ryzykiem, badań operacyjnych, programowania, teorii podejmowania decyzji, a może jeszcze w jakiejś innej dziedzinie?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie


Offline rogal1971

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wskaźniki Operacyjne
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2010, 16:41:29 »
 Przedmiot: Taktyka działań gaśniczych.
 temat:Opisać wskaźniki operacyjne. Do czego służą.

 To wszystko co wiem.
 Może powiedz gdzie tego szukać.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wskaźniki Operacyjne
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2010, 17:26:13 »
taktyczne:
- drogi pożarowe i ewakuacyjne
- place manewrowe
- zaopatrzenie wodne (sieć H i zbiorniki)
- obciążenie ogniowe
- ilośc osób do ewakuacji ze strefy niebezpiecznej
- ilość SiS I rzutu i następnych
- zakładane i pożądane czasy operacyjne
i co tam sobie jesteś w stanie wymyślić dla wyjaśnienia procesu podejmowania decyzji w kontekście dowodzenia interwencyjnego

można jeszcze wymienić wskażniki operacyjne statystyczne określane w odniesieniu do prowadzonych działań:
- ilość interwencji ogółem i w rozbiciu na rodzaje
- ilość strażaków biorących udział w działaniach
- ogólny czas prowadzenia działań
- wielkośc strat
- wartość uratowanego mienia
- udział innych służb (samochody i osoby)
- i jeszcze cała masa danych, które można wyciągnąć z EWIDA plus oczywiście wszelkiej maści wskaźniki dynamiki wzrostu, które już sobie trzeba policzyć w tabelkach

takimi sprawami zajmują się panowie w WSKR i KCKRiOL - może ktoś z tamtąd się wypowie
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline jaras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Wskaźniki Operacyjne
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2010, 22:50:03 »
Wskaźniki operacyjne możesz znaleźć m.in. na stronie www.psp.wlkp.pl po lewej stronie w "Strategii rozwoju ... coś tam coś tam
Nie wiem kto to wymyśla, ale trochę to przypomina próbę zmierzenia rzeczy niemierzalnych. A nie wiem czy ktoś zadał sobie najważniejsze pytanie - po co te wskaźniki? Komu one są potrzebne i do czego?
Pozdrawiam