Autor Wątek: Strażacki "Transformer" uwolni ze śniegu - czyli Strażacy wyręczają drogowców  (Przeczytany 24745 razy)

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Cytuj
Białostoccy strażacy są przygotowani na walkę z zimą. A raczej jej skutkami. Obciążony i wyposażony w sprzęt, oraz piasek do podsypywania pod koła, samochód ma udrożniać ulice zablokowane głownie przez tiry.

http://www.tvn24.pl/0,1684554,0,1,strazacki-transformer-uwolni-ze-sniegu,wiadomosc.html

Czy to aby nie wychodzenie przed szereg  :pyt:
Wg mnie to Straż nie ma za zadanie wyciągać czy holować auta w takcie zimy, a może się mylę  :szalony:
Drogowcy jak zwykle zaskoczeni, stan dróg .... bez kometarza, a tu co ... Strażacy pomogą  :gwiazdki:

A władze jak zawsze siedzą sobie cicho i czekają co też kierowcy zrobią lub kto im pomoże zamiast w końcu mieć konkretne rozwiązania i na takie okoliczności.

Ciekaw jestem Waszej opini  :straz:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Nędzna wypowiedź.
Niestety wyciąganie zakopanych samochodów odbywało się w Warszawie w poniedziałek oraz na drodze między Pruszkowem a Ożarowem Mazowieckim wczoraj! Problem jest taki, że D-cy przybywający do takich zdarzeń nie podejmują odpowiednich decyzji i robotę tych zakopanych wykonują strażacy!

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Pomysł bardzo mi się podoba (w sensie, przygotowanie takiego auta w tym okresie).
Tyle, że głównym i jedynym przeznaczeniem tego auta powinno być wyciąganie aut czy to straży, czy pogotowia - ogólnie cele "ratunkowe", nie porządkowo-gospodarcze.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Pomysł bardzo mi się podoba (w sensie, przygotowanie takiego auta w tym okresie).
Tyle, że głównym i jedynym przeznaczeniem tego auta powinno być wyciąganie aut czy to straży, czy pogotowia - ogólnie cele "ratunkowe", nie porządkowo-gospodarcze.
Dokładnie to samo pomyślałem.
A tak jak to zostało przestawione w tym newsie przypomina mi  inna sytuacje sprzed kilku lat ...
ktoś naciągając przepisy w imię chęci niesienia pomocy,  zrobienia dobrego uczynku, wyręczenia kogos innego czy jeszcze innych powodów  wysłał strażaków do usunięcia kokonu  os na strychu ... pochwalono sie tym, aby wszyscy wiedzieli jacy strażacy są dobrzy i chętni do pomocy ... sytuacja sie rozwinęła i w efekt był taki że  trzeba było powoływac specjalny zespół na szczeblu krajowym aby jakoś wykręcic się z tego co zaczeło  generowac straszne koszty i kłopoty , a tak naprawdę nigdy nie było naszym zadaniem ...

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
No i sami na własne życzenie robimy z siebie służbę komunalną. Jeszcze pług z przodu i odśnieżanie ulic. Koledzy z Białegostoku maja pełno ciekawych pomysłów, jak nie samolot bezzałogowy to teraz ten wynalazek. Komuś się pomieszało kompletnie w głowie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Do końca nie wiadomo, co może się wydarzyć na służbie.
Z resztą B-tok jest znany z nietypowych akcji.

http://www.mmpoznan.pl/blog/entry/991/Stra%C5%BCacy+wezwani+do+zdj%C4%99cia+pier%C5%9Bcienia+z+penisa.html

"Potrzeba matką wynalazków".

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
tak? A co ma robić taki ciągnik? A jak dojedziecie na miejsce akcji, gdy na drodze stoi zwykły Tir? Lepiej usiąść i czekać na innych? Taka sytuacja pogodowa jak obecnie to po prostu stan klęski żywiołowej. I od tego jesteśmy my. Jak d..a od s...a.

MPO

  • Gość
A Mega City stoi w garażu i czeka jak się zakopie kwatermistrz  :rofl:. Pług też jest w razie jak zasypie nasze piękne miasto. Nas zima nie zaskoczy. Wybuch cysterny i ten wóz to akcja promocyjna "Wschodzący Białystok"  :szalony:

Offline zlywilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
    • Czerwonesamochody
Skoro to stan klęski żywiołowej (całe 3 dni śniegu pod koniec listopada w Polsce - cud Panie, cud) to może Straż odwiezie mi dziecko do szkoły? Albo po zakupy pojedzie?

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Skoro to stan klęski żywiołowej (całe 3 dni śniegu pod koniec listopada w Polsce - cud Panie, cud) to może Straż odwiezie mi dziecko do szkoły? Albo po zakupy pojedzie?
A to też na Podlasiu tyle, że w Augustowie ;)

Offline zimny_marian

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Jak zwykle Białystok musi się wyróżniać !!! Nie koniecznie chwalebnie!!!
Latem zobaczycie artykuł że białostoccy strażacy zamiatają ulice w mieście bo służby miejskie nie wyrabiaja.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Ja tylko apeluję do komendanta z jednostki w Białymstoku żeby nie zapomniał że jak w lipcu wystapi stan innej klęski żywiołowej, a więc temperatury w okolicach 28 - 32 stopnie Celcjusza (a więc standardowe Polskie lato, dla niektórych oczywiście zaskoczenie że w lipcu jest ciepło, tak samo jak dla innych że pod koniec listopada zaczyna padać śnieg) nie zapomniał na ten samochód załadować zgrzewek wody mineralnej i rozdawać ludziom na ulicach miasta, oczywiście również na koszt podatników.

A inni nadal się będą śmiali ze strażaków i kasowali pieniążki za siedzenie na d*pie i pier*zenie w stołek, bo po co pługi wysłać na ulicę jak straż uratuje cały świat
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline zimny_marian

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Nie wiem dlaczego piszecie o klęsce żywiołowej? Wiosną jak były powodzie to rząd nie stwierdził potrzeby wprowadzania takiego stanu bo przecież to normalne. To nie wiem dla czego teraz wszyscy piszą że śnieg w listopadzie to anomalia?
Transformers strażacki to tani bubel, który jak sądzę niedługo zacznie prześladować swojego stwórcę!!!

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Wszystko ładnie pięknie, ale o ile dobrze pamiętam, to w tym roku stowarzyszenie pomocy drogowej podnosiło larum  :tuba: do KG, że PSP im pracę odbiera - dokument podparli konkretnymi, udokumentowanymi zdjęciami akcjami - chodziło o holowanie TIR-a przez stary SCRd "Volvo" 301-49 z Gdańska i udział SCRt "Bronto" 301-43 również z Gdańska przy wyciąganiu z wykopu VW POLO. Proponuję nie wychodzić przed szereg, chcą pracy panowie z pomocy drogowej? To niech ją mają. Dowódcy począwszy od d-cy zastępu po komendanta powinni mieć jaja i nie ustępować naciskom - ewentualnie holowanie do jakiejś zatoczki, żeby pojazd nie blokował przejazdu i niech czeka dalej na pomoc drogową. Wszyscy są oburzeni pracami jakie wykonywać musieli koledzy z Augustowa, a tu się okazuje, że Augustów to taka "mała Polska" - dokładnie to samo w kraju się dzieje. Niedługo faktycznie będziemy musieli przejąć obowiązki służb oczyszczania miasta i służb dbających o zieleń.  :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 20:56:06 wysłana przez Mroovka »
Si vis pacem, para bellum

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
To prawda, że coraz częściej wychodzimy prze szereg zabierając innym służbom komunalnym  "chleb" - my za nich odwalamy robotę,a oni i tak biorą za to pieniądze. Teraz zaczynamy już zastępować pomoc drogową - usługi której sporo kosztują , ale straż to zrobi za free czyli na koszt podatnika.

Zima i śnieg to przecież normalka - tylko kierowcy tirów nie potrafią się jakoś w Polsce pozbierać. Zapominają do czego służą łańcuchy śnieżne - wolą stać na poboczu lub blokować drogę niż wyjść z cieplutkich kabin i pozakładać na je koła i co prawda wolniutko bo do 40km/h ,ale jechać do przodu. W wielu miejscach polski policja nie wpuszczała pojazdów bez łańcuchów na kołach na określone drogi , ale TV już o tym nie wspominała - to przecież nie była sensacja ... .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Niedobrze, że chłopaki z Białegostoku będą musieli sprzątać ulice z tirów, których szoferaki nie umieją założyć łańcuchów. Niedobrze, że pojawia się kolejna dziedzina w której służby miejskie i drogowe nie radzą sobie. Bo w Polsce można liczyć w zasadzie tylko na straż, która nigdy nie odmawia pomocy.

Ale czy rzeczywiście białostoccy 01 są na tyle głupi, żeby bawić się w pomoc drogową ? Czy ten wóz naprawdę będzie jeździł do każdego poślizgniętego tira ?

Dobrze, że jest taki sprzęt, z tego co widzę to jest 1466 6x6. Ile takich wozów jest w tamtejszej KM i w okolicznych powiatach ? Założę się, że niewiele. W dzisiejszych czasach terenowy samochód ciężarowy to skarb. Jest wiele sytuacji, w których tego typu auto jest przydatne, jeżeli nie konieczne. A to, czy ten skarb będzie rozmieniany na drobne i za pieniądze podatników będzie udawał pomoc drogową (3 ludzi obsady, co przy minimalnych stanach osobowych jest dużo) czy będzie używany do poważnych zadań ratowania życia i mienia - to już zależy od tamtejszych władców.

Liczę, że zainteresowani z Białegostoku będą monitorować używanie tego pojazdu i w razie używania go do dziwnych celów będą interweniować. Inna sprawa, że do B-stoku okresowo ustawiają zakaz wjazdu ciężarówek, bo na stromych podjazdach kompletnie blokują miasto.

Nawiasem mówiąc, dziwi trochę ubogie wyposażenie - po samochodzie tego typu spodziewałbym się żurawia, wyciągarki, lin... a nie tylko paru ton piochu i kompletu szyp. Mam nadzieję, że tymi łopatami będą robić wozacy, a nie strażacy :)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
słuchajcie, przecież chłopaki z JRG tego nie wymyślili...
wymyślił to jakiś komendant z ambicjami który lubi na cudzej dupie się ślizgać....

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Opady śniegu pod koniec listopada czy początku grudnia to raczej nie stan klęski żywiołowej ani nic dziwnego. Ileś lat temu były zimy gdzie temp. spadały nawet poniżej -30*C i ludzie sobie o dziwo radzili. Nie potrzeba było do tego Straży, a powiem więcej ludzie dzwonili na służby ratunkowe w ostateczności bo byli tak wychowani że wiedzieli że numery alarmowe to świetość i dzwonili wtedy gdy naprawdę była taka potrzeba. A dziś ...

Ktoś bierze grube pieniądze za zimowe utrzymanie dróg, są robione mega plany, są podane telefony do osób za to odpowiedzialnych, co roku mówi się że zima już "drogowców" nie zaskoczy ... i co roku to samo.
Tak jak koledzy pisali wcześniej, posiadanie na wyposażeniu tego typu auta jest jak najbardziej wskazana ... ale dla Nas Strażaków, dla kolegów z Policji czy Pogotowia bo to się równa bezpieczeństwo społeczeństwa.
Ale robienie za pomoc drogową absolutnie nie, kto inny za to dostał pieniądze i powinien się z tego wywiązać  :gwiazdki:

Sąsiedzi z południa z których czasem się śmiejemy potrafią sobie z takimi sytuacjami całkiem nieźle radzić. Na przykład po prostu podpisuje się umowę nawet z rolnikiem który dysponuje odpowiednim ciągnikiem z pługiem bądź tzw. "turem" i ten Pan odśnieża odcinek drogi tej a tej, a jak trzeba to wyciągnie nawet i ciężarówe.
Profesjonalne, że się tak wyraże, piaskarki na główne drogi a boczne odśnieżone przez przykładowego Pana Rolnika. Każda strona zadowolona, proste prawda  :rolleyes:

A w Polsce jak zwykle nic się nie da  :krzyk:
Przykład: Brat (rolnik) z własnej woli odśnieżył dwie drogi gminne, ot po prostu sąsiedzka pomoc, bo sam musi poruszać się autem a jak może to pomoże i innym. Jak spytałem czy ktoś z władz gminy o to Go po prosił to się tylko uśmiechnął ...

To samo ze Strażą, ktoś po prostu czeka aż się wychylimy bo chcemy pomóc, ktoś chce zabłysnąć i nałapać punktów u polityków, ktoś chce coś sobie dzięki temu załatwić bo inaczej się nie da i takie kwiatki mamy  :-\

Oj jeszcze daleko nam do normalności i tego żeby w końcu każdy odpowiadał za to do czego został zatrudniony/powołany ...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 23:15:40 wysłana przez azirafal »
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Wątek już na samym początku podsumował deejayslonio. Dowódcom na miejscu akcji często po prostu brakuje jaj żeby podjąć niepopularne decyzje i przez to od dawna robimy robotę która absolutnie do nas nie należy. Slubowaliśmy ratowanie życia, zdrowia i mienia a zamiast tego rozmieniamy się na drobne i marnujemy swój cenny czas i specjalistyczne wyszkolenie na zajmowanie się sprawami dla których w żadnym wypadku nie jesteśmy właściwą służbą.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
A ja myślę że w sporej mierze jest to także wina "góry" czyli Komendantów Powiatowych/Wojewódzkich i wyżej a jeszcze bardziej układów z politykami i władzami ... "bo jak tej sprawy mi nie załatwicie to guzik z pieniędzy na nowe auto będzie" ...

Skoro w danej chwili podjęte przed Dowódcę akcji działania są dobre a na drugi dzień złe to czasem ciężko się dziwić że Dowódcy już sami nie wiedzą co mają robić i często dają sobie spokój i każą podejmować działania do nas nie należące ...  :-\
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Cytuj
Tu jest własnie pies pogrzebany i trudno sie z tą opinią nie zgodzić.
Sami właśnie tego uczymy wychodząc z założenia że jak juz przyjechaliśmy to coś zrobimy, nie koniecznie to co należy sie do naszych obowiążków. Inna sprawa jeżeli przełożony zadecyduje inaczej i zmieni decyzje dowódcy przybyłego na miejsce zdarzenia lub wyśle go wiedząc z góry do czego wysyła.
Samochód jest dysponowany do tirów które utknęły na sliskich podjazdach i korkują drogę. Z ta myślą go ztransformowali  -_-. MSK i 01 wiedzą do czego jeździ. Tak jak ktoś już tu wspomniał strażacy z JRG tego nie wymyślili  -_-. Resztę możecie dopowiedzieć sami... . A żartem ujmując- poprawia statystyki  -_-

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
na cyzm polega ta transformacja ?
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
na cyzm polega ta transformacja ?

302 81 - czyli SKw - został dostosowany do standardu SCPiach :)

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
@085 jak dla mnie post miesiąca, teraz muszę czyścić monitor z kawy :gwiazdki:
So Others May Live

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Cytuj
@085 jak dla mnie post miesiąca, teraz muszę czyścić monitor z kawy 
nie tylko zima potrafi zaskoczyć  :rofl: