Autor Wątek: Włamanie do OSP  (Przeczytany 83092 razy)

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 26, 2013, 18:59:52 »
Każdy sprzęt proponuję trwale oznaczać. To utrudnia sprawę gamoniom, którym Hamurabi upier****łby rączki!
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 28, 2013, 20:15:23 »
U mnie ostatnio w jednostce było nietypowe włamanie, ponieważ wybyli szybę, otworzyli okno weszli, ukradli tylko kluczyki do samochodu i śrubokręty z szafki, i wyszli również zamykając okno. Więc nie wiadomo czy chcieli ukraść auto ale im się nie udało odpalić czy jak :)

Offline shpaco

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 28, 2013, 22:44:58 »
u nas jest o tyle "dobrze", że stacjonujemy w miejscu byłej rolniczej spółdzielni produkcyjnej. obecnie jest ona w prywatnych rękach, jest tam mnóstwo drogiego sprzętu, droższego niż nasz, więc jak już to "polaczki" okradną prywatnego przedsiębiorcę. włamania były, ukradli złom owego przedsiębiorcy...  :rofl: a napisałem "dobrze", bo mamy tam tylko sypiący się garaż...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2013, 08:57:55 wysłana przez shpaco »

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 28, 2013, 23:24:37 »
Ja u siebie na stronie już zamieściłem w zakładce sprzęt informację:
Cytuj
W związku z coraz liczniejszymi przypadkami włamań i kradzieży w remizach i garażach strażackich zdecydowaliśmy się na usunięcie informacji o posiadanym sprzęcie aby nie zapraszać potencjalnych złodziei do naszej remizy. Mamy nadzieję że będziecie w stanie zrozumieć naszą decyzję.

I innym radzę to samo lub podobnie.

Offline noaraf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 02, 2013, 22:01:55 »
..a moze tak w ramach "braci mundurowych" dogadac sie z policja przy okazji zlapania takich leszczy i im po tych lapkach skradzionymi przez nich pilami posmyrac :) Jak by mial 2 kikuciki to by 4x pomyslal zanim by tknal cudza wlasnosc. A sedzia zawsze moze tak ulubiona przez nich 'niska szkodliwosc' oglosic i od karania sprawcow tego barbazynstwa odstapic..  :wacko:
toporek rwie sie do reki jak sie takie wiadomosci czyta  :'(
pzdr, G.

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 04, 2013, 22:39:16 »
katopo

Trzeba będzie ze strony usunąć zdjęcia sprzętu i jego wykaz bo to zaproszenie dla złodziei.

Czasami jak przeglądam strony jednostek OSP,gdzie każda rzecz z wyposażenia jest obrazowana dokładnie i opisana jak w gazetce z OBI to się zastanawiam co nimi kieruje. Takie chwalenie się kończy się potem tak, że jakieś darmozjady ,,zabierają" co im potrzebne... Oby pokrzywdzone jednostki szybko odzyskały skradziony sprzęt.

miałem właśnie o tym napisać trzeba skończyć z tymi igrzyskami chwalenia się  na stronach internetowych co jaka jednostka posiada złodziej rozeznany w temacie sprzętu  ppoż pierwszą lepszą jednostkę OSP okradnie intuicyjnie ze sprzętu i za bardzo się nie zmęczy tym. Inną kwestią jest to skąd  "zbóje" zaopatrują się w informację na temat wyposażenia jednostek OSP, bo to też może być temat rzeka, bo często okradają jednostki w mniejszych miejscowościach i mniej prężnie działające.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 04, 2013, 22:55:56 »
Koledzy, tutaj co innego jest problemem.
Mamy taki i taki sprzęt, warty nawet miliony - jeśli chcemy, powinniśmy mieć możliwość trzymania go w szklanych gablotach przed remizami i jednostkami.
Problemem są zbyt niskie kary i przekonanie przestępców o bezkarności lub czekającej na nich karze o znikomej wadze.

Gdyby złodziej wiedział, że za kradzież grozi mu ucięcie łap na głównym placu danej miejscowości, 10000x by się zastanowił, zanim do takich sytuacji by doszło.

Ukrywając wszystko, PISZĄC O TYM, pokazujemy po prostu, że się boimy. A oni przekonują się o swojej bezkarności.

Ja u siebie na stronie już zamieściłem w zakładce sprzęt informację:
Cytuj
W związku z coraz liczniejszymi przypadkami włamań i kradzieży w remizach i garażach strażackich zdecydowaliśmy się na usunięcie informacji o posiadanym sprzęcie aby nie zapraszać potencjalnych złodziei do naszej remizy. Mamy nadzieję że będziecie w stanie zrozumieć naszą decyzję.

I innym radzę to samo lub podobnie.
Takim wpisem działacie wręcz przeciwnie, zgodnie z Waszą logiką. Podwajacie  tylko domniemaną wartość sprzętu, który posiadacie.

Nie wiem jak Wy, ale ja chcę żyć w kraju, w którym nawet na cały rok mógłbym zostawić przed garażem samochód z kluczykami w stacyjce. I czuć się bezpiecznie.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2013, 23:31:47 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 05, 2013, 10:52:28 »
Dokładnie Sheldon, pisząc, że go nie ujawnia znaczy że ukrywa coś ważnego...po co w ogóle się tym chwalić, zrobić fotkę remizy, czystego lśniącego wozu ( z zamkniętymi roletami)  i tyle, . To nie ogłoszenie kupie/sprzedam/zamienię , że im więcej zdjęć i informacji tym lepiej. Dwa, że często budynki OSP są nieoświetlone nocą, ba często bez alarmów stoją na uboczach miejscowości... kradnie się samochody dla inwalidów, sprzęt medyczny ze szpitala.. okrada się strażaków... Piłsudski miał racje...kraj wspaniały tylko ludzie K..WY.


Offline strazyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 06, 2013, 14:53:17 »
Niestety sami kusimy złodziei!!! Pokazujemy na stronach internetowych swój sprzęt, organizujemy festyny, pokazy przy strażnicach na które przychodzi dużo różnych ludzi (niekoniecznie w uczciwych zamiarach).
W dzisiejszych czasach gzie nie ma już "świętości" dla złodziei, brak krat w oknach, marny zamek w drzwiach to już jest zaniedbanie z naszej strony i wręcz prowokuje "amatorów szybkiego dochodu". Dobrym dodatkowym zabezpieczeniem jest alarm zintegrowany z systemem selektywnego alarmowania.
Z tymi samosądami to lepiej nie próbować bo złodziej dostanie zawiasy, a wy po parę lat!

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 06, 2013, 15:01:06 »
Niestety sami kusimy złodziei!!! Pokazujemy na stronach internetowych swój sprzęt, organizujemy festyny, pokazy przy strażnicach na które przychodzi dużo różnych ludzi (niekoniecznie w uczciwych zamiarach).
A co mamy się zabunkrować w remizie i zgłosić żeby nas nie dysponowali bo nam mogą na akcji buchnąć pilarkę ze skrytki? To, że w naszym kraju złodziei nie brakuje wiedział już Piłsudski:

Offline strazyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 06, 2013, 15:36:11 »
Niestety sami kusimy złodziei!!! Pokazujemy na stronach internetowych swój sprzęt, organizujemy festyny, pokazy przy strażnicach na które przychodzi dużo różnych ludzi (niekoniecznie w uczciwych zamiarach).
A co mamy się zabunkrować w remizie i zgłosić żeby nas nie dysponowali bo nam mogą na akcji buchnąć pilarkę ze skrytki? To, że w naszym kraju złodziei nie brakuje wiedział już Piłsudski:


Źle mnie zrozumiałeś kolego. Na "dobrego złodzieja" nie ma rady.
Ale przyznasz mi rację, że duże zwykłe okno w remizie (na parterze) bez krat, przez które widać ładnie poukładany, zadbany sprzęt to kuszenie losu i prowokowanie do kradzieży. A niestety widzę tak "zabezpieczone" remizy w swoim powiecie.
Dodam tylko że mieliśmy już kilka włamań do strażnic w okolicy w ostatnich latach.
Jednych złodziejaszków jak złapali to przyznali się, że z rozmieszczeniem pomieszczeń w strażnicy którą okradli zapoznali się podczas imprezy z okazji poświęcenia nowego samochodu dla tej jednostki.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2013, 22:02:26 wysłana przez strazyk »

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 06, 2013, 16:17:23 »
Kraty w oknach, alarm, monitoring, drzwi antywłamaniowe oraz myślenie.
Na biedę można czujkę podpiąć do DTG i już jest proste powiadamianie o włamaniu.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 06, 2013, 16:28:23 »
Źle mnie zrozumiałeś kolego. Na "dobrego złodzieja" nie ma rady.
A to przepraszam!

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 07, 2013, 15:25:14 »
Jeśli piszecie o podpięciu pod selektywne to rozumiem pod syrenę? Orientujecie się czy jest możliwość wysłania sygnału do KP PSP jeśli załączy się alarm antywłamaniowy?  Odpowiedź możliwa na PRV.

Offline wikser20

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 07, 2013, 21:03:13 »
do pol102

wiesz może coś więcej jak można podpiąć do terminala dtg czujki aby przyszło powiadomienie o włamaniu

Offline koen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 08, 2013, 11:22:12 »
U mnie w w remizie selektywne pełni role alarmu, dodatkowo zamontowany jest  sygnalizator alarmowy na zewnątrz plus 5 strażaków dostaje smsy o włamaniu z terminala DTG :)

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 10, 2013, 12:57:26 »

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 10, 2013, 14:20:21 »
Cytuj
Od świąt w rejonie Nysy złodzieje włamali się do 10 remiz w gminie Głuchołazy, Nysa i Pakosławice oraz do dwóch w powiecie prudnickim.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130410/POWIAT02/130409562

Cytuj
Najgłośniejszy przypadek miał miejsce w Bierawie, gdzie złodzieje ukradli wóz bojowy, a potem spalili go w lesie.

Tu trochę NTO przekłamało samochód nie skradziono w samej Bierawie a z OSP w miejscowości Lubieszów gmina Bierawa i wcale go nie spalili a rozebrali na części , samochód policja odnalazła  zdekompletowany na terenie województwa śląskiego . Sprawa zakończyła się w miarę dobrze samochód pojechał do producenta do ponownej karosacji ( z samochodu została rama z kabiną zabudowa ,została zdemontowana przez złodziei) naprawę pokryło AC
Pisano o tym tutaj:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,16397.msg170856.html#msg170856
A tu w NTO :
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110605/REPORTAZ/995768295

Cytuj
Wyjątkowo w Rzepcach w gminie Głogówek włamywacze zadowolili się pieniędzmi strażaków. Rozbili kasetkę, zabrali ok. 400 zł, zniszczyli część radiostacji, ale sprzęt ratowniczy zostawili.
W tym przypadku na moją wiedzę włamywacze zostali złapani.I to nie była ekipa od pilarek ....Ci niestety dalej na wolności czyli uważajmy....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 14:56:36 wysłana przez superfire »

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 10, 2013, 14:29:15 »
Redaktorzy sami nie wiedzą o czym wcześniej pisali. 20 sekund i znalazłem u nich na portalu wcześniejszy artykuł.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100207/POWIAT08/37548502

Złodzieje ukradli z remizy OSP w Sowczycach Żuka którego później spalili w lesie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 10, 2013, 14:44:57 »
Redaktorzy sami nie wiedzą o czym wcześniej pisali. 20 sekund i znalazłem u nich na portalu wcześniejszy artykuł.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100207/POWIAT08/37548502

Złodzieje ukradli z remizy OSP w Sowczycach Żuka którego później spalili w lesie.

Przecież to Nysa, a nie Żuk.
Ale artykuł jest z 2010 r.  :klol:

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 10, 2013, 14:50:58 »
Ja nie popatrzyłem tylko skopiowałem tekst i dopisałem końcówkę :D Redaktorzy tak piszą artykuły :D

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 10, 2013, 15:03:32 »
Najbardziej martwi mnie to , że pomimo zabezpieczeń które posiada moja remiza włamywacze odłączają zasilanie budynku tym samym alarm jest bez użyteczny :-( i nie mam pomysłu co zrobić aby  zabezpieczyć remizę ......macie to jakoś rozwiązane ????

Offline lukijrg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 10, 2013, 15:19:15 »
Alarm musi być wyposażony w akumulator,w razie przerwania zasilania on podtrzyma system alarmowy.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 10, 2013, 15:48:50 »
Alarm musi być wyposażony w akumulator,w razie przerwania zasilania on podtrzyma system alarmowy.

I tak jest przez ok 30-60 min(może więcej jest 2 letni) i co dalej ???? A może by wymienić akumulator na większy który wytrzyma np. z 6 h było by to jakieś rozwiązanie...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 18:25:54 wysłana przez superfire »

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 10, 2013, 15:58:30 »
30-60 min i nic więcej, przecież nie będziemy budować układów awaryjnego zasilania z agregatów... nie można dać się zwariować. Co można zrobić to uczulić sąsiadów, którzy mieszkają przy remizie żeby reagowali.
Złodziejstwo można trochę ograniczyć nie kupując prywatnie sprzętu od złodziei. Popatrzcie na chociażby niektóre firmy budowlane.... "kupiłem wiertarkę, szlifierkę po dobrej cenie" ale ten gość nie zwróci uwagi na to, że maszyna podpieprzona jest komuś innemu, że nie posiada tabliczek znamionowych. Gnoje zrywają wszelkie oznaczenia z maszyn, nawet te które nie zawierają numeru seryjnego. Giełda również łyknie takie towary. Niestety to jest chore.....