Autor Wątek: Włamanie do OSP  (Przeczytany 42550 razy)

Offline koen

• Początkujący
  • *
Odp: Włamanie do OSP
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 08, 2013, 11:22:12 »
U mnie w w remizie selektywne pełni role alarmu, dodatkowo zamontowany jest  sygnalizator alarmowy na zewnątrz plus 5 strażaków dostaje smsy o włamaniu z terminala DTG :)

Offline mkl

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 10, 2013, 12:57:26 »

Offline superfire

• Strażak Sam
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 10, 2013, 14:20:21 »
Od świąt w rejonie Nysy złodzieje włamali się do 10 remiz w gminie Głuchołazy, Nysa i Pakosławice oraz do dwóch w powiecie prudnickim.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130410/POWIAT02/130409562

Najgłośniejszy przypadek miał miejsce w Bierawie, gdzie złodzieje ukradli wóz bojowy, a potem spalili go w lesie.

Tu trochę NTO przekłamało samochód nie skradziono w samej Bierawie a z OSP w miejscowości Lubieszów gmina Bierawa i wcale go nie spalili a rozebrali na części , samochód policja odnalazła  zdekompletowany na terenie województwa śląskiego . Sprawa zakończyła się w miarę dobrze samochód pojechał do producenta do ponownej karosacji ( z samochodu została rama z kabiną zabudowa ,została zdemontowana przez złodziei) naprawę pokryło AC
Pisano o tym tutaj:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,16397.msg170856.html#msg170856
A tu w NTO :
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110605/REPORTAZ/995768295

Wyjątkowo w Rzepcach w gminie Głogówek włamywacze zadowolili się pieniędzmi strażaków. Rozbili kasetkę, zabrali ok. 400 zł, zniszczyli część radiostacji, ale sprzęt ratowniczy zostawili.
W tym przypadku na moją wiedzę włamywacze zostali złapani.I to nie była ekipa od pilarek ....Ci niestety dalej na wolności czyli uważajmy....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 14:56:36 wysłana przez superfire »

Offline mkl

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 10, 2013, 14:29:15 »
Redaktorzy sami nie wiedzą o czym wcześniej pisali. 20 sekund i znalazłem u nich na portalu wcześniejszy artykuł.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100207/POWIAT08/37548502

Złodzieje ukradli z remizy OSP w Sowczycach Żuka którego później spalili w lesie.

Offline grzela

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 10, 2013, 14:44:57 »
Redaktorzy sami nie wiedzą o czym wcześniej pisali. 20 sekund i znalazłem u nich na portalu wcześniejszy artykuł.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100207/POWIAT08/37548502

Złodzieje ukradli z remizy OSP w Sowczycach Żuka którego później spalili w lesie.

Przecież to Nysa, a nie Żuk.
Ale artykuł jest z 2010 r.  :klol:

Offline mkl

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 10, 2013, 14:50:58 »
Ja nie popatrzyłem tylko skopiowałem tekst i dopisałem końcówkę :D Redaktorzy tak piszą artykuły :D

Offline superfire

• Strażak Sam
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 10, 2013, 15:03:32 »
Najbardziej martwi mnie to , że pomimo zabezpieczeń które posiada moja remiza włamywacze odłączają zasilanie budynku tym samym alarm jest bez użyteczny :-( i nie mam pomysłu co zrobić aby  zabezpieczyć remizę ......macie to jakoś rozwiązane ????

Offline lukijrg

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 10, 2013, 15:19:15 »
Alarm musi być wyposażony w akumulator,w razie przerwania zasilania on podtrzyma system alarmowy.

Offline superfire

• Strażak Sam
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 10, 2013, 15:48:50 »
Alarm musi być wyposażony w akumulator,w razie przerwania zasilania on podtrzyma system alarmowy.

I tak jest przez ok 30-60 min(może więcej jest 2 letni) i co dalej ???? A może by wymienić akumulator na większy który wytrzyma np. z 6 h było by to jakieś rozwiązanie...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 18:25:54 wysłana przez superfire »

Offline mkl

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 10, 2013, 15:58:30 »
30-60 min i nic więcej, przecież nie będziemy budować układów awaryjnego zasilania z agregatów... nie można dać się zwariować. Co można zrobić to uczulić sąsiadów, którzy mieszkają przy remizie żeby reagowali.
Złodziejstwo można trochę ograniczyć nie kupując prywatnie sprzętu od złodziei. Popatrzcie na chociażby niektóre firmy budowlane.... "kupiłem wiertarkę, szlifierkę po dobrej cenie" ale ten gość nie zwróci uwagi na to, że maszyna podpieprzona jest komuś innemu, że nie posiada tabliczek znamionowych. Gnoje zrywają wszelkie oznaczenia z maszyn, nawet te które nie zawierają numeru seryjnego. Giełda również łyknie takie towary. Niestety to jest chore.....

Offline Dzumsi

• Strażak Sam
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 10, 2013, 19:20:54 »
Najbardziej martwi mnie to , że pomimo zabezpieczeń które posiada moja remiza włamywacze odłączają zasilanie budynku tym samym alarm jest bez użyteczny :-( i nie mam pomysłu co zrobić aby  zabezpieczyć remizę ......macie to jakoś rozwiązane ????
Kolego, nie wiem czy tak jest u Was ale zamontujcie sobie moduł GSM. On was poinformuje że alarm nie ma prądu. Jak dostaniecie smsa o 3 nad ranem że w remizie nie ma prądu zawsze można podjechać i sprawdzić co i jak.
Dodatkowo taki moduł można dowolnie zaprogramować np. wyśle smsa wszystkim druhom że załączył się alarm w remizie, poinformuje np. konserwatorów że w danej chwili alarm został włączony/wyłączony.
Rozmawiając z monterem alarmów osobiście poradził mi, nie montowanie wyjca na budynku choć na każdych szkoleniach zaleca się jego montaż. Po co złodziej ma wiedzieć że budynek chroniony. (Nie wiem czy pamiętacie jak jakieś jednostce zawineli SLRd Transit, zapsikali wyjca pianką poliuretanową, ponoć teraz już te urządzenia są też na to zabezpieczone.)
Dobra centrala, dobre czujki, moduł GSM, każdy strażak własny kod dezaktywujący i jesteśmy chronieni. W dobie sprzętu akumulatorowego itp. żadne kraty nie stanowią przeszkody wydłużają tylko czas dostania się do budynku. Trzeba więc jak najszybciej zauważyć ruch w pomieszczeniu i poinformować wszystkich.

W razie jakiś pytań o alarmy postaram się odpowiedzieć/pomóc.
Pozdrawiam :straz:

Offline superfire

• Strażak Sam
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 10, 2013, 20:22:51 »
Kolego, nie wiem czy tak jest u Was ale zamontujcie sobie moduł GSM. On was poinformuje że alarm nie ma prądu. Jak dostaniecie smsa o 3 nad ranem że w remizie nie ma prądu zawsze można podjechać i sprawdzić co i jak.
Dodatkowo taki moduł można dowolnie zaprogramować np. wyśle smsa wszystkim druhom że załączył się alarm w remizie, poinformuje np. konserwatorów że w danej chwili alarm został włączony/wyłączony.
Rozmawiając z monterem alarmów osobiście poradził mi, nie montowanie wyjca na budynku choć na każdych szkoleniach zaleca się jego montaż. Po co złodziej ma wiedzieć że budynek chroniony. (Nie wiem czy pamiętacie jak jakieś jednostce zawineli SLRd Transit, zapsikali wyjca pianką poliuretanową, ponoć teraz już te urządzenia są też na to zabezpieczone.)
Dobra centrala, dobre czujki, moduł GSM, każdy strażak własny kod dezaktywujący i jesteśmy chronieni. W dobie sprzętu akumulatorowego itp. żadne kraty nie stanowią przeszkody wydłużają tylko czas dostania się do budynku. Trzeba więc jak najszybciej zauważyć ruch w pomieszczeniu i poinformować wszystkich.

W razie jakiś pytań o alarmy postaram się odpowiedzieć/pomóc.
Pozdrawiam :straz:

Kolego, nie wiem czy tak jest u Was ale zamontujcie sobie moduł GSM.
Tak mamy zainstalowany
On was poinformuje że alarm nie ma prądu. Jak dostaniecie smsa o 3 nad ranem że w remizie nie ma prądu zawsze można podjechać i sprawdzić co i jak.
Prawdopodobnie jest taka możliwość aby sms poinformował mnie o zaniku prądu - skonsultuję z serwisantem i jak będzie to możliwe to oczywiście aktywuje
Mamy :-)
Rozmawiając z monterem alarmów osobiście poradził mi, nie montowanie wyjca na budynku choć na każdych szkoleniach zaleca się jego montaż. Po co złodziej ma wiedzieć że budynek chroniony.
Akurat mamy na zewnętrznej elewacji (działa też to prewencyjnie) ale mamy też dodatkowy :-)
(Nie wiem czy pamiętacie jak jakieś jednostce zawineli SLRd Transit, zapsikali wyjca pianką poliuretanową, ponoć teraz już te urządzenia są też na to zabezpieczone.)
Pamiętamy :-) nawet wspomniałem czytaj powyżej
Dobra centrala, dobre czujki, moduł GSM, każdy strażak własny kod dezaktywujący i jesteśmy chronieni.
Wszystko to mamy ale jak widać na złodzieja nie ma mocnych można ewentualnie im jak najbardziej utrudnić dostęp co staramy się robić ........ale nie czujemy się na 100%  chronieni .
Moja remiza jest w miarę dobrze zabezpieczona a mimo to po tych ostatnich włamaniach jesteśmy w strachu (opisywane włamania dotyczą powiatu sąsiadującego z moim)

Ale tak czasami staram się postawić na miejscu złodzieja (spróbujcie też ) i..zadać sobie pytanie :
- którędy bym wszedł do remizy
- gdzie jest najciemniej
- którą remizę wybrać do włamu
- która posiada najlepszy sprzęt i jest najgorzej zabezpieczona

U mnie po obejściu do o koła budynku okazało się , że na zapleczu leży stara drabina którą złodzieje mogli by się posłużyć do wejścia przez okno na piętro ,drabinę oczywiście usunąłem (po co ułatwiać ) a co gorsza zostać posądzonym wręcz o  ułatwianie.... Doświetlono na około budynek oświetleniem ulicznym (żarówki sodowe) .Po modernizacji instalacji alarmowej zainstalowano czujkę nawet na poddaszu . Wymieniono drzwi wejściowe które posiadają dwa  solidne zamki .
A i tak nie czujemy się pewnie.  Jako ciekawostkę powiem wam , że w tamtym roku posadziliśmy tuje wokół remizy a i tak wykopali nam około 15 szt i to można powiedzieć pod lampą ........świństwo jakich mało tym bardziej , że musiał to być ktoś miejscowy ....i nikt nie widział a domów w kolo sporo....

Offline grzela

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 15, 2013, 17:00:52 »

Offline superfire

• Strażak Sam
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 28, 2013, 15:06:32 »
3 dni temu w sąsiedniej jednostce z mojej gminy doszło do próby włamania do remizy złodzieje wyrwali kratę i weszli przez okno do wnętrza jednak zadziałał alarm włamaniowy i spłoszył złodziei!!! Było tylko kwestia czasu kiedy zaatakują moja jednostkę ..................i byliśmy w ciągłym strachu o nasz sprzęt ...... a tu dzisiaj taka wiadomość 
Od 19 do 21 czerwca 2013 roku głubczyccy policjanci zatrzymali 6 osób w wieku 21-28 lat (wszyscy są mieszkańcami powiatu głubczyckiego) podejrzanych o szereg kradzieży z włamaniem na terenie województwa opolskiego i ościennych, głównie śląskiego.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130628/POWIAT07/130629448

Sylwek: a piwko tam przywieź z tej zagramanicy za poprawianie ortografii :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2013, 15:40:18 wysłana przez Sylwek »

Offline fire45

• Strażak Sam
  • Nie ma miękkiej gry!
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 28, 2013, 15:47:08 »
http://www.remiza.com.pl/aktualnosc/3477/Opolskie_Policja_ujela_wlamywaczy_do_remiz.html

21 czerwca, trzech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych.

Jak się również dowiedzieliśmy u strażaków z OSP Wronin (woj. opolskie), w nocy z 24 na 25 czerwca, w ich rezmizie uruchomiony został system alarmowania o zdarzeniu. Po przybyciu do remizy okazało się, że system został uruchomiony z czujki alarmowej a nie przez dyspozytora. Po sprawdzniu okazało się, że próbowano się włamać do ich remizy. Alarm jednak spłoszył intruzów.

Czyli skuteczność policji zerowa, albo nowa grupa.

Offline Brodson

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 28, 2013, 21:38:22 »
Jak bardzo można być bezmyślnym i nieodpowiedzialnym? W końcu ten sprzęt ratuje ludzkie życie i dobytek. Nie rozumiem takich ludzi. Świat schodzi na psy.

Udało mi się wypożyczyć fajny samochód. Super wypozyczalnia samochodow luksusowych warszawa daje niezły wybór.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2013, 17:41:10 wysłana przez Brodson »

Offline Bobik13

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 02, 2013, 20:28:45 »
I co nic więcej nie słychać na ten temat? Może ich już złapali?

Szukając firmy robiącej reklamy świetlne natknąłem się na tą stronę internetowoą: http://www.reklamyswietlne.pl/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2013, 18:40:41 wysłana przez Bobik13 »

Offline grzela

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 22, 2013, 13:32:39 »
Żeby nie zaczynać nowego wątku, sprawa nie dotyczy OSP, ale

Okradli karetkę, gdy ratownicy udzielali pomocy.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-poznan,43/okradli-karetke-gdy-ratownicy-udzielali-pomocy,348895.html

Offline SenseY

• KLUBOWICZ-MOD
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 22, 2013, 20:00:15 »
Krytce należy poddać nie tylko zlodziei którzy nie znają żadnych granic przezwoitiści, ale również te osoby co potem kupują sprzęt od tego zlodzieja. Oni przecież jakby byli uczciwi to by takiego delikwenta sprowadzili na właściwe tory.

Offline kerajjj

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:42:05 »