Autor Wątek: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe  (Przeczytany 17856 razy)

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« dnia: Listopad 10, 2010, 14:26:18 »
Dzisiaj zawitał do mnie osobnik w kamizelce od munduru koszarowego, z naszywką OSP Kwiatowe. Roznosił ulotki wyborcze komitetu strażaków na wybory do Rady Miasta Poznania. Strażak ten, w nowiutkiej kamizelce, agitował za swoją osobą i za kolegami z PSP i OSP kandydującymi do rady miasta.
 
Wyszła mi przysłowiowa gula, bo JAK MOŻNA używać munduru strażackiego do agitacji politycznej ? Dlaczego strażak nosi elementy munduru do cywilnego ubrania (pół biedy), a co gorsza używa ich do gry politycznej ?

To odbija się na zaufaniu społecznym do Straży Pożarnej jako takiej - jestem zażenowany, że to akurat w moim mieście strażacy urządzają sobie gierki polityczne kosztem munduru i zaufania do nas wszystkich  :angry:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2010, 14:38:14 »
Nie nazywałbym tego kpiną, może to wyjaśni sprawę.
Cytuj
Na co dzień walczą z pożarami, ale postanowili zrobić dla poznaniaków jeszcze więcej. Siedmiu strażaków z naszego miasta startuje do rady miasta. Chcą, by Poznań stał się bardziej przyjaznym dla mieszkańców miejscem. - Dość pustych sloganów i lania wody przez polityków. Czas wreszcie działać! - mówią.
http://www.fakt.pl/Strazacy-chca-zostac-radnymi,artykuly,84810,1.html
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2010, 14:42:53 »
Gdzie jest granica ? Może jeszcze niech założy nomex i jeździ GBA na sygnale rozrzucając ulotki ?
Mundur to jest świętość i baardzo mi się nie podoba, że ktoś na zaufaniu społecznym do Straży opiera swoje gierki.

Zwłaszcza, że jak ktoś obiecuje budowę ulic, których nie ma nawet w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym, to będzie takim radnym, że pożal się Boże.

http://www.konieclaniawody.pl/ to jest strona kolegów. Niech sobie pozują do zdjęć w mundurach, w końcu np. lekarze też pozują w kitlach i nikt się nie burzy, chociaż kitel to nie mundur. Ale noszenie koszarówy do cywilnych łachów i pyskowanie, że "on w swojej straży tak może bo to jest OSP" jest ŻENUJĄCE.

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2010, 14:49:40 »
Myślę że sama inicjatywa jest w porządku, jedynie chodzi o wykorzystywanie munduru do uzyskania poparcia. W końcu w wyborach startują ludzie a nie strażacy..
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2010, 15:32:50 »
Panom trzeba przypomnieć, ze zakazane jest:

- (jak już wyżej wspomniał 085) noszenie elementów umundurowania razem z cywilnymi ubraniami;
- noszenie odzieży specjalnej w miejscach publicznych, o ile nie wynika to z obowiązków służbowych.

Istnieje wiele 'komercyjnych' ubranek - t-shirty, czapki, polary - które można spokojnie założyć zamiast elementów umundurowania - efekt ten sam lub lepszy (koszarówki nie maja zbyt wysokich walorów estetycznych). Wciąganie w to samej jednostki (naszywka) jest wybitnie nie na miejscu - to w końcu prywatna kampania!

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2010, 16:20:29 »
Ja proszę o zmianę tematu... "ubranie koszarowe" to nie mundur !!! :tuba:

Offline borovyecky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pozamiatane....
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2010, 16:34:21 »
Ja proszę o zmianę tematu... "ubranie koszarowe" to nie mundur !!! :tuba:

w takim razie powiedz proszę czym dla Ciebie jest ubranie koszarowe, jeżeli uważasz, że nie jest to element umundurowania ? Uważasz, że koszarówki nie są godne szacunku, bo jak by nie było korzystamy z nich na każdej służbie do działań ratowniczo-gaśniczych i często bywają brudne, śmierdzące i przetarte ?

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2010, 16:37:12 »
Po pierwsze nic mnie w tym nie dziwi, po drugie jak to mówią ryba psuje się od głowy-bo skoro naczelnemu wodzowi osp Pawlakowi "wolno" ubrać bluze koszarową na garnitur i różowy krawat aby  zrobić szopke przy przekazywaniu sprzętu do jednej z jednostek to inni robią to samo.

ps. element umundurowania a mundur to chyba nie są jednakowe stwierdzenia.

Pozdrawiam M.

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 10, 2010, 16:47:22 »
Ja proszę o zmianę tematu... "ubranie koszarowe" to nie mundur !!! :tuba:

Jesteś w błędzie.

Dla społeczeństwa, dla odbiorcy spoza straży, koszarówa jest mundurem, chociaż dla nas jest tylko koszarówą. Jakby założył nawet samą czapkę służbową do celów prywatnych czy politycznych - to jest to nadużywanie munduru jako takiego, chociaż czapka jest elementem umundurowania, a nie całym mundurem.

I żeby nie było niepotrzebnej dyskusji, regulaminy OSP wymieniają ubiór koszarowy jako jeden z rodzajów umundurowania (galowe, bojowe, etc.). Co możesz sprawdzić w google chociażby.  :kwit:

PS Koledzy kandydują z listy SLD, może to dobra odtrutka na używanie straży jako robotników kościelnych  ^_^
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2010, 16:53:41 wysłana przez 085 »

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 10, 2010, 17:49:42 »
....nie wierzę ( choć staram się przyzwyczaić) :gwiazdki:
Jeden płacz podnosi drugi płacz !
Panie 085. Jeżeli zarzucasz mi popełnienie BŁĘDU to proszę Cię abyś następnym razem "wspomagał się czymś więcej niż "wujkiem google i ciocią regulamin".
Mam gdzieś czy goolge  "wyrzuciło" Tobie i innym zdjęcia i teksty dotyczące umundurowania strażaka Państwowej Straży Pożarnej. Mam gdzieś, czy w Twojej lub innej OSP regulamin zawiera te lub inne sformułowania.
Nie mam gdzieś, a więcej, szlag mnie trafia czasami, że w dobie "globalnej wioski" nie potraficie selekcjonować informacji, a czytacie jak przysłowiowe ba*** wszystko, co ktoś napisał w WIEM lub innym "stworze".

Dobra, żeby nie zanudzać (forum jest od pomagania):
PS
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI 1)z dnia 30 listopada 2005 r.w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej

Rozdział 2
Przedmioty umundurowania, odzieży specjalnej, środków ochrony indywidualnej i ekwipunku osobistego, dystynkcje, odznaki i znaki identyfikacyjne oraz sposób ich noszenia

§ 2. Umundurowanie strażaka składa się z ubiorów: wyjściowego i służbowego.

§ 3. 1. Zasadniczymi przedmiotami ubioru wyjściowego są:

1) mundur wyjściowy;

2) płaszcz zimowy;

3) płaszcz letni;

4) koszula wyjściowa;

5) czapka rogatywka lub kapelusz;

6) półbuty wyjściowe.

2. Zestawy przedmiotów ubioru wyjściowego określa załącznik nr 1 do rozporządzenia.

3. Wzory zasadniczych przedmiotów ubioru wyjściowego określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.

4. Wzory nakryć głowy do ubioru wyjściowego określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.

§ 4. 1. Zasadniczymi przedmiotami ubioru służbowego są:

1) mundur służbowy;

2) sweter;

3) koszula służbowa;

4) kurtka 3/4;

5) beret lub kapelusz;

6) czapka służbowa;

7) półbuty służbowe.

2. Zestawy przedmiotów ubioru służbowego określa załącznik nr 4 do rozporządzenia.

3. Wzory zasadniczych przedmiotów ubioru służbowego określa załącznik nr 5 do rozporządzenia.

4.  Wzory nakryć głowy do ubioru służbowego określa załącznik nr 6 do rozporządzenia.

§ 5. 1. Zasadniczymi przedmiotami odzieży specjalnej są:

1) ubranie koszarowe;

2) ubranie dla kadry dowódczo-sztabowej;

3) obuwie koszarowe;

4) buty dla kadry dowódczo-sztabowej.

2. Wzory zasadniczych przedmiotów odzieży

Dla "leniwych" wytłuściłem.
Pozdrawiam

Ps. Skoro tak dobrze wychodzi "szukanie" to na podstawę prawną w wersji elektronicznej natrafisz w "google"

Dla jasności. Różnica między mundurem, a elementem odzieży specjalnej jakim jest ubranie koszarowe (koszarówką) jest taka, że zakładając na siebie 1 nikt nie zmusi mnie do przykładowego wskoczenia w "gówno". W drugim nie mam z tym problemów! Dlaczego? Dlatego, że mam do niego BEZWZGLĘDNY szacunek.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2010, 18:00:41 wysłana przez jogurtOLO »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 10, 2010, 18:01:43 »
kolega jogurtOLO wyczerpał temat - EOT - zamykam
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2010, 18:07:46 »
Lang, niepotrzebnie zamknąłeś temat nie pozwalając wyprowadzić kolegi jogurtOLO z błędu. Proszę o dołączenie tego postu.

Panie 085 (...) Mam gdzieś czy goolge  (...) dotyczące umundurowania strażaka Państwowej Straży Pożarnej. Mam gdzieś, (...)

Aż się prosi, żeby odpisać tak, żebyś to "gdzieś" poczuł. Ale to forum nie służy do wymiany złośliwości ani wyładowywania frustracji. Wyluzuj, kolego.

Strażak-polityk, o którym mowa, był - jak zresztą w pierwszym poście wspomniałem - ubrany w element umundurowania OSP. Tak więc Twoje wywody są nie na miejscu, gdyż nie dotyczą go zacytowane przez Ciebie rozporządzenia MSWiA dotyczące PSP. Dotyczą go wytyczne ZG ZOSP http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/umundurowanie.pdf . Koniec wątku.

Prośba uwzględniona.  :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2010, 18:38:30 wysłana przez 085 »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2010, 18:24:37 »
jak chcecie sie drapać dalej - proszę bardzo; tylko z odrobina kultury;) - otwieramy
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2010, 18:29:55 »
Na prośbę użytkowników otwieram wątek do czasu kolejnych zaczepnych postów niezwiązanych z tematem, ostrzegam że będę sukcesywnie je kasował a wątek zostanie zamknięty. Jeśli ktoś ma zastrzeżenia co do mojego zachowania i działania proszę pisać do mnie na pw. lub do administratora!.

Pozdrawiam.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 10, 2010, 18:43:04 »
...  JAK MOŻNA używać munduru strażackiego do agitacji politycznej ... jestem zażenowany, że to akurat w moim mieście strażacy urządzają sobie gierki polityczne kosztem munduru i zaufania do nas wszystkich
Zgadzam się, że munduru nie powinno używać się do agitacji i gierek politycznych. Lecz ten przykład nie jest działaniem politycznym, koledzy nie występują w imieniu partii politycznej tylko grupy kandydującej w wyborach samorządowych.
Gierki i agitację polityczną w mundurach uskuteczniają inni na wyższych stołkach, co jakoś nikogo nie oburza  :o
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 10, 2010, 18:51:43 »
Nie drapać nie drapać  :rofl:
W gwoli ścisłości .
Po pierwsze-
Napisałeś kolego: "...Dzisiaj zawitał do mnie osobnik w kamizelce od munduru koszarowego, z naszywką OSP Kwiatowe.."
Dowód na forum.
Czytać potrafię. Ze zrozumieniem tego co czytam problemów nie mam zbyt często. Spójrz co wytłuściłem.
Po drugie-
Czy PSP czy OSP  mundur to mundur !! Odzież specjalna to odzież specjalna!!
Po trzecie-
Jak się ie mylę ( a się nie mylę) Regulamin umundurowania OSP
wskazuje:

RODZAJE UMUNDUROWANIA I ODZIEŻY OCHRONNEJ w tym
SPECJALNEJ oraz EKWIPUNKU OSOBISTEGO
Uwzględniając charakter, przeznaczenie i zakres użytkowania umundurowania
i odzieży ochronnej w tym specjalnej, stosuje siê następujące ich rodzaje:

Rozdział I
6. Odzież ochronną i specjalną, w której podstawowy skład wchodzą:
a) ubranie ochronne dwuczęściowe,
b) ubranie specjalne popularne dwuczęściowe,
c) ubranie koszarowe,
d) rêkawice i kominiarka (niepalne),
e) buty specjalne,
f) hełm

Po czwarte-
Nie będzie , bo to kulturalne forum

Po piąte-
Najważniejsze w mojej ocenie.
Od początku rozumiem Twoje/Wasze zażenowanie. Co więcej zgadzam się z "rozumowaniem".

Prosiłem o co? Prosiłem o zmianę tematu TYLKO. Nie odniosłem się ani jednym zdaniem co do treści wątku!!. Czy, tak trudno bez płaczu i zgrzytania zębami sprostać było mojej (uzasadnionej) prośbie? .Dlaczego w tym Naszym pięknym kraju prośby są kojarzone z zarzutami?
Powtórzę na koniec. Nie jestem i nigdy nie byłem młodym-gniewnym. Młodym wilkiem też nie.


Pozdrawiam szczerze. 


.Edit:
Nazwa tematu np "wykorzystywanie STRAŻY podczas kampanii wyborczej"- czy nie bardziej odda sens dyskusji?.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2010, 22:15:51 wysłana przez jogurtOLO »

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 10, 2010, 19:43:43 »
to z innej beczki: gdzie jest granica, przed którą wolno sobie dowolnie używać elementy ubrania specjalnego a po jej przekroczeniu już nie? I rozdzielmy od razu na ubranie specjalne z identyfikatorem jednostki/strażaka oraz takie "in koguto". Konia z rzędem temu, który mi odpowie i będzie miał rację.
A w temacie pierwszego postu. Nie jest ważne, że druhowie lub strażacy stwożyli grupę inicjatywną. Wybory są powszechne i jeżeli PSP/OSP nie zarejestrowały własnego komitetu  wyborczego, to używanie oznak, elementów, insygniów i innych rzeczy przynależnych organizacji o tak dyzym zaufaniu społecznym, jest IMHO nadużyciem.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 10, 2010, 22:04:22 »
Podzielam zdanie @darka , rozumie też niesmak autora wątku , oraz innych którzy sie juz tu wypowiadali.  Dodam tylko że mam takie samo zdanie odnośnie wykorzystywania elementów strażackich w kampaniach wyborczych przez kandydujących w nich ludzi, bez względu na to jakie funkcje pełnią  w strukturach strażackich i jakiego szczebla są to wybory.
 Ciesze się tez że wątek został odblokowany , bo tak błyskawiczne zablokowanie było chyba pewną nadgorliwością  ... forum jest przciez po to aby każdy się mógł tu wypowiedziec, a jak widac temat  jest dośc intrygujący dla pewnej cześci forumowiczów.  byc może dzięki tej dyskucji  ktoś zastanowi się zanim sięgnie po znaczek STRAŻ w czasie kampanii wyborczej ...

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 11, 2010, 13:10:35 »
muszę też zabrać głos bo mnie w tym roku dotknął "problem" kandydowania w wyborach samorządowych ...
Uważam, że wykorzystanie naszych związków ze służbą jest w pewnych granicach dopuszczalne pod warunkiem zachowania umiaru. Jesteśmy funkcjonariuszami publicznymi i podkreślanie związku ze służbą społeczeństwu jest dopuszczalne tylko w momencie gdy nasza osoba czy też sposób postępowania w żaden sposób nie wpłyną negatywnie na postrzeganie STRAŻY POŻARNEJ.

Przyznam szczerze, że po obejrzeniu na TVN24 krótkiego reportażu o sposobach prowadzenia kampanii wyborczej gdzie akurat byli obecni kol. z OSP Kwiatowe z hasłem "koniec lania wody" poczułem lekkie zażenowanie. Nie można robić CYRKU z wykorzystaniem munduru. A dodatkowo zestawienie chłopaków z Poznania z komitetem "Różowe Świnki" albo radnym stającym na głowie mnie dobiło.
Nie neguję dobrych intencji kol z Poznania ale nie można poddawać się dyktatowi dziennikarzy/reporterów/mediów którzy przyjeżdżają zrobić materiał z takim komitetem i sugerują: "zróbcie tak, ustawcie się tutaj, powiedzcie to...". Potem to montują i dla komitetu  wychodzi z tego kanał a my wychodzimy na błaznów.

W moim przypadku startuję z małego komitetu obywatelskiego nie związanego z żadną partią ani stowarzyszeniem lokalnym. Wbrew temu, że jesteśmy małym komitetem, z baaardzo ograniczonym budżetem,  to kampania prowadzona jest bardzo profesjonalnie. Na samym początku głównym założeniem kampanii było pokazanie kandydatów jako ludzi związanych z pewnymi środowiskami, posiadających pasje i zainteresowania. To miało spowodować wyróżnienie nas spośród setek innych kandydatów. Środkiem do tego miało być przedstawienie kandydata z jakimś gadżetem, rekwizytem wskazującym na jego zawód lub hobby. W przypadku fotografa jest to aparat, malarki - pędzle i paleta do farb, weterynarza - kitel i pies... A w moim przypadku naturalnym rekwizytem jaki się nasuwał był strażacki hełm. Były oczywiście pomysły tła w postaci wozu strażackiego czy też munduru ale jestem zdecydowanie przeciwny tego typu skojarzeniom gdyż uważam to za grube nadużycie.

Poniżej zamieszczam slajd z jednej strony ulotki i banerów wyborczych - żeby dać Wam pojęcie o innym sposobie wykorzystania "związków ze strażą" - żeby nie być posądzonym o kampanię (mimo, że  mojego elektoratu tu raczej nie ma  >:D ) celowo zamazuję dane pozwalające na identyfikację (choć dawno na tym forum przestaliśmy być chyba anonimowi  :rofl: )

Nie widzę nic negatywnego w podkreśleniu bycia strażakiem - czy to OSP czy to PSP. Wręcz przeciwnie - pokazujemy społeczeństwu że jesteśmy warci zaufania.
POD WARUNKIEM uczciwych i czystych intencji w kandydowaniu.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 11, 2010, 13:55:43 »
Widzisz @mario na wstępie trzymam kciuki i życzę powodzenia, napisałeś pod warunkiem "uczciwych i czystych intencji w kandydowaniu" zgadzam się z tym, podejrzewam że w opisanym przypadku chyba tak było.
Gość miał założoną kamizelkę z ubrania koszarowego załóżmy rekwizyt tak samo jak ty i twój hełm i teraz zasadnicze pytanie czy ta założona przez niego kamizelka to gra polityczna? Przecież nie prowadził agitacji na rzecz jakiejś partii tylko na rzecz jak to określił autor tematu dla strażaków OSP I PSP czyli grupy "Koniec Lania Wody" i ciężko mi się zgodzić ze stwierdzeniem że kosztem munduru są to gierki polityczne. Chyba mogę mieć swoje zdanie i nie koniecznie wszyscy muszą się z nim zgadzać.
Natomiast wracając do koszarówki to nie jest to mundur tylko ubranie ochronne lecz gdy już się nosi identyfikatory emblematy itp. to inna sprawa. Wcale nie uważam że kamizelka została wykorzystana do gierek politycznych. Widziałem gorsze przypadki wykorzystywania niezgodnie z regulaminem naszych sortów mundurowych które naprawdę mogły mieć wpływ na zaufanie społeczne.

Pozdrawiam


Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 11, 2010, 14:11:15 »
@butel - co innego wykorzystać jednorazowo gadżet który pozwoli skojarzyć człowieka z tym co reprezentuje a co innego "jechać" na "skojarzeniu" przez cały czas. Bo jeżeli jedynym pomysłem na program wyborczy jest bycie strażakiem to większą tym wyrządzają szkodę stowarzyszeniu niż sobie osobiście. Ale znając po części tych chłopaków ja wiem , że chcą dobrze tylko niestety nie mają doświadczenia w tej brudnej grze jaka jest polityka - niestety nawet na poziomie samorządu lokalnego jest to "polityka".
Im potrzeba kogoś kto w sposób profesjonalny "zagra" ich atutem jakim jest bycie ludźmi do których społeczeństwo ma zaufanie a nie gostkami w kamizelce "straż"...

pozdro i powodzenia dla kolegów z Poznania

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 11, 2010, 14:45:54 »
znów sprawa związana z wyborami. Czy straż powinna wieszać banery reklamowe?

http://www.youtube.com/watch?v=XameiDd7qcI

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 11, 2010, 14:53:52 »
W sumie wcześniej tematu nie widziałem, potem jak zobaczyłem to był zamknięty, a teraz to już wszystko w zasadzie w temacie zostało powiedziane odnośnie polityki i skojarzeń ze strażą :straz:

Ale dyskusja na temat co jest mundurem, a co tylko ubraniem specjalnym była dosyć ciekawa - do tej pory uważałem koszarówkę i KDS za po prostu inny typ munduru.

Za czasów mojej kadencji w PSP trochę mnie zdziwił widok pracownika cywilnego w KDS-ie (bez oznaczeń PSP), a tutaj się okazuje że jest to jak najbardziej zgodne z regulaminem :mellow:

Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 11, 2010, 14:54:15 »
Nie, nie powinna! Nie powinna również stwarzać zagrożenia w ruchu. Dlaczego mnie to nie dziwi? Pewnie dlatego, że to swoista "naturalność władzy". Szlag człowieka może trafić jak patrzy na jedno i drugie. D-ca zapewne (z domysłu) otrzymał polecenie, ale nie zwalnia to z myślenia! ehhh życie. Panie Komendancie Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie- nie wstyd Panu?

W sumie wcześniej tematu nie widziałem, potem jak zobaczyłem to był zamknięty, a teraz to już wszystko w zasadzie w temacie zostało powiedziane odnośnie polityki i skojarzeń ze strażą :straz:

Ale dyskusja na temat co jest mundurem, a co tylko ubraniem specjalnym była dosyć ciekawa - do tej pory uważałem koszarówkę i KDS za po prostu inny typ munduru.

Za czasów mojej kadencji w PSP trochę mnie zdziwił widok pracownika cywilnego w KDS-ie (bez oznaczeń PSP), a tutaj się okazuje że jest to jak najbardziej zgodne z regulaminem :mellow:


Właśnie, dlatego warto dyskutować. Konstruktywnie oczywiście. Sam czerpę dużo z forum  :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2010, 15:01:16 wysłana przez jogurtOLO »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Kpina z munduru - Poznań - strażacy i wybory samorządowe
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 11, 2010, 15:29:56 »
Do końca tak bardzo nie potępiałbym komendantów...
Niestety funkcjonują oni w pewnych realiach i czasami trudno im odmówić pomocy panu prezydentowi miasta albo panu posłowi. Pomimo, że PSP jest apolityczna (na naszych "dolnych" szczeblach drabiny) to z polityką musi się liczyć. Nie zazdroszczę komendantom pewnych dylematów jakie ich spotykają - bo jak by nie postąpili to będzie źle...