Autor Wątek: Torby medyczne z KRUS dla OSP  (Przeczytany 17741 razy)

Offline zoog

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 27, 2012, 22:35:26 »
Nam udało się pozyskać R-1 w marcu ubiegłego roku. Nie zawiera tlenoterapii, szyn czy deski, jedynie torba z pełnym wyposażeniem. Umowa z KRUS-em mówi o raportach, ale jest tam zapis (w naszej umowie), że można składać raport po użyciu "zestawu" a nie np. co miesiąc. I tak robimy.
R-1 dostaliśmy bez większych problemów, podanie do oddziału powiatowego KRUS, opinia komendanta gminnego i powiatowego PSP.
Pierwsza odp. odmowna (brak środków - listopad 2011) w lutym 2012 zawiadomienie o przyznaniu zestawu bez pisania kolejnego podania.

PS. To jest druga R-1 w naszej jednostce i jeździ na GBA, a zestaw PSP R-1 mamy na SLRt najczęściej korzystamy z:
- kołnierze ortopedyczne
- opatrunki - koce
- tlen
- deska
- KED
- szyny


 
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2012, 00:30:21 wysłana przez zoog »

Offline SpIdI92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 28, 2012, 19:36:15 »
A macie koledzy może wzór tego podania ? jak ot ma  w ogol wyglądać. Byłbym bardzo wdzięczny
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 28, 2012, 19:50:01 »
nie ma wzoru.
wystarczy jak napiszesz że osp taka a taka prosi o pspr1 dlatego a dlatego.
koniecznie zaznacz że masz przeszkolonych ludzi po kpp oraz możesz dorzucić ksera ich zaświadczeń

Offline Yakobi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • JRG PSP / OSP
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 29, 2012, 18:17:20 »
Czyli
- napisać że prosimy o torbe
- napisać że taki i taki rejon działania
- dołączyć zaświadczenia o szkoleniach
- i jakoś to uzasadnić
czy nie ma znaczenia lokalizacja jednostki ? ani to że np strażnica oraz druhowie ubezpieczani w PZU ? 
Jeżeli nie to w/w dokumenty musze zawieśc do najbliższego KRUSU ? z góry dzięki za odp i pozdrawiam :)  :straz:

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 29, 2012, 18:23:52 »
U nas była jeszcze dodatkowo opinia od PSP

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 29, 2012, 18:33:09 »
ja wysłałem faxem do krusu

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 29, 2012, 18:37:28 »
ja wysłałem faxem do krusu
Tak można faxem też. Ja zanosiłem osobiście bo miałem niedaleko.

Offline Yakobi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • JRG PSP / OSP
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 03, 2012, 14:42:38 »
Jeszcze jedno pytanie , czy torbę może dostać OSP która jest w gminie miejskiej , znaczy jednostka w mieście ok20tys mieszkańców

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 03, 2012, 15:16:11 »
Zawsze może się zdarzyć tak ,że psk zadysponuje cie do najbliższej wioski do wypadku np. z udziałem maszyn rolniczych 
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Yakobi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • JRG PSP / OSP
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 03, 2012, 15:23:42 »
I tak też się dzieje w końcu mieliśmy 400 wyjazdów i połowa po za nasz teren :) dziękuje za odpowiedź -_-

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 23, 2015, 21:48:29 »
Piszę wniosek do KRUS i znalazłem wzór którym się posłużyłem.
Ujęte jest żeby było xero o ukończeniu KPP i dodatkowo opinia komendanta gminnego OSP.
Czy ktoś może pisał taką opinie, albo mógłby podpowiedzieć co w niej musi być zawarte?
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 25, 2015, 19:42:45 »
Może trochę z innej beczki ale związane z tematem. W zeszłym roku dostaliśmy informację, iż przyznano nam torbę z KRUS ale jest  warunek. Mianowicie chodziło o organizację uroczystości przekazania owego podarunku naszej jednostce na której to miały być pewne wytypowane "osobistości". Sprawa miała miejsce przed wyborami do władz lokalnych, a skład szanownej delegacji przekazującej owo cudo z KRUS-u wskazywał na zagrywkę polityczną, no i organizacja "uroczystości". Wkurzyliśmy się, że tak można pogrywać i odmówiliśmy. Biorąc pod uwagę fakt konieczności zorganizowania "uroczystości" (torba warta 1,5 tys. zł) to nie opłacała się skórka za wyprawkę. W tym roku sytuacja może się powtórzyć, kolejne wybory za pasem.  :szalony:

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 25, 2015, 21:49:42 »
Może trochę z innej beczki ale związane z tematem. W zeszłym roku dostaliśmy informację, iż przyznano nam torbę z KRUS ale jest  warunek. Mianowicie chodziło o organizację uroczystości przekazania owego podarunku naszej jednostce na której to miały być pewne wytypowane "osobistości". Sprawa miała miejsce przed wyborami do władz lokalnych, a skład szanownej delegacji przekazującej owo cudo z KRUS-u wskazywał na zagrywkę polityczną, no i organizacja "uroczystości". Wkurzyliśmy się, że tak można pogrywać i odmówiliśmy. Biorąc pod uwagę fakt konieczności zorganizowania "uroczystości" (torba warta 1,5 tys. zł) to nie opłacała się skórka za wyprawkę. W tym roku sytuacja może się powtórzyć, kolejne wybory za pasem.  :szalony:
Dostaliście poważniejsze wytyczne co do tej "uroczystości"? Bo raczej wydaje mi się że to chodzi o wymianę uścisków z umundurowanymi strażakami w towarzystwie 'fotoreportera'. No i pewnie wypada ugościć delegację jakimś ciepłym poczęstunkiem.
Zresztą, skoro KRUS każe organizować takie imprezy, w internecie musisz znaleźć jakieś relacje. Więc poszukaj, jeśli znajdziesz jednostkę w okolicy Twojego oddziału KRUS, to możesz zapytać dokładnie czego oni tam chcą.
Plus ratio quam vis

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 26, 2015, 09:04:12 »
Jeszcze jedno pytanie. Wnioski zawoziliście do jednostki terenowej, czy od razu do warszawy wysyłaliście?
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline Fiodorex

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 26, 2015, 10:01:24 »
Jeszcze jedno pytanie. Wnioski zawoziliście do jednostki terenowej, czy od razu do warszawy wysyłaliście?
Pani z wojewódzkiego oddziału KRUS'u - Biuro Prewencji i Rehabilitacji w Warszawie przekazała mi informację o tym, że można dokumenty złożyć do Biura terenowego lub do Warszawy z tym, że przekazując je do Biura terenowego to jego przedstawiciele przekazują dokumentacje do W-wy.
Wniosek: Lepiej zawieźć do W-wy co przyśpieszy znacząco sprawę... i mamy pewność, iż trafi w odpowiednie ręce.  :kwit:

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 26, 2015, 10:59:59 »
Dzięki za szybką odpowiedź. Jak będę miał komplet dokumentów to jezcze dzisiaj wyślę.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline KoRoSłAw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 26, 2015, 23:17:01 »
Jest możliwość dostania dwóch toreb z Krus? W ubiegłym roku dostaliśmy jedną... i ciekawe czy jest jakiś przepis, że dana OSP może dostać tylko jedną... orientuje się ktoś?

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 27, 2015, 07:44:00 »
Jest możliwość dostania dwóch toreb z Krus? W ubiegłym roku dostaliśmy jedną... i ciekawe czy jest jakiś przepis, że dana OSP może dostać tylko jedną... orientuje się ktoś?
Ograniczenia nie znam, przynajmniej oficjalnie zeby bylo. Ale czy nie lepiej zeby kolejna torbe dostala inna jednostka? Ja rozumiem, ze wszyscy chca miec 5 zestawow R-1 ale...

Offline k.wicz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 14, 2016, 08:46:11 »
Witam,a ja mam takie pytanie.
Czy można starać się o torbę dla OSP, która nie należy do KSRG ?

Offline Cichy90

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 14, 2016, 09:33:21 »
Może.

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Torby medyczne z KRUS dla OSP
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 14, 2016, 22:12:00 »
Jeżeli jednostka ma 2 samochody to torba powinna być w każdym , u nas mamy w GCBA i SLRD , różne  są sytuacje do ratowania życia . Jedną otrzymaliśmy z KRUS a jedną zakupiliśmy z funduszy krajowego systemu  . Pozdrawiam