Autor Wątek: Badania  (Przeczytany 2374 razy)

Offline nanuna2007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Badania
« dnia: Październik 18, 2010, 16:05:40 »
Nie wiecie może czy można sobie zrobić gdzieś  takie badania jak będą np do SA po dostaniu się tak dla siebie? Albo czy można to u normalnego okulisty, laryngologa itp?? Z góry dzięki za odp

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Badania
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2010, 16:17:51 »
Myślę że można takie badania zrobić sobie u każdej osoby z osobna w jakiejś firmie jest dużo tego w Polsce:-) nie wiem ile by kosztowały te wszystkie badania :/ myślę że do 200zł... ostatnio miałem badania do pracy i sobie poszedłem do okulisty i sprawdziłem swój wzrok mam 0,7 na lewym 0,8 na prawym wiec lekko mnie martwi jak to będzie w lipcu i czy na badaniach sie nie przyczepia :/ Masz do czegoś wątpliwości że przez coś możesz sie nie dostać? Napisz pewnie ktoś pomoże :-)

Pytania:
1.Jakie przechodzimy badania w MSWiA
2.Jak długo trwają ? 6h , 3 dni?
3. Gdzie się odbywają dla osób startujących z Krakowa

Offline nanuna2007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Badania
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2010, 17:37:25 »
No właśnie mam problem w którym raczej mi nikt nie pomoże i dlatego pytałem o te badania ale jeśli by wszystko ok było to byśmy się widzieli w krakowie;]
A jest ktoś kto dostał się do psp z oczopląsem lub z chorobą z którą nie powinien być przyjęty? Piszcie na PW czy jak;]
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 17:47:06 wysłana przez nanuna2007 »

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Badania
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2010, 18:50:06 »
Lekarze to ludzie każdy może sie pomylić i na kogoś przymknąć oko. Nie ma co sie sugerować tym czy kogoś przepuścili czy nie. Ja bym zrobił tak: dowiedział sie czy na pewno nie można dostać się z twoją chorobą do SAPSP jeżeli nie czy istnieje zabieg po którym dany objaw możemy usunąć i ile kosztuje. Nie każdy ma siły kłaść się na stół i być operowany i ma wystarczająco dużo pieniędzy nawet dla kogoś 3tyś złotych może być dużo! A na samym końcu nikt nikomu nie zaborni startować nawet z daną chorobą każdy ma swoje nadzieje i ty możesz mieć też taką by sie dostać. Ja cie rozumiem w 100% bo tylko to cie ogranicza do decyzji czy przystąpić a pewnie Straż może być dla ciebie całym życiem więc ciężko jest sie pogodzić z taką decyzją żeby sobie to wszystko odpuścić. Ja tam bym pewnie startował bez względu na wszystko i starał się ze wszystkich sił a kombinował jak tylko się da by być w szkole! :-)
Pozdrawiam

Offline nanuna2007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Badania
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2010, 22:45:40 »
Jeden co mój ból rozumie hehehe. Przede mną niecały rok nauki i treningów i jeśli by mi się udało dostać zdać sprawnościówke i egzaminy i bym na badaniach odpadł to mało miło i jestem w czarnej dupie. Muszę wszystko przemyśleć;)

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Badania
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2010, 18:00:48 »
Ja na twoim miejscu nie szukałbym pocieszenia na tym forum  tylko starał  się  nawiązać  kontakt  w  środowisku  lekarzy - orzeczników.  I  ich  podpytać  o  moje  szanse. 
Podłubać  w  przepisach  i  rozporządzenie  znać  na pamięć    :kwit:   :pomysl:
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Eldoka

  • Gość
Odp: Badania
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2011, 11:53:38 »
Witam, mam pytanie odnośnie tego że na poczatku roku zostałem skierowany na Badania Psychologiczne, których niestety nie przeszedłem i teraz mam pytanie czy to dyskfalfikuje mnie z następnego Badania z innej jednostki która chce mnie wysłać ??

z góry dziękuje za odpowiedz.

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Badania
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2011, 09:18:21 »
Badania ważne są rok w całej Polsce, dlatego obawiam się że musisz poczekać rok żeby iść na następne.Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.Mam prośbę do Ciebie napisz mi na e maila jak wyglądają te badania? też w tym roku mnie czekają.dzięki

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Badania
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2011, 15:41:35 »
Eldoka, dałeś ciała że tak powiem na początku. Tzn. jeżeli zaniosłeś już kwit o niezdolności do pracy to może być pozamiatane. Mój kolega jak robił ze mną badania wstępne poległ na jednym z zadań teoretycznych, wszystkie pozostałe miał pozytywnie zaliczone. Dogadał się z lekarką, na drugi dzień przyszedł z podaniem o umożliwienie mu drugiego podejścia do tego zadania. Niezaliczenie wytłumaczył niezrozumieniem polecenia w zadaniu. Za drugim razem wszystko poszło ok i nikt z komendy o tym nie musiał wiedzieć.
A tak to wydaje mi się że masz nikłe szanse na to że będą czekać. Pamiętaj że testy sprawnościowe ważne są tylko rok, więc najprawdopodobniej wystartujesz od nowa. Chyba że masz spore plecy i dadzą Ci skierowanie raz jeszcze...

Eldoka

  • Gość
Odp: Badania
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2011, 16:46:46 »
no tak ale "kwit" wysyła psycholog do jednostki i ja nawet nie miałem opinii w ręku, a dokładnie poległem na jednym zadaniu teoretycznym, a mnie na badania psychologiczne chcą wysłać z zupełnie innej jednostki więc to jest taki myk... :o

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Badania
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 19, 2011, 21:24:15 »
Jeżeli poległeś na badaniach do innej komendy, natomiast druga chce Cię teraz wysłać, to nie masz się czego obawiać. Przygotuj się po prostu bardziej do tych testów. Na 99% się powtarzają, gdyż raczej nikomu się tam nie chce tego zmieniać. Wszystko zależy też od tego gdzie robione są te badania, więc nie ma co też uogólniać. Ja na przykład dostałem orzeczenie do ręki, potem wręczałem to Komisji, która ostatecznie orzekła zdolność do służby.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Badania
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2011, 21:36:33 »
Jeśli oblałeś testy to tkwisz tam w "kwitach" :kwit: po prostu cię nie dopuszcza, poza tym to nie sprawnościówka do której się można się przygotowywać. Oblałeś nie nadajesz się.

Eldoka

  • Gość
Odp: Badania
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2011, 13:25:50 »
Wszystko zależy też od tego gdzie robione są te badania, więc nie ma co też uogólniać.

Tak się składa że ta Jednostka co mam dostać skierowanie na badania zleca wykonanie ich w tej samej Poliklinice... To oznacza że nie mogę podejść do następnego badania :huh:

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Badania
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2011, 19:18:10 »
Edolka spróbuj iść,jak masz taką szanse,ja bym poszedł.Przecież Cie za to nie zabiją.Napisz jakie były te testy?co miałeś? dzięki