Autor Wątek: Średnia  (Przeczytany 1082 razy)

Offline WICIU

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Średnia
« dnia: Wrzesień 16, 2010, 21:16:07 »
Jaką trzeba mieć średnią lub ile punktów z matury żeby moża iść do PSP. Ja na razie chodze do gimnazjum i jeszcze nie wiem do jakiej szkoły pójdę ale wiem jedno że chcę zostać strażakiem w Państwowej SP :sympatia: :sympatia: :sympatia: :sympatia: :sympatia: :sympatia: :straz: :straz: :straz:

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Średnia
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2010, 21:33:54 »
kolego to nie srednia decyduje o tym czy się do PSP dostaniesz czy nie.

  SŁUŻBA PRZYGOTOWAWCZA
 


 W celu podjęcia służby w Państwowej Straży Pożarnej, kandydat musi spełnić wymagania, które określa ustawa z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (t.j. Dz.U. z 2009 roku nr 12, poz. 68 z późn. zm.). Musi być obywatelem polskim, niekaranym za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe, korzystającym z pełni praw publicznych, posiadającym co najmniej średnie wykształcenie. Powinien posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej.
 

W PSP na terenie województwa łódzkiego do służby w komendzie wojewódzkiej przyjęcia dokonuje komendant wojewódzki, natomiast na stanowiska w komendach powiatowych/miejskich - właściwi ze względu na położenie terytorialne jednostki organizacyjnej PSP komendanci powiatowi/miejscy.
 

Informacje w zakresie przyjęć do służby znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi oraz na stronach BIP komend powiatowych/miejskich PSP.
 

Kandydaci do służby w Państwowej Straży Pożarnej poddawani są próbie wydolnościowej organizmu "Harvard Step-up Test" oraz testowi sprawności fizycznej złożonemu z trzech konkurencji:
 


 - podciągania na drążku,
 

- biegu na 50 metrów,
 

- biegu na 1000 metrów.
 


 Niezaliczenie którejkolwiek z nich eliminuje z dalszego postępowania rekrutacyjnego.
 

          Oceny zdolności psychicznej i stanu zdrowia kandydata, w świetle wymagań do służby w Państwowej Straży Pożarnej, dokonują komisje lekarskie podległe ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych.
 


 

Ponadto w zależności od stanowiska, na jakie prowadzony jest nabór, preferowane są dodatkowe kwalifikacje, m.in.: prawo jazdy kat. C, uprawnienia ratownika medycznego, uprawnienia płetwonurka, potwierdzone członkostwo w Ochotniczej Straży Pożarnej, udokumentowany udział w zawodach pożarniczych, uprawnienia do obsługi podestów ruchomych, uprawnienia do obsługi dźwigów.
 


 

Osobę podejmującą służbę w Państwowej Straży Pożarnej mianuje się strażakiem w służbie przygotowawczej na okres 3 lat. Jest to okres służby w którym osoba zatrudniona zdobywa odpowiednie kwalifikacje pożarnicze, zarówno teoretyczne jak i praktyczne niezbędne do wykonywania zawodu strażaka. Odbywa się to za pośrednictwem przyjętego cyklu szkoleniowego. Po podjęciu służby strażak kierowany jest na kurs podstawowy realizowany w systemie skoszarowanym w ośrodku szkolenia przez okres czterech miesięcy.
 


 


 

"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."