Autor Wątek: Wszystko na temat "mundurówka"  (Przeczytany 120732 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 01, 2010, 09:05:38 »
Dz.U. Nr 4 poz. 26 z 2006 r
Pargraf 5. Równoważnika nie przyznaje sie strazakowi:
1. mianowanemu do służby stałej w okresie roku zaopatrzeniowego-za okres tego roku.


Jak to zatrudnieni kilka dni pozniej?? Nie ma takiej mozliwosci gdyz rozpozadzenie uzyskało moc sprawcza
1 kwietnia 2006 r.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fenixanns

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 17, 2010, 10:13:34 »
Panowie prośba o wypowiedzenie się jak jest w waszych komendach w kwestii wydawania sortów po raz pierwszy w związku z mianowaniem na stałe. Konkretnie chodzi mi o to czy okres mianowania na stałe trwa tylko 1 rok i czy po upływie tego czasu strażak chcący dostać sort pomimo tego, że jest on wydawany po raz pierwszy musi mieć potrącony równoważnik? Racjonalne  wydaje się wydawanie wszystkich potrzebnych sortów zgodnie z załacznikiem do rozporządzenia ,ale co jeśli ta potrzeba noszenia innego umundurowania pojawia się po kilku latach służby?
 
Z góry dzięki za odpowiedź

Offline bujalka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 17, 2010, 14:41:19 »
Zgodnie z pismem nr BT-II-2311/6-1/2196/2006 Biura Kwatermistrzowskiego KG PSP z dnia 19.01.2006 r.: "wprowadzono zasadę dla strażaka w służbie stałej nie wytracania z równoważnika, równowartości należnych mu w naturze przedmiotów ubioru wyjściowego i służbowego wydanych po raz pierwszy, bez względu na datę ich wydania"

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 17, 2010, 20:10:02 »
Konkretnie chodzi mi o to czy okres mianowania na stałe trwa tylko 1 rok i czy po upływie tego czasu strażak chcący dostać sort pomimo tego, że jest on wydawany po raz pierwszy musi mieć potrącony równoważnik? Racjonalne  wydaje się wydawanie wszystkich potrzebnych sortów zgodnie z załacznikiem do rozporządzenia ,ale co jeśli ta potrzeba noszenia innego umundurowania pojawia się po kilku latach służby?
 
Z góry dzięki za odpowiedź

Jeżeli czegoś nie dostałeś to należny Ci się aż do samej emerytury bez potrącania z mundurówki (pisałem o tym kilka postów do tyłu). I oczywiście jak wchodzisz do służby stałej na obecnie obowiązujących przepisach a nie np. 10 lat temu.
Sorry, że w taki sposób ale czasem tu tak trzeba.

Offline fenixanns

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 17, 2010, 20:15:38 »
Czasem trzeba ale czytałem wątek od początku i nie znalazłem. Widocznie coś mi umknęło. Pozdrawiam

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 18, 2011, 21:57:20 »
Zbliża sie termin mundurówek więc odświeżam troszeczkę temat. Mianowicie. W służbie przygotowawczej należy się około 800 złotych. Ja dostałem w pierwszym roku olimpijkę, buty, koszule, krawaty, kurtkę i czapkę zimową. Przez trzy lata otrzymywałem 113,20 mundurówki (Wydaje mi się że trochę mało ale mogę się mylić). Munduru wyjściowego nie dostałem. Rozumiem, że w tym roku należy mi się pełna mundurówka w wysokości około 2110 złotych tak? Za ew. mundur wyjściowy nie mają prawa mi potrącić?
Staż skończyłem w czerwcu 2010.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 19, 2011, 08:15:05 »
nalezy ci sie 2118 zł. bo domyslam sie ze jestes meżczyzna :P (bo kobiety maja niec mniej :P:P) Nie maja prawa ci wytracac z mundurówki wartosci przedmiotów wydanych pora pierwszy w zwiazku z mianowaniem na stałe :P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline komendant ???

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 19, 2011, 19:31:34 »
Zbliża sie termin mundurówek więc odświeżam troszeczkę temat. Mianowicie. W służbie przygotowawczej należy się około 800 złotych. Ja dostałem w pierwszym roku olimpijkę, buty, koszule, krawaty, kurtkę i czapkę zimową. Przez trzy lata otrzymywałem 113,20 mundurówki (Wydaje mi się że trochę mało ale mogę się mylić). Munduru wyjściowego nie dostałem. Rozumiem, że w tym roku należy mi się pełna mundurówka w wysokości około 2110 złotych tak? Za ew. mundur wyjściowy nie mają prawa mi potrącić?
Staż skończyłem w czerwcu 2010.

to ze powinienieś otrzymac całą kwotę to pikuś (Pan Pikuś) :)
w czerwcu 2010 przechodząc do słuzby stałej powinieneś otrzymać CAŁOŚĆ umundurowania - wszystko począszy od skarpetek aktówki pokrowca na mundur skończywszy na płaszcu sukiennym płaszu letnim itd jak napisano w przepisach

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 20, 2011, 09:39:35 »
To kiedy wypłata munurowek? dostala juz jakas jednostka?

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 20, 2011, 12:36:03 »
Białystok ma już na kontach:)

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 20, 2011, 15:40:49 »
podkarpackie też :)

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 20, 2011, 18:56:43 »
Dziś pytałem w finansówce. U mnie w KP - koniec maja...

Offline elvis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 02, 2012, 18:55:08 »
Witam. Mam mały dylemat co do umundurowania i jego rozliczania. Otóż strażak, będący jeszcze na stażu, otrzymał pół roku przed mianowaniem na stałe umundurowanie służbowe. I teraz takie pytania:
- Czy należy mu potrącać ten mundur służbowy przez 3 lata z mundurówki? Kończąc staż strażak otrzyma wszystkie sorty.
- Co zrobić w wypadku, gdy ten strażak zwolni się ze służby na własną prośbę po 2 latach po otrzymaniu tegoż munduru służbowego? Czy w tym wypadku zwraca mundur służbowy?  :huh:
W rozporządzeniu w sprawie umundurowania strażaków w par.18 ust.2 pisze tylko, że strażak zwraca przedmioty umundurowania, w przypadku zwolnienia na podstawie art.43 ust.2 pkt 3 lub pkt 4 ustawy o psp

Offline luki79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 11, 2012, 18:31:49 »
Proszę o podanie pełnego tekstu interpretacji KG "KG BT-II-2311/6-1/2196/2006 " nie mogę nigdzie tego znaleźć.Pozdrawiam

Offline Karol_22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 16, 2012, 21:56:19 »
Witam. Mam pytanie w sprawie przyznania mundurówki. Do służby wstąpiłem 2.05.2008r. Przez 3 lata mundurówki dostawałem jakieś 600 zł. Po skończeniu stażu dostałem całe umundurowanie. Moje pytanie jest takie czy w tym roku w maju dostane już całą mundurówkę??

Offline fireman78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 24, 2012, 20:47:14 »
staż trwa 3 lata więc łatwo policzyć

Offline paawel998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 05, 2012, 17:36:50 »
czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat mundurówki na stażu , dokładnie  1 kwietnia  zostałem mianowany stanowisko stażysty czyli przyjęty na JRG no i dostałem umundurowanie jakie mi się należało, teraz jest pytanie , czy powinienem dostać jakieś pieniądze czy nie , jeśli tak to całość jaka przysługuje na stażu czy coś potrącane za sorty  ???

orfram

  • Gość
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 06, 2012, 12:29:44 »
nie jestem dokładnie w temacie ale z tego co słyszałem data 1 kwietnia to chyba jedna z gorszych dat do przyjęcia jeśli chodzi o mundurówkę (nie mam na myśli pryma aprylis) ale jest tu może ktoś bardziej wtajemniczony pozdrawiam

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 06, 2012, 15:06:18 »
nie jestem dokładnie w temacie ale z tego co słyszałem data 1 kwietnia to chyba jedna z gorszych dat do przyjęcia jeśli chodzi o mundurówkę (nie mam na myśli pryma aprylis) ale jest tu może ktoś bardziej wtajemniczony pozdrawiam
I tak będziesz miał do końca swoich lat w PSP.

orfram

  • Gość
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 07, 2012, 13:54:05 »
nie jestem dokładnie w temacie ale z tego co słyszałem data 1 kwietnia to chyba jedna z gorszych dat do przyjęcia jeśli chodzi o mundurówkę (nie mam na myśli pryma aprylis) ale jest tu może ktoś bardziej wtajemniczony pozdrawiam
I tak będziesz miał do końca swoich lat w PSP.
możesz dokładnie napisać co masz na myśli, ja chciałem tylko zaakcentować to iż słyszałem że 1 kwietnia a sprawa mundurówki jest specyficzną datą, nie dotyczy mnie to więc nie zgłębiałem tematu, myślę że nikomu nic nie ubliżyłem ani nikogo nie atakowałem w przeciwieństwie do Ciebie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 07, 2012, 17:21:51 »
nie jestem dokładnie w temacie ale z tego co słyszałem data 1 kwietnia to chyba jedna z gorszych dat do przyjęcia jeśli chodzi o mundurówkę (nie mam na myśli pryma aprylis) ale jest tu może ktoś bardziej wtajemniczony pozdrawiam
O czym w mówicie....
data nie ma znaczenia!!!
wystarczy poczytac a potem pisac glupoty
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 07, 2012, 17:22:58 »
Dlaczego 1 kwietnia? Ja uważam, że 1 czerwca.
Ja jestem "czerwcowy" i jestem ze wszystkim o 11 miesięcy..

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 10, 2012, 22:51:19 »
Ma znaczenie. Jeżeli byłeś przyjęty do 1 kwietnia. W marcu dostajesz sorty mundurowe. A w kwietniu mundurówke. Jeżeli byłeś przyjęty 1 kwietnia dostajesz tylko sorty. Jest różnica? Jest na jakies 2 tysiące :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 10, 2012, 23:51:39 »
A może na stażu sie należy lekko ponad 800 złotych .....
A może płaci sie na stażu z dołu za przepracowany rok....
A może czytanie nie boli.....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2012, 14:16:42 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline michalg317

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 03, 2012, 16:22:05 »
Witam.Mam pytanie.Czy jesli w polowie marca koncze staz to czy wyplaca mi pelna mundurowke?