Autor Wątek: Wszystko na temat "mundurówka"  (Przeczytany 120766 razy)

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 01, 2010, 14:38:38 »
Miałby ktoś z odwiedzajacych tę strone przepisy (ewent. tabele naleznośći) dla służby przygotowawczej z lat 1991 - 1995, głównie szukam info jak wyglądały takie zapisy po wejsciu ustawy o PSP. Nie umiem dotrzeć do ówczesnych rozporządzeń...

 :straz:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 01, 2010, 21:59:45 »
isap, aktualne rozporządzenie i grzebanie w aktach powiązanych (zmienione, uchylone, uchylające itd.) Tutaj masz rozporządzenie z 1995
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 03, 2010, 14:27:14 »
Dzieki - znalazłem nawet to z 1992 roku, drążę sprawy swetra w sł. przygotowawczej, wtedy on jednak przysługiwał.

Mundurówka stażystów

  • Gość
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 10, 2010, 18:23:29 »
Jestem w służbie od listopada 2009 roku. Czy w tym roku zostanie mi wypłacona mundurówka? Jeśli tak, to w jakiej wysokości?


Kolego, tutaj wszystko przeczytasz
korzystaj z opcji SZUKAJ - ten post był na "wierzchu" - nawet nie przejrzałeś forum, tylko zadałeś pytanie.....
Polecam rejestrację, nie będziesz czekał na zatwierdzanie wiadomości.
pozdr robn
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2010, 21:41:59 wysłana przez robn »

Offline tauzen10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 14, 2010, 20:05:25 »
Z tego co się orientuje mundurówka należy się od dnia przejścia do służby stałej mam pytanie czy jak przeszedłem do służby stałej w czerwcu to teraz w kwietniu powinienem dostać mundurówkę powiększoną o te 9 miesiący???? Może ktoś zna odpowiedź???

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 15, 2010, 09:42:22 »
Nalezy ci sie mundurówka tylko za rok mundurowy 2010/11 czyli 2118,00....
paragraf 3 pkt. 1 Strazak mianowany na stałe otrzymuje równoważnik z góry za okres od 1 kwietnia do 31 marca roku nastepnego, zwanego dalej "rokiem zaopatrzeniowym". 
Z rok w którym zostałes mianowany na stałe nie nalzey ci sie mundurówka mówi o tym paragraf 5. Równoważnika nie przyznaje sie:
pkt.1
Mianowanemu do służby stałej w okresie roku zaopatrzeniowego- za okres tego roku.

dla ciekawskich ( Dz.U, Nr 4 poz. 26 z 2006 r)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 09:46:28 wysłana przez Eqinox_mł_asp »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:00:31 »
Coś wiadomo na temet wypłaty mundurówki w wielkopolsce??????
Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:43:31 »
Nie ma czegos takiego jak wypałata w wojwództwie....
Termin wypłaty jest do 31 maja...
Na marginesie w mojej komedzie w województwie Lubelski wypłacono wczoraj
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 15, 2010, 20:51:19 »
Z źródeł nieoficjalnych zbliżonych do KW została podana informacja ,że w tym roku będzie wypłacona ostatnia mundurówka w aktualnej wysokości. Od przyszłego roku ma być obniżona , ale jeszcze nie wiadomo o ile. :szalony:
"żeby żyło się lepiej"- tak jakoś ciśnie mi się na myśl  ^_^ ^_^

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 22, 2010, 09:15:09 »
Chłopaki czy ktoś wie jak mundurówka w pomorskim. Czy już gdzieś wypłacili??

Offline witek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 22, 2010, 10:30:07 »
Witam
mam pytanie czy po przejściu ze służby przygotowawczej do stałej należy się mundur wyjściowy nieodpłatnie czy powinniśmy go sami kupić na przykład jak dostaniemy pierwszą mundurówkę, nadmieniam ze ubranie służbowe zostało wydane podczas służby przygotowawczej.
Dzięki  i pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 22, 2010, 10:58:36 »
Nalezy sie mudur wyjsciowy i nie potraca sie jego wartosci....
A mówi o tym paragraf 6 pkt 1. rozpozadzenia w sprawie wysokosci i warunków otrzymywania przez strażaków PSP równoważnika pienieżnegow zamian za umudruwanie.
"... , z wyjatkie przedmiotów wydanych mu poraz pierwszy, w zwiazku z mianowaniem na stałe."
A co ci sie nalezy określa rozporzadzenie MSWiA w sprawie umundurowania strażaków PSP z dnia 30 listopada 2005... Musiz sam zerknac w tabele należnosci bo kopiowanie ich tutaj nie ma sensu.
Ale zapewniam cie ze zawieraja mundur wyjsciowy itp itd
Pytanie ktos ci odmówił wydania umudurowania wyjsciowego ???
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Góral

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 12, 2010, 12:18:01 »
Witam!
Czytam ten wątek i powoli zaczynam się gubić. Do rzeczy. Przeszedłem na służbę stałą 2 lata temu. W tamtym roku otrzymałem dopiero mundur służbowy a w tym roku wyjściowy wraz z czapką. Komendant obiecał nam, że za mundur wyjściowy nie zostanie nam potrącona mundurówka. Teraz okazało się, że po konsultacjach z prawnikiem kwatermistrzostwo stwierdziło, że mundurówka zostanie pomniejszona o wartość munduru wyjściowego bo "takie są przepisy". Jak wreszcie z tym jest? Jeżeli nie mają prawa zabrać mi za mundur wyjściowy to na jakie paragrafy mam się powołać? Wszystko zmierza w kierunku -"zabieramy z mundurówki". Kto ma tutaj rację? Pytam na forum, bo liczę na obiektywną ocenę.

Pozdrawiam!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 12, 2010, 13:56:48 »
Poprosze o date przyjecia do słuzby stałej bo to wazna kwstia w twoim wypadku.
Jesli po 2006 roku to nie wolno ci wytracic pierwszego munduru.
Npaisz date a pomoge
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Góral

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 12, 2010, 14:16:37 »
Witam! Końcówka 2008 roku. Jeżeli możesz, to podaj proszę jakieś akty, paragrafy, którymi mogę się podeprzeć. Jest nas kilku, zatem nie chciałbym robić złudnej nadziei chłopakom.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 13, 2010, 07:28:59 »
Rozporzadzenie MSWiA z dnia 19 grudnia 2005 r. w sprawie wysokosci i warunków otrzymywania przez strażaków PSP równowaznika pienieznego w zamian za umundurowanie.....
paragraf 6 pkt. 1 [.....] z wyjatkiem przedmiotów wydanych mu po raz pierwszy w zwiazku z jego mianowaniem na stałe.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Góral

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 13, 2010, 09:35:25 »
Ok! Dzięki wielkie!! Zatem idziemy powalczyć w kwatermistrzostwie o swoje! Jeszcze raz wielkie dzięki kolego!!

Jestem po wstępnej rozmowie z kwatermistrzem i....kolejna nieścisłość. Nadal twierdzi, że mundurówka będzie potrącona o wartość munduru wyjściowego, ponieważ przez okres służby przygotowawczej pobieraliśmy "pełną mundurówkę"-800 zł (z małym potrąceniem za jakieś buty). Jego stanowisko wygląda tak-braliście pieniądze przez 3 lata, zatem teraz dostaniecie mundur służbowy i wyjściowy ale potrącę wam to z mundurówki.  Ma w tym przypadku rację?
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2010, 12:44:20 wysłana przez Góral »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 13, 2010, 13:45:19 »
Pargraf który ci podałem brzmi dokładnie tak:
Przy ustalaniu wysokosci równoważnika za kolejny rok zaopatrzeniowy, strazakowi mianowanemu na stałe odlicza sie pełna wartosc ubioru wyjsciowego i słuzbowego, wydanych strazakowi w naturze do dnia 31 marca, Z WYJATKIEM PRZEDMIOTÓW WYDANYCH MU PO RAZ PIERWSZY W ZWIAZKU Z MIANOWANIEM NA STAŁE
 
Rozporzadzenie MSWiA z dnia 30 listopada 2005 r. w sprawie umundurowania strazaków PSP
paragraf 15 punkt 1. Strażak mianowany na stałe otrzymuje przedmioty ubioru wyjsciowego i słuzbowego warz z odpowiednimi dystynkcjami na własność

Wiec nie wiem o co chodzi waszemu Kwatermajstrowi ale powiedz mu niech zacznie korzystac z aktualnych rozporzadzen bo jedzie starymi kwitami które mówił tak jak on wam tłumaczy. Ale niech przeczyta "nowe" rozporzadzenia oraz interpretacje KG     BT-II-2311/6-1/2196/2006
Z ciekawosci ile on lat jest juz u was specem od mundurówki???
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2010, 14:09:19 wysłana przez Eqinox_mł_asp »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Góral

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 13, 2010, 14:44:40 »
Ile lat? Coś koło 20. Ok-jeszcze raz wielkie dzięki! Jutro powalczymy znowu:)

Pozdrawiam serdecznie!

Offline lukm28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 13, 2010, 22:52:19 »
Nalezy ci sie mundurówka tylko za rok mundurowy 2010/11 czyli 2118,00....
paragraf 3 pkt. 1 Strazak mianowany na stałe otrzymuje równoważnik z góry za okres od 1 kwietnia do 31 marca roku nastepnego, zwanego dalej "rokiem zaopatrzeniowym". 
Z rok w którym zostałes mianowany na stałe nie nalzey ci sie mundurówka mówi o tym paragraf 5. Równoważnika nie przyznaje sie:
pkt.1
Mianowanemu do służby stałej w okresie roku zaopatrzeniowego- za okres tego roku.

dla ciekawskich ( Dz.U, Nr 4 poz. 26 z 2006 r)
Mam takie pytanie odnosnie mundurówki,
Zostałem przyjety do służby 1.04.2006 r , w zeszłym roku przeszedłem do służby stałej. Zgodnie z cytowanymi przepisami w zeszłym roku dostałem jedynie mundurówkę dla stażysty minus potrącenia. Natomiast w tym roku po pewnych problemach dostałem już mundurówkę pełną. Teraz mam pytanie, czy w tym roku nie powinienem dostać jeszcze dodatkowo mundurówki stażysty skoro jest ona płacona "z góry"? Wątpliwość pojawiła sie z tego względu, że koledzy zatrudnieni miesiąc po mnie dostali w tym roku zarówno mundurówke dla służby stałej plus mundurówkę stażysty. Jeśli ktoś może to proszę o pomoc... Pozdrawiam

Offline ophat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 14, 2010, 11:33:27 »
Witam, mam pytanie czy kwatermistrz jest mi zobowiązany wydać cały sort to znaczy wszystko co jest w tabeli należności umundurowania czy tylko np jeden mundur wyjściowy buty czapka i sznur, bez płaszczy i koszul?
Bo nie wiem jak z nim rozmawiać.

Offline bujalka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 14, 2010, 15:17:50 »
  Teraz mam pytanie, czy w tym roku nie powinienem dostać jeszcze dodatkowo mundurówki stażysty skoro jest ona płacona "z góry"? Wątpliwość pojawiła sie z tego względu, że koledzy zatrudnieni miesiąc po mnie dostali w tym roku zarówno mundurówke dla służby stałej plus mundurówkę stażysty. Jeśli ktoś może to proszę o pomoc... Pozdrawiam

Zgodnie z aktualnymi przepisami w danym roku wypłaca się tylko jedną mundurówkę, albo dla służby stałej albo dla przygotowawczej (Dz. U. nr 4 poz. 26 § 5 pkt 1 oraz z interpretacją KG BT-II-2311/6-1/2196/2006 "... strażakowi w służbie stałej nie wypłaca się równoważnika z dołu za niewydane w naturze przedmioty w pierwszym roku zaopatrzeniowym")

Jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Pozdrawiam.


Witam, mam pytanie czy kwatermistrz jest mi zobowiązany wydać cały sort to znaczy wszystko co jest w tabeli należności umundurowania czy tylko np jeden mundur wyjściowy buty czapka i sznur, bez płaszczy i koszul?
Bo nie wiem jak z nim rozmawiać.

Zgodnie z interpretacją KG, jest nałożony obowiązek na kierownika jednostki organizacyjnej wydania strażakowi wszystkich należnych mu przedmiotów w naturze, z chwilą mianowania na stałe.
Ale z powodu braku środków nie wszystko jest wydawane.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 17:04:03 wysłana przez Butel »

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 14, 2010, 17:29:42 »
Witam, mam pytanie czy kwatermistrz jest mi zobowiązany wydać cały sort to znaczy wszystko co jest w tabeli należności umundurowania czy tylko np jeden mundur wyjściowy buty czapka i sznur, bez płaszczy i koszul?
Bo nie wiem jak z nim rozmawiać.

Cały sort Ci się należy aż do samej emerytury. Jeżeli kwatermistrz by Ci wydał wszytko i innym kolegą to znacząco by to nadszarpnęło budżet komendy a Tobie botki, płaszcze i tak do niczego by się nie przydały. Więc przepis przepisem a rozsądek rozsądkiem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 17, 2010, 07:31:51 »

Mam takie pytanie odnosnie mundurówki,
Zostałem przyjety do służby 1.04.2006 r , w zeszłym roku przeszedłem do służby stałej. Zgodnie z cytowanymi przepisami w zeszłym roku dostałem jedynie mundurówkę dla stażysty minus potrącenia. Natomiast w tym roku po pewnych problemach dostałem już mundurówkę pełną. Teraz mam pytanie, czy w tym roku nie powinienem dostać jeszcze dodatkowo mundurówki stażysty skoro jest ona płacona "z góry"? Wątpliwość pojawiła sie z tego względu, że koledzy zatrudnieni miesiąc po mnie dostali w tym roku zarówno mundurówke dla służby stałej plus mundurówkę stażysty. Jeśli ktoś może to proszę o pomoc... Pozdrawiam
NIe nalezy ci sie dwie mundurówki jesli o to ci chodzi. Jesli chcesz podam ci podstawe prawna :P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lukm28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 31, 2010, 14:09:56 »
W takim razie bardzo poproszę o podstawe bo sprawa wydaje mi sie dziwna. Skoro moi koledzy będąc zatrudnieni kolka dni później dostali dwie kwoty to dlaczego ja tylko jedną.