Autor Wątek: Wszystko na temat "mundurówka"  (Przeczytany 120754 razy)

Offline Keciol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 28, 2009, 14:10:35 »
witam mam pytanie zostałem przyjęty do PSP 01.04.2006 roku a więc od 01 kwietnia tego roku jestem w słuzbie stałej. W jakiej wysokości należy mi się mundurówka. Dziekuje za odp. Pozdrawiam

Offline piotrula

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 28, 2009, 18:38:39 »
Niestety teraz tylko 802 zł minus ewentualne wytrącenia za pobrane sorty w okresie trwania służby przygotowawczej, dopiero w przyszłym roku dostaniesz z góry pełną kwotę 2118 zł (chyba ,że się zmieni).Pozdrawiam.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 30, 2009, 21:02:43 »
Okres liczenia mundurówki zaczyna się od 1 kwietnia do 31 marca. W związku z tym już w tym roku powinieneś dostać całą kwotę mundurówki dla strażaka w służbie stałej.

Offline Zbycho

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 30, 2009, 23:56:41 »
Rok roliczeniowy w slużbie stałej zaczął się 01.04.2009.
"par. 5 Równowaznika nie przyznaje się strazakowi:
1) mianowanemu do słuzby stałej w okresie roku zaopatrzeniowego - za okres tego roku; "

Mundurówkę służby stałej powinieneś dostać 01.04.2010

Offline berni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 05, 2009, 16:12:39 »
A może ktoś się orientuje kiedy w województwie mazowieckim wkońcu wypłacą mundurówkę? :huh:
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2009, 16:31:06 wysłana przez berni »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 07, 2009, 23:14:00 »
Małe zapytanko ws równoważnika
Przeszły "rok zaopatrzeniowy" dla służby stałej trwał od 01.04.2008 do 31.03.2009 strażak o ile nic nie otrzymał w naturze i jest przykładowo mężczyzną otrzymuje równoważnik w wysokości 2118,00 zł

Rozpoczyna się kolejny (obecny) rok zaopatrzeniowy od 01.04.2009 do 31.03.2010 i jegomość w dniu 10.04. zwalnia się ze służby na własną prośbę czy za okres 1-10.04 2009r. posiada uprawnienia do równoważnika ? Ważne dla sprawy, że jeszcze nie został on (równoważnik wypłacony)

Gdyby był wypłacony to wiadomym jest zwolnił się i za okres nie pozostawania w służbie musi strażak zwrócić część równoważnika (lwią) najpóźniej do ostatniego dnia służby, w tym przypadku wypłata równoważnika jeszcze nie nastąpiła, uprawnienie powstało...?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 08, 2009, 13:52:23 »
Małe zapytanko ws równoważnika
Przeszły "rok zaopatrzeniowy" dla służby stałej trwał od 01.04.2008 do 31.03.2009 strażak o ile nic nie otrzymał w naturze i jest przykładowo mężczyzną otrzymuje równoważnik w wysokości 2118,00 zł

Rozpoczyna się kolejny (obecny) rok zaopatrzeniowy od 01.04.2009 do 31.03.2010 i jegomość w dniu 10.04. zwalnia się ze służby na własną prośbę czy za okres 1-10.04 2009r. posiada uprawnienia do równoważnika ? Ważne dla sprawy, że jeszcze nie został on (równoważnik wypłacony)

Gdyby był wypłacony to wiadomym jest zwolnił się i za okres nie pozostawania w służbie musi strażak zwrócić część równoważnika (lwią) najpóźniej do ostatniego dnia służby, w tym przypadku wypłata równoważnika jeszcze nie nastąpiła, uprawnienie powstało...?

jak najbardziej powstało:) wiem po sobie:p
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline kRZYSIEK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 13, 2009, 14:40:23 »
Coś słychać jak w mazowieckim kiedy pieniążki za mundurówke ?

Offline mardok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 16, 2009, 13:02:29 »
Wczoraj przyszedł email ze w mazowieckim srodki na mundurówke zostana uruchomione do 25 maja :mellow:

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 16, 2009, 23:28:50 »
Wczoraj przyszedł email ze w mazowieckim srodki na mundurówke zostana uruchomione do 25 maja :mellow:
Potwierdzam pismo poniżej:

REGIONALNA  SEKCJA  POŻARNICTWA  NSZZ  "SOLIDARNOŚĆ ”
  REGION  MAZOWSZE
00 - 622 Warszawa ul. Polna 1 pok. 300 tel. 0-22 3199161  fax. 8494952
E - mail  nszz-s@mazowsze.straz.pl

Warszawa 15.05.2009


KOMUNIKAT


Prezydium RSP NSZZ „Sololidarność“ województwa mazowieckiego informuje:
W dniu dzisiejszym tj. 15.05.2009 roku odbyło się spotkanie  RSP NSZZ „Solidarność“  z Wojewodą Mazowieckim Panem Jackiem Kozłowskim. Głównym tematem rozmowy byly problemy związane z finansami  PSP.
Wojewoda po zapoznaniu się z przedstawionymi argumentami i dyskusji zobowiązał się do uruchomienia  środków finansowych na wypłacenie mundurówki w miesiącu maju.
Środki będę uruchomione najpóźniej do 25 maja br.


Za Prezydium
RSP NSZZ „Solidarność“
Województwa mazowieckiego
/-/ Jacek Piwiński


Proszę Dyżurnych Operacyjnych KP/M PSP i Dyspozytorów PA  o przakazanie informacji strażakom.

A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline straszak1974

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 17, 2009, 22:51:08 »
W Wielkopolsce  cisza przed.....

Offline Hun17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 19, 2009, 16:26:05 »
W KM Słupsk nic jeszcze nie płacili ani mundurówki ani za urlopy :cooo:

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 21, 2009, 22:45:18 »
Dostałem mundurówkę....
Starczy mi na sucharki... 113 złotych  :gwiazdki:
Normalnie nie wiem co z tymi pieniędzmi zrobić... Taki luksus...

Offline Hun17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 25, 2009, 20:15:52 »
Dzisiaj w KM Słupsk wpłacono na konta mundurówkę. :szalony:

Offline Funke

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 28, 2009, 19:42:56 »
Witam
Wczoraj 01 oznajmił nam że o mundurówce możemy zapomnieć bo nie ma pieniędzy kryzys jest i na 100% jej nie otrzymamy.Jak to wygląda ze strony prawnej?Czemu inne komendy w województwie wypłaciły kaske i jakoś sobie dały radę z "kryzysem" a nasz 01 nie? Świnoujście

Offline mardok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 29, 2009, 16:02:35 »
Warszawa dzis dostała  :gwiazdki:

Offline Funke

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 02, 2009, 17:21:26 »
02.06.2009 wypłacili mundurówkę Świnoujście -_-

Offline axell69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 12, 2009, 12:53:01 »
Witam.
Zostałem przyjęty do służby w 1999, obowiązywało wtedy stare rozporządzenie na temat mundurówki, w służbie przygotowawczej otrzymałem mundur służbowy, koszulę, krawat i beret. W służbie stałej dali mi mundur wyjściowy, za który musiałem zapłacić. Teraz wziąłem sweter, za który znowu musiałem zapłacić. Jest nowe rozporządzenie z grudnia 2005: paragaf 6.1
- przy ustaleniu wysokości  za kolejny rok zaopatrzeniowy, strażakowi mianowanemu na stałe odlicza się pełną watość przedmiotów ubioru wyjściowego i służbowego, wydanych strażakowi w naturze w okresie do 31 marca Z WYJĄTKIEM PRZEDMIOTÓW WYDAWANYCH MU PO RAZ PIERWSZY, w związku jego mianowaniem na stałe
Moje pytanie, czy jeśli zostałem mianowany na stałe w lutym 2002 i nie dostałem nic za darmo z sortów mundurowych, to teraz biorąc przedmioty umundurowania po raz pierwszy muszę za nie płacić czy nie (obowiązuje nowa ustawa...) interpetacja w mojej KM standard - płacić, z zasłyszanych wiadomości nie powinienem płacić, ale nie mam na co się powołać. Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 14, 2009, 21:06:22 »
Jeżeli wtedy nie dostałeś sortów to powinieneś dostać za nie pieniądze. Czy dostałeś, czy nie to już inna sprawa. Teraz niestety muszą Ci potrącić za sweter z najbliższej mundurówki. Jeżeli do służby stałej przeszedł byś po zmiana z 2005 roku sweterek byłby za darmo jako pierwsze umundurowanie. To tak najogólniej.

Offline kRZYSIEK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 19, 2009, 12:45:28 »
Witam mam pytanko od listopada zeszłego roku jesteśmy z kolegą w służbie stałej,na wiosnę dostaliśmy mundurówkę  całą ale z tego co słyszałe powinniśmy przy przejściu dostać ubranie wyjściowe i służbowe ewentualnie wyrównanie mundurówki za okres przygotowawczy.
Może ktoś podpowiedzieć jak jest gdy się przechodzi do służby stałej.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 19, 2009, 21:54:02 »
Powinniście dostać umundurowanie wyjściowe i służbowe (jeżeli nie dostaliście na stażu). Wyrównanie żadne Wam się nie należy (tak było przed zmianą w 2005 roku) ale za to umundurowanie tak. Nawet za kilka lat nikt nie ma prawa potrącić Wam mundurówki za jakieś umundurowanie, którego nigdy nie pobraliście.
Śmiało możecie upominać się o mundurek.

Offline kRZYSIEK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 21, 2009, 12:46:06 »
Dzięki kolego spróbujemy popytać w Kwatermistrzostwie.

Offline bujalka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 03, 2009, 15:21:46 »
Witam.
A co jeśli strażak dostanie np. kurtkę po dwóch latach służby przygotowawczej? Czy należność za tą kurtkę odlicza mu się przez kolejne 3 lata (czyli już z mundurówki dla służby stałej) czy przechodząc do służby stałej nie powinno się już patrzeć na to co dostał w służbie przygotowawczej?
Pozdrawiam

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 04, 2009, 21:06:55 »
Witam.
A co jeśli strażak dostanie np. kurtkę po dwóch latach służby przygotowawczej? Czy należność za tą kurtkę odlicza mu się przez kolejne 3 lata (czyli już z mundurówki dla służby stałej) czy przechodząc do służby stałej nie powinno się już patrzeć na to co dostał w służbie przygotowawczej?
Pozdrawiam

To znaczy, że jak będziesz brał równoważnik jeszcze z służby przygotowawczej to będzie on mniejszy o ta kwotę jaka naliczana jest za tą kurtkę (rocznie) 75,02 zł. Nic nie będziesz miał odliczane w służbie stałej.
Polecam wszystkim ten link: http://www.lex.com.pl/serwis/du/2003/0651.htm

igordwer

  • Gość
Odp: Wszystko na temat "mundurówka"
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 04, 2009, 21:54:49 »