Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2011 roku?  (Przeczytany 502407 razy)

Offline strażak22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Kto do SA PSP w 2011 roku?
« dnia: Lipiec 13, 2010, 17:27:06 »
Siemka -_- Kto się wybiera do sa psp Kraków za rok? piszcie -_- pozdrawiam

zmieniłem temat by dotyczył się wszystkich szkół -  po prostu termin jeszcze jest zbyt odległy by się rozdrabniać ..........
robn
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2010, 09:57:08 wysłana przez robn »

Offline NoFearMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Cel: CSPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2010, 15:01:44 »
To i ja sie dopisuje do tego wątku gdyż w tym roku mi sie nie udalo dostac do CSPSP, czyli startuje do CSPSP w 2011 roku :straz:. Przygotowania zaczynam pełna parą od września, a póki co trzeba odpoczac bo w końcu są wakacje ^_^

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2010, 15:23:27 »
Witam!
Ja za rok pierwszy raz będę próbował do Krakowa. Przygotowania? No jak narazie bieganie i przeglądanie testów, myślę, że w przyszłym tygodniu uda się drążek załatwić.

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2010, 21:33:31 »
Też wybieram się do CSPSP w następnym roku ;)
Od marca biegam, a w tym tygodniu zacząłem drążek, testy tylko przeglądałem.
Do września nie czekam, bo od września ruszy porządna nauka z matmy, fizyki i chemii, ponieważ będę próbował swoich sił także do SGSP.
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline Michaels

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2010, 22:04:47 »
Siemka! Ja się wybieram w następnym roku do SA PSP Poznań. W tym roku się nie udało, nie idę na studia, muszę znaleźć pracę i od października zaczynam naukę fizyki i chemii, teraz biegam i podciągam się na drążku , jeszcze nie systematycznie, ale biegam. W zasadzie mógłbym startować z "ulicy" do PSP , bo podobno jest u mnie nabór, ale raczej stawiam na SA PSP, bo po tym jest lepszy start. Pozdro  :straz:

Offline Morszczyn

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2010, 22:07:16 »
Witam, ja też w przyszłym roku startuje do SA PSP  w Poznaniu. Miałem startować w tym roku, ale przez własny debilizm nie wystartowałem. Mam za sobą rok intensywnego treningu oraz nauki, testy i materiał mam opanowany. Teraz mam kolejny rok na lepsze przygotowanie się do testów i mam nadzieję, że te dwa lata intensywnej pracy zaowocują tym, że dostanę się do szkoły  :straz:. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w przygotowaniach

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 17, 2010, 12:40:18 »
Witam .

Ja startuje do CSPSP i SGSP.Czasami biegam i ćwiczę drążek,testy tylko przeglądałem.

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 18, 2010, 18:46:35 »
Ja podobnie jak NoFearMan, drugie podejście do cspsp, przygotowania od września na full, a teraz to luzik przez wakacje :)

Offline pawelk2903

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 18, 2010, 19:41:23 »
Chłopaki żebyście się nie przetrenowali jak od września będziecie ćwiczyć na full :P Ja również drugie podejście do Krakowa...

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 18, 2010, 22:02:45 »
Powiem wam na moim przykładzie, że do samych egzaminów sprawnościowych przygotowywałem się od wiosny ( z miesięczna przerwa na okres maturalny), różnie to wychodziło... Były tygodnie gdy biegałem 3 raz yw tygodniu po ok 2km a były tygodnie gdzie nie biegałem bo poprostu mi się nie chciało lub pogoda skutecznie mnie zniechęcała... najważniejsza to fizyka i chemia, rok temu byłem kompletnie zielony z tych przedmiotów, ale od października chodziłem na korepetycje, co 2 tygodnie (poźniej częściej), rozwiązywałem wszystkie zadania jak leci. No i to wszystko zaowocowało  :klol:
Ze sprawności wyniki miałem: 50m - 7sek; drążek - 19 razy, 1000m - 3:27 co dało mi 24 pkt.

Takżę życzę wam przede wszytkim wytrwałości bo różnie to bywa  :wacko:
Powodzenia za rok

Offline spider

  • "everything is difficult before it becomes easy"
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Oficjalna strona internetowa OSP Łobżenica
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2010, 22:18:33 »
Witam wszystkich :)
Ja się będę startował za rok to SAPSP, CSPSP i SGSP. Ta ostatnia "zmusiła" mnie do podjęcia decyzji o pisaniu rozszerzonej matury z chemii. Na razie jeszcze korzystam z uroków wakacji, ale od września zaczynam ostro ćwiczyć i biegać. No i oczywiście przygotowania do matury. Co do sprawnościówki to znajomy z PSP(wicemistrz województwa w sporcie pożarniczym) rozpisał mi trening na bieganie, więc myślę, że będzie dobrze:)
Pozdrawiam wszystkich przyszłych startujących :)
Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia!

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 28, 2010, 23:07:28 »
Witam wszystkich :)
Ja się będę startował za rok to SAPSP, CSPSP
Jak dostaniesz się i do tej i do tej - masz u mnie skrzynię wódki.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 30, 2010, 21:39:12 »
Witam, za rok będę starał się o dostanie do SAPSP :)
Biegać na poważnie zacząłem miesiąc temu (wcześniej też trochę biegałem), od września dodam dodatkowo siłownię i oczywiście zacznę kuć fizykę i chemię.

Mam takie pytanie, w jakich butach biegacie, w zwykłych trampkach\halówkach czy macie jakieś buty przeznaczone do biegów?
Osobiście do biegania w terenie polecam buty ASICS Blackhawk 3, są bardzo fajne a co najważniejsze wygodne, wytrzymałe i nie takie drogie, jeśli ktoś nie chce wydawać ^300zł^ na buty to polecam.

Jeszcze mam 2 szybkie pytania:
- Ile wynosi żołd w CSPSP ?
- Ilu osobowe są pokoje ?

Pozdrawiam wszystkich kandydatów, kadetów i strażaków :]


Polecam przeczytać
Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
szczególnie gdzieś tak, jak posty zaczynają się na wiosnę 2010 r - czyli od ok strony 20-30. Jest co czytać, ale użytkownicy forum dość szczegółowo opisują swoje spostrzeżenia co do treningów, testów, itp by dostać się SA. Jest tam wszystko od przygotowań i do startu do komisji lekarskiej. Jeśli to za mało /dużo/ to polecam korzystać z opcji
SZUKAJ
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2010, 18:25:52 wysłana przez Seo »

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 04, 2010, 21:20:21 »
Z tego co wiem lepiej że kolce dają troszkę w biegu na 50m. ale nie tak że założymy je dopiero w dzień egzaminu tylko musimy zobaczyć jak się w nich biega.

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 04, 2010, 21:34:29 »
Pewnie, że dają i to bardzo! Sam takowe kupiłem specjalnie na 50tke i nie żałuję bo biegło się miodzio. Chętnie odsprzedam je bo użyłem je tylko raz na egzaminie i pare razy w domu na trawce ;) rozmiar 44 - wkładka 28cm  :fiuu:

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 05, 2010, 09:47:23 »
a na 1000m to jak z tymi kolcami? czy lepiej zwykłe buty do biegania?

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 05, 2010, 10:44:48 »
a na 1000m to jak z tymi kolcami? czy lepiej zwykłe buty do biegania?

Kolce są ogólnie przeznaczone do biegania na bieżni, gwarantują Ci bardzo dobrą przyczepność podczas odbicia, ale wiadomo, że jak założysz kolce to od razu nie pobiegniesz 15 sekund lepiej, według mnie to wytrenowanie jest najważniejsze a buty można uznać za dodatek, który trochę Ci pomoże podczas biegu.

Co do Twojego pytania:
Wybierz te buty, w których czujesz, że wygodniej Ci się biega, jeden wybierze kolce drugi zwykłe buty do biegania, sam musisz zadecydować :)

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 05, 2010, 16:44:11 »
a na 1000m to jak z tymi kolcami? czy lepiej zwykłe buty do biegania?

Kolce pozwolą Ci fajnie ruszyć z bloków a reszte to wiadomo, że trzeba zapieprzać ;) na 1000m biegłem w zwykłych adidasach w jakich na codzień chodziłem do szkoły, ot coś takiego: http://allegro.pl/item1167142318_nike_shox_rivalry_316317_015_od_e_megasport.html bo w takich mi się biegało najwygodniej jak i najwygodniej mi sie w nich trenowało biegając po asfalcie.

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 05, 2010, 23:31:56 »
jeeeszcze mamy sporo czasu żeby się zastanawiać i decydować xD  :klol:

Fakt :D


Też sądzę, że kolce na 50m i zwykłe buty do biegania na 1000m to najlepsze rozwiązanie.

Offline tomaszk1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 09, 2010, 13:20:10 »
Kolce na 50m.
Kolce na 1000m. Źle trenujecie jeśli niewygodnie jest wam biec 1000m w kolcach. Spójrzcie że na olimpiadach biegaja nawet 10 000m w kolcach  :krzyk:
Rękawiczki do podciągania.
Wszystko.

Jeśli chodzi o sport to znajdźcie najlepiej kogos kto już biega kilka lat w twojej okolicy to wam podpowie w treningu bo bieganie a trening że tak powiem to dwie różne rzeczy  -_- najlepiej do klubu sie zapisać jeśli chodzi o bieganie a na podciaganie gdzie troche mniejsza filozofia polecam trening Armstronga (google.pl)

Nie podpowiem jak trenować bo każdy potrzebuje indywidualnego podejścia. A gdybym coś napisał to zaraz znajdą się trenerzy i powiedzą ŹLE  :stop:

Pomiędzy każdą konkurencją masz 2 godziny przerwy więc odpoczniesz. Najpierw drązek a pozniej 50m albo na odwrót w zależnosci jaka grupa. Do 1000m może byc większa przerwa niż 2h. O egzaminy sprawnościowe nie martwi sie ten kto jest wytrenowany taka prawda. Niestety.

No i oczywiscie fizyka i chemia bez tego ani rusz  :szalony:
Polecam korki
Jak ktoś ma kase to można zrobić kat. C chociaż lepiej pieniądze wydać na korki  :krzyk:

Jeśli masz głowe na karku i chce ci sie uczyć to sie dostaniesz  :straz:

Jeśli na egzaminach pytam gości jak im poszło (w sensie ile pobiegli, ile podciagnieć) a potem jak u nich z fizyka i chemią a oni na to "Nic sie nie uczyłem" lub "Co ja miałem tej fizyki w LO 2 lata...." lub "Będę strzelał" to tacy sie na pewno nie dostają. I dobrze w sumie. Troche oleju w głowie trzeba mieć :tuba:

W tych kilku zdaniach zebrałem kwintesencje tego co trzeba zrobić aby się dostać. Szału może nie zrobiłem na egzaminach bo byłem 15 (lepiej to by wyglądało jakbym był w pierwszej 10tce) ale zawsze coś podpowiem.

Pozdrawiam Joanne_91. Te dziewczyny które startują do szkół maja większe jaja niż niejeden koleś na tym stadionie    :wacko:
Zapraszam do Krakowa na drugi rok. Szczególnie panie  :klol:

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 09, 2010, 18:59:25 »
Ci co byli już na egzaminach wiedzą że bez najmniejszego problemu da się zregenerować siły i podejść do kolejnej konkurencji. Samą egzamin sprawnościowy nie jest tak trudno zaliczyć na minimum. Osobiście podziwiam osoby które zdobywają 35pkt wzwyż są to już naprawdę bardzo wysportowane osoby.

Offline RadziuPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
  • CSPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 09, 2010, 22:00:43 »
Ja Wam polecam odwiedzic sklep biegacza, jest siec takich sklepów w Polsce, ja mam najbliższy w Katowicach, nawet koło szpitala MSWiA :straz: i zapytac o najlżejsze kolce, nie bede tu wymieniał modeli bo co roku wychodzą inne, ja w takich kolcach poprawiłem czas o 10 sek na egzaminie :mellow: koszt 200-300zł ale takiego buta nie czuc na nodze, kolce dają powera.

Offline tomaszk1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 10, 2010, 10:31:49 »
Ja Wam polecam odwiedzic sklep biegacza, jest siec takich sklepów w Polsce, ja mam najbliższy w Katowicach, nawet koło szpitala MSWiA :straz: i zapytac o najlżejsze kolce, nie bede tu wymieniał modeli bo co roku wychodzą inne, ja w takich kolcach poprawiłem czas o 10 sek na egzaminie :mellow: koszt 200-300zł ale takiego buta nie czuc na nodze, kolce dają powera.

O to chodzi. Jeśli chodzi o kolce to warto kupić tańsze np. Jomy na allegro jest ich dużo. Nie będą one sie tak różnić od Nike a cena niższa tym bardziej że wiekszość z Was kupi je jedynie do startu do SA. Co innego jak jesteście zawodnikami w klubie to wtedy warto kupić lepsze Nike.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2010, 12:00:55 wysłana przez tomaszk1989 »

Offline pawelk2903

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 11, 2010, 18:45:51 »
Cytuj
jeżeli się nie ma pojęcia do biegania...
a mówią że biegać każdy potrafi :mellow: ja biegałem na egzaminach w najzwyklejszych halówkach i czasy niezłe też miałem...jak ktoś dobrze wytrenowany to i boso pobiegnie lepiej niż nie jeden w kolcach

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 11, 2010, 19:14:21 »
A jakie to pojęcie trzeba mieć do biegania? Bo chyba nie ma w tym większej filozofi? Chyba, że ważysz 120 kg i masz 170 wzrostu to okej... Po prostu musicie sobie wyrobić kondycje systematycznym bieganiem oraz wzmocnić mieśnie nóg i to chyba wszystko. Bo na egzaminie był taki koleś, który wystartował na 1000m jak strzała, prowadził pierwsze okrążenie ale poźniej mu siły opadły i dobiegł chyba na czas 5minut +/- Popieram przedmówcę, który wzpomniał, że na egzaminy wystarczą wam zwykłe Jomy z allegro i nie ma sensu przepłacać, bo na 1000m wam one jakoś chyba szczególnie nie pomogą a na 50m owszem - biegłem pierwszy raz na profesjonalnej bieżni w, krótkim dystansie i biegło się o niebo lepiej  -_-