Autor Wątek: kto do SGSP w 2011  (Przeczytany 239924 razy)

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 28, 2010, 17:04:46 »
pewnie tyle co zawsze :straz:

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 22, 2010, 15:31:52 »
Witam! Napiszcie jak to jest, można przed egzaminem ze sprawnościówki jakoś zapoznać się z torem tzn. czy można popróbować pokonać jakąś przeszkodę czy nie bardzo?

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 22, 2010, 18:43:37 »
W tym roku podczas dni otwartych w SG był rozstawiony tor przeszkód i można było zobaczyć co i jak. Może i w tym roku wystawią...  -_-

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 23, 2010, 12:47:32 »
no było by fajnie. Głównie chodzi mi o przeszkodę nr 4 i 6 http://www.sgsp.edu.pl/aktual/wkrotce/2010/rekrutacja_2011_12/tor_przeszkod.pdf bo w mojej miejscowości na hali nie ma tych drążków, a te ćwiczenia wyglądają na nie za łatwe, boję się dlatego bo nie jestem wysoki bo zaledwie 173cm, a reszta toru jest spoko :)
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2010, 12:50:49 wysłana przez Petro »

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 23, 2010, 13:38:50 »
Nic się nie bój. Ja mam 170 cm wzrostu i jakoś poszło. Poćwicz skoczność i powodzenia.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 23, 2010, 15:36:01 »
nie no skoczność jest dobra, ale tu trzeba trochę techniki włożyć żeby sprawnie to poszło a u mnie na hali nie mam takiego sprzętu, ale coś się wymyśli  :straz:

Offline es7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 23, 2010, 21:23:43 »
jak nie masz drążka odpowiedniego na sali, poszukaj na placach zabaw często są montowane, sam na takim ćwiczyłem odmyk

Offline prezio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 27, 2010, 21:24:44 »
Wiadomo może coś o dniach otwartych SGSP, pewnie gdzieś w marcu lub kwietniu :straz:   

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 15, 2010, 22:08:53 »
a jak tam przygotowania do matury? z czego piszecie?
Bo ja piszę majfe i chemię na podstawie...myślę że to wystarczy :straz:

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 15, 2010, 22:25:33 »
a jak tam przygotowania do matury? z czego piszecie?
Bo ja piszę majfe i chemię na podstawie...myślę że to wystarczy :straz:

Ja piszę matmę, fizykę i chemię na poziomie podstawowym. Uczęszczam na fakultety z tych przedmiotów (plusem jest jeszcze to, że jestem jedyną osobą w szkole która zdaje chemię i fizykę więc można powiedzieć, że mam 2h darmowych korepetycji) do tego robię zadania w domu.

Moim zdaniem lepiej zdać bardzo dobrze poziom podstawowy niż średnio rozszerzony.
O wiele łatwiej zdać mi te 3 przedmioty w granicach 90% i miec te 65 punktów rekrutacyjnych niż napisać rozszerzone na 60-80%, szczególnie, że materiał się diametralnie różni i przez całe liceum przerabiałem zakres podstawowy.

Takie pytania do ludzi z SGSP:
- Na jakim poziomie jest fizyka, chemia, matematyka w SGSP?
- Z tego co wywnioskowałem z tabeli z egzaminami, to egzaminy z tych 3 przedmiotów są tylko na 1 i 2 semestrze, a potem już tych przedmiotów nie będzie :]?

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 16, 2010, 05:36:48 »




Moim zdaniem lepiej zdać bardzo dobrze poziom podstawowy niż średnio rozszerzony.
O wiele łatwiej zdać mi te 3 przedmioty w granicach 90% i miec te 65 punktów rekrutacyjnych niż napisać rozszerzone na 60-80%, szczególnie, że materiał się diametralnie różni i przez całe liceum przerabiałem zakres podstawowy.


dokładnie, jestem tego samego zdania, a przelicznik nie jest jeszcze taki tragiczny

Offline simon9200

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 17, 2010, 20:25:03 »
matematyka i fizyka rozszerzona ;) profil liceum rozszerzona matematyka, fizyka, informatyka

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 17, 2010, 20:56:17 »
Liceum Ogólnokształcące profil matematyczno-fizyczno-angielski teoretycznie :). Mamy też materiał z rozszerzonego niemieckiego, a moja sorka od chemii czyni nasz profil także chemicznym. Także nie pozostaje mi nic tylko się uczyć, aby spełnić moje marzenie. Na maturze planuje zdawać matme podstawa/rozszerzenie, fizyke rozszerzoną oraz chemie podstawową aby się ubezpieczyć... :straz:

Offline prezio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 17, 2010, 21:19:45 »
matematyka, fizyka rozszerzona

Luna

  • Gość
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 20, 2010, 22:45:46 »
witam wszystkich.
jak to często bywa, tak i w moim przypadku pomyliłam się w wyborze drogi życiowej. zdawałam mature w tym roku, alle niestety nie wiedziałam jeszcze do końca co chcę w życiu robić. gdy już wiedziałam, że chciałabym uczyć się w SG było niestety za późno, przegapiłam termin składania dokumentów. tak więc w tej chwili jestem studentką budownictwa na politechnice wrocławskiej i oznajmiam wszem i wobec, że rzucam to w cholerę i zaczynam przygotowywać się do testów do SG.
zdawałam na maturze matmę i fizę, alle w maju idę poprawić wynik ;p
mam nadzieję, że brak tzw. 'szerokich pleców' nie przeszkodzi mi w osiągnięciu celu.

Offline paawel998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 27, 2010, 18:27:55 »
witam. też myślę startować do SGSP w 2011 :) także pewnie spotkamy się na egzaminie sprawnościowym ;d

Lucky

  • Gość
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 27, 2010, 21:13:57 »
Luna skoro dostałaś się na pwr na budownictwo to po co poprawiać maturę? Myślisz, że do SGSP jest sie trudniej dostać(chodzi o wynik z matury)?

Offline Tubylec41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 02, 2010, 22:58:09 »
Ja też przymierzam się do SGSP na rok 2011 . Ale ciężko mi podjąć decyzję w sprawie matury. Przez trzy lata uczyłem się tylko chemii podstawowej , ale za to tym przedmiotem się interesuję i ostro zacznę zakuwać , bo chcę mieć z rozszerzenia 80% . Do tego matematyka podstawowa , bez przygotowania wyjdzie mi myślę 90% . W sumie liczę na 130 pkt wzwyż . Ale strach ogarnia człowieka jak patrzy na listę rekrutacyjną w zeszłym roku i widzi ,że z tak dobrym wynikiem matury jest się dopiero na 60 czy 70 miejscu . Najgorsze będzie dla mnie ,jeśli po tym całym trudzie uczenia się do matury , przygotowaniem do sprawnościówki oraz po poświęceniu tylu pieniędzy na przyjazd 500 km do stolicy - nie dostanę się przez głupie widzimi się psychologa , bądź okulisty. Tylko się pod koła rzucić .

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 02, 2010, 23:59:07 »
nie dostanę się przez głupie widzimi się psychologa , bądź okulisty. Tylko się pod koła rzucić .

No jakby to psycholog usłyszał, to rzeczywiście jechałbyś na darmo.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Thomas_snc

  • Gość
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 03, 2010, 05:27:25 »
Najgorsze będzie dla mnie ,jeśli po tym całym trudzie uczenia się do matury , przygotowaniem do sprawnościówki oraz po poświęceniu tylu pieniędzy na przyjazd 500 km do stolicy - nie dostanę się przez głupie widzimi się psychologa , bądź okulisty. Tylko się pod koła rzucić .
kto nie ryzykuje ten nie wygrywa! :-)
P.S idz prywatnie na badania wzroku... Do psychologa też zapłacisz 150zł ale będziesz wiedział na czym stoisz :-) on już ci powie czy sie nadajesz czy sie nie nadajesz :-) i odrazu możesz sie dowiedzieć czy nie masz jakiejś wady konkrtnej o której nie wiesz :-)

Offline zubinho26

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 03, 2010, 08:09:37 »

Takie pytania do ludzi z SGSP:
- Na jakim poziomie jest fizyka, chemia, matematyka w SGSP?
- Z tego co wywnioskowałem z tabeli z egzaminami, to egzaminy z tych 3 przedmiotów są tylko na 1 i 2 semestrze, a potem już tych przedmiotów nie będzie :]?

Widzisz, tutaj możesz się niemile zaskoczyć :). To nie jest niestety tak, że po drugim semestrze kończy się fizyka czy chemia i żegnasz się z nimi raz na dobre. W trzecim semestrze mógłbyś się ostro zdziwić gdy zobaczysz, że w poniedziałek masz FIZYKO - CHEMIĘ spalania  (^_^), a we wtorek termodynamikę. Wspomnę też o takich przedmiotach jak hydromechanika, wytrzymałość materiałów, mechanika (dział fizyki), ratownictwo chemiczne itd itd itd. Matematyka, fizyka, chemia są zawsze, jeśli nie w ogólnej postaci to na pewno jakaś część bądź dział danej nauki ;).

Offline prezio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 13, 2010, 20:12:27 »
Czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie dotyczące badań u kardiologa. Czyli co jest jeszcze oprócz EKG, pomiaru ciśnienia .

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 13, 2010, 21:37:07 »
Czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie dotyczące badań u kardiologa. Czyli co jest jeszcze oprócz EKG, pomiaru ciśnienia .

U kardiologa tylko EKG, nic więcej.


Tak w ogóle kandydatom polecam się jeszcze zastanowić nad wyborem uczelni. Kto chce być strażakiem z krwi i kości, to niech idzie do SA. Po SGSP często będziecie strażakami tylko na zdjęciu w niebieskiej legitymacji.

Kolory zarezerwowane są dla modów   :milcz:  :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2010, 22:42:23 wysłana przez robn »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline spider

  • "everything is difficult before it becomes easy"
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Oficjalna strona internetowa OSP Łobżenica
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 18, 2010, 19:38:05 »
co masz na myśli?
Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia!

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 18, 2010, 20:06:16 »
Koledze chodzi zapewne o to, że niektórzy po ukończeniu SGSP zamiast służyć w podziale to zostają np. kwatermistrzami. Nie należy się przejmować, jest to raczej wyjątek a nie reguła i trzeba mieć naprawdę pecha w życiu żeby Ci tak 'nie poszło'  :mellow: :szalony: