Autor Wątek: Ksr  (Przeczytany 3381 razy)

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ksr
« dnia: Sierpień 02, 2003, 15:22:08 »
Witam.
Oglądając ostatnio stronę MSWiA znalazłem dwa projekty ustaw. Tj ustawa o bezpieczeństwie obywatelskim, oraz ustawa o Krajowym Systemie Ratowniczym.
Z projektem ustawy o KSR już sie trochę zapoznałem. I w myśl tej ustawy mją w gminach powstać gminne centrum reagowania.
Zapraszam was abyście się tez tym temtem zaintereowali, bo w przyszłym roku planowane jest, że bedą one obowiązywać, a będą to istotne podstawy prawne z którymi warto się zapoznać.
Ciekawi mnie to gminne centrum reagowania, czy wiąże się to z dodatkowymi etatami w gminach, czy też nie.
Zapraszam do dyskusji. Ja napewno jeszcze jak cos cieakwego wychwycę to przedstawię.
 

Młodzik

  • Gość
Ksr
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2003, 15:41:52 »
Ciekawy punkt:
 

w art. 19 dodaje się ust. 1b w brzmieniu:
„1b. Bezpośredni udział w działaniach ratowniczych mogą brać członkowie ochotniczych straży pożarnych, którzy ukończyli 18 lat i nie przekroczyli 55 lat, posiadają aktualne badania lekarskie dopuszczające do udziału w działaniach ratowniczych i odbyli przeszkolenie pożarnicze.


Nie wiedzialem ze od 55lat nie mozna brac udzialu w akcjach!  

Młodzik

  • Gość
Ksr
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2003, 17:43:27 »
Jezeli ta ustawa weszla by w zycie, to nasza OSP moze zaczac zyć! Stare odrosty by polecialy i bylo by COOL, nie wiecie kiedy to ma wejsc???

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ksr
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2003, 23:42:02 »
To zalezy od naszego parlamentu. W tym projekcie zaklada się że ma obowiązywać od nowego roku. Ciekaw co na to praktyka? Jak to z tymi OSP będzie?

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Ksr
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2003, 14:48:13 »
Najciekawsze w tym projekcie wydaje się kontraktowanie usług ratowniczych i specjalistycznych. O ile odnosi się to w dużej mierze do służby zdrowia, to daje nam strażakom możliwość oferowania (wzorem kolegów zza zachodniej granicy) transportu medycznego i usług z tym związanych. Oczywiście większą rację bytu będzie to miało w gminach typowo wiejskich. Co do Gminnych Centrów Reagowania twór taki istnieje już w większości gmin w polsce a działa w oparciu o gminne sztaby OC. Tak więc na dodatkowe zatrudnienia nie ma co liczyć.
Młodzik  - ostudzę twój zapał. Niestety nieuczestniczyć w akcji nie oznacza nie działać w Związku. Co więcej większość takich "grzybków" odsuniętych od akcji, będzie na siłę szukać akceptacji wśród młodych obsadzając się wzajemnie we władzach Zarządu.
Ale ogólnie nie panikujmy - myślę, że idzie na lepsze.
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Młodzik

  • Gość
Ksr
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2003, 19:11:40 »
no nie wiem, heheh u nas jakby ytakich dwoch grzbkow odsunieto od akcji, a zarazem kasy to nie wierze ze beda dzialac tak spolecznie, hehehe, oni dostajac kase za opieke nad autami (przy ktorych zreszta malo co robia) orgazizuja gry i zabawy... jakie to juz kazdy wie....

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Ksr
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2003, 10:56:17 »
Jeśli chodzi o Gminne Centra Reagowania to możecie poczytać sobie tu . Jest do obejrzenia prezentacja i forum na ten temat. Nazwali to Gminnymi infocentrami bo w czasie "spokoju" miałyby pełnić także inne funkcje.