Służba > Gorące dyskusje strażaków

Wypadek karetki jadącej na sygnale

(1/37) > >>

Piotr_W:
http://www.tvn24.pl/2351393,28377,0,0,1,wideo.html

Tym razem śmiertelne żniwo... Czytałem kiedyś, że można zamontować urządzenie zmieniające wszystkie światła na skrzyżowaniach na czerwone - urządzenie reaguje na dźwięk sygnałów alarmowych.

Ale przede wszystkim - trzeba uważać...

babcia:
Może i takie urządzenia występują. Ale instalacja takich urządzeń na wszystkich światłach to byłby niebanalny koszt. Poza tym czerwone światła na skrzyżowaniu czasem nie pomagają, bo wymiń sobie pojazdy, które stoją na czerwonym. A to że kierowcy nie widzą lub nie chcą widzieć pojazdu uprzywilejowanego to już nasza polska mentalność.

bulon:
z tego co widzialem wypadkowi ulegla karetka transportu sanitarnego. niestety  norma jest ze te karetki jezdza na sygnale bez powodu

romiwe:

--- Cytat: bulon w Czerwiec 29, 2010, 12:18:07 ---niestety  norma jest ze te karetki jezdza na sygnale bez powodu

--- Koniec cytatu ---

Raczej normą nie jest iż bez powodu .Jak włączają - to mają powód.

085:

--- Cytat: romiwe w Czerwiec 29, 2010, 13:45:06 ---
--- Cytat: bulon w Czerwiec 29, 2010, 12:18:07 ---niestety  norma jest ze te karetki jezdza na sygnale bez powodu

--- Koniec cytatu ---

Raczej normą nie jest iż bez powodu .Jak włączają - to mają powód.

--- Koniec cytatu ---

Znasz tę branżę od środka, jak bulon ? Nie znasz. Ja z mojego poznańskiego podwórka donoszę, że karetki prywatnego transportu medycznego poruszają się w sposób wywołujący zagrożenie w ruchu i regularnie rozbijają się. Zasadność włączania sygnałów... to już inny temat, niestety różne grzegex-medex-transy nie zapewniają kierowcom odpowiednich warunków, zmuszają ich do tyrania ponad siły - więc się nie dziwię, że jak taki ma z całego powiatu zwieźć fafnaście osób na zabiegi, to jeździ jak szalony. Jeździ - do czasu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej