Autor Wątek: Ognista Pułapka  (Przeczytany 12352 razy)

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Ognista Pułapka
« dnia: Lipiec 27, 2005, 09:25:54 »
Cześć!
Właśnie obejrzałem na HBO nowy film "Ognista Pułapka". Mimo że zawsze z przymrużeniem oka traktuje filmy "pożarnicze" ze względu na różne przekłamania tak ten film obejrzałem z zapartym tchem.
Film opowiada o losach strażaka w USA. (no bo gdzieżby indziej ;) )
Główny bohater ratując ludzi z płonącej fabryki ulega wypadkowi. Spada z wysokości kilku pięter i leżąc i czekając aż odnajdzie go grupa ratownicza przypomina sobie swoją pracę w straży pożarnej od pierwszego dnia.

Film dość dobrze pokazuje pracę strażaków i stosunki panujące pomiędzy nimi.
Dla strażaków - lektura obowiązkowa!

Jest on co kilka dni powtarzany na HBO - np. dziś - 26 lipca, wtorek, godz. 22.30.

Pozdrawiam i  proszę o opinie na temat filmu.

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2005, 10:06:21 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:51:18 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2005, 11:33:52 »
Na poczatku Travolta tez mi tam nie pasowal, ale po obejrzeniu filmu uwazam ze dobrze zagral. Film faktycznie godny polecenia. Podobal mi sie motyw powrotow pamiecia do poprzednich lat dziki czemu widzowie mogli poznac cale zycie glownego bohatera, a zakonczenie faktycznie bylo wzruszajace i zaskakujace. Choc przyznac trzeba ze film zrobiony na hollywoodzkich realiach to jednak mi sie podobal. :D

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2005, 12:05:28 »
Ja na przykład dzięki temu filmowi dowiedziałem się że w USA jest taki wyraźny podział na "strażaków" czyli tych od gaszenia i "ratowników" czyli tych ratujących ludzi.
A oprócz tego zdziwił mnie (pozytywnie) fakt że tam może sobie istnieć jednostka z dwoma samochodami malutkim garażem, nad nim pomieszczenia socjalne i gabinet kapitana. I już. U nas w Polsce już by tam dobudowali następne piętro dla kilku oficerów z komendy, księgowej, zastępcy księgowej itd...

A widzieliście jak wyjmowali krótkofalówki z samochodu prosto z ładowarek?

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2005, 11:51:26 »
Witam, moim zdaniem film jest dosyć wiernym odzwierciedleniem pracy firefaitherów z USA, obsada też daje rady tylko sam koniec jest zupełnie do du....
wytłumaczcie mi jak jest to możliwe że koleś prosi swego dowódcę o to by ten zostawił go w płonącej fabryce i zaprzestał akcji ratunkowej, jego prośba zostaje spełniona, Travolta podkula kitę i wycofuje oddziały?!?!?!?
Witek tyle tu pisze o RIT a Wy nazywacie tą scenę wzruszającą ?!?
To jakieś nieporozumienie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2005, 13:28:35 wysłana przez MAXIMUS »
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2005, 13:36:38 »
Cytuj
Witam, moim zdaniem film jest dosyć wiernym odzwierciedleniem pracy firefaitherów z USA, obsada też daje rady tylko sam koniec jest zupełnie do du....
wytłumaczcie mi jak jest to możliwe że koleś prosi swego dowódcę o to by ten zostawił go w płonącej fabryce i zaprzestał akcji ratunkowej, jego prośba zostaje spełniona, Travolta podkula kitę i wycofuje oddziały?!?!?!?
Witek tyle tu pisze o RIT a Wy nazywacie tą scenę wzruszającą ?!?
To jakieś nieporozumienie
Maximus, to jest wlasnie ten Hollywoodzki sposob na kino gromadzace rzesze widzow przed ekranami. Niezapominaj ze film ogladali nie tylko strazacy, a dla wiekszosci ludzi, ktorzy nie maja nic wspolnego ze straza takie zakonczenie jest logiczne: glowny bohater poswieca swoje zycie zeby nie narazac calego oddzialu kolegow ktorzy i tak sie do niego nie dostana, a sami moga zginac. Moim zdaniem rezyserowi chodzilo o to zeby fim nie skonczyl sie jak bajaka o Kopciuszku, ale tez zeby nie skonczyl sie tragicznie (gdyby zginal glowny bohater i 10 innych strazakow) - takie zakonczenie jest typowe dla amerykanskich superprodukcji.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2005, 17:22:18 »
Czytałem recenzje w gazetach i internecie i z tego co zrozumiałem to miał to być hołd złożony strażakom którzy nie powrócili z akcji. (m.in WTC)

Offline Piterpak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2005, 21:04:48 »
ja niestety zawaliłem z tym, że wcześniej przeczytałem recenzje tego filmu (była wzmianka o zakończeniu) i tym sposobem wiedziałem juz co stanie się z głównym bohaterem
cały film sobie tym zepsułem

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 29, 2005, 08:04:50 »
czesc no to faktycznie piterpack masz pecha mi film sie bardzo podobal po raz pierwszy obejżałem go na eliminacjach wojewódzkich OTWP i stwierdziłem że go musze mieć i potem zaczoł działać net i mam .... ale faktycznie film jest super a co do Trawolty to sądze że może być... :D  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 31, 2005, 00:18:59 »
ja własnie sobie ściągam z neta i wreszcie oglądne   :)
A ja ze swojej strony polecam również film (pewnie już go oglądaliście)
LADDER 49 ( Ladder - drabina) i także gra tam John Travolta. Film godny polecenia.
Także pozdrawiam i polecam !!!  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 31, 2005, 08:14:53 »
Cytuj
LADDER 49


a Ognista Pułapka to ten sam film ;)  

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 31, 2005, 11:40:01 »
hehehe ja cos czulem =D hehehe ale lolek
tx [CYKLO] Pimpek za podpowiedz  :lol:
jaaa ale wtopa :)
A odnosnie filmy: GORĄCO POLECAM !!!!
 
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 08, 2005, 21:38:48 »
Obejżałem niedawno.

Dość ciekawy film , zresztą jaki film o strażakach nie będzie ciekawy dla kogoś kto się tym interesuje , lub sam jest strażakiem ?
Podobnie zdziwiło mnie nieco że , Pan Travolta ;) wycofał swoich ludzi zostawiając jednego ze strażaków na pastwę płomieni. Może rzeczywiście nie dałoby się go uratować , ale chyba nie odstąpili by od tego. Szukaliby jakiejś drogi  którą mogliby dojść i ocalić jednego ze swoich. Nie wiem może się myle.

Jeśli ktoś się interesuje pożarnictwem to niech sobie obejży. Może też obejżeć sobie "Backdraft" by zapoznać się nieco ze zjawiskiem wstecznegu ciągu płomienia ;P i ogólnie pooglądać sobie fajne ujęcia ognia :P

Pozdrawiam.
....

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2005, 11:47:18 »
Jedno mnie w tym filmie zdziwilo. Czy amerykanscy strazacy dzialajacy w akcjach wykonuja zadania w pojedynke !?! W Polsce utarlo sie, ze robi sie to w zepole dwuosobowym - rocie. Mnie zawsze tez uczono, ze nigdy samemu sie nigdzie nie pchaj, bo skutek takich kozackich krokow jest tylko jeden - smiertelny.

A w filmie bylo tak. Przyjezdzaja na miejsce i jazda do wiezowca. Docieraja do poszkodowanych i do zniesienia jednego goscia potrzeba az 3 ludzi. Jack zostaje i zajmuje sie poszukiwaniem kolejnego. Udaje sie uratowac delikwenta, ale dla Morisona w bozych planach czasu na ratunek nie bylo. To pokazalo troche ze zlej strony dzialania ratownikow wg mnie oczywiscie. Dla mnie to jest nie do pomyslenia w takiej akcji zostawic kumpla zdanego tylko na siebie, aby szukal innych ofiar. a Jesli jemu sie cos stanie kto mu pomoze. Drugi strazak by sie wtedy tam przydal, ale go nie bylo :(

 Najmniejsza jednostka taktyczna zdolna do wykonywania dzialan ratowniczych to rota - 2 OSOBY !!! I zawsze tak dzialajmy dla wlasnego i kolegow bezpieczenstwa.

Pozdrawiam
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2005, 13:24:37 »
wątpie zeby naprawde działali sami myśle ze to fikcja filmowa zeby pokazac bohaterstwo strazaków i oddanie sprawie itd. bo działać w samemu nonono ryzyko za duze  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 11, 2005, 19:36:18 »
Mnie bardziej podbał się film Ognisty podmuch (backdraft) niż Płonąca pułapka chociaż trzeba przyznać że ten drugi też jest dobry <_<  
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2005, 19:59:55 »
dodam tylko tak jak kolega. tam jak się siada na jedno auto to można dokoptować do emerytury. a u nas skacze się po wozach jak pchła. ale inne realia i inny świat. ;)  

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 11, 2005, 20:43:20 »
Cytuj
wątpie zeby naprawde działali sami myśle ze to fikcja filmowa zeby pokazac bohaterstwo strazaków i oddanie sprawie itd. bo działać w samemu nonono ryzyko za duze
uważam tak samo wiele sytuacji było ubarwione  :D ale jako sam film POLECAM  ;)  

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 12, 2005, 12:49:14 »
Ja byłem na tym filmie w kinie i kilka uwqa:

1 i najważniejsza: zastanówcie sie czy chcecie oglądac ten film w towarzystwie swojej kobiety..... albo czy chcecie abo ona go widział. Kobiety bardzo emocjonalnie podchodza do takich spraw i pomijam łzy i strach podczas oglądania filmu to konsekwencja tego jest to, iż spoteguje to jej strach o nas o naszą robote itp..

2. co do J.Travolty to był jeden z jego lepszych filmów natomiast w tej roli, stricte dramatycznej, widfziałbym innego aktora, M. Roukea, ale to juz rzecz gustu

3. jesli chodzi o odzwierciedlenie realiów codziennej pracy i jednostki to jest on bardzo zblizony do prawdziwego, i faktem jest to, co juz wspomniał ktos wczesniej, jednostka, male oddziqały, 2 wozy, pokój dowódcy i tyle... moiom zdaniem w zupełności to wystarczy,

4. przepraszam za stwierdzenie ale" ja pieprze" nowoczesną jednostke, pięć pięter 15 biurowych pokoii itp. na elewacji wszystkie kolory tęczy płytki kraniki itp. szlak mnie trafia jak patrze ze ta nasza straz przez "góre" jest traktowana jak wystawa na targach!! jacy my to piękni jesteśmy, jakie mamy wielkie straznice, nowoczesne wyposazenie.... aprawada jest taka ze strażak zwykły robol zapieprza w starych UPS (bo nomexy są w KM w szafach) i nie można sie doprosic podstawowych zeczy takich jak latarka, czy kominiarka czy cokolwiek innego

ale widocznie tak juz musi byc ze....." punkt widzenie zaleąży od punktu siedzenia"

pozdrawiam:)

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 12, 2005, 20:09:29 »
Cytuj
4. przepraszam za stwierdzenie ale" ja pieprze" nowoczesną jednostke, pięć pięter 15 biurowych pokoii itp. na elewacji wszystkie kolory tęczy płytki kraniki itp.
No i właśnie w takiej jednostce jest co robić. Tyle pięter , tyle pokoi. A to poszpachlować coś , a to zmienić kolor ścian w jednym z pomieszczeń. No ale skoro już zmieniliśmy kolor ścian w jednym pomieszczeniu to może i zmienimy w pozostałych , żeby jednakowo było :P I w ten oto prosty spoób życie strażackie się toczy ;) W małej remizie z dwoma samochodami nie było by takiej możliwości , a nie można dopuścić by załoga bezczynnie siedziała [ chociaż patrząc z drugiej strony . mniej prac gospodarczych = więcej wolnego czasu który można by było poświęcić np. na samodoskonalenie się ;P , ćwiczenie swojego rzemiosła by z formy nie wyjść , szlifowanie diamentu ;P .... ale skąd , to przecież Polska a nie USA ;P ]

Pracowałem do niedawna w ośrodku wypoczynkowym jako pracownik gospodarczy. W sumie z tego co czytałem na tym forum to praca ta jest bardzo podobna do pracy w Straży Pożarnej. Też dużo prac gospodarczych ;P

Mam doświadczenie , może mnie przyjmą ? :P

A co do filmu bo wyjdzie na to że , offtopic sieję to z kobietą go oglądałem i stwierdziłą że , jest taki sobie ;P Płakać nie płakała , a jeśli chodzi o odradzanie mi pomysłu wstąpienia do Straży , to niczego takiego nie było.

Pozdrawiam.
....

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 12, 2005, 20:55:31 »
Do Mróz

Deklarujesz że nie jesteś strażakiem, a uczestniczysz w dyskusji strażaków. <_<

Zastanawiam się dlaczego uważasz, że masz wiedzę upoważniającą Cię do zabierania głosu w sprawach zawodowych strażaków??????
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 12, 2005, 21:24:12 »
Do "Mróz"

wiesz, pisząc o wyglądzie nowych straznic nie chciałem sie czepiac tych kolorów, pięter itd, chodziło mi o sens albo raczej bezsens budowania kolosów tylko na pokaz , nie wiem czy jestes starzakiem czy nie ale proponuje ci zobaczyc takie jednostki jak w Sanoku czy stołeczna 17. owszem są bardzo ładne ale czy to o to chodzi...

mnie jako strazaka, zmianowego, razi i to cholernie fakt, iż gdy potrzebujesz nowe, lepsze rekawice, nowa laterke, czy chodziaszby głupi tusz do drukarki to jaka jest odpowiedz......: "NIE MA PIENIĘDZY"!!!!!!!!!

i to jest to nad czym nalezy sie zastanowic przed budowa nastepnego kolosa...

Pozdrawiam

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2005, 00:06:12 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:50:36 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 13, 2005, 08:08:19 »
do wodnik dobrze ześ ty taki doskonały i uczony a jak gość chce to niech sie wypowie jak sie źle wypowie to go sprostowac wytłumaczyć a nie odrazu z halo po co ty tu ja tez nie mam specjalistycznej wiedzy i podejrzewam ze duza część forumowiczów takrze i nie ma co sie odcinac od osób które dopiero poznają pożarnictwo to jest
                            B   Ł   Ą   D   !!!
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Ognista Pułapka
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 13, 2005, 08:21:50 »
Do pimpka i najmłodszego
Czy ja się o coś was pytałem?

Mróz może chyba sam odpowiedzieć, pozwólcie mu na to.

[size=8]Dop.moderatora (AniolStroz) : Wodnik proszę wyluzuj trochę bo Twoje niektóre posty są naprawdę nie na miejscu! Mam na myśli tą twoją wcześniejszą złośliwą uwagę i wcześniej też kilka podobnych sytuacji było![/size][/b]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2005, 20:20:01 wysłana przez aniolstroz »
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.