Autor Wątek: Pismo zw. z rezygnacją bycia w OSP  (Przeczytany 28262 razy)

Offline poniatowski

  • OSP Pólko
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Dobra Strona Miasta - Calisia.pl
Pismo zw. z rezygnacją bycia w OSP
« dnia: Maj 23, 2010, 19:04:24 »
Witam!

Chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda takie pismo - szczerzę mówiąc, nigdy w takie coś nie bawiłem się.
Wiem jak mniej więcej wyglądają pisma o rezygnację z czegoś, jednak każde różni się.
Chciałbym napisać je w pełni poprawnie, tak aby nie zostało odrzucone.
Jeśli ktoś byłby miły, napisać takie pismo, lub podesłać w jakimś pliku?
Byłbym bardzo Wam wdzięczny!  :straz:

...ze strażackimi pozdrowieniami, Kuba.
"Strażakiem się jest, a nie bywa"

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Pismo zw. z rezygnacją bycia w OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2010, 19:19:01 »
Nie bardzo rozumiem "zostanie odrzucone" - to nie jest podanie do rozpatrzenia, tylko zgłoszenie faktu - jesteś ochotnikiem i w każdej chwili możesz zrezygnować.

Normalnie piszesz pismo w formie urzędowej do zarządu/Prezesa i piszesz np. "Informuję iż z dniem takim-a-takim, rezygnuję z członkostwa w Ochotniczej Straży Pożarnej w XXXXX."

Dodatkowo, jeżeli masz jakieś klucze do zdania, sorty mundurowe, itd. od razu zawrzyj klauzulę, że rozliczyłeś się przy przekazaniu pisma z wyposażenia/kluczy. Wtedy koniecznie piszesz to w dwóch egzemplarzach i bierzesz pokwitowaną (czytelny podpis imieniem i nazwiskiem, nawet gdy podbija pieczątkę imienną) przez kogoś władnego z zarządu kopię dla siebie - tyle.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Pismo zw. z rezygnacją bycia w OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2010, 19:21:58 »
I nawet nie musisz podawać przyczyny. Wystarczy że napiszesz że rezygnujesz. Tylko pamiętaj że powinieneś się rozliczyć z tego wszystkiego co dostałeś na stan.

Offline poniatowski

  • OSP Pólko
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Dobra Strona Miasta - Calisia.pl
Odp: Pismo zw. z rezygnacją bycia w OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2010, 19:23:00 »
A jeśli u nas nie ma czegoś takiego jak pokwitowanie, że mam na wyposażeniu mundury.
Chodzi mi o to, że nikt nie zapisuje w papierach, że ma mundur. Co wtedy? Tylko oddaje i na razie?
"Strażakiem się jest, a nie bywa"

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Pismo zw. z rezygnacją bycia w OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2010, 19:31:09 »
A jeśli u nas nie ma czegoś takiego jak pokwitowanie, że mam na wyposażeniu mundury.
Chodzi mi o to, że nikt nie zapisuje w papierach, że ma mundur. Co wtedy? Tylko oddaje i na razie?
Pisałem Ci - rozlicz się i już - na piśmie z rezygnacją dopisz że się rozliczyłeś - to nie jest kwestia "czy są pokwitowania", tylko żeby Cię potem nikt złodziejem nie nazywał, czy ciągał po sądach - tym bardziej, że jak sam napisałeś nikt mundurów nie pilnuje, a po jakimś czasie mogą się nie doliczyć czegoś...
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline poniatowski

  • OSP Pólko
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Dobra Strona Miasta - Calisia.pl
Odp: Pismo zw. z rezygnacją bycia w OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2010, 19:44:49 »
...czyli mogę napisać tak:
Informuję iż z dniem takim-a-takim, rezygnuję z członkostwa w Ochotniczej Straży Pożarnej w XXXXX. Jednocześnie oddaje mundur galowy i mundur do orkiestry.

Tak może być?
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2010, 19:49:03 wysłana przez poniatowski »
"Strażakiem się jest, a nie bywa"

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Pismo zw. z rezygnacją bycia w OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2010, 19:51:15 »
...czyli mogę napisać tak:
Informuję iż z dniem takim-a-takim, rezygnuję z członkostwa w Ochotniczej Straży Pożarnej w XXXXX. Jednocześnie zdaję posiadane przeze mnie umundurowanie: mundur galowy i mundur do orkiestry.

Tak może być?
Może. To co zmieniłem to po prostu chyba ładniej brzmi :P
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline poniatowski

  • OSP Pólko
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Dobra Strona Miasta - Calisia.pl
Odp: Pismo zw. z rezygnacją bycia w OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2010, 19:59:30 »
Dzięki serdecznie koledzy ;)
"Strażakiem się jest, a nie bywa"

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Pismo zw. z rezygnacją bycia w OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2010, 20:21:15 »
Ale koledzy nikt znowu nie będzie robił problemów z niedokońca poprawnie napisanym pismem odnośnie rezygnacji z członkostwa. Wszyscy działamy dobrowolnie, bez przymusu i każdy z nas ma prawo w każdej chwili zrezygnować. Wydaje mi się, że marne szanse są aby zarząd odrzucił wniosek, ponieważ nie jest taki jak powienien być i trzymał na liście na siłę gościa, który straż ma już głęboko z różnych względów. Jeżeli rezygnuje, logiczne jest że oddaje mundur/klucze/piloty do bram itd. rozlicza się a nie zostawia sobie na pamiątkę.
998 C.R.E.W.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Pismo zw. z rezygnacją bycia w OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 23, 2010, 22:41:06 »
I ja bym jeszcze wziął pokwitowanie od osoby której przekazałem sorty że faktycznie je oodałem
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2010, 22:57:14 wysłana przez kwas »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pismo zw. z rezygnacją bycia w OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 24, 2010, 10:13:22 »
Witam!

Chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda takie pismo - szczerzę mówiąc, nigdy w takie coś nie bawiłem się.
Wiem jak mniej więcej wyglądają pisma o rezygnację z czegoś, jednak każde różni się.
Chciałbym napisać je w pełni poprawnie, tak aby nie zostało odrzucone.
Jeśli ktoś byłby miły, napisać takie pismo, lub podesłać w jakimś pliku?
Byłbym bardzo Wam wdzięczny!  :straz:

...ze strażackimi pozdrowieniami, Kuba.

http://www.spzz.neostrada.pl/druki/druk3.rtf

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Pismo zw. z rezygnacją bycia w OSP
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2010, 09:31:38 »
Witam!

Chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda takie pismo - szczerzę mówiąc, nigdy w takie coś nie bawiłem się.
Wiem jak mniej więcej wyglądają pisma o rezygnację z czegoś, jednak każde różni się.
Chciałbym napisać je w pełni poprawnie, tak aby nie zostało odrzucone.
Jeśli ktoś byłby miły, napisać takie pismo, lub podesłać w jakimś pliku?
Byłbym bardzo Wam wdzięczny!  :straz:

...ze strażackimi pozdrowieniami, Kuba.
Sprawdź w statucie jednostki w jaki sposób następuje rezygnacja z członkostwa w twojej jednostce u mnie wystarczy zwrócić do zarządu legitymacje członkowską lub nie opłacić składek członkowskich na kolejny rok.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Pismo zw. z rezygnacją bycia w OSP
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 16, 2017, 23:19:22 »
Odświeżam temat, chociaż mam pytanie trochę inne:

Czy jest możliwość "zawieszenia się samemu" / "wstrzymania" w prawach członka?

Od dłuższego czasu nie mogę dojść do porozumienia z zarządem mojej jednostki (nie jestem członkiem zarządu). W wielu kwestiach się nie zgadzamy, czy to chodzi o zakupy sprzętu czy działania ratowniczo - gaśnicze.
Cały czas jestem ignorowany i moje zdanie się w ogole nie liczy (tak wiem, że nie jestem w zarządzie).
Jedną z takich sytuacji były zakupy sprzętu do jednostki, gdzie znalazłem sprzęt taki sam jaki chciał kupić zarząd tylko o około 400-500 złotych taniej (sklep akurat miał dużą promocję). Nikt mnie nie słuchał i sprzęt został zakupiony poprostu drożej. Takich sytuacji jest o wiele więcej np. jako jednostka mieliśmy "obiecane" miejsca na szkoleniu ostatnie wg. starego rozporządzenia, ale nikt na nie nie poszedł "bo nie", a 2-3 chłopaków mogło sobie zrobić kurs. Zaznacze, że brakuje mam ludzi po kursach specjalistycznych.

Nie mam zamiaru się tutaj użalać, dlatego wrócę do mojego pytania. Skoro nie zgadzam się z poczynaniami zarządu i nie chcę brać udziału w tej całej farsie, to co mogę zrobić?
Poważnie zastanawiam się nad całkowitą rezygnacją z członkostwa w tej OSP, lecz trochę mi szkoda wielu lat, które poświęciłem. Chciałbym się od Was dowiedzieć, czy jest jakaś możliwość właśnie "zawieszenia sie samemu" / "wstrzymania" w prawach członka np. do czasu najbliższych wyborów tak, aby obecny zarząd nie mógł mnie usunąć?
Niby jest możliwość w ogóle nie przychodzenia na "zbiórki" i nie stawiania się na alarm, ale gdy tego nie będę robił to i tak mnie usuną z jednostki.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Pismo zw. z rezygnacją bycia w OSP
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 17, 2017, 07:49:50 »
Nie ma.
Zawiesza się członka za coś. O ile statut takiej OSP stanowi coś o zawieszeniu członka. Osobiście nie znam żadnej OSP, której statut stanowiłby coś na temat zawieszenia w prawach członka, co nie znaczy, że takiej OSP nie ma.

Offline Lider1989

  • "Dzień wczorajszy, był łatwym dniem..."
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Pismo zw. z rezygnacją bycia w OSP
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 17, 2017, 08:13:35 »
A może takich członków jak Ty myślących jest więcej? Jeżeli zarząd działa na szkodę OSP, można zwołać zawsze nadzwyczajne posiedzenie walnego zgromadzenia członków OSP i na nim podjąć decyzję o zmianie zarządu. To nie jest sejm, że ich kadencja musi trwać pełne 5 lat. Może pójdź w tą stronę, skrzyknij chłopaków, przekaż informacje o tym, że źle prowadzą interes jednostki i wymienić zarząd.

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Pismo zw. z rezygnacją bycia w OSP
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 18, 2017, 18:35:24 »
A może takich członków jak Ty myślących jest więcej? Jeżeli zarząd działa na szkodę OSP, można zwołać zawsze nadzwyczajne posiedzenie walnego zgromadzenia członków OSP i na nim podjąć decyzję o zmianie zarządu.
Jest więcej, lecz nie aź tylu, żeby odwołać beton. Nas ludzi wyjeżdżających do działań i rozumiejących problem jest około 20%, reszta jest w jednostce chyba tylko przez zasiedzenie.

Zostają mi tylko dwa wyjścia: przestać się udzielać lub całkowicie zrezygnować z członkostwa w OSP tracąc tym samym możliwość pomocy innym poprzez wyjeżdżanie do zdarzeń...
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...