Autor Wątek: początki?  (Przeczytany 1090 razy)

KubaKuba

  • Gość
początki?
« dnia: Maj 09, 2010, 12:30:01 »
Witam,

Kilka pytań. Jeśli komuś chciałoby się odpisać bylbym wdzięczny.

Otóż.. w tym roku końce studia na UAM w Poznaniu - biotechnologia. Studia mnie strasznie męczą i od długiego czasu myśle o pracy w straży. Konkretnie interesuje mnie jednostka ratownictwa wysokościowego. Jestem taternikiem, wspinam się od kilku lat. Znam dobrze techniki ratownictwa wspinaczkowego. Takze mysle że poradziłbym sobie sprawnie z nauką technik rat. wysokosciowego wykozystywanych w strazy.

Jak wyglądają możliwości pracy w straży dla takiego mnie? Domyślam się że moje studia niewiele tu znaczą. Ale czy kurs taternicki itp mogą pomóc przy dostanie się w grupy rat. wysokosciowego?

Z jakiego poziomu startowałbym w straży? I jakie szanse na awans miałbym? Nie skończyłem szkoły aspirantów.
Czy trzeba isc do szkoły aspirantów czy można zacząć służbę bez szkoły? Nie jestem za stary? Są jakies limity wiekowe?
Pieniądze szczęścia nie dają ale nie ukrywam, że też są dla mnie ważne.

Mam czekać az zostanie ogłoszony nabór? czy moge zrobić cos jeszcze?

Pozdrawiam i liczę na odpowiedz
Kuba

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: początki?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2010, 07:09:57 »
Niewiele da Ci to, co masz. Trzy punkty za uprawnienia wysokościowe, być może - jeżeli je masz - bo kurs taternicki nie wiem czy wystarczy. O rekrutacji poczytaj na stronie swojej komendy miejskiej czy też powiatowej. Co gorsza, wszystkie te informacje można znaleźć w googlach :>

Na szkołę aspirantów jesteś za stary.

Jeżeli studia Cię męczą, to w straży się wykończysz  :wacko: :wacko: