Autor Wątek: strazak.me  (Przeczytany 9820 razy)

Offline flamis

• Moderator
  • Strażak Sam
  • *
strazak.me
« dnia: Maj 03, 2010, 08:50:47 »
Powiedzcie mi czy bylibyście zainteresowani posiadaniem poczty w stylu romek@strazak.me Od Waszego zainteresowania będę uzależniał uruchomienie serwisu pocztowego dla strażaków. Dzięki takiemu adresowi będziecie mogli jak za pomocą naklejki na samochodzie pokazać że jesteście strażakami. Dotyczy się to wszystkich ochotników i strażaków zawodowych. Poczta na pewno będzie o mniejszych parametrach niż te oferowane przez popularne serwisy internetowe, ale będzie pozbawiona bzdurnych reklam i niepotrzebnego spamu. Dopuszczam reklamy firm pożarniczych ale także w ograniczonej ilości. 

Waldek
ps. powiedzcie mi jak rozumiecie zlepek słów "strazak.me"
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2010, 08:54:54 wysłana przez flamis »

Offline Michaszs

• VIP
Odp: strazak.me
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2010, 08:58:56 »
Idea całkiem fajna, ale to .me jakoś tak nie do końca pasuje. Wydaje mi się, że zamysł był taki, żeby było coś w stylu strażak.ja (me z angielskiego). Według mnie bardziej pasowało by coś w stylu xyz@strazak.pl albo xyz@strazak.com itp.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline flamis

• Moderator
  • Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2010, 09:09:32 »
"Wydaje mi się, że zamysł był taki, żeby było coś w stylu strażak.ja (me z angielskiego)." albo jestem strażakiem :) ale masz rację lepiej by było strazak.pl lub strażak.pl lub strażak.com a np strażak.net ?? tylko z polskimi znaczkami jest utrudnienie dla osób piszacych z zewnątrz gdzie na klawiaturze nie ma polskich znaczników

Offline tommy

• We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2010, 10:46:54 »
super pomysł   :straz:
myślę, że "me" czy to pl, nl, de wiąże się z kosztami, jakie trzeba wyłożyć za adres czy domene? laikiem jestem w tej dziedzinie także szczegóły może napisze @flamis :P
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline flamis

• Moderator
  • Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2010, 10:58:14 »
Domena sama w sobie nie jest droga, utrzymanie serwera który będzie musiał przyjąć i przekazać ileś tam wiadomości i utrzymywać ich stan a także bronić się przed atakami jest kosztowne. Zależy ile kont będzie a także od ich aktywności. Niemniej jednak jeśli będzie jakiś odzew to uruchomię tę usługę. Poczta oczywiście bedzie za darmo.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2010, 11:13:29 wysłana przez flamis »

Offline Michaszs

• VIP
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2010, 17:21:33 »
"Wydaje mi się, że zamysł był taki, żeby było coś w stylu strażak.ja (me z angielskiego)." albo jestem strażakiem :) ale masz rację lepiej by było strazak.pl lub strażak.pl lub strażak.com a np strażak.net ?? tylko z polskimi znaczkami jest utrudnienie dla osób piszacych z zewnątrz gdzie na klawiaturze nie ma polskich znaczników
Wybacz, te polskie litery wyszły z przyzwyczajenia. Chodziło mi o troszkę bardziej znaną domenę.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline mario

• LORD OF THE RINGS
  • KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2010, 17:13:52 »
szczerze mówiąc zbitka strazak.me (jak się domyślam szukałeś wolnej domeny ze słowem "strazak") jest nieco chybiona. Tylko osoby znające troche angielski wyczują intuicyjnie że chodzi tu o zaakcentowanie formy "JA - STRAŻAK". Reszta nie będzie miała pojęcia o co tu chodzi a ewentualni obcokrajowcy i tak nie wiedzą co znaczy "strazak" po polsku więc zbitki strazak.me też nie załapią... Dlatego wydaje mi się, że tworzenie czegoś takiego na siłę nie wypali.

Ideałem byłoby rzeczywiście stworzenie kont pocztowych w oparciu o istniejące domeny strazak.pl, strazak.com lub coś innego równie prostego tyle tylko, że tak jak napisałeś - nie jest to tanie a raczej nikt z użytkowników poczty nie zgodziłby się na płacenie za samą możliwość korzystania z adresu xxxx@strazak.pl

A tak z ciekawości - dodaj do wątku ankietę z dwiema odpowiedziami na pytanie "czy zgodziłbyś się na płacenie za korzystanie z poczty?"

pzdr
mario

Offline ślizki

• Strażak Sam
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2010, 18:14:11 »
Ciekawa propozycja. Oczywiście nikt chyba nie założy sobie skrzynki tylko dla samej ciekawej domeny, gdy parametry poczty będą znacznie odbiegały od innych komercyjnych kont. Ja z miłą chęcią bym się przyłączył do tej inicjatywy i popieram pomysł kolegów, że łatwiejsze w zapamiętaniu i korzystaniu będą adresy zakończone na dobrze znane już .pl, .eu, .com...

Offline flamis

• Moderator
  • Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2010, 21:55:04 »
tak dokładnie szukałem wolnej domeny a ta akurat wydała mi się mniej więcej trafna. Jednak miałem tak jak i Ty Mario wątpliwości odnośnie zrozumienia tego i w sumie identycznie jak i Ty mam co do tego wątpliwości. Powodem tego jest założenie tego tematu na forum strazaka.

Offline Radhezz

• Semper Paratus
  • VIP
  • OSP i nie tylko...
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2010, 09:21:56 »
Pomysł dobry, tylko zobaczymy jak wyjdzie z wykonaniem - ja np. nie używam aktualnie żadnego klienta pocztowego, i raczej nie bedę korzystał, bo korzystam ze zbyt wielu maszyn, a archiwum wiadomości jest ważne - tak więc panel przez HTTP. Chyba żeby robić przekierowanie na gmaila (lub inny mailserwer) ale czy to w takim wypadku miałoby sens?
Kierowca CE. Niegdyś ambitny, a teraz tylko OSP i szeregowy rezerwy. I to też w wolnej chwili tyko.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline PiterOSP

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2010, 13:14:21 »
za jakby byly problemy z hakerami moge pomoc
Przyznam sie oficjalnie sam nim bywam ale zazwyczaj     zabezpieczam strony przed takimi jak ja

Offline Porta

• VIP
  • Zgred
    • Remiza.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 27, 2010, 13:35:48 »
za jakby byly problemy z hakerami moge pomoc
Przyznam sie oficjalnie sam nim bywam ale zazwyczaj     zabezpieczam strony przed takimi jak ja
Ha ha ha ha - dobrze, tylko ile Ty masz lat kolego?

Offline PiterOSP

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 27, 2010, 13:56:24 »
20  koleżanko   chcesz dam ci numer gg do kolesia któremu zabezpiecalem strone

Offline kasiunia998

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2010, 14:36:08 »
20  koleżanko   chcesz dam ci numer gg do kolesia któremu zabezpiecalem strone

jak widać w info to raczej nie płeć piękna :)

a co do poczty to fajny pomysł

Offline Firefajter998

• Stary Wyga
  • **
  • JRG
    • OSP RADUŃ
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 27, 2010, 22:08:02 »
Ta poczta to naprawdę dobry pomysł, ale tak jak i poprzednicy lepiej będzie "strazak.pl" lub coś w tym stylu niż ".me".

Pozdrawiam  :straz: