Autor Wątek: Promocja oficerska 2010  (Przeczytany 13443 razy)

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Promocja oficerska 2010
« dnia: Kwiecień 30, 2010, 20:09:47 »
Czy wecie o co chodzi z promocją oficerska 2010?
pierwszy stopień oficerski w lubelskim dostają strażacy wyłącznie z pionu operacyjnego.
Czy w innych województwach jest podobnie?
Czyżby KG PSP chce rozpocząć wojnę podział biuro? o co tu chodzi ? :huh:

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.140
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2010, 22:42:44 »
Jak oficerom proponuje się stanowiska starszego ratownika to wogóle się dziwię, że ktokolwiek dostaje.
W tym roku do promocji przystąpi:
150 po "kursie"
90 zaocznych
60 dziennych
W ubiegłum roku te liczby były jeszcze bardziej wydatne

Offline piotr555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Dlaczego w biurze można dostać mł. kapitana a na podziale nie?????
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2010, 17:24:58 »
Chciałem się zapytać dlaczego z takim samym wykształceniem można dostać stopień młodszego kapitana w biurze pracując w np. w kadrach, w księgowości czy w innym wydziale a na podziale bojowym już nie???? Czy podział bojowy jest traktowany jako tylko ludzie do roboty a inni w biurach tylko mogą awansować??? Proszę mi wybaczyć moje rozgoryczenie, ale poszedłem po aspirantce na studia wyższe. Udało mi się skończyć szkołę w 2005 roku i byłem pewny, że uda mi się dostać stopień oficerski. Wtedy po rozpatrzeniu wniosków ówczesny komendant główny p. Krzowski zmienił organizację komend. Teraz zajmuje etat zastępcy szefa zmiany na podziale bojowym i łudziłem się, że w tym roku otrzymam awans. Najgorsze jest to, że gdybym pracował w biurze lub np. na stanowisku kierowania wtedy bym dostał stopień a na podziale bojowym już nie:((((( Kocham moją pracę i pomaganie ludziom w akcjach, ale już mi się niedobrze robi jak nas tak olewają. Zaby dostac stopien trzeba przenies się do biura, a tego bym nie chciał, bo kocham to co robie. Dlaczego podział bojowy i możliwość awansu na nim jest tak traktowana. 80 procent ode mnie z roku ma juz stopnie oficerskie, a ja juz 9 lat na podziale pracuję i nie mam możliwości jego otrzymania. Wiem, że dużo osób będzie pisać, żebym szedł na szkołę główną, ale dawniej były inne przepisy i dlatego poszedłem na ochronę środowiska, a nie stać mnie teraz zapłacić dużych pieniędzy za jeszcze 4 lata nauki. Dlaczego przepisy jak ja zacząłem się zmieniły? Czy może mi to ktoś wytłumaczyć dlaczego podział jest tak dyskryminowany i czemu muszę przenieś się do biura zeby dostac stopien, a nie robic tego co sie lubi???? To jest straz czy awanse biurowe tylko???? Najlepiej zamknąć jednostki i niech biurowi jezdzą??? A jeszcze jedno kto wymyślił taki przepis, że jako aspirant z 9 letnim stazem moge kierowac z akcjami i mam odpowiednie juz doswiadczenie a jakbym dostal stopien to juz nie mógłbym. Co to za mózg wymyślił??? Czy to nie jest chore???

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2010, 19:39:47 »
Wątpię, czy znajdziesz tutaj osobę, która racjonalnie odpowie na zadane przez Ciebie pytania. Użytkownicy forum to w większości osoby zdrowo myślące. W tym również Ty.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2010, 20:03:44 »
 :huh:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2017, 11:29:23 wysłana przez emmil »

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2010, 20:59:01 »
proszę w miarę możliwości pisać z jakiego pionu poszły awanse bo o nas tylko z operacyjnego, z biura nikt nie dostał

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2010, 21:24:15 »
proszę w miarę możliwości pisać z jakiego pionu poszły awanse bo o nas tylko z operacyjnego, z biura nikt nie dostał


bo prawda jest taka... z autopsji duuużej komendy powiem, że podział bojowy jest kulą u nogi biurowców, gdyby żadnej JRG nie było na terenie miasta to mieliby fajną pracę. I niestety to się sprawdza. My im tylko w pracy przeszkadzamy.... bo coś tam trzeba załatwić... zrobić dla nierobów itp...

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 01, 2010, 21:42:49 »
dziękuję za "odpowiedź" na moje pytanie i rozpętanie kłótni podział - biuro

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2010, 22:12:35 »
dziękuję za "odpowiedź" na moje pytanie i rozpętanie kłótni podział - biuro

sam sobie odpowiedziałeś.....
wszędzie jest to samo bagno.... z tym że gdzie niegdzie mniejsze gdzie indziej większe...

gość1234

  • Gość
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 01, 2010, 22:34:08 »
Witam, awanse dla d-ca zmiany i wyżej. Również PSK/MSK , wydziały operacyjne również.

Offline Porucznik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 02, 2010, 00:10:23 »
proszę w miarę możliwości pisać z jakiego pionu poszły awanse bo o nas tylko z operacyjnego, z biura nikt nie dostał
Z wczorajszej rozmowy na próbie z kolegą z woj. śląskiego wynika, że pierwsze stopnie oficerskie po studiach cywilnych z tego regionu dostali wyłącznie prewentyści i pracownicy PSK/MSK. Z podkarpackiego żaden wniosek nie poszedł więc nikt nie dostał..

Offline komendant ???

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 02, 2010, 11:02:23 »
i poraz kolejny rozpoczyna sie "wojna" podział-biura .......................
LUDZIE po co to - wszyscy jesteśmy strażakami tak czy nie ?

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 02, 2010, 13:21:44 »
no cóż... różne kierunki studiów wyższych kończą technicy pożarnictwa. Myślę, że wszyscy dobrze znamy świętej pamięci projekt załącznika z listą kierunków przydatnych w PSP. Jeżeli wybieracie się na studia wybierzcie coś z tej listy. Znam jeden przykład tech. poż., który skończył religioznawstwo i został oficerem. Nie wiem do czego mu się to w służbie przyda ale oficer jest. Pamiętajcie jeszcze, że po za spełnieniem wymagań formalnych (kwalifikacje i stanowisko), wymagana jest jeszcze pozytywna weryfikacja subiektywna w Waszej KP/KM, KW i KG. Może to i lepiej... w innym wypadku chyba wszyscy mówilibyśmy do siebie Panie Kapitanie, a robić by nie było komu bo wszyscy by tylko chcieli dowodzić. I nie mówcie, że tu chodzi o uznanie finansowe, bo różnica jest minimalna. Dzisiaj połowa podoficerów na podziale kończy studia wyższe z nadzieją na mł.kpt. życzę powodzenia i braku frustracji przy porażce i "przegranym życiu" z powodu przynależności do korpusu kasztanów czy podoficerów.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2010, 13:26:33 wysłana przez Liberty »
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline Common

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 03, 2010, 14:40:07 »
Niż zaczniecie wylewać żale na tym forum sprawdźcie najpierw czy stanowisko, które zajmujecie w regulaminie Waszej komendy jest oficerskim! Osobiście pracuję na podziale i jestem oficerem, ale swoje musiałem odczekać. Dlaczego awansują z biur po studiach cywilnych, bo widocznie zajmują stanowiska oficerskie i na tych stanowiskach nie jest wymagane ,,sławne" przeszkolenie. Jak ktoś zazdrości biurowym to zawsze może się przenieść.

Offline Julian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2010, 09:20:52 »
Witam! A ja spełniam wszystkie kryteria (skończone studia cywilne, skończona aspirantka, stanowisko oficerskie), by dostać pierwszy stopień oficerski - ale pracuję w ksiegowości (tzw. biuro) i znowu nie dostałem awansu... Więc nie dzielmy się na tych z biura i tych z podziału, bo to chyba nie o to chodzi.
Nalepsze życzenia z okazji Dnia Strażaka dla wszystkich strażaków!

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 04, 2010, 09:47:43 »
Witam! A ja spełniam wszystkie kryteria (skończone studia cywilne, skończona aspirantka, stanowisko oficerskie), by dostać pierwszy stopień oficerski - ale pracuję w ksiegowości (tzw. biuro) i znowu nie dostałem awansu... Więc nie dzielmy się na tych z biura i tych z podziału, bo to chyba nie o to chodzi.
Nalepsze życzenia z okazji Dnia Strażaka dla wszystkich strażaków!
A pożar Kolega widział?? Dymem pachniał??? Myślę że dobrze, że nie dali bo co ma wspólnego Księgowy z pożarami itp. Później przenieśliby Cię na jakieś stanowisko kierownicze i jeździłbyś i się rządził tak jakbyś tysiące akcji miał za sobą .

PS. Szczęścia zdrowia i powrotów dla Strażaków życzę

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 04, 2010, 14:16:13 »
komu wogole potrzebne te biura :huh:

Biura są potrzebne aby z 1000 często debilnych pism i poleceń do ciebie dotarło 10 tych naprawdę ważnych.
Byłem na podziale, potem PSK a obecnie operacyjna i powiem Ci nie odczuwam że za biurkiem jest lepiej. Jak ostatnio pisałem procedury do 2 w nocy to jakoś nagle chłopaki przestali mówić że w biurze to nic nie robią.
Natomiast polityka kadrowa zależy od komendantów a nie od ludzi, którzy pracują na 8 godzin. Jak mawiał mój d-ca zmiany "debilem jest ten kto nie wykorzysta sytuacji aby awansować. A Ci co najbardziej narzekają na niesprawiedliwość zazwyczaj pierwsi sobie coś załatwiają nie oglądając się na innych"
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 04, 2010, 15:16:50 »
Bez przesady. Biura zawsze są i będą potrzebne. Potrzebne są kadry,socjalny,finansowy,kwatermistrzostwo itp.
Pytanie ; czy pracujący tam ludzie muszą być strażakami ?
I to jeszcze z najwyższymi stopniami ?
Czy po to uczy się w szkołach aspirantów taktyki, żeby później siedzieli przed komputerem i robili tabelki, statystyki ?  Szkoda wydanych pieniędzy.....
To tak jak by wytrenować konia do gonitw a później zaprząc do furmanki.. :rolleyes:


Offline sernik4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 04, 2010, 15:49:29 »
i poraz kolejny rozpoczyna sie "wojna" podział-biura .......................
LUDZIE po co to - wszyscy jesteśmy strażakami tak czy nie ?

Zgadzam się z Tobą. Z tym że wychodzi na to że jedni są lepsi od drugich.

Offline sernik4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 04, 2010, 15:55:34 »
Bez przesady. Biura zawsze są i będą potrzebne. Potrzebne są kadry,socjalny,finansowy,kwatermistrzostwo itp.
Pytanie ; czy pracujący tam ludzie muszą być strażakami ?
I to jeszcze z najwyższymi stopniami ?
Czy po to uczy się w szkołach aspirantów taktyki, żeby później siedzieli przed komputerem i robili tabelki, statystyki ?  Szkoda wydanych pieniędzy.....
To tak jak by wytrenować konia do gonitw a później zaprząc do furmanki.. :rolleyes:

Osobiście jestem za tym żeby operacyjna i prewencja była obsadzana funkcjonariuszami. Pozostałe powinno być ucywilnione.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 04, 2010, 16:34:28 »
Panowie, jedni z was mają pretensje do biura, że podział nie dostał awansów, inni do podziału, że biuro nie dostało.
A prawda jest tak, że ktoś te awanse podpisywał lub nie, więc miejcie pretensje i zapytania do decydentów.

pozdr w dniu święta.
powrotów życzę.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 04, 2010, 17:00:09 »
Otóż to! Z tego, co jaskółki ćwierkają, to z KG wyszły wszystkie wnioski w korpusie oficerskim, te niepodpisane utknęły zapewne na biurku pana ministra.
Najlepszego z okazji naszego święta.
Si vis pacem, para bellum

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 04, 2010, 17:03:27 »
koledzy, znowu zaczynacie wojnę podział-biuro. Już to nieraz przerabialiśmy....

a teraz odpowiadając @piotrowi555 (głównie jemu):
warunkiem awansu na stopień oficerski w takich przypadkach jest to, że zajmuje się "stanowisko oficerskie" - czyli w regulaminie organizacyjnym komendy musi być określone, że Twoje stanowisko jest przewidziane jako "OFICERSKIE". Wtedy miałbyś szansę na awans na stopień "mł.kpt."
A tak nawiasem mówiąc regulaminy organizacyjne w tych kwestiach oparte są na Rozporządzeniu MSWiA w/s kwalifikacji i stanowisk służbowych (pisząc w skrócie  :D :D ) - czyli jeżeli juz to Twoje pretensje kierować musisz do resortu...
Zajmując stanowisko z-cy d-cy zmiany szansy ani możliwości na awans na pierwszy stopień oficerski raczej nie masz. Jedyne wyjście to właśnie przeniesienie do komendy na WOLNE stanowisko "oficerskie" (w regulaminie) a potem powrót już jako mł.kpt. na PB.

kędzior

  • Gość
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 04, 2010, 18:34:54 »
a ja myślę że minister podpisze to co wyjdzie z KG tylko, że tam ciągle mają żal aspiranci kończą studia cywilne i chcą awansować bez kończenia tej jednej jedynej słusznej szkoły. Wielu absolwentów tej szkoły po prostu uważa się za inną rasę jak jeden Pan z wąsem nazywał .. rasa Panów.Przykład tegoroczne awanse na wyższe stopnie kryteria spełniają a  awansują kogo chcą, kryteria wprowadzili chyba na potrzeby chwili. Komendanci już awansowali, przeszkolenia oficerskie pokończyli to resztę można olać ( kolejny bubel żeby ograniczyć liczbę nowych kapitanów).
Może w końcu nas docenią i będą awansować na kolejne stopnie jak sobie odpuszczą :wall: :wall: :wall:

Offline piotr555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Promocja oficerska 2010
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 04, 2010, 23:19:20 »
Odpowiadając Mario ( Zajmując stanowisko z-cy d-cy zmiany szansy ani możliwości na awans na pierwszy stopień oficerski raczej nie masz. Jedyne wyjście to właśnie przeniesienie do komendy na WOLNE stanowisko "oficerskie" (w regulaminie) a potem powrót już jako mł.kpt. na PB.)
Czy to nie jest chore, żeby awansować to trzeba się przenosić na wolne stanowisko do komendy?????) Niektórzy są w porządku Komendanci i idą za pracownikami, ale nie wszyscy tacy są:(((((  To w takim razie mam pytanie co trzeba zrobić żeby prawdziwy strażak z krwi i kości miał możliwość awansu na pierwszy stopień oficerski po studiach cywilnych??? Z pewnością odpowiedź bedzie taka żeby mieć przeszkolenie zawodowe??? To w takim razie le trzeba czekać żeby się na nie dostać: 5, 10 a może i więcej lat?????  Jeśli jest taki zapis to dlaczego trzeba tyle czekać i nie można się dostać na tą osławioną listę przeszkolenia zawodowego??? Jeśli chcą dawać stopnie to niech te przeszkolenie obowiązuje wszystkich. Od dłuższego czasu się zastanawiam i sądzą, że w tej straży a konkretnie na podziale idzie ku gorszemu:((((( Niedługo wsadzą nas pod samorządy i taki będzie z tego finał. Już się widzi jakimi autami jeździ PSP a jakimi OSP.