Autor Wątek: Manewry Ratownicze BESKIDY 2010  (Przeczytany 1599 razy)

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Manewry Ratownicze BESKIDY 2010
« dnia: Kwiecień 25, 2010, 19:44:53 »
Nie wiem czy to dobry adres, więc jeśli moderatorzy uznają inaczej to proszę przenieść.

Dostałem dziś informacje z KG PSP poleciła zorganizować Manewry Ratownicze BESKIDY 2010 dla podmiotów tworzących i wspierających KSRG w dniach 24-26 czerwca 2010 na terenie powiatów suskiego (woj. małopolskie) i żywieckiego (woj. śląskie).

Zgodnie z założeniami w manewrach mogą wziąć jedynie dwa zespoły z każdego z 16. wójewództw (jeden czteroosobowy zespoł PSP i jeden czteroosobowy zespoł OSP w KSRG z terenu województwa.

Narazie nie natrafiłem na żadną inna informację o tych manewrach.

Offline tomek2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Manewry Ratownicze BESKIDY 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2010, 20:24:45 »
Coś o tym:
Manewry Ratownicze 'BESKIDY 2010'
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej realizując polecenie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP informuje, że w dniach 24-26 czerwca br. planowane są Ogólnopolskie Manewry Ratownicze BESKIDY 2010 w Kurowie, mające na celu podnoszenie gotowości sił i środków KSRG do działań w zakresie udzielania pomocy przedlekarskiej.
W Komendzie Wojewódzkiej PSP w Katowicach zostaną przeprowadzone eliminacje pozwalające na wyłonienie jednej drużyny OSP z KSRG, która reprezentować będzie województwo śląskie na Manewrach Ratowniczych. Eliminacje będą przeprowadzone w formie sprawdzenia wiadomości teoretycznych.
Zespół złożony z 4 osób powinien spełniać następujące wymogi: żaden z członków zespołu nie może posiadać wykształcenia medycznego (ratownik medyczny, pielęgniarz, lekarz, pielęgniarka) lub student czy słuchacz na kierunku pozwalającym uzyskać wykształcenie medyczne. Każdy zespół powinien posiadać odpowiednie oświadczenie potwierdzające spełnienie tego wymogu, podpisane przez właściwego przełożonego.
Ewentualne zgłoszenie zespołu należy przesłać do Komendy Miejskiej PSP w Dąbrowie Górniczej do 28 kwietnia 2010 roku na adres e-mail: pspdabrowa@katowice.kwpsp.gov.pl
Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, datę urodzenia i miejsce urodzenia oraz oświadczenie o spełnianiu wymogów.
Planowany termin przeprowadzenia eliminacji - druga połowa maja br. Termin oraz dodatkowe informacje podane będą w odrębnym piśmie.
Brak odpowiedzi będzie traktowany, jako odpowiedź negatywna.
Cudownie jest:powietrze jest! Dwie ręce mam,Dwie nogi mam.W chlebaku chleb, do chleba ser, do picia deszcz...