Autor Wątek: Wniosek do KSRG-prośba  (Przeczytany 11742 razy)

Offline Jarek 79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Wniosek do KSRG-prośba
« dnia: Marzec 14, 2010, 18:18:45 »
Pomóżcie!!! Potrzebuję wzoru wniosku (może być skan), zwracam się do osób które składały taki wniosek starając się o wprowadzenie swojej jednostki do KSRG. Pilne. 

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2010, 19:00:54 »
Witam!
Znalazłem coś takiego: http://www.straz.tarman.pl/upload/file/P-23.PDF może coś tam znajdziesz
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2010, 19:03:46 »
A masz Kolego zgodę Pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Jakością z KG?  :fiuu:
Si vis pacem, para bellum

Offline Jarek 79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2010, 19:29:29 »
Nie pytam  o zgodę tylko o wzór wniosku.A  tak poza tym to chyba OSP która jest zainteresowana wstąpieniem do KSRG składa wniosek do   komendy powiatowej.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2010, 20:39:08 »
Nie pytam  o zgodę tylko o wzór wniosku.A  tak poza tym to chyba OSP która jest zainteresowana wstąpieniem do KSRG składa wniosek do   komendy powiatowej.

Zgodnie z rozporządzeniem http://bap-sip.lex.pl/serwis/du/1998/0798.htm to Komendant Wojewódzki składa wniosek o włączenie jednostki OSP do KSRG do Komendanta Głównego.

Jednostka OSP musi spełniać następujące warunki:

Cytuj
§ 2. 1. Do systemu może zostać włączona jednostka, która posiada:
  1)  co najmniej dwa średnie lub ciężkie samochody pożarnicze,
  2)  wyszkolonych ratowników w liczbie zapewniającej pełną obsadę co najmniej dwóch samochodów pożarniczych,
  3)  skuteczny system łączności powiadamiania i alarmowania,
  4)  urządzenia łączności w sieci radiowej systemu na potrzeby działań ratowniczych
oraz która pozostaje w stałej gotowości do podejmowania działań ratowniczych.
2. Do systemu może być włączona także jednostka, która nie spełnia warunków wymienionych w ust. 1, jeśli jej działalność ma zastosowanie w warunkach przewidzianych w planie działań ratowniczych.

Komendant Powiatowy:

Cytuj
3. Ocenę warunków, o których mowa w ust. 1, przeprowadza właściwy miejscowo komendant rejonowy Państwowej Straży Pożarnej.
§ 3. 1. Włączenie jednostki do systemu jest poprzedzone zawarciem porozumienia między właściwym miejscowo komendantem rejonowym Państwowej Straży Pożarnej, podmiotem tworzącym jednostkę oraz tą jednostką.
§ 4. 1. Komendant rejonowy Państwowej Straży Pożarnej przedstawia właściwemu komendantowi wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej wykaz jednostek, z którymi zawarł porozumienie, o którym mowa w § 3 ust. 1.

Komendant Wojewódzki:

Cytuj
2. Na wniosek właściwego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wydaje decyzję w sprawie włączenia jednostki do systemu.

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2010, 23:16:08 »
Długa droga przed tobą...

Ale od początku. Zaczynasz od zwykłego pisma - bez żadnego wzoru. Po prostu piszesz pismo do wójta gminy z prośbą o rozpoczęcie procedury włączania twojej jednostki do KSRG. Podpisuje się prezes OSP. Dlaczego do wójta? Bo porozumienie o włączeniu podpisuja trzy strony" wójt, komendant powiatowy PSP i wasz prezes. Dlatego zaczynamy od najniższego czyli prezes OSP pisze do wójta, wójt pisze pisemko przewodnie (kilka zdań) i załącza Wasze pismo i wysyła to wszystko do Komendanta Powiatowego, ten (o ile jesteście uwzględnieni w planach operacyjnych) pisze pismo (i załącza poprzednie - do Komendanta Wojewódzkiego. Ten wysyła do was kontrolę. Po kontroli - jeśli decyzja jest na "tak" KW sporządza wniosek i wysyła do podpisania do KG. Komendant główny podpisuje a wy dostajecie decyzję.

To oczywiście droga oficjalna i napisana w skrócie. Po drodze zazwyczaj piętrzą się problemy, trzeba mieć swojego "protektora" itp. itd...

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2010, 11:18:16 »
Nie napisałem i problem powstał  ^_^
Moja uwaga skierowana była do kol. Artur Kom.
Si vis pacem, para bellum

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2010, 14:40:28 »
Kolego Mroovka ja nie kopiowałem pliku tylko podałem link o procedurze więc chyba nie ma problemu
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline 266burza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
KSRG -chyba już wątek był
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 04, 2011, 20:55:11 »
Witam. Nie mogę znaleźć odp. na pytanie "czy można wejść do KSRG z jednym samochodem" może podpowiecie mi coś w tym temacie? Czekam na odp. DZIĘKI

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: KSRG -chyba już wątek był
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 04, 2011, 21:45:24 »
Znaczy się był przypadek w OSP Kolowskie, gdzie byli w KSRG z jednym Starem GBA 2,5/16. Ale niestety zostali zmuszeni do zakupu drugiego auta i kupili przechodzonego następnego Stara GBA. Więc gdzieś tam ewentualnie jakieś wątpliwości są co do wozów w KSRG, ale przepis mówi jasno
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline gucioosp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 04, 2011, 22:10:52 »
z tego co mi wiadomo to tak można. Minimum średnie ze sprzętem hydraulicznym. tylko pytanie jako która jednostka w gminie ?

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 15, 2011, 16:57:49 »
Odnośnie sprzętu, to teraz wymagane jest: cztery sztuki aparatów powietrznych, zestaw hydrauliczny, zestaw PSP R1, oraz dwa samochody co najmniej średnie. Można zostać włączonym z jednym samochodem, ale w ciągu trzech lat należy to uzupełnić.
A samo włączanie to inna historia. Teraz były robione symulacje dla planowanej sieci rozwoju KSRG. Tam gdzie dojazd podmiotów KSRG jest długi, są największe szanse na włączenie.

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 22, 2011, 11:24:33 »
A powiedzcie mi taką rzecz, co grozi jednostce która jest w KSRG a nie wyjechała do zdarzenia? są jakieś kary albo coś takiego? Bo szukam szukam i znaleźć nie mogę. I drugie pytanie ile razy organizowane sa powiatowe manewry dla jednostek KSRG? czy to jest zależne od powiatu?

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 22, 2011, 11:43:16 »
A powiedzcie mi taką rzecz, co grozi jednostce która jest w KSRG a nie wyjechała do zdarzenia? są jakieś kary albo coś takiego? Bo szukam szukam i znaleźć nie mogę. I drugie pytanie ile razy organizowane sa powiatowe manewry dla jednostek KSRG? czy to jest zależne od powiatu?
1nie grozi nic - opinia "nadszarpnięta
2 manewry u nas są 3 - 4 w roku w planach pracy opracowanych przez PSP w uzgodnieniu z komendantami co do miejsca bez uzgodnienia dokładnego terminu.


Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 22, 2011, 11:53:12 »
Jak do tej pory nie wywalili nas - w ciągu 5 lat 2 razy nie było wyjazdu z powodu braku kierowcy. Raczej podchodzą ze zrozumieniem - pora przedpołudniowa wszyscy w pracy lub w szkole.

Minimum chyba 1 raz na rok, u nas tak robią od lat i co roku to samo - rajd ćwiczebny, każda jednostka indywidualnie na ocenę, te same epizody - nuda.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 22, 2011, 15:55:33 »
A powiedzcie mi taką rzecz, co grozi jednostce która jest w KSRG a nie wyjechała do zdarzenia? są jakieś kary albo coś takiego? Bo szukam szukam i znaleźć nie mogę. I drugie pytanie ile razy organizowane sa powiatowe manewry dla jednostek KSRG? czy to jest zależne od powiatu?

Wszystkie zasady współdziałania masz zawarte w porozumieniu zawartym pomiędzy KM/P-Wójt/Burmistrz-OSP podczas włączania Waszej OSP do KSRG.

Jedyna kara  :szalony:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 14 września 1998 r.
w sprawie zakresu, szczegółowych warunków i trybu włączania jednostek ochrony przeciwpożarowej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Cytuj
§ 5. Właściwy miejscowo komendant rejonowy Państwowej Straży Pożarnej, w razie stwierdzenia nieprzestrzegania przez jednostkę włączoną do systemu postanowień porozumienia, o którym mowa w § 3 ust. 1, wzywa tę jednostkę do przywrócenia, w wyznaczonym terminie, stanu określonego w porozumieniu.

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 27, 2017, 10:41:47 »
Witam druhów potrzebuję wzoru bądz kopii wniosku o właczenie jednostki OSP do KSRG jeśli ktoś by posiadał był bym bardzo wdzięczny :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 27, 2017, 10:46:18 »
Witam druhów potrzebuję wzoru bądz kopii wniosku o właczenie jednostki OSP do KSRG jeśli ktoś by posiadał był bym bardzo wdzięczny :straz:
Jednostka jest uwzględniona w planie rozwoju sieci jednostek w KSRG?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 27, 2017, 10:55:24 »
Tak oczywiście

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 27, 2017, 11:05:20 »
Tak oczywiście
Do wydziału operacyjnego się udaj. Tam wszystko co potrzeba załatwicie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Wniosek do KSRG-prośba
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 27, 2017, 11:08:50 »
ok dziękuję i pozdrawiam