Autor Wątek: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?  (Przeczytany 103177 razy)

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 15, 2005, 13:32:37 »
Tak widze wasze opisy i myśle wielbłąd czy strażak kąbinerki, drut,skarpety zapasowe ,dwie kominiarki ,kliny może dorobić szelki i zabrać jeszcze wentylator osiowy  przeciesz to na zapas może spokojnie poczekać u was na wozie. Bo ja przyszło by wam założyć aparat  zabrać do ewakuacji ap ucieczkowy i wasz sprzęt nie doszli byście nawet na pierwsze piętro w bloku. Ale jest fajnie nie ma co.

Witold. Wesołek jesteś nie ma co zobacz jak rozgożała dysku :D  sja.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2005, 13:56:48 wysłana przez Witold »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 16, 2005, 13:46:37 »
Witku od kiedy jesteś taki regulaminowy .To nie kółko różańcowe tylko forum ludzi dumnych z tego co robią ze swych pasji ,męskich i wypowiedziach i czynach ochotników i zawodowców razem sól tej ziemi w pożarnictwie  nie inteligencików znających tylko dym z papierosa. Bo do ratowania życia i mienia trzeba właśnie tej soli i tacy tu są nie ciepłe kluchy  zresztą o tym już nie raz pisałem widać tego nie pojmujesz a szkoda przez to wpadasz w wizerunek inteligęcika  sory tak wypadło.Ludzie powinni rozmawiać spierać sie nawet ostro to wymiana pogłądów o to chodzi nie muszą sie kochać.  Dla mnie ochotnik to facet z twardymi jajami ty mi jakoś do nich nie pasujesz.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 16, 2005, 13:55:48 »
Cytuj
Witku od kiedy jesteś taki regulaminowy .To nie kółko różańcowe tylko forum ludzi dumnych z tego co robią ze swych pasji ,męskich i wypowiedziach i czynach ochotników i zawodowców razem sól tej ziemi w pożarnictwie  nie inteligencików znających tylko dym z papierosa. Bo do ratowania życia i mienia trzeba właśnie tej soli i tacy tu są nie ciepłe kluchy  zresztą o tym już nie raz pisałem widać tego nie pojmujesz a szkoda przez to wpadasz w wizerunek inteligęcika  sory tak wypadło.Ludzie powinni rozmawiać spierać sie nawet ostro to wymiana pogłądów o to chodzi nie muszą sie kochać.  Dla mnie ochotnik to facet z twardymi jajami ty mi jakoś do nich nie pasujesz.
1. Zupełnie nie kumasz o co tu chodzi. Regulamin mówi, żeby nie dopisywać kolejnego zdania po swoim poście (nie tworzyć dwóch kolejnych postów w małym odstepnie czasowym), bo najzwyczajniej w świecie robi się bałagan, a krótkie dopiski można zrobić klikając Edytuj - to nie boli. A co do reszty to oczywiście tak - po to jest to forum, żeby się spierać kłócić itp. Nikt nikomu nie zabrania wyrażania swoich opinii.

2. Nie znasz mnie, więc daruj sobie te bezsensowne uwagi. No i na drugi raz (apopo handlowania) zastanów się najpierw albo poczytaj, bo wypisujesz bez zastanowienia obrażające mnie opinie w ogóle mnie nie znając...

Witek

(ten mój post i Twój nt. mnie usunę, bo nie należą do tematu).

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 16, 2005, 14:03:46 »
Przepraszam jeden był ogólny drugi do ciebie  by było wyraźniej .Do tematu nie należy czyli go usune  tak jak to bywało z władzą zamazywanie prawd nie dopuszczenie do głosu z kąd ja to znam  boisz się szczerości ja mogę ci sie nawet przedstawić nie obawiam sie swych przekonań i odpowiedzialności czekam na odpowiedź  okaże się odpowiedż na pytanie w innym poście  czy to tylko sciema .odwagi kolego. A sprawa o chandlowaniu to tak się zachowujesz bo z uporem maniaka bezmyślnie cytujesz Jima Crawforda prawie w każdym poście .Tak zachowują sie albo przedsawiciele handlowi  albo strażacy ze stanów. A nie kochający swą profesje ludzie z PL więc  przestan piepszyć. Byłeś choć raz w muzeum pożarnictwa by poznać nasze dzieje  lub na edurze ja jeżdżę co roku prywatie z kolegami z pasji co tu i teraz nie w stanach .PS .A  artyk. czytałem już na począdku. J powiem ci że jeszcze długo nawet część z tego opracowania nie wejdzie do polskich procedur z prostego powodu. Piszesz że często rozmawiasz z chłopakami z podziału moim zdaniem i tak mało wiesz o PSP.  
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2005, 21:36:13 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 16, 2005, 22:19:02 »
Cytuj
Do tematu nie należy czyli go usune  tak jak to bywało z władzą zamazywanie prawd nie dopuszczenie do głosu z kąd ja to znam...
Sorry, ale to jest chyba taka mała mania prześladowcza...

Cytuj
z uporem maniaka bezmyślnie cytujesz Jima Crawforda prawie w każdym poście

Nie chciałbym pisać, kto coś tutaj bezmyślnie wypisuje (np. oskarżenia o chęci sprzedania produktu przy okazji szkoleń). A kogo mam cytować? Dziadków z muzeum pożarnictwa? Nic do nich nie mam, ale akurat na tematy o których piszę nikt z zawodowców takich jak Ty nie raczył do tej pory wspomnieć.
Nie jeżdżę na Edurę, choć może i z chęcią pooglądałbym nowiutki błyszczący sprzęt za ciężkie miliony. Tylko czy Ty sobie sam nie przeczysz? Raz bredzisz pod moim adresem, że chcę zarobić przy okazji szkoleń (czyli namówić Was do wydania pieniędzy na rzecz nie całkiem Wam potrzebną) a potem wysyłasz na Eudrę? Ma to sens?
Zajrzyj łaskawie np. tutaj albo przejrzyj serię tych artykułów które napisałem i potem mi odpowiedz ile pieniędzy potrzeba, żebyś się tego nauczył? Zero! Czy nie warto nauczyć się kilku technik które pomogą Ci uratować kolegę?

Cytuj
Tak zachowują sie albo przedsawiciele handlowi albo strażacy ze stanów. A nie kochający swą profesje ludzie z PL więc przestan piepszyć.

Czyli, że jak już ktoś chce przenieść na grunt PL coś co nie powstało u nas na miejscu, to już jest wrednym wywrotowcem i antypatryjotą? Sorry, ale trochę śmieszne jest to co piszesz.

Cytuj
J powiem ci że jeszcze długo nawet część z tego opracowania nie wejdzie do polskich procedur z prostego powodu. Piszesz że często rozmawiasz z chłopakami z podziału moim zdaniem i tak mało wiesz o PSP.

Czy wiem, dlaczego nawet część tego nie wejdzie do polskich procedur? Czyżby najpierw musiały wyginąć dinozaury? Czasami faktycznie tak mi sie wydaje.

Cytuj
To nie do chwalenia się bo nie ma czym tylko by pogląd nie był anonimowy ****************** JRG * Łódź. Pozdrawiam.

Świetnie! Jak będę w Łodzi to wpadnę pogadać...napisz która zmiana.

A dlatego z uporem maniaka gadam o ratowaniu strażaków, bo po pierwsze uważam, że to ważne i może kiedyś jakiś strażak dzięki temu przeżyje, a po drugie skupiam się na jednym i staram się to robić jak najlepiej. Lepsze to niż wypowiadanie się na każdy możliwy temat - bo wtedy samą papkę pozbawioną sensu człowiek wygaduje.

I na koniec! Ja do Ciebie nic nie mam, więc wybacz uszczypliwość niektórych mych słów.
Jeśli chcesz dyskutować nt. grup szybkiego reagowania (czyli o tym co ja staram się popularyzować) napisz śmiało cokolwiek myślisz na ten temat. Tylko zrób to tutaj albo tutaj albo może tutaj. To tak dla zachowania porządku na forum.

pozdro

Witek

PS. Widze, że podczas gdy ja odpisywałem, Ty zmieniłeś zdanie nt. ujawaniania swojego nazwiska (w każdym razie je usunąłeś). Dlatego w moim poście w cytacie wygwiazdkowałem Twoje nazwisko. Pozdro.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2005, 23:15:32 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 17, 2005, 00:26:12 »
witam ,  delikatnie mówiąc .....CIEŃ


pozdrawiam

 
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2005, 13:47:24 wysłana przez ogniomistrz1 »

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 17, 2005, 09:43:36 »
Macie racje fajna posadka .Teraz do Witolda .Piszesz o swych a raczej zapożyczonycz metodach i tu się właśnie okazuje twoje blade pojęcie o PSP .Piszesz o zastępowaniu jednej roty przez drugą a potem jak dojedzie to i trzecia ,czwarta i tak na zmiane dlatego twierdze że to twojepłonne mażenia .Czy wiesz  jakie są stany osobowe jednostek przy wyjeździe do akcji .Przy dużych pożarach może by to i wyszło pod warunkiem że dowodzi jedna osoba od począdku do końca co zdaża się  żadko bo kto przyjedzi ten chce żądzić. Lecz przy pożarach mieszkaniowych to i ludzi brak np. Do akcji wyjeżdżają 2 zastępy gaśnicze + drabina   i to w 7 osób z czego 3 kierowców 1 dowódca ilu zostaje wiem zaras powiesz to mogą pomagać kierowcy i tak jest ale nie ubieżesz ich w aparat i nie wyślesz bo sprzęt zostanie bez obsłógi. Piszesz o dinozaurach wbrew pozorom możesz się wiele od nich nauczyć ,jeśli myślisz inaczej porostu jestaeś zadufanym głópkiem. A wycieczka na EDURE ci się przyda obejżysz rużne ciekawostki nie koniecznie do zakupu ale będziesz miał jakieś o tym pojęcie i z chmur zejdziesz na ziemie. Sam widzisz jak o pożarnictwie mało wiesz .Zaraz będzie jak to ja mało wiem dla mnie jesteś zadufanym w sobie dupkiem myślącym że tylko on ma najwięcej rozumu od innych Ku.....wa fakultet zrobiłeś z pożarnictwa.Powiem ci takmoja jednostka wyjechała w tym roku ponad700 razy a sąjednostki  w mieście  jeszcze lepsze wyjazdowo znam je i ich załogi dosyć dobrzewięc przestań piepszyć tylko więcej słuchaj i wyciągaj wnioski. Przy twojej dufniści zachodzi obawa  czy nie będzisz negował poleceń dowódcy akcji  i tacy ludzie nas chcą zastępować na zmianach przeciesz ty zjadłeś wszyskie rozumy d-ców poszkole i zdobytej praktyce pożarniczej jest dość ludzi do roboty brak . wiesz ta krowa co dużo muczy mało mleka daje ciekaw jestae jak ci w akcji  wychodzi  a nie na papierze  większość ochotników jest  OK poza tymi co się wymądżają  a w praktyce cienko finito poprostu dupa .A co do czasu to jest coś takiego w PSP jak urlop dociera.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2005, 10:21:45 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 17, 2005, 09:52:23 »
Cytuj
witam , sorki że wtrące pare zdań ; to co robi WITOLD  jest godne podziwu i uwagi (osobiście czytałem materiały które przygotował ) , planuje ćwiczenia w swojej jednostce w oparcju o  materiały szkoleniowe które przygotował WITOLD to tyle odnośnie w/w osoby, a teraz na temat  ; uważam że pytanie co do tego tematu jest dobre i przydatne (bynajmniej dla mojej osoby) i myślę że twoje wywody o wielbłądach czy wentylatorach są idiotyczne, :angry:  delikatnie mówiąc .....CIEŃ


pozdrawiam

JESZCZE JEDNA CIEKAWOSTKA ; większość (90%) twoich postów pisana jest w godzinach 11-16 , widać że się bardzo nudzisz : fajna posadka ?? czy zbieg okoliczności ??:
Bo tak wyposażony strażak ma być szybi i sprawy w działaniach he he dobre 20 kg  w kieszeniach + aparat powietrzny  i może jeszcze ucieczkowy do ewakuacji to jest dobre a odejdziesz o własnych nogach 10 metrów od wozu???
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 17, 2005, 10:54:39 »
1. Oczywiście nie raczyłeś odpowiedzieć mi na pytania dotyczące nauki wymiany aparatu poszkodowanemu, metod ewakuacji poszkodowanego strażaka. Za to wymyślasz nowe zarzuty. Może odpowiedz najpierw na moje pytania tak jak by to zrobił człowiek z jajami!

2. Tak, piszę o tym, że jeśli przy ratowaniu strażaka jedna grupa musi się wycofać, to powinna ją zastąpić druga itd. To chyba logiczne nie? Wiadomo, że nie ma na miejscu akcji tylu strażaków, więc gdybyś doczytał dokładnie, to byś wiedział, że w momencie wyzwania pomocy przez strażaka należy wezwać odpowiednie posiłki. No chyba, że życie Twojego kolegi jest dla Ciebie mniej ważne od kosztów wezwania pomocy. Powiesz, że nie zawsze można będzie pomoc wezwać? Pewnie nie, to tym bardziej powinieneś ćwiczyć ratowanie kolegi, bo będzie on mógł polegać tylko na Tobie!

3. Doskonale wiem, że od dinozaurów wiele się można nauczyć - może właśnie dlatego jeszcze z Tobą gadam, pomimo, że obrzucasz mnie inwektywami (szkodząc tak naprawdę samemu sobie). Co nie zmienia faktu, że niektóre dinozaury są niereformowalne.

4. Tak, powiedziałby Ci, że kierowca tez powinien pomóc przy ratowaniu kolegi. I nawet dodam, że powinien ubrać aparat i wejść do środka. No chyba, że pilnowanie sprzętu jest ważniejsze od życia kolegi. I oczywiście wiem, że sprzęt jest drogi, i ktoś musi autopompę obsługiwać, ale jak masz dwa gaśnicze, i kolegę w środku płonącego budynku który potrzebuje pomocy, to chyba jeden kierowca poradzi sobie z dwoma autopompami? Chyba, że ważniejsze dla Ciebie jest pilnowanie sprzętu. Trzeba mieć jaja jednym słowem.

5. Znów gdybyś doczytał, to byś wiedział, że moja grupa jest "eksperymentalna" i jej celem jest popularyzacja RIT. A docinki nt. negowania przeze mnie poleceń dowódcy przy akcji są pozbawione sensu. I nie napisałem nigdy że chce zawodowców zastępować na podziale bojowym.

6. Jestem ochotnikiem i zdaję sobie z tego doskonale sprawę. Na tematy ratownictwa drogowego, akcji chemicznych itp. sie nie wypowiadam, bo się na tym nie znam. Skupiam się może tylko na jednym, ale tylko w ten sposób można coś zmienić, bo jak się człowiek rozdrobni to w żadnej dziedzinie nic nie zrobi.

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 17, 2005, 23:01:56 »
witold i ogniomistrz1 mają słuszną rację, a Ty jesteś tylko cieniem piszącym uświadamiające posty z służbowego kompa w godzinach pracy, a tak jak pisałeś - robić nie ma komu, jeśli już jesteś takim wielkim znawcą tego sportu to weż się za solidną robotę, może jakiś pożarek mieszkania, a nie trujesz du.ę i próbujesz pokazać jaki to jesteś mądry. zaczeli robić porządki w PSP to może i w końcu rozliczą tych co biorą kasę za grzebanie w internecie w godzinach pracy. piszesz że nie ma obsad na wyjazdy do akcji, że trzema wozami wyjeżdża 7 osób w tym 3 kierowców i dowódca i robić nie ma komu, więc może wysadzić zza bióreczek 90% towarzystwa, skończyć im zbijanie bąków na ciepłej posadce i wysłać towarzystwo do akcji wtedy będą pełne obsady, a może starczy na czwartą zmianę i skończą się problemy. życzę owocnej pracy przy pisaniu dalszych bzdur :(  

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 18, 2005, 07:53:31 »
Panowie! Sueruję nie zaostrzać sporu i przejść do dyskusji nt. zawartości kieszeni..:)

pozdrówka

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 18, 2005, 08:20:49 »
Do |Pana OSPwonski!!!

licz się kolego troszke ze słowami bo zaczynasz za bardzo sobie pozwalac.. akim ty kur...a jestes co?? jakim prawem osadzasz nasza robote i braki obsad tlumaczysz tym ze siedzimy przed kompami zamiast robic..?? wiec prosze cie bardzo przestań strać na czyjeś podwórko a zacznij od swojego bo ono wcale nie jest takie idealne i w koncu do waszej dupy sie dopiora i tedy zobaczymy jaki to pan jest odwazny!

A dla cienia pozdrówka

PS. zeby rozwiać twoją detektywistyczną ciekawość to opisze to z prywatnego kompa w domu!
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2005, 08:22:00 wysłana przez emer »

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 18, 2005, 16:07:30 »
Rękawice przypięte do Nomexu, paczka papierosów w jednej z kieszeń :)
To zależy jeszcze od rodzaju akcji, jeżeli akcja toczy się w nocy, albo jedziemy na poszukiwania nocne to każdy ma jeszcze po latarce. Przeważnie są w wozie, więc każdy bierze po jednej i chowa do kieszeni :)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 19, 2005, 19:15:09 »
Racja Emer!
Do OSPwonski: przecież Cień napisał, że pisze to na urlopie...czytaj uważniej.

A wracając do tematu, takie dwie rzeczy nosze w kieszeni:





Właśnie dziś zdałem egzamin z kursu ratownictwa medycznego w zakresie pierwszej pomocy medycznej. I tak mi się nasunęło, że gdybym miał poszkodowanego z oparzeniami dłoni, to muszę ściągnąć biżuterię! A jak to zrobić, jeśli ręka już opchnęła? Ten przecinak do drutu wydaje się być idealny. Myśle, że nożyczki z R1 mogłyby nie wystarczyć...

pozdrawiam

Witek

PS. I nie kontynuujmy już tych kłótni nie na temat...proszę...:)
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2005, 20:09:44 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 20, 2005, 21:14:31 »
Masz rację z pierwszą pomoca lecz najlepiej jak byś miał obcęgi z bocznym ostrzem  i przedewszystkim jak najszybciej zacząć chłodzić by tęperatura nie penetrowała dalej w głąb .  A do.OSPwonski. To naprawdę mało wiesz a sadzisz jak mało kto i naprawde nie mam 3lat służby  tylko ciupke więcej .Witold poznał mnie nie dawno i może zaświadczyć  że jestem na urlopie i jestem podziałowcem w JRG która może to nie dużo ale lepsze to niż twoje bo moja ma w roku ponad700 wyjazów alarmowych  może to nie wiele bo niektóre w moim mieście mają i  1500wyjazdów  .Z tąd mam prawo zabrać głos. Adres stopień i nazwisko znane tylko do wiadomości witkawięc chłopaczku nie pie.....głópot. Pozdrawiam wszystkich tej profesji.     P.S. A komp jest muj prywatny w domu. Witku wracając do tych fotek to jak najbardziej jestem za  to odpowiedni sprzęt w tym przypadku.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2005, 21:24:13 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 20, 2005, 21:51:43 »
Lecz nadal twierdzę że nadmierne obćiążanie ratownika jest nie efektywne .Bo jeśli mamy dobiedz lub działać na odległość szybkiego natarcia to pół biedy dalej zaczynają się problemy moim zdaniem powinien być wóz jak najlepiej wyposażony  nie dodatkowo obiążać strażaka za wyj sprzetu niezbędnego .Zadajcie sobie pytanie jak by  wyszła ewakuacja poszkodowanego jak byście to wykonali z takim  nadbagażem .Oto podstawowe pytanie bo Pudziana z nami nie ma a czynnik zmęczenia jest nawet brany pod uwagę  przy odstąpieniu od resuscytacji poszkodowanego na szkoleniach przed medycznych w PSP. Pozdrawiam i odpowiedzcie sobie na to pytanie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2005, 21:53:11 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 20, 2005, 22:08:09 »
cien oni mowia o sprzecie osobistym- latarka, noz, linka a nie nozycach czy odcinkach.
mozesz miec najbardziej wypasiona fure ale jesli bedzie stala 4 pietra nizej to nic ci po niej jesli bedziesz musial sie samoratowac z okna

w psp w ramach szkolen przedmedycznych nie ma resuscytacji tylko najwyzej gaszenie albo wykonnywanie dostepu

jako funcjonariusz psp masz obowiazek uzywania stosownej terminologii przyjetej w psp
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2005, 22:09:40 wysłana przez bulon »
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 21, 2005, 10:13:12 »
Do BULON  Mylisz się kolego sromotnie my nie jesteśmy tylko do gaszenia . A co terminologji masz racje niema terminu takiego w PSP lecz jest  na kurszach przedmedycznych kture po raz drugi zorganizowano w KM i zapewniam cię  że przeszło recyrtyfikacje całość stanu osobowego podległych jej JRG .Co upoważnia mnie twierdzić iż termninologja resuscytacji i reanimacji wystę puje mało tego na kontrolach z KM czy KW jest obowiązkowa przy odpowiedziach na pytania mamy na 10 -3 pytania  z przedmedycznego.Ale dzięki dałeś mi pomyszł na nowego posta. Pozdrawiam. Wykonywanie dostępu to nic innego jak udostępnienie poszkodowanego lekarzowi pogotowia. A ww są w przypadkach kiedy nie ma jeszcze lekarza to się nazywa PRZEDMEDYCZNE. To po co jest na wozie R1 i defibrylator.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2005, 10:19:10 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 21, 2005, 12:35:21 »
nie masz racji
proponuje zajrzec do dokumentu zwanego wytyczne do organizacji ratownictwa medycznego w  ksrg.

wyobraz sobie ze wiem do czego sa strazacy ale za to niewiem o czym mowisz.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2005, 12:35:38 wysłana przez bulon »
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 21, 2005, 13:06:57 »
Cały czas o pojęciu  Resuscytacji krążeniowo oddechowej  w procedurach przedmedycznych wykonywanych  przez ratowników PSP .Nie jest to temat specjalnie wyszukany  lecz wykonywany w pożarach t.z. Mieszkaniowych i egzekwowany przez koordynatora działań medycznych na województwo Łódzkie powołanego przez KG dr.med.rat. Blomberg . I w tym momencie nie znasz żadnych wytycznych z tej dziedziny chociaż by zażądzenia  komendanta głównego ze stycznia  2005.  Które mówi o mogących się zdażać przypadkach  wzywania nas  do zasłabnięć  itp w przypadku braku wolnej karetki pogotowia . A po jednostkach było to rozesłane bo wisi w gablocie u mnie na JRG. Pozdrawiam.P.S Masz rację nawed w ewidzie jest napisane działania medyczne polegały na: Nie do końca się zrozumieliśmy .Mea kulpa Sory.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2005, 14:00:20 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 25, 2006, 15:28:32 »
hmm miała być dyskusja na temat tego co w kieszeniach a tu kłutnie. ja mam podpinke którą sam przerbiłem. zamiast haka zatrzaśnik, jest bardziej użyteczna, do tego klucz 10/13 do akumuilatorów, nóz składany, mały spis kryptonimów jednostek z powiatu, dlugopis, kominiarke zawsze ubieram, wciągam na szyję, zawsze mozna ja załozyc do końca, radio tak ale to nie w kieszeni, pod UPSem na pasku spodni i zestaw podchełmowy. co do prubówek.. jak masz buty dielektryczne ( patrz buty oficer jakich uzywamy) to raczej nie zadziała bo brak jes masowania, raz się juz tak przejechałem.

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 16, 2007, 00:43:26 »
Ja nosze tylko w lewej górnej latarke, prawa dolna - klin drewniany, to wszystko co noszę w kieszeniach Nomexu. Czas pokaże co mi bedzie jeszcze przydatne.

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 16, 2007, 08:48:48 »

Ja noszę w kurtce ubrania bojowego:
- kominiarkę
- rękawice bojowe
- maseczkę do sztucznego oddychania
- gwizdek




Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 16, 2007, 15:47:42 »
Ja mam w ubraniu:
- rękawice
- kominiarke
- zestaw pierwszej pomocy (maseczka do sztucznego oddychania, folia życia, odblask, bandaż z opatrunkiem, gaza, chusta trójkątna, opaska zaciskowa, rekawiczki lateksowe)
- zapasowe rękawice lateksowe
- tel. komórkowy w wew. kieszeni
- i jeszcze inne szpargały

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Co Nosicie W Kieszeniach Ubrania Bojowego?
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 16, 2007, 15:55:41 »
zaraz panowie... rękawice nosi sie na rękach nie w kieszeni  :wacko: