Autor Wątek: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS  (Przeczytany 163263 razy)

Offline kecaj11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #200 dnia: Lipiec 26, 2016, 22:53:14 »
Jak ktoś ma Androida i telefon typu Samsung Galaxy S6

Przypisanie alarmu do danego SMS:
1. Musimy znać numer z jakiego PSP przesyła nam SMS.
2. Wyszukujemy w internecie sygnał syreny w postaci MP3.
3. Łączymy telefon z komputerem, gdy już widzimy na komputerze pliki w telefonie przechodzimy do katalogu Moje pliki, wchodzimy w Pamięć urządzenia i katalog Notyfications i do tego katalogu wgrywamy (przenosimy nasz plik MP3 z syreną).
4. Wchodzimy w ustawienia telefonu - dźwięk i wibracja - dźwięk powiadomienia - powiadomienia aplikacji widomości,
zaznaczamy jako włączony, wchodzimy w dźwięk powiadamiania i z listy dzwonków szukamy naszej syreny, zaznaczamy ją.
5. Gotowe.

Sprawdzić możemy dopiero jak przyjdzie alarm.

Albo w podobnej kolejności przypisujemy jakiś dzwonek do naszego numeru telefonu domowego lub kolegi i sprawdzamy działanie. U mnie działa i wyje mi syrena gdy dostaje SMS o wyjeździe lub dzwoni do mnie dyspozytor z PSP. :straz:
Pozdrawiam

Offline misza1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 20, 2016, 09:58:30 »
Też mam Nokie z Windowsem :angry:
Może trzeba by ruszyć głowo i dupo. Skoro tylko Microsoft może te apki tworzyć to napiszmy do nich jakąś wiadomość zbiorową w intencji utworzenia coś na podobę FireAlter. Najlepiej to jakby to zrobił jakiś admin w imieniu portalu czy forum całej społeczności strażaków.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 22, 2016, 14:12:44 »
Myślę, że nie będzie zbyt wielu chętnych - większość nowych rozwiązań bazuje obecnie na jednoczesnym dzwonieniu (http://alarmowanie.digitex.pl/, http://alarmowanie.pl/, https://pasosp.pl/, https://e-remiza.pl) lub aplikacji (https://e-remiza.pl, http://www.mobilnystrazak.pl/). Dla tego typu rozwiązań bez potrzeby można przypisać właściwy dzwonek praktycznie w każdym telefonie wykorzystując jego standardowe funkcje.

Offline misza1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 25, 2016, 15:04:50 »
Tyle bzdurnych aplikacji robią a tego by nie zrobili. Jak spojrzysz wstecz to nie wiem czy jest nas mało co ma tel z Windows, bym powiedział że mało to ma systemy dzwonienia i te programy w OSP i na szybkie wprowadzenie się tego nie zanosi

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpień 27, 2016, 13:41:38 »
Tyle bzdurnych aplikacji robią a tego by nie zrobili. Jak spojrzysz wstecz to nie wiem czy jest nas mało co ma tel z Windows, bym powiedział że mało to ma systemy dzwonienia i te programy w OSP i na szybkie wprowadzenie się tego nie zanosi
Jestem innego zdania... Obecnie zauważam że moje SKKP w przypadku zgłoszenia do "usług" na owadach czy innych nie wymagających alarmowego wyjazdu sytuacjach zamiast selektywnego wykorzystuje system powiadamiania na telefon. I podobno ma tak pozostać...
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline misza1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpień 28, 2016, 16:39:56 »
No chyba system powiadamiania to sms y ? a system dzwonienia to coś zupełnie innego. Np jeśli włączy selektywne skkm to sygnał idzie do centrali i centrala dzwoni do wszystkich użytkowników danego OSP jednocześnie i to jest system dzwonienia .

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpień 29, 2016, 09:40:55 »
To może uporządkujmy: system dzwonienia i smsów tradycyjnie realizowany jest tak, że sygnał wysyłany z PSP odbiera stacja DSP, włącza syrenę i pobudza terminal gsm, który z kolei w zależności od tego jak jest zaprogramowany wysyła sms lub dzwoni. Rozsyłanie i wydzwaniania przez terminal jest do każdego po kolei (jak z normalnego telefonu - nie da się dzwonić jednocześnie do kilku osób albo wysyłać smsa do kilku, nawet jak się zaznaczy wysłanie do kilku to telefon i tak zrobi to po kolei) więc trwa to kilka minut (sms jest zdecydowanie szybszy dlatego najczęściej był ustawiany).
Niektóre (z tego co się orientuję bardzo nieliczne) KM PSP wysyłają smsy niezależnie i jest to odrębna sprawa.

Nowsze systemy wykorzystują jednoczesne dzwonienie do wszystkich - robi się to tak, że na pierwszym miejscu w terminalu programuje się numer systemu firmy udostępniającej usługę, firma odbierając sygnał rozdzwania do wszystkich jednocześnie. Na dalszych numerach w terminalu można pozostawić zaprogramowane sms lub dzwonienie do strażaków, w razie gdyby coś się przycięło w firmie obsługującej jednoczesne dzwonienie. Pomimo, ze dochodzi jedno ogniwo (operator jednoczesnego alarmowania) to w ogólnym rozrachunku jest to znacznie szybsze alarmowanie całej jednostki od wysyłania po kolei.

Najnowsze rozwiązania pozwalają na potwierdzanie udziału, alarmowanie z poziomu panelu operatorskiego lub w przypadku e-remizy bezpośrednio z systemu wspomagania decyzji zainstalowanego w komendach PSP. Po stronie odbiorcy może być wykorzystana specjalna aplikacja, która działa sobie w smartfonie i wykorzystuje przesył danych lub, dla użytkowników ze starszymi telefonami, dzwonienie.

Jak widzisz obecnie jest bardzo dużo rozwiązań. System terminala sms ze względu na to, ze jest powolny, dość zawodny, ma opóźnienia i bardzo tanio może być uzupełniony usługą jednoczesnego alarmowania jest powoli wycofywany. Jeśli dodatkowo dodamy, że jednak Android ma chyba trochę więcej rynku, Windows nie udostępnia przypisania dzwonka do smsa nawet dla aplikacji (jak poczytasz starsze posty w tym wątku to jest tu wypowiedz jednego kolegi, który chciał to oprogramować na Windows ale mu się nie udało)  to przyznasz rację, że raczej coś takiego na Twój telefon nie powstanie prędko i jest to głównie uzależnione od dobrej woli twórcy systemu a nie programistów.

Co do informacji @M669[P] to prawdopodobnie chodzi o to, by do mniej pilnych zdarzeń nie budzić całej miejscowości syreną a jedynie powiadomić jednostkę poprzez telefon do osoby funkcyjnej, by chłopaki się bez paniki zebrali i wyjechali.

Offline ziomal

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpień 30, 2016, 23:15:13 »
Może trochę pomogę.

Android - jeśli ktoś nie może ustawić w domyślnej aplikacji od SMS odrębnego dzwonka na dany kontakt - polecam ściągnąć aplikację Messenger od Google'a, tam jest taka możliwość. W sumie prawdopodobnie odrębny dzwonek dla powiadomienia z PSK można ustawić w kontaktach. Należy rozpocząć edycję kontaktu i (przynajmniej w moim Galaxy Note 3) jest opcja "dodaj pole" które można ustawić jako powiadomienie SMS.

Windows - od WP 8.1 wzwyż można ustawić dźwięk sms'a dla danego kontaktu. Testowałem to na Lumii 735 i działało niezawodnie na 8.1 jak i na wersji 10.

Offline misza1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpień 31, 2016, 15:06:35 »
Ziomal, dzwonek smsa można ustawić zgadza się ale, wiadomość z DSP przychodzi jako sms FLASH ( pisał już ktoś wcześniej o tym) i nawet jak zedytujesz kontakt ustawisz dzwięk smsa inny kontaktu to ten Flash będzie przychodził z dzwonkiem podstawowym.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #209 dnia: Wrzesień 01, 2016, 12:58:40 »
To sobie przeprogramuj DTG na zwykły sms.

Offline ziomal

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #210 dnia: Wrzesień 01, 2016, 17:52:22 »
Zależy po prostu w jakim formacie zostaje nadany komunikat o alarmie. U mnie idą jako normalne sms'y z numeru stricle komórkowego, więc taki problem u mnie nie występuje. W Androidzie tego nie zmienisz, szukałem i nawet słynne XDA Developers rozkłada ręce. Pozostaje tylko zmiana ustawień terminala na wysyłkę zwykłych sms'ów a nie flash.

Offline misza1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #211 dnia: Wrzesień 04, 2016, 10:58:45 »
Dobra a czy można w terminalu zmienić np wybrane numery żeby mieli sms a reszta flash? bo nie chce reszcie popierdzielić

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #212 dnia: Wrzesień 05, 2016, 11:52:28 »
Zależy od terminala, np DTG 53 - tak, Robotec nie, inne - nie wiem.

Offline matio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 07, 2016, 16:52:42 »
Panowie coś na androida z nakładką miui , telefon Xiaomi Redmi 3. Fire Alert 2 nie działa (albo nie potrafię skonfigurować).

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #214 dnia: Wrzesień 13, 2016, 09:43:53 »
jest aplikacja https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handyandy.whoisit.lite działa z flashami jak i ze zwykłaymi sms, również na miui v8 i v7

Offline matio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #215 dnia: Wrzesień 21, 2016, 16:58:23 »
niwdew dziwek za odpowiedz przetestuje zobaczę czy się sprawdzi

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 26, 2016, 11:41:41 »
W temacie MIUI chyba bardziej chodzi o to, że system ubija apkę a nie że ona nie działa. Też mam problem z Fire alertem na Xiaomi, appka ma przyznane wszystkie uprawnienia a jednak nie działa jak trzeba...

Offline Ernii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #217 dnia: Styczeń 22, 2017, 20:58:47 »
Witam, a wie ktoś może jak zmienić dźwięk sms dla konkretnego nr  w tel HUAWEI P6II ?

Offline 266burza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 10, 2017, 13:03:40 »
Nie ma firealert 2  w google play  można jakoś inaczej? ktoś coś wie?

Offline Ernii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 10, 2017, 20:23:50 »
Ja sobie poradziłem z aplikacją ''Straż pożarna SMS'' Polecam.

Offline JacekLitwin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 11, 2017, 15:23:11 »
Nie ma firealert 2  w google play  można jakoś inaczej? ktoś coś wie?

Pobierz fire alert 2 z jakiejś innej strony i tyle ja tak zrobiłem i śmiga ładnie.

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 12, 2017, 23:15:36 »
Polecam bezpłatny system Mobilny Strażak.
Rozwiązanie które rozwiąże problem z alarmowaniem na poziomie całej jednostki OSP
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #222 dnia: Lipiec 23, 2017, 14:21:44 »
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.gollner.android.HasiciSMS

Coś dla Xiaomi i MIUI. Działa !!! należy wejść w Ustawienia -> Uprawnienia -> Autostart ->zaznaczyć aplikację Hasici jako włączoną
Dzięki temu powiadomienia zawsze wejdą.
Co do konfiguracji apki:
Co na zielono to właczone
wchodzimy w trybik - detecke poplachu -> wpisać ręcznie nr terminala SMS (dla sprawdzenia nr np brata / kolegi żeby wysłał kilka razy sms do nas)
wybrać dźwięk (aplikacja wiesza się jeśli chcemy dodać własny dźwięk mp3) - więc korzystamy z dźwięków wbudowanych.

No i działa :) zablokowany Xiaomi, odblokowany, po czyszczeniu aplikacji, tryb cichy itp... na razie aplikacja działa w każdych warunkach
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 03, 2017, 17:38:52 »
Polecam bezpłatny system Mobilny Strażak.
Rozwiązanie które rozwiąże problem z alarmowaniem na poziomie całej jednostki OSP
Widziałem, fajne, ale trudno przekonać ludzi do nowinek... nawet takich i darmowych...

Ja osobiście używam apki SMS Alarm
https://play.google.com/store/apps/details?id=ax.ha.it.smsalarm&hl=pl

Musi mieć zezwolony autostart!
Obsługa sprowadza się do wprowadzenia numeru alarmowego i wyboru dźwięku/trybu alarmu.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 06, 2017, 12:39:51 »
SMS Alarm ma jeden istotny minus nie filtruje treści sms, a co z tym idzie alarm będzie wzbudzany dla każdego sms-a z numeru alarmowego.