Autor Wątek: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS  (Przeczytany 163278 razy)

Offline Komandos84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #175 dnia: Maj 24, 2014, 15:25:46 »
Pomoże ktoś przy samsungu xcover 2?

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #176 dnia: Maj 24, 2014, 16:41:07 »
Pomoże ktoś przy samsungu xcover 2?
Jak nie masz pakietu danych w abonamencie to łączysz się z internetem przez wi-fi, wchodzisz na Sklep Play, u góry w wyszukiwarce wpiszujesz Fire Alert 2 i instalujesz. Następnie otwierasz aplikację i dalej postępujesz tak jak radzi kolega HaryPSP:
Po wejściu do programu naciskamy na te trzy białe kreski w górnym lewym rogu. Wybieramy Trigger Settings Znów naciskamy na te trzy kreski i wybieramy Add Trigger . Wybieramy SMS. Otwiera nam się okno tworzenia. W Trigger Name  wpisujemy nazwę alarmu. Np. Alarm Osp . W Trigger (Sender )  wybieramy nadawcę , czyli zapisany numer z którego przychodzą sms - y. Zjeżdżamy na dół . W Priority wybieramy 1 high. Klikamy ikonę głośnika. W Sound wybieramy dźwięk sms . W moim przypadku jest to selektywne + syrena.  Volume oczywiście na 100%.  W Vibration wybieramy jaka wibracja ma towarzyszyć alarmowi.  Play Sound once oznacza to , że dźwięk będzie trwał jeden cykl , czyli jedno odtworzenie.  W Duration Endless , czyli tak długo , aż do potwierdzenia alarmu. Klikamy ikonkę ekranu. W Alert Screen wybieramy w jakiej wielkości będzie okienko alarmu. Reszty nie tykałem. Ikonki zegarka również. Po tych ustawieniach wybieramy Test i sprawdzamy jak będzie wyglądał alarm. Jeżeli nam się podoba wybieramy Save. Jeżeli nie jest zbyt jasno to może to pomoże : http://ospkleczany.areanet.pl/syrena-strazacka-jako-powiadomienie-sms/ lub to https://www.facebook.com/permalink.php?id=201111106649107&story_fbid=318188988284390
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #177 dnia: Maj 25, 2014, 13:32:04 »
koledzy mam fire alert 2 i do tej pory było wszystko ok. Alarm przychodził załączała się syrena w telefonie. ale teraz dwa razy się nie załączyła i co więcej nawet nie miałem jakiegokolwiek dźwięku. Wcześniej sms zapisywały mi się a teraz tyko pokazują się na ekranie i się nie zapisują.
Dodam że w ustawieniach mam podany w Trigger Include "ALARM OSP" (co jest treścią otrzymywanej wiadomości)

Offline Komandos84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #178 dnia: Maj 25, 2014, 15:24:38 »
Pomoże ktoś przy samsungu xcover 2?
Jak nie masz pakietu danych w abonamencie to łączysz się z internetem przez wi-fi, wchodzisz na Sklep Play, u góry w wyszukiwarce wpiszujesz Fire Alert 2 i instalujesz. Następnie otwierasz aplikację i dalej postępujesz tak jak radzi kolega HaryPSP:
Po wejściu do programu naciskamy na te trzy białe kreski w górnym lewym rogu. Wybieramy Trigger Settings Znów naciskamy na te trzy kreski i wybieramy Add Trigger . Wybieramy SMS. Otwiera nam się okno tworzenia. W Trigger Name  wpisujemy nazwę alarmu. Np. Alarm Osp . W Trigger (Sender )  wybieramy nadawcę , czyli zapisany numer z którego przychodzą sms - y. Zjeżdżamy na dół . W Priority wybieramy 1 high. Klikamy ikonę głośnika. W Sound wybieramy dźwięk sms . W moim przypadku jest to selektywne + syrena.  Volume oczywiście na 100%.  W Vibration wybieramy jaka wibracja ma towarzyszyć alarmowi.  Play Sound once oznacza to , że dźwięk będzie trwał jeden cykl , czyli jedno odtworzenie.  W Duration Endless , czyli tak długo , aż do potwierdzenia alarmu. Klikamy ikonkę ekranu. W Alert Screen wybieramy w jakiej wielkości będzie okienko alarmu. Reszty nie tykałem. Ikonki zegarka również. Po tych ustawieniach wybieramy Test i sprawdzamy jak będzie wyglądał alarm. Jeżeli nam się podoba wybieramy Save. Jeżeli nie jest zbyt jasno to może to pomoże : http://ospkleczany.areanet.pl/syrena-strazacka-jako-powiadomienie-sms/ lub to https://www.facebook.com/permalink.php?id=201111106649107&story_fbid=318188988284390

Dzięki wielkie za pomoc, teraz tylko czekać, aż rozlegnie się sygnał :P

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #179 dnia: Maj 25, 2014, 17:33:34 »
koledzy mam fire alert 2 i do tej pory było wszystko ok. Alarm przychodził załączała się syrena w telefonie. ale teraz dwa razy się nie załączyła i co więcej nawet nie miałem jakiegokolwiek dźwięku. Wcześniej sms zapisywały mi się a teraz tyko pokazują się na ekranie i się nie zapisują.
Dodam że w ustawieniach mam podany w Trigger Include "ALARM OSP" (co jest treścią otrzymywanej wiadomości)
Na mój gust to sms z remizy zostały zmienione na "flash" sms zapytaj czy nie było zmian w terminalu

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 25, 2014, 20:39:52 »
Tak to właśnie wygląda ale nikt nic nie zmieniał bo obsługą terminala zajmuję się ja a inni nic tam nie grzebią.

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 26, 2014, 10:23:40 »
obsługe zarówno wiadomosci flash jak i zwykłych zapewnia aplikacja whoisit lite https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handyandy.whoisit.lite&hl=pl

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 26, 2014, 19:32:05 »
nie mogę zainstalować tego programu na swojej xperi M

Offline krzysztof_dr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 28, 2014, 17:57:44 »
Witam BlackBerry Q10. Mam zapisany nr z którego wysyłane są sms-y z OSP, ale kiedy przychodzi flash to i tak daje sygnał inny niż jest ustawiony na wszystkie smsy. We flash sms są 2 opcje "zapisz" i "odrzuć" jeżeli zapisze przychodzi główny sms z dźwiękiem przypisanym do kontaktu ze Straży, jeżeli odrzucę, flash nie zapisuje się nigdzie( chyba nigdzie w każdym bądź razie nie w wiadomościach tekstowych). System OS10

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 01, 2014, 23:52:49 »
Przypominam, że zmiana FLASH SMS na zwykłego smsa jest wyjątkowo prosta. Jeśli posiada się kabel to są dosłownie 3 kliknięcia.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline krzysztof_dr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 18, 2014, 18:09:40 »
Przypominam, że zmiana FLASH SMS na zwykłego smsa jest wyjątkowo prosta. Jeśli posiada się kabel to są dosłownie 3 kliknięcia.
Gdzie tą zmianę należy wykonać, jak na terminalu to nie wchodzi w grę bo innym to pasuje.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 19, 2014, 15:08:32 »
Zmianę z flasha na zwykły wykonujesz na terminalu. Trzeba podpiąć się komputerem do terminala i tak jak napisał @pol102 jest to banalnie proste, a nie powinno to innym przeszkadzać, ponieważ można zmieniać pojedyncze numery - czyli na Twój nr będzie przychodził zwykły SMS, a do innych dalej będzie szedł flash jak do tej pory i niczego to nie opóźni ;-)   

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 07, 2015, 00:43:30 »
a czy da radę zmienić z flash na zwykły sms bez kabla i komputera?

Offline pawel_jumper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #188 dnia: Kwiecień 22, 2015, 21:38:09 »
druhowie macie coś na podobę fire alert 2 na windows phone 8.1 ? zmieniłem telefon z androidem na lumię i nie wiem jak wyróżnić moje flash smsy z osp :( z fire alertem od razu wiedziałem, że to wezwanie na alarm a tutaj dzwoni jak każdy zwykły sms... pomocy

Offline lightbeat

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 02, 2015, 10:48:58 »
Witam, mam podobny problem. Posiadam Lumię 735 i dostaje flasha.

Offline pawel_jumper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 08, 2015, 17:24:50 »
Póki co nic z tym nie zrobimy rozmawiałem już z wieloma osobami i przeszukałem chyba cały internet i żadnej alternatywy FireAlert na WindowsPhone nie ma na razie.

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #191 dnia: Lipiec 08, 2015, 17:33:43 »
Mógłbym spróbować napisać taką aplikację jednak nie mam telefonu z WP, więc testować mógłbym tylko na emulatorze. Ktoś chętny do pomocy w testach?

Edit: krótkie rozeznanie w temacie i już wiem czemu jeszcze nie ma takich aplikacji. W tym systemie jest to po prostu niemożliwe do wykonania.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2015, 18:47:33 wysłana przez hacek »

Offline JacekLitwin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpień 31, 2015, 17:39:54 »
Witam, przeszukałem już chyba wszystkie strony w necie i nie mogę nic znaleźć na temat samsunga x cover b550. Konkretnie chodzi o przypisanie dźwięku smsa do konkretnego kontaktu. No i drugi problem gdy mam zablokowana klawiaturę to nie wyświetla mi wiadomości flash, mam tylko dźwięk przychodzącej wiadomości i tyle. Pomoże ktoś?

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 22, 2016, 21:14:37 »
mortring
ANDROID

Kolega używa do sms z systemu alarmowego i się sprawdza
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline lebork87

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
  • pdf
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 22, 2016, 21:24:05 »
Ja używam GO SMS Pro. Ustawiasz dzwonek , lampke, obrazek... do danego numeru, do pobrania w sklepie play.

Offline kolik1234

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #195 dnia: Maj 11, 2016, 14:00:48 »
Może ktoś wie czy już jest jakaś aplikacja na iPhone?? Albo jak ustawić dzwonek do wiadomości flash

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #196 dnia: Maj 11, 2016, 17:27:10 »
Może ktoś wie czy już jest jakaś aplikacja na iPhone?? Albo jak ustawić dzwonek do wiadomości flash
iPhone ma to w standardzie.  :straz:
Przynajmniej na moim 5s iOS 9.3.1.

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #197 dnia: Maj 11, 2016, 18:26:32 »
Trzeba przypisac do grupy i wtedy mozesz ustawic inny dźwięk

Offline kolik1234

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #198 dnia: Maj 11, 2016, 21:08:53 »
Tylko ze mam 5s i mam dźwięk przypisany do alarmu ale i tak dostaje go jako normalny dźwięk.

Offline Młodszy Sikawkowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Przypisanie dzwonka do konkretnego nadawcy SMS
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 14, 2016, 18:48:52 »
Panowie coś na androida zaradzicie propo wiadomości flash . Huawei P8 lite